Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Αυτό καλά έκανες και το διευκρίνησες αλλά αν μπορείς ανέλυσέ το γιατί εγώ ακόμα ψάχνω στις διαμάχες που υπάρχουν για το εάν το xperia έχει ATI Imageon 2300, γιατί φορτώνουν στις custom roms "New ATI drivers" και

"ATI 3D hardware is not in the Xperia?

ATI 3D hardware is in the Xperia as Xtra graphic support?

ATI 3D is built-in in the Qualcomm?

SE lied again?"

http://www.xperiax1.net/forum/xperia-x1/289-how-many-horse-power-xperia-has-under-hood.html

 

Είναι απλό, δες τα χαρακτηριστικά του επεξεργαστή που φοράει η συσκευή και θα καταλάβεις. Αυτοί οι επεξεργαστές παρέχουν μεγάλες δυνατότητες τις οποίες όμως οι εταιρίες επίτηδες δεν εκμεταλλεύονται πλήρως για εμπορικούς λόγους. Και αναφέρομαι στα γενικότερα χαρακτηριστικά και όχι μόνο στο video support. Κυκλοφορούν κάποιοι ΑΤΙ drivers αλλά δεν είναι αρκετοί για να ξεδιπλώσουν πλήρως τις δυνατότητες του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα! οταν συνδεω το κιν με το Pc δεν μου εμφανιζει τον φακελο windows μεσα στα αρχεια του κινητου! εβαλα την επιλογη στο pc να εμφανιζει τα κρυφα αρχεια μηπως και ηταν κρυφο αλλα τιποτα! μπορω να τον δω καπως απο το pc μου? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερια παιδια θα ηθελα να μαθω και εγω αν υπαρχει ( που φανταζομαι θα υπαρχουν πολλες ) εφαρμογη για διαχειρηση zip αρχειων ή αν ειναι προεγκατεστημενη στην συσκευη
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερια παιδια θα ηθελα να μαθω και εγω αν υπαρχει ( που φανταζομαι θα υπαρχουν πολλες ) εφαρμογη για διαχειρηση zip αρχειων ή αν ειναι προεγκατεστημενη στην συσκευη

 

http://www.pocketpcfreewares.com/en/index.php?soft=820

 

Καλησπερα! οταν συνδεω το κιν με το Pc δεν μου εμφανιζει τον φακελο windows μεσα στα αρχεια του κινητου! εβαλα την επιλογη στο pc να εμφανιζει τα κρυφα αρχεια μηπως και ηταν κρυφο αλλα τιποτα! μπορω να τον δω καπως απο το pc μου? ευχαριστω!

 

Εκτός από τα hidden, βάλε να βλέπεις και τα system files.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υποτιτλους παιζει με το tcmp και πρεπει να κανεις τα ακολουθα

 

1. βαλε την εκδοση 0.72 (αν δεν κανω λαθος)

2. βαλε τα αρχεια για τους υποτιλους εκει που το εκανες εγκατασταση

http://sourceforge.net/projects/tcpmpsubssubtit/

3. πηγαινε στη σελιδα των υποτιλων του tcmp και πατα enable (ακομα κι αν ειναι, ξετικαρε και ξανατικαρε)

4. Αν δεν βλεπεις, αλλαξε τον video driver σε κατι αλλο απο τα settings του tcmp (GDI νομιζω)

Σωστος....

Ευχαριστω για την βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το παραπανω το εχει δοκιμασει κανεις;

 

επειδη δεν εχω δοκιμασει να δω ταινια στο κινητο, τι αρχειο ειναι η ταινια?

Link to comment
Share on other sites

sorry gia ta greeklish, grafw apo to xperia.

Aporia:

To AEKMap grafei ellinika se ola ta programmata ektos apo to opera, opou grafei mono english asxeta ti keyboard exw epileksei. Ti mporw na kanw?

Εχω εγκαταστήσει το ΑΕΚmap αλλα παρολα αυτά δεν εχω καταφέρει να γράψω ελληνικα… ( βασικα δεν εχω καταλάβει πως αλλάζει γλωσσα από αγγλικα στα ελληνικά)

Υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις;;

Sorry παιδια αλλα είμαι παντελώς άσχετος και καποια πράγματα που μπορει να σας φαίνονται απλα εγω τα βλέπω βουνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στις ρυθμίσεις του μπορείς να επιλέξεις με ποιο συνδυασμό πλήκτρων θα εναλλάσσει τα πληκτρολόγια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστήσει το ΑΕΚmap αλλα παρολα αυτά δεν εχω καταφέρει να γράψω ελληνικα… ( βασικα δεν εχω καταλάβει πως αλλάζει γλωσσα από αγγλικα στα ελληνικά)

Υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις;;

Sorry παιδια αλλα είμαι παντελώς άσχετος και καποια πράγματα που μπορει να σας φαίνονται απλα εγω τα βλέπω βουνα.

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=4675 dew edv

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του μπορείς να επιλέξεις με ποιο συνδυασμό πλήκτρων θα εναλλάσσει τα πληκτρολόγια.

 

Παντως εγω ειχα βαλει Shift+space_bar και αλλαζε πατωντας μονο shft και μετα δεν εβαζε με τπτ κενα, ουτε στα αγγλικα ουτε στα ελληνικα. Και οταν ηθελα να γραψω κεφαλαιο γραμμα μου αλλαζε γλωσσα. Και ετσι το εβγαλα και περιοριζομαι μονο σε greeklish!

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω ειχα βαλει Shift+space_bar και αλλαζε πατωντας μονο shft και μετα δεν εβαζε με τπτ κενα, ουτε στα αγγλικα ουτε στα ελληνικα. Και οταν ηθελα να γραψω κεφαλαιο γραμμα μου αλλαζε γλωσσα. Και ετσι το εβγαλα και περιοριζομαι μονο σε greeklish!

 

βαλτε το πληκτρο της φωτογραφικης για την αλλαγη γλωσσας του πληκτρολογιου και θα σας λυθουν τα χερια.. :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αψογος...

Ευχαριστω

 

αυτο μπορουμε να το εγκαταστησουμε ακομα και αν εχουμε ελληνικη rom?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Spb Mobile Shell v3.0

πολυ καλο... κ στο γνωστο μαγαζακι...

 

Φανταστικο....

Εχει κατι μικρες ελλειψεις αλλα αξιζει.Καλη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανενα προγραμμα που να κανει το όπτικαλ στο συρσημο να βγαζει ποντικι??η μονο στα ονειρά μας??
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το weather panel 2.5 κ απο την στιγμή που το έβαλα μου έχει αλλάξει την γραμματοσειρά στο comm manager. Ξέρει κάποιος πώς μπορώ να την επαναφέρω? Μόνο έκει μου έχει κάνει την αλλαγή. Το έκανα unistall και μετά ξανάinstall κ ήταν οκ. Μετά όμως την πρώτη επανεκίνηση, πάλι μου χάλασε την γραμματοσειρά στο comm manager.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε εγκαταστήσει το WeatherPanel?

Αν ναι τότε πάτε εδώ \Program Files\Marsware\WeatherPanel\Themes\Default\ και αλλάζετε κατάληξη στα ttf αρχεία.Εγώ τα έκανα ttf1 και λύθηκε το πρόβλημα

 

@fotgold

Καλημέρα,

 

Κάνε το rename όπως γραφει ο alvarez και θα είσαι οκ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω ειχα βαλει Shift+space_bar και αλλαζε πατωντας μονο shft και μετα δεν εβαζε με τπτ κενα, ουτε στα αγγλικα ουτε στα ελληνικα. Και οταν ηθελα να γραψω κεφαλαιο γραμμα μου αλλαζε γλωσσα. Και ετσι το εβγαλα και περιοριζομαι μονο σε greeklish!

 

φιλαρακο να βαλεις το πληκτρο του @! ειναι το καλυτερο! ειχα βαλει και εγο το πληκτρο της καμερας και μετα δεν μου λειτουργιυσε η καμερα ουτε το pictures & videos! βαλε το @ στο qwerty keyboard! το σημαντικο ειναι οτι χανεις το @ απο το qwerty αλλα το βρισκεις απο το sym! οποτε ειναι μια η αλλη! εμενα αυτο με βολευει πιο πολυ!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανενα προγραμμα που να κανει το όπτικαλ στο συρσημο να βγαζει ποντικι??η μονο στα ονειρά μας??

 

http://www.innovisoft.com/virtuamouse/

δες εδω! αν και δεν το εχω ψαξει να δω αν δουλευει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...