Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαρτάται τι εννοείς δάχτυλο και τι scrolling. Στα 6.1 μπορείς να κάνεις scroll μόνο μέσω scrollbar ενώ με την 6.5 μπορείς οπουδήποτε.

 

Εξαρταται τι εννοεις οπουδηποτε :p Αληθεια δεν καταλαβαινω τη διαφορα...με το δαχτυλο κανω σκρολ. :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι, αν τα ρυθμισες στο 1ο ανοιγμα εισαι οκ. Δεν ξερω να σε βοηθησω παραπερα...δεν εχω ασχοληθει με το θεμα...:worry

 

Οk, ευχαριστω για το ενδιαφερον. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επανέρχομαι στο θέμα της μπαταρίας και στα διάφορα προγράμματα που τελικά έχουν σχέση με αυτή και όχι μόνο. Το πρόβλημα τελικά ήταν από ένα ή και περισσότερα από τα παρακάτω προγράμματα που πέρασα, τα οποία είναι:

AEKMAP

FINGERKEYB2

VITOVOICE2GO

VITOAUDIO NOTES

WORLDMATE

GALARM

GWATCH

GCLOCK

GPROFILE

ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟ

 

Μάλιστα από ένα σημείο και μετά και ενώ πριν δεν υπήρχε πρόβλημα, το τηλέφωνο κολλούσε συνέχεια μόλις πήγαινα στα πανελ ή στο today γενικότερα. Βγάζοντας ΟΛΑ τα έξτρα προγράμματα λύθηκε το πρόβλημα. Η μπαταρία πλέον ΚΡΑΤΑ και δεν έχει καμιά σχέση με πριν. Μέρα με τη νύχτα. Συγκεκριμένα πριν με λειτουργία ΜΟΝΟ σε αναμονή, σε 9 ώρες η μπαταρία είχε πέσει ένα κλικ κάτω από τη μέση. Πλέον χωρίς τα παραπάνω προγράμματα, έχει 17 ώρες και δεν έχει πέσει ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!! Το ίδιο παρατηρήθηκε και σε 2 φίλους με ίδιο κινητό που τους πέρασα κάποια από τα παραπάνω προγράμματα, με αποτέλεσμα να με βρίζουν και στο τέλος να τους τα βγάλω. Πλέον να σημειώσω ότι το έκανα με Ελληνικό μενού καλώς ή κακώς. Τα προβλήματα υπήρχαν και με το Αγγλικό μενού, αλλά και με το Ελληνικό.

 

Αφού είδα ότι η μπαταρία του είναι τελικά καλή, θα αρχίσω να βάζω σε κάθε κύκλο φόρτισης και ένα πρόγραμμα από αυτά που θεωρώ πιο απαραίτητα, όπως είναι τα AEKMAP, FINGERKEYB2 & VITOVOICE2GO, για να βρω πιο είναι υπεύθυνο για την τεράστια κατανάλωση. Αν δεν καταφέρω να δουλέψω αυτά τα προγράμματα θα απογοητευτώ εντελώς από το τηλέφωνο, μια που δεν θα με εξυπηρετεί όπως το P1 που ευτυχώς έχω ακόμα. Όχι ότι φταίει το τηλέφωνο, αλλά η απαράδεκτη Ελληνική αντιπροσωπεία που δεν φρόντισε να προσφέρει ένα σωστό πακέτο για Έλληνες!!

 

Κανείς άλλος δεν πρόσεξε την υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας με κάποιο από τα προγράμματα που έβαλα στην αρχή;;

 

Θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα, αν φυσικά σας ενδιαφέρει!

 

ΥΓ. Φίλε SOOM (μια που κράτησες και εσύ σημειώσεις) η γυναίκα μου κατά λάθος πέταξε ΟΛΕΣ τις σημειώσεις που είχα κρατήσει, διαβάζοντας μετά κόπων και βασάνων ΟΛΕΣ τις σελίδες του συγκεκριμένου θέματος!!:mad: Τώρα τι να της πω;; Οπότε όσοι έχετε γυναίκες το νου σας!!!;) Συγνώμη από τα κορίτσια του φόρουμ, αλλά η πολύ νοικοκυροσύνη βλάπτει!!:D

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επανέρχομαι στο θέμα της μπαταρίας και στα διάφορα προγράμματα που τελικά έχουν σχέση με αυτή και όχι μόνο. Το πρόβλημα τελικά ήταν από ένα ή και περισσότερα από τα παρακάτω προγράμματα που πέρασα, τα οποία είναι:

AEKMAP

FINGERKEYB2

VITOVOICE2GO

VITOAUDIO NOTES

WORLDMATE

GALARM

GWATCH

GCLOCK

GPROFILE

ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟ

 

Μάλιστα από ένα σημείο και μετά και ενώ πριν δεν υπήρχε πρόβλημα, το τηλέφωνο κολλούσε συνέχεια μόλις πήγαινα στα πανελ ή στο today γενικότερα. Βγάζοντας ΟΛΑ τα έξτρα προγράμματα λύθηκε το πρόβλημα. Η μπαταρία πλέον ΚΡΑΤΑ και δεν έχει καμιά σχέση με πριν. Μέρα με τη νύχτα. Συγκεκριμένα πριν με λειτουργία ΜΟΝΟ σε αναμονή, σε 9 ώρες η μπαταρία είχε πέσει ένα κλικ κάτω από τη μέση. Πλέον χωρίς τα παραπάνω προγράμματα, έχει 17 ώρες και δεν έχει πέσει ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!! Το ίδιο παρατηρήθηκε και σε 2 φίλους με ίδιο κινητό που τους πέρασα κάποια από τα παραπάνω προγράμματα, με αποτέλεσμα να με βρίζουν και στο τέλος να τους τα βγάλω. Πλέον να σημειώσω ότι το έκανα με Ελληνικό μενού καλώς ή κακώς. Τα προβλήματα υπήρχαν και με το Αγγλικό μενού, αλλά και με το Ελληνικό.

 

Αφού είδα ότι η μπαταρία του είναι τελικά καλή, θα αρχίσω να βάζω σε κάθε κύκλο φόρτισης και ένα πρόγραμμα από αυτά που θεωρώ πιο απαραίτητα, όπως είναι τα AEKMAP, FINGERKEYB2 & VITOVOICE2GO, για να βρω πιο είναι υπεύθυνο για την τεράστια κατανάλωση. Αν δεν καταφέρω να δουλέψω αυτά τα προγράμματα θα απογοητευτώ εντελώς από το τηλέφωνο, μια που δεν θα με εξυπηρετεί όπως το P1 που ευτυχώς έχω ακόμα. Όχι ότι φταίει το τηλέφωνο, αλλά η απαράδεκτη Ελληνική αντιπροσωπεία που δεν φρόντισε να προσφέρει ένα σωστό πακέτο για Έλληνες!!

 

Κανείς άλλος δεν πρόσεξε την υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας με κάποιο από τα προγράμματα που έβαλα στην αρχή;;

 

Θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα, αν φυσικά σας ενδιαφέρει!

 

ΥΓ. Φίλε SOOM (μια που κράτησες και εσύ σημειώσεις) η γυναίκα μου κατά λάθος πέταξε ΟΛΕΣ τις σημειώσεις που είχα κρατήσει, διαβάζοντας μετά κόπων και βασάνων ΟΛΕΣ τις σελίδες του συγκεκριμένου θέματος!!:mad: Τώρα τι να της πω;; Οπότε όσοι έχετε γυναίκες το νου σας!!!;) Συγνώμη από τα κορίτσια του φόρουμ, αλλά η πολύ νοικοκυροσύνη βλάπτει!!:D

 

Εγω δεν εχω γυναικα, ειμαι προστατευμενη προς το παρον :lol:

...Εμεις φταιμε ή εσεις οι αντρες που πατε και παντρευεστε??? :p

Αγαπητέ μου με ενδιαφερει πολυ αυτο που λες με τη μπαταρια. Να ρωτησω κατι? Ποια ΡΟΜ εχεις; Ειναι καποια cooked?

ΥΓ: Αποκλειεται να φταιει το ΑΕΚμαπ παντως...Το εχουν σχεδον ολοι, ολο και καπου θα ειχε ακουστει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wild girl, εσύ είσαι τυχερή…. Θα παντρευτείς άντρα, οπότε αυτός θα έχει το πρόβλημα!!:D Εμείς οι άντρες όμως μου λες τι κάνουμε;; Εδώ παλιά η μάνα μου, μου είχε πετάξει τον φάκελο με τον μισθό μου!!!!

 

Επί του θέματος!! Η ROM περάστηκε λόγο γνωστού στην WIND απευθείας, άσχετα που το πήρα από την cosmote και είναι ΓΝΗΣΙΑ 100% μου είπανε. Τα στοιχεία που θες είναι τα παρακάτω και περιμένω σχόλια για τα υπερ-κατά αυτής της ROM, αν είναι γνωστά βέβαια.

 

ROM 1.03.926.12

Ημερομηνία 02/18/09

Έκδοση ραδιοπ. 1.10.25.18

Έκδοση πρωτ. 52.56.25.29U

Έκδ. επεκ. Π. 1.0.62348.11697

 

Επίσης να πω ότι έχω περάσει το DEST7 και IGO8. Το 1ο το έκανα εγκατάσταση. Το 2ο είναι απλά στην κάστα μνήμης ακόμα.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

AEKMAP

FINGERKEYB2

VITOVOICE2GO

VITOAUDIO NOTES

WORLDMATE

GALARM

GWATCH

GCLOCK

GPROFILE

ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟ

 

τα περισσοτερα αν οχι ολα απο τα προγραματα που ανεφερες τρεχουν απο μονα τους με το ανοιγμα της συσκευης.

ειναι λογικο να καταναλωνουν πολυ μνημη και ενεργεια ταυτοχρονα. ;)

 

για τους φιλους που εχουν custom rom προτεινω την touch x 10.1 του smaberg και για το θεμα διαχειρησης μπαταριας και για το οτι λειτουργουν ολα..

παντα σε συγκριση με τις προηγουμενες εκδοσεις του (7,9,9β,10).

:offtopic:

Υ.Γ.

προλαβενετε δε προλαβενετε να τη κατευασετε γιατι μαλλον βρηκε γκομενα :lol: :p

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

djivo με στενοχωρείς τώρα με αυτά που γράφεις!:( Εγώ θα την κάνω τη δοκιμή παρόλα αυτά που είπα πιο πάνω, αλλά μου εξαφάνισες την αισιοδοξία μου πλέον!:worry:

 

Άντε να δεχτώ μια έχτρα κατανάλωση της τάξης του 20% ας πούμε, αλλά εδώ μιλάμε για ρούφηγμα της μπαταρίας! Οπότε υπέρχει ΜΕΓΑ θέμα για τις απαιτήσεις μου. Όπως είπα ξανά, ΘΕΛΩ να μπορώ να γράφω ωποσδήποτε Ελληνικά στο κινητό.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

djivo με στενοχωρείς τώρα με αυτά που γράφεις!:( Εγώ θα την κάνω τη δοκιμή παρόλα αυτά που είπα πιο πάνω, αλλά μου εξαφάνισες την αισιοδοξία μου πλέον!:worry:

 

VITOVOICE2GO

ειδικα αν το εχεις βαλει να του μιλας και να ανοιγει ειναι οτι χειροτερο. ισως τα κολληματα που ανεφερες προερχοντε απο αυτο.

τα πληκτρολογια δεν ειναι προβλημα.;)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

AEKMAP

FINGERKEYB2

VITOVOICE2GO

VITOAUDIO NOTES

WORLDMATE

GALARM

GWATCH

GCLOCK

GPROFILE

ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟ

 

τα περισσοτερα αν οχι ολα απο τα προγραματα που ανεφερες τρεχουν απο μονα τους με το ανοιγμα της συσκευης.

ειναι λογικο να καταναλωνουν πολυ μνημη και ενεργεια ταυτοχρονα. ;)

 

για τους φιλους που εχουν custom rom προτεινω την touch x 10.1 του smaberg και για το θεμα διαχειρησης μπαταριας και για το οτι λειτουργουν ολα..

παντα σε συγκριση με τις προηγουμενες εκδοσεις του (7,9,9β,10).

:offtopic:

Υ.Γ.

προλαβενετε δε προλαβενετε να τη κατευασετε γιατι μαλλον βρηκε γκομενα :lol: :p

 

Από όλα αυτά τα προγράμματα εγώ έχω μόνο τα 2 πρώτα. Απλά όταν είχα βάλει το g-alarm είχα δει ΤΡΑΓΙΚΗ πτώση της μπαταρίας. Το έβγαλα και όλα οκ... Δεν ξέρω αν βοήθησα απλά δε νομίζω να φταίνε το AEKMAP & FINGERKEYB2. . .

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά, αρχίσατε να με ικανοποιείτε με τις απαντήσεις σας,:) οπότε θα σας ενημερώσω σχετικά μετά τις δοκιμές!;)
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει τα εξής και ψάχνω λύση.

α. Όταν έχω συνδεδεμένο το handsfree, όπως έχω αναφέρει και παλιότερα, λειτουργεί το μικρόφωνο που βρίσκεται πάνω στη συσκευή και όχι αυτό του handsfree (δοκιμάστε ενώ μιλάτε με κάποιον να φυσήξετε στο οπτικό πλήκτρο). Αν την ώρα της κλήσης βγάλω και ξαναβάλω το handsfree, αρχίζει να λειτουργεί το μικρόφωνο του handsfree κανονικά.

Υπάρχει άλλος τρόπος να ενεργοποιείται;

 

β. Όταν μιλάω με το handsfree και δεχτώ κλήση στην άλλη γραμμή, ακούω το χαρακτηριστικό ήχο, βλέπω το όνομα αυτού που με καλεί αλλά αυτόματα μπαίνει και η ανοιχτή συνομιλία και ακούνε όλοι τον συνομιλιτή μου (όχι και τόσο καλό κάποιες φορές :-) ). Το έχει παρατηρήσει κανείς;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Wild girl, εσύ είσαι τυχερή…. Θα παντρευτείς άντρα, οπότε αυτός θα έχει το πρόβλημα!!:D Εμείς οι άντρες όμως μου λες τι κάνουμε;; Εδώ παλιά η μάνα μου, μου είχε πετάξει τον φάκελο με τον μισθό μου!!!!

 

Επί του θέματος!! Η ROM περάστηκε λόγο γνωστού στην WIND απευθείας, άσχετα που το πήρα από την cosmote και είναι ΓΝΗΣΙΑ 100% μου είπανε. Τα στοιχεία που θες είναι τα παρακάτω και περιμένω σχόλια για τα υπερ-κατά αυτής της ROM, αν είναι γνωστά βέβαια.

 

ROM 1.03.926.12

Ημερομηνία 02/18/09

Έκδοση ραδιοπ. 1.10.25.18

Έκδοση πρωτ. 52.56.25.29U

Έκδ. επεκ. Π. 1.0.62348.11697

 

Επίσης να πω ότι έχω περάσει το DEST7 και IGO8. Το 1ο το έκανα εγκατάσταση. Το 2ο είναι απλά στην κάστα μνήμης ακόμα.

 

Η ΡΟΜ σου ειναι εργοστασιακη δηλαδη...απλα ρωτησα για να δω αν ειχες περασει καποια Custom και σου τρωει μπαταρια.

ΥΓ: Οι γυναικες στο σπιτι σου ειναι επικινδυνες! :X

 

παιδια πως σας φενεται αυτη η θηκη ?

 

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_1800000_11000335&products_id=13742

 

Respect! Η πιο ωραια που εχω δει μεχρι τωρα :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ικαι εδω εχει πολλα πραγματακια για το xperia..

 

 

http://mobile.brando.com.hk/sony-ericsson-xperia-x1_c1171d010

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι σημαίνει το τετραγωνάκι με το γράμμα Ε δίπλα στο σηματάκι της κεραίας; Τα G, H, 3G τα αναφέρει στο manual αλλά για το Ε δεν λέει τίποτα.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή μας εβδομάδα,

 

 

Σε περίπτωση που έχουμε φλασαρισμένη μια Touch X, πως μπορούμε να δούμε γενέθλια και ονομαστικές εορτές πέρα από το built-in feature της rom; Για παράδειγμα να μην είμαι αναγκασμένος να κοιτάζω κάθε μέρα ποιος έχει γενέθλια – για εορτές δεν ενημερώνει – αλλά να παίζει περίπου όπως το «εορτολόγιο» today plug-in. Ίσως μόνο με τη χρήση δεύτερου SE Panel;

Link to comment
Share on other sites

G PRS = 80kbit/s Download + 20kbit/s Upload ή 60k Down + 40k Up.

E DGE = 236.2kbit/s Download

3G = 384Kbit/sec Down

H SDPA = 7.2Mbit/sec (φτάνει μέχρι 21Mbit αλλά στην ελλάδα έχουμε μέχρι 7.2)

Link to comment
Share on other sites

G PRS = 80kbit/s Download + 20kbit/s Upload ή 60k Down + 40k Up.

E DGE = 236.2kbit/s Download

3G = 384Kbit/sec Down

H SDPA = 7.2Mbit/sec (φτάνει μέχρι 21Mbit αλλά στην ελλάδα έχουμε μέχρι 7.2)

 

Αμα εχεις ανοιχτο το 3G ,H , E κτλ χρεωνεσαι παραπάνω; η απλα χρεωνεσαι το ιδιο απλα αμα βρει HSDPA π.χ. συνδεετε;

Link to comment
Share on other sites

Η ΡΟΜ σου ειναι εργοστασιακη δηλαδη...απλα ρωτησα για να δω αν ειχες περασει καποια Custom και σου τρωει μπαταρια.

ΥΓ: Οι γυναικες στο σπιτι σου ειναι επικινδυνες! :X

 

Μάλλον μου αρέσει να ζω επικίνδυνα τελικά!:D

 

Κατά τα άλλα μετά από 31 ώρες η μπαταρία στο εικονίδιο* δεν έχει πέσει ΚΑΘΟΛΟΥ και όταν μπαίνω στο μενού έχει κατέβει ΜΟΝΟ ένα τετραγωνάκι! Όλα αυτά σε αναμονή όπως είπα και με 2-3 ολιγόλεπτα τηλέφωνα. Έτσι όπως πάει θα κρατήσει πάνω από 4-5 μέρες! Άψογα θα έλεγα!

 

*Είδα ότι τα Χ1 που πουλά η WIND έχουν διαφορές στα μενού. Επίσης η ένδειξη της μπαταρίας είναι τέλεια σε σχέση με την δικιά μου που έχει ΜΟΝΟ 5 στάδια πτώσης. Δεν έχουν όλα τα Χ1 ίδιο λογισμικό;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις ανοιχτο το 3G ,H , E κτλ χρεωνεσαι παραπάνω; η απλα χρεωνεσαι το ιδιο απλα αμα βρει HSDPA π.χ. συνδεετε;

 

Πάντα χρεώνεσαι το ίδιο. Δηλαδή είτε έχεις ογκοχρέωση, είτε κάρτα εισόδου, είτε δωρεάν μηνιαία χρήση πχ 1GB.

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις ανοιχτο το 3G ,H , E κτλ χρεωνεσαι παραπάνω; η απλα χρεωνεσαι το ιδιο απλα αμα βρει HSDPA π.χ. συνδεετε;

Ποια έταιρεία στην Ελλαδα έχει EDGE?????

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... Με wind έχω δει G, H, E αλλά ποτέ 3G σε όσες πόλεις και περιοχές και αν έχω βρεθεί.

Αν η κάρτα μου δεν ήταν 3G θα έβλεπα Η και Ε;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Θα ηθελα να μου πειτε την καλητερη ελλινικη ROM και αναλυτικα την εγκατασταση.Σας ευχαριστω πολυ.:)
Link to comment
Share on other sites

To ποια ειναι καλυτερη ρομ ειναι απολυτα σχετικο και υποκειμενικο! Οποτε πρπει να δοκιμασεις μονος σου μεχρι να καταληξεις καπου....

 

Για την ολη διαδικασια δες τα βιντεο στην υπογραφη μου.

 

Μετα για τις ρομ, ψαξε στους xda... Δοκιμαζε. Το να σου πει καποιος βαλε αυτη μπορει εσενα να μην σε βολεψει καθολου ενω τον αλλο να του λυσει τα χερια. Ειναι σχετικα αυτα.

 

Και θα το ξαναπω..

Το να κανουμε μια αναζητηση στο θρεντ για αυτο που ψαχνουμε πριν ποσταρουμε ερωτηση δεν ειναι κακο. Μετα δεν γεμιζουμε με τα ιδια και τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...