Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ασε και οι γυναικες ειναι υπουλα πλασματα.....:lol::lol:

 

:kill::vava::whip:

 

:chair:

 

:scared:

 

Ρωταω εδω αρχικα...

 

Θελω ενα winzip ΜΗ evaluation version... Ειδικα το 12.0 μου αρεσει πολυ. αλλα εχω βαρεθει να το βαζω και να το βγαζω καθε μηνα!

Εβαλα και ενα 121 δεν μου αρεσε καθολου...

 

Εχει κανεις ρε παιδια? να ζιπαρει ενα exe να μου το στειλει με ενα πμ η με rapidshare η με οποιονδηποτε αλλο τροπο???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ασε και οι γυναικες ειναι υπουλα πλασματα.....:lol::lol:

 

:kill::vava::whip:

 

:chair:

 

:scared:

 

Ρωταω εδω αρχικα...

 

Θελω ενα winzip ΜΗ evaluation version... Ειδικα το 12.0 μου αρεσει πολυ. αλλα εχω βαρεθει να το βαζω και να το βγαζω καθε μηνα!

Εβαλα και ενα 121 δεν μου αρεσε καθολου...

 

Εχει κανεις ρε παιδια? να ζιπαρει ενα exe να μου το στειλει με ενα πμ η με rapidshare η με οποιονδηποτε αλλο τροπο???

 

τσεκαρε το μαιλ σου σε λιγο..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδες..Πριν αλλαξω ROM, εμπαινα κανονικα στο ιντερνετ μεσω wifi ειτε απο το σπιτι ειτε απο τη δουλεια..το μονο που ειχα κανει ηταν να περασω το mac filter του Χ1 στο rooter μου και τα dns στο Χ1..σημερα ππροσπαθησα να μπω, προφανως με τον ιδιο τροπο (εχω την touch_x_10_fixed τωρα) και ειδα πως και το wifi αλλα και το wireless lan με το που τα ενεργοποιω για να ψαξει δικτυο, απενεργοποιούνται..ειναι καποιο bug της rom? το εχει ξαναδει καποιος?

Oυσιαστικα μια φορα εμεινε για λιγο ενεργο ισα ισα για να δω το mac filter..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδες..Πριν αλλαξω ROM, εμπαινα κανονικα στο ιντερνετ μεσω wifi ειτε απο το σπιτι ειτε απο τη δουλεια..το μονο που ειχα κανει ηταν να περασω το mac filter του Χ1 στο rooter μου και τα dns στο Χ1..σημερα ππροσπαθησα να μπω, προφανως με τον ιδιο τροπο (εχω την touch_x_10_fixed τωρα) και ειδα πως και το wifi αλλα και το wireless lan με το που τα ενεργοποιω για να ψαξει δικτυο, απενεργοποιούνται..ειναι καποιο bug της rom? το εχει ξαναδει καποιος?

Oυσιαστικα μια φορα εμεινε για λιγο ενεργο ισα ισα για να δω το mac filter..

 

το εχει αναφερει στου xda καποιος το ιδιο προβλημα για την touch 10 αλλα σε μενα με το φτωχο routeraki της hol δε μου το εχει κανει..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

το εχει αναφερει στου xda καποιος το ιδιο προβλημα για την touch 10 αλλα σε μενα με το φτωχο routeraki της hol δε μου το εχει κανει..

 

Μηπως εχεις link? Δε νομιζω να ειναι θεμα rooter γιατι πριν εμπαινα κανονικα..και με το Χ1 και με το iPhone και με οτι αλλο ειχα δοκιμασει εφοσον περνουσα τα mac filters..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει να μου στειλει κανεις σε pm τα link για τα "γνωστα μαγαζακια" γιατι εχω την εντυπωση πως μονο εγω δεν τα ξερω!;)
http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις link? Δε νομιζω να ειναι θεμα rooter γιατι πριν εμπαινα κανονικα..και με το Χ1 και με το iPhone και με οτι αλλο ειχα δοκιμασει εφοσον περνουσα τα mac filters..

 

εδω αναφερετε:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493848&page=170

 

στο μηνυμα 1699

 

δεν ειδα αν του απαντησε κανεις, ψαξε τις επομενες σελιδες..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήραμε από την COSMOTE 2 Χ1 μαζί με ένα κολλητό. Είχε 4 συσκευές εκ των οποίων οι 2 είχαν έρθει μόλις. ΟΛΕΣ ήταν μαζί με τις 2 που πήραμε με Αγγλικό μενού!! Διορθώνεται βέβαια, αλλά είναι δυνατόν;;;:mad:

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας. Μια που διάβασα ότι με το Ελληνικό μενού βαραίνει κάπως το κινητό, μήπως είναι καλύτερα να το αφήσω έτσι και να περάσω κατευθείαν το AEKMAP για να έχω και τα Ελληνικά μου κανονικά;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι λετε αλλα και εγω την καρτα δεν την ειχα βγαλει και ολα γιναν μια χαρα με τη πρωτη. δε το ειχα προσεξει και γω.. μαλλον ειμουν τυχερος απο οτι φαινεται...:lol:

 

Καλα, ουτε κι εγω!!! Webtrust απλα ατυχησες λιγο... Καλοριζικη η Touch X :cool:

 

Γεια σας παιδιά και από μένα! Δεν βρήκα κάποιο θέμα για να συστηθώ σαν νέο μέλος, οπότε θα το κάνω εδώ!:)

 

Είμαι ο Αποστόλης από Κοζάνη και είμαι μπορώ να πω λίγο κολλημένος με τα SONY, χωρίς όμως να αποκλείω άλλες μάρκες. Από πέρσι μπήκα στον κόσμο των έξυπνων κινητών, κάνοντας την αρχή με το P1i, από το οποίο είμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος, είναι ότι καλύτερο πέρασε από τα χέρια μου και δεν είχα το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ πρόβλημα, τόσο που θα το κρατήσω στο μουσείο μου μαζί με το 1ο μου κινητό του 1997, που ήταν το SONY 1000 αν το θυμάστε μερικοί.

 

Από πέρσι περίμενα το X1, αλλά επειδή αργούσε έκανα την αρχή με το P1i. Από την άλλη εβδομάδα όμως παίρνω το Χ1 σε ασημί. Δεν είμαι τόσο γνώστης όπως πολλοί από εσάς, αλλά διαβάζοντας ΜΗΝΕΣ τώρα το φόρουμ (ουφ τέλειωσα...), για το Χ1 κυρίως, σημείωσα ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ για αυτό. Με στενοχώρησε αρχικά που δεν έχει αισθητήρα ''g'' ή accelelometer (έτσι γράφετε;;), που δεν γράφει το εξωτερικό πληκτρολόγιο Ελληνικά, που έχει σχετικά μικρή οθόνη ή για να το πω καλύτερα στενή, που δεν έχει φωνητικές εντολές και δεν ξέρω τι άλλο, αλλά όλα αυτά λύνονται ευτυχώς από ότι διάβασα με τα κατάλληλα προγράμματα! Το 1ο που θα βάλω από ότι κατάλαβα για να λύσω το πρόβλημα του πληκτρολογίου είναι το ΑΕΚMAP, μια που ένας από τους λόγους που παίρνω το συγκεκριμένο κινητό είναι το εξωτερικό πληκτρολόγιο που έχει. Η αλήθεια είναι ότι με προβλημάτισε ΠΟΛΥ και η έλευση του νέου HTC TOUCH PROII, το οποίο δείχνει να έχει κάποια επιπλέον πράγματα από το Χ1 και είναι αυτά που ανέφερα πιο πάνω, καθώς έχει και φωτιζόμενο πληκτρολόγιο, αλλά ακόμα δεν ήρθε στην COSMOTE, μια που από εκεί έχω την επιδότηση για να αλλάξω τηλέφωνο.

 

Γενικά θα έλεγα ότι θέλω ένα κινητό που να τα κάνει ''σχεδόν'' ΟΛΑ όσο γίνεται καλύτερα. Πχ θέλω οπωσδήποτε GPS, ράδιο, προγράμματα office, καλή φωτογραφική, wifi, καλή μπαταρία, mp3 player και άλλα!! Ζητώ πολλά;;

 

Τα υπόλοιπα στη συνέχεια και συγχαρητήρια για το φόρουμ!!

 

Καλωσήρθες στο φορουμ και στην παρεα του Xperia αγαπητέ μου :)

 

 

soom, την εβαλες την Touch X 10? :shifty:

 

EDIΤ: soiram, καλωσηρθες κι εσυ :)

Δεν ειχα κανει ανανεωση στο θεμα και δεν ειχα δει τα επομενα μηνυματα...

Τι να πεις, γυναικες! Δεν εχουν ιδεα απο τεχνολογια, ε soom? :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα, ουτε κι εγω!!! Webtrust απλα ατυχησες λιγο... Καλοριζικη η Touch X :cool:

 

Eυχαριστω :) ..Δεν πειράζει, αν δεν παιδευτεις δε θα μαθεις.. Με το ιντερνετ να δω τι θα κανω τωρα.. wildgirl μπαινεις κανονικα net μεσω wifi? (αν δεν κανω λαθος εχεις την Τouch_X_10..?)

Link to comment
Share on other sites

εδω αναφερετε:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493848&page=170

 

στο μηνυμα 1699

 

δεν ειδα αν του απαντησε κανεις, ψαξε τις επομενες σελιδες..

 

 

Eυχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω :) ..Δεν πειράζει, αν δεν παιδευτεις δε θα μαθεις.. Με το ιντερνετ να δω τι θα κανω τωρα.. wildgirl μπαινεις κανονικα net μεσω wifi? (αν δεν κανω λαθος εχεις την Τouch_X_10..?)

 

Να σου πω την αληθεια δεν ετυχε ακομα να μπω Wi-Fi με την Touch X 10, αλλά ουαί κι αλίμονό της αν δε μπαίνει γιατι θα ξαναγυρίσω στην 6.2!

 

Παιδιά μόλις πήραμε από την COSMOTE 2 Χ1 μαζί με ένα κολλητό. Είχε 4 συσκευές εκ των οποίων οι 2 είχαν έρθει μόλις. ΟΛΕΣ ήταν μαζί με τις 2 που πήραμε με Αγγλικό μενού!! Διορθώνεται βέβαια, αλλά είναι δυνατόν;;;:mad:

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας. Μια που διάβασα ότι με το Ελληνικό μενού βαραίνει κάπως το κινητό, μήπως είναι καλύτερα να το αφήσω έτσι και να περάσω κατευθείαν το AEKMAP για να έχω και τα Ελληνικά μου κανονικά;

 

Βαραίνει το κινητό με ελληνική ρομ? Δε νομίζω...Το θέμα είναι να σκεφτείς τι θέλεις να έχεις στο κινητό σου από άποψη γλώσσας, τι σε βολεύει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδία πήρα το Xperia πριν από μια εβδομάδα και θέλω να του βάλω ένα προγραμματάκι GPS. Ποιο προτείνετε?? Κ από που μπορώ να βρω κατάλληλο skin για το Xperia??
Link to comment
Share on other sites

Παιδία πήρα το Xperia πριν από μια εβδομάδα και θέλω να του βάλω ένα προγραμματάκι GPS. Ποιο προτείνετε?? Κ από που μπορώ να βρω κατάλληλο skin για το Xperia??

 

παλι θα μας βαλεις να μαλωσουμε???:lol:

 

οποιο σου αρεσει εσενα!

 

για το destinator που ξερω μπορεις να βρεις στο http://www.navimania.gr

για miomap και garmin παιζουν παντου με το ιδιο σκιν.

το igo δε μαρεσει και δε το πολυ χρησιμοποιω. :rocket:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

το igo δε μαρεσει και δε το πολυ χρησιμοποιω. :rocket:

 

Επιτελους ενας σωστος ανθρωπος εδω μεσα! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ενας σωστος ανθρωπος εδω μεσα! :D

 

lol :p

Μάλλον λάθος έκδοση του iGo δοκιμάσατε :X

Από ταχύτητα εκκίνησης είναι λίγο πιο αργό το iGO, αλλά από δυνατότητες σε γραφικά, 3d, κτήρια, φωνητική καθοδήγηση με ονόματα οδών ("Σε 300 μέτρα στρίψε αριστερά στην οδό λαγκαδά και αμέσως στρίψε δεξιά στην οδό κουντουριώτου και φτάσατε στον προορισμό σας στα αριστερά σας") αυτά είναι πράγματα που με ο destinator ούτε τα ονειρευόμαστε. Ίσως να τα δούμε στο destinator 9.

Αλλά το destinator το έχω γνήσιο. 550 ευρώ έδωσα. Ίσως γι αυτό να το βρίζω λιγάκι :) Και σ' όλες μου τις διαδρομές το destinator χρησιμοποιώ. Επειδή το έχω σε PNA με βάση και φορτιστή αυτοκινήτου κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαινεται το νεο xperia???αν τελικα ειναι ετσι....χαλι....

 

που το ειδες αρχηγε?ειναι λιγο νοκια ν96 (χωρις το πληκτρολογιο).εχεις βαλλει touch x 10 rom στο κινητο σου?

Link to comment
Share on other sites

που το ειδες αρχηγε?ειναι λιγο νοκια ν96 (χωρις το πληκτρολογιο).εχεις βαλλει touch x 10 rom στο κινητο σου?

την ΙΤ v 10 εχω....κυκλοφορει παντου αλλα ελπιζω να μην ειναι αυτο αλλα μαλλον αυτον θα ειναι.δειχνει πραγματικο... κ νεες εδω φωτογραφιες

http://semcblog.com/2009/06/05/new-pictures-of-the-sony-ericsson-vulcan/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Βαραίνει το κινητό με ελληνική ρομ? Δε νομίζω...Το θέμα είναι να σκεφτείς τι θέλεις να έχεις στο κινητό σου από άποψη γλώσσας, τι σε βολεύει!

 

Δεν την εβαλα ακομα....! Μπορει και σημερα! Αλλα δεν μου ειπες, ειναι καλη? Αξιζει? Εχει προβληματα??? :lol:

 

Το ξαναλεω... Παλι.. Εχει αναφερθει εδω απο παιδια κατα καιρους οι διαφορες ΚΑΚΕΣ μεταφρασεις που γινονται απο την αγγλικη στην ελληνικη... Και επισης εχουν αντιμετωπιστει προβληματα με την καρτα μνημης...

Και προκειμενου να εχουμε ελληνικα γραμμενο το Εναρξη αντι για Start Και να γραφει ρυθμισεις αντι για Settings δεν νομιζω να αξιζει τον κοπο... Μιας και για να γραψουμε ελληνικα, παλι θελουμε extra.....

soom, την εβαλες την Touch X 10? :shifty:

 

Τι να πεις, γυναικες! Δεν εχουν ιδεα απο τεχνολογια, ε soom?

Δεν την εβαλα ακομα....! Μπορει και σημερα! Αλλα δεν μου ειπες, ειναι καλη? Αξιζει? Εχει προβληματα???

Γυναικες παιδι μου........! :lol:

 

Παιδία πήρα το Xperia πριν από μια εβδομάδα και θέλω να του βάλω ένα προγραμματάκι GPS. Ποιο προτείνετε?? Κ από που μπορώ να βρω κατάλληλο skin για το Xperia??

 

παλι θα μας βαλεις να μαλωσουμε???:lol:

 

οποιο σου αρεσει εσενα!

 

για το destinator που ξερω μπορεις να βρεις στο http://www.navimania.gr

για miomap και garmin παιζουν παντου με το ιδιο σκιν.

το igo δε μαρεσει και δε το πολυ χρησιμοποιω. :rocket:

 

Επιτελους ενας σωστος ανθρωπος εδω μεσα! :D

 

Στο navimania νομιζω βρισκεις για ολα.

Ψαξε και στα εξης:

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewforum.php?f=73&sid=c7ae6a7cb7b5391f8823da61b04ec332

http://www.greekgalaxy.net/forum/forumdisplay.php?f=363

που εχουν πολλα για τα προγραμματα πλοηγησης.

 

Καταρχας δεν ακου αποψη γυναικων για τα προγραμματα πλοηγησης.. Οποτε σκεψου το iGo8! :lol: :p

 

Περα απο την πλακα.

Οι μισοι θα σου πουν Dest7.

Οι αλλοι μισοι iGo8.

Εγω θα συμφωνησω με τον JimmyT για ακομα μια φορα στο θεμα του iGo8. Το θεωρω και γω το καλυτερο. Απλα, εχει πολλους χαρτες να επιλεξεις(μεταξυ αυτων και αυτος του Dest7).. Αρα εχεις χαρτη του Dest σε περιβαλλον iGo. Το οποιο ειναι ΜΑΚΡΑΝ καλυτερο...... Κατ'εμε παντα.....

 

Το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να ψαξεις, να αποφασισεις και μετα αν εχεις αποριες εδω ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

την ΙΤ v 10 εχω....κυκλοφορει παντου αλλα ελπιζω να μην ειναι αυτο αλλα μαλλον αυτον θα ειναι.δειχνει πραγματικο... κ νεες εδω φωτογραφιες

http://semcblog.com/2009/06/05/new-pictures-of-the-sony-ericsson-vulcan/

 

καλο το βλεπω:shifty:

Link to comment
Share on other sites

lol :p

Μάλλον λάθος έκδοση του iGo δοκιμάσατε :X

Από ταχύτητα εκκίνησης είναι λίγο πιο αργό το iGO, αλλά από δυνατότητες σε γραφικά, 3d, κτήρια, φωνητική καθοδήγηση με ονόματα οδών ("Σε 300 μέτρα στρίψε αριστερά στην οδό λαγκαδά και αμέσως στρίψε δεξιά στην οδό κουντουριώτου και φτάσατε στον προορισμό σας στα αριστερά σας") αυτά είναι πράγματα που με ο destinator ούτε τα ονειρευόμαστε. Ίσως να τα δούμε στο destinator 9.

Αλλά το destinator το έχω γνήσιο. 550 ευρώ έδωσα. Ίσως γι αυτό να το βρίζω λιγάκι :) Και σ' όλες μου τις διαδρομές το destinator χρησιμοποιώ. Επειδή το έχω σε PNA με βάση και φορτιστή αυτοκινήτου κλπ.

 

Σιγα τις φωνητικες οδηγίες...που λεει "στριψτε αριστερα στην ΕΠΟΜΕΝΟ οδό"!!!

 

Πως σας φαινεται το νεο xperia???αν τελικα ειναι ετσι....χαλι....

 

Λίγο παντόφλα...Κατα τα άλλα δεν είναι και τόσο χάλια!

 

Δεν την εβαλα ακομα....! Μπορει και σημερα! Αλλα δεν μου ειπες, ειναι καλη? Αξιζει? Εχει προβληματα??? :lol:

 

Το ξαναλεω... Παλι.. Εχει αναφερθει εδω απο παιδια κατα καιρους οι διαφορες ΚΑΚΕΣ μεταφρασεις που γινονται απο την αγγλικη στην ελληνικη... Και επισης εχουν αντιμετωπιστει προβληματα με την καρτα μνημης...

Και προκειμενου να εχουμε ελληνικα γραμμενο το Εναρξη αντι για Start Και να γραφει ρυθμισεις αντι για Settings δεν νομιζω να αξιζει τον κοπο... Μιας και για να γραψουμε ελληνικα, παλι θελουμε extra.....

 

Δεν την εβαλα ακομα....! Μπορει και σημερα! Αλλα δεν μου ειπες, ειναι καλη? Αξιζει? Εχει προβληματα???

Γυναικες παιδι μου........! :lol:

 

Καλη μου φαινεται μέχρι στιγμης...Τιποτα τρομερο...Ισως λιγο πιο γρηγορη απο τις προηγουμενες...Δεν εχω ενθουσιαστει κιολας...Η εναλλαγη portrait-landscape που αναφερθηκε εδω μεσα οτι γινεται εν ριπη οφθαλμου, συγγνωμη που θα διαφωνησω, το ιδιο γρηγορα γινοταν και στην 6.2...Σε καμία περιπτωση δεν ξαναεμπιστευομαι τα "lightning fast" που γραφονται διπλα στην περιγραφη της ΡΟΜ στους xda!

 

Όσο για την ελληνικη ΡΟΜ, κι εγω ελεγα δεν αξιζει, αλλά οταν ετυχε και εβαλα παλιοτερα μου φανηκε πιο οικεια, εν ολιγοις μου καλαρεσε :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα πρέπει να σας κουράσω με κάποιες ερωτήσεις, γιατί οι ουκ ολίγες σημειώσεις που κράτησα δεν έφτασαν τελικά!:)

 

1) Το ΑΕΚΜΑΠ γράφει μικρούς Ελληνικούς χαρακτήρες, γιατί δεν μπόρεσα να βρω κάποια ρύθμιση!

 

2) Πατώντας το πλήκτρο της φωτογραφικής μηχανής αυτή δεν ενεργοποιείται. Έψαξα να βρω κάποια ρύθμιση, αλλά τίποτε. Ενεργοποιείται μόνο όταν πάω από το μενού των φωτογραφιών και πατήσω το ‘camera’.

 

3) Επειδή το ράδιο έχει απαράδεκτα λίγες μνήμες, μήπως υπάρχει κανένα καλό πρόγραμμα για ράδιο;

 

Κατά τα άλλα η μπαταρία ΜΟΝΟ σε λειτουργία flight mode, με κανένα μισάωρο wifi, εγκατάσταση 4-5 προγραμμάτων και κανένα 5ωρο ενασχόλησης πήγε στο 60-70% μέχρι τις 1:30 τα μεσάνυχτα που έπαιζα! Το πρωί είχε κλείσει από μπαταρία!!! Αν είναι δυνατόν! Ελπίζω να στρώσει με τις επόμενες φορτίσεις.

 

Όσο για τα panels sony θα έλεγα ότι είναι απαράδεκτα από ποιότητα-καθαρότητα εικόνας! Ξεθωριασμένα και κάπως θαμπά! Σε κάνουν να νομίζεις ότι έχεις μυωπία! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

 

Κάποιοι είχα διαβάσει ότι ψάχνανε κάποιο πρόγραμμα για να παίζει video youtube; Γιατί; Αφού με τον explorer τα παίζει κανονικά σε αντίθεση με τον opera!

 

Αυτά προς το παρόν και συγνώμη αν σας κούρασα με χιλιοειπωμένα πράγματα!

Σίγουρα θα έρθουν και άλλες ερωτήσεις στις επόμενες μέρες, οπότε και θέλω την κατανόησή σας!!:O

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα πρέπει να σας κουράσω με κάποιες ερωτήσεις, γιατί οι ουκ ολίγες σημειώσεις που κράτησα δεν έφτασαν τελικά!:)

 

1) Το ΑΕΚΜΑΠ γράφει μικρούς Ελληνικούς χαρακτήρες, γιατί δεν μπόρεσα να βρω κάποια ρύθμιση!

 

2) Πατώντας το πλήκτρο της φωτογραφικής μηχανής αυτή δεν ενεργοποιείται. Έψαξα να βρω κάποια ρύθμιση, αλλά τίποτε. Ενεργοποιείται μόνο όταν πάω από το μενού των φωτογραφιών και πατήσω το ‘camera’.

 

3) Επειδή το ράδιο έχει απαράδεκτα λίγες μνήμες, μήπως υπάρχει κανένα καλό πρόγραμμα για ράδιο;

 

4) Κατά τα άλλα η μπαταρία ΜΟΝΟ σε λειτουργία flight mode, με κανένα μισάωρο wifi, εγκατάσταση 4-5 προγραμμάτων και κανένα 5ωρο ενασχόλησης πήγε στο 60-70% μέχρι τις 1:30 τα μεσάνυχτα που έπαιζα! Το πρωί είχε κλείσει από μπαταρία!!! Αν είναι δυνατόν! Ελπίζω να στρώσει με τις επόμενες φορτίσεις.

 

5) Όσο για τα panels sony θα έλεγα ότι είναι απαράδεκτα από ποιότητα-καθαρότητα εικόνας! Ξεθωριασμένα και κάπως θαμπά! Σε κάνουν να νομίζεις ότι έχεις μυωπία! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

 

6) Κάποιοι είχα διαβάσει ότι ψάχνανε κάποιο πρόγραμμα για να παίζει video youtube; Γιατί; Αφού με τον explorer τα παίζει κανονικά σε αντίθεση με τον opera!

 

Αυτά προς το παρόν και συγνώμη αν σας κούρασα με χιλιοειπωμένα πράγματα!

Σίγουρα θα έρθουν και άλλες ερωτήσεις στις επόμενες μέρες, οπότε και θέλω την κατανόησή σας!!:O

 

Καταρχας δεν υπαρχει κατανοηση. Απαραδεκτος εισαι που δεν τα ξερεις αυτα... Αρνουμαι να απαντησω...

:lol::p

Πλακα κανω! Κανενα προβλημα! Τα ειπαμε! Εδω ειμαστε για αυτον τον λογο!

 

Ενα ενα παμε:

1)Για το ΑΕΚΜΑΡ. Δεν υπαρχει λογος να γραφεις με μικρα γιατι αν γραφεις sms 160χαρ. τοτε ο παραληπτης οπως και να τα χεις γραψει, θα τα δει με κεφαλαια. Για να δει μικρα γραμματα πρεπει να στειλεις με 70χαρακτηρες. Οποτε δεν συμφερει να πληρωσεις 2 μηνυματα για να γραψεις κατι 120 χαρακτηρων απλα και μονο για να ειναι μικρα.

Αν παραυτα θελεις να ειναι μικρα, δοκιμασε καποιο αλλο layout απο το site της ΑΕΚ που να μην ειναι SMS 160.

 

2)Η φωτογραφικη μηχανη εχει δυο σκαλες. Αν το πατησεις μεσα μεσα το κουμπι ανοιγει 1000% σιγουρα σε ολες τις ρομ που εχω δοκιμασει, custom και official. Απλα να το πατησεις μεσα μεσα μεσα. Στο πρωτο «κλικ»/σκαλα ειναι που κανει focus και στο δευτερο που τραβαει. Και δεν θελει παρατεταμενο πατημα, ενα απλο «κλικ» αρκει!

 

3)Επειδη στις offcial ROM η μονη προσβαση που εχουμε στο ραδιο ειναι μεσω ενος πανελ, ετσι ειναι. Παραυτα, νομιζω(εδω ας επεμβει και καποιος γνωστης) οτι μπορουμε να βαλουμε προγραμμα απο HTC συσκευη για προσβαση στο ραδιοφωνο με περισσοτερες μνημες. Αλλα ισως με μια αναζητηση στο συγκεκριμενο θεμα του Xperia μπορει να σε βοηθησει. Θα κανω και γω μια δοκιμη και θα επανελθω.

 

4)Με wifi μιση ωρα και 5 ωρες απασχοληση με το κινητο ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ λογικο να φτασει στο 60% η μπαταρια. Εδω η wildgirl χωρις να το ακουμπησει κανω πεφτει στο 90% σε 2 ωρες!!! Ισως καποιο απο τα προγραμματα που εγκατεστησες να εμεινε ανοιχτο και να καταναλωνε μπαταρια. Για αυτο και να εκλεισε το πρωι.

Ειναι το πρωτο κινητο που εχω αποφασισει πως το βραδυ θα το κλεινω! Εδω απο τις 10 το πρωι με 3 λεπτα τηλεφωνο μονο εχει πεσει στο 94% η μπαταρια! Και το βραδυ κλειστο απο την στιγμη που βγηκε απο την φορτιση στο 100%!!!

Αλλα οπως πολυ σωστα εχει επισημανθει στο θρεντ του HD, εχουμε παρει ενα τηλεφωνο το οποιο κανει ΤΑ ΠΑΝΤΑ εκτος απο το να βγαζει καλες φωτογραφιες(αλλα τις καλυτερες στο ειδος του) και να εχει 4-5 μερες μπαταρια... Τρεχουν προγραμματα στο παρασκηνιο τα οποια ξοδευουν! Ισως για αυτο να χρειαζεται να κανουμε soft reset μετα απο καποια ωρα απασχολησης. Να ερχεται στα ισα του!

 

5) Οταν επιλεγεις ενα panel απο αυτα που υπαρχουν και το βαλεις να ειναι αυτο το επιλεγμενο, στην αρχη δεν ειναι καθαρο. Μετα, βγαζει και τον κερσορα αναμονης, καθαριζει απολυτα και φαινεται πεντακαθαρα. Αν εσενα δεν το κανει, ισως κατι να φταιει.... Εγω δεν ειχα κανενα προβλημα. Ουτε με official ουτε τωρα με την touchx και ψαρακια που εχει αφησει μεσα!

 

6) Αυτο, ομολογω, οτι δεν το ηξερα! Ισως να ηθελα προγραμμα utube αποκλειστικα. Οπως στο iPhone, που εχει επιλογη και μπαινει κατευθειαν στο utube. Η να μην τους αρεσει ο explorer των (windows, wm) οπως και μενα, και να το ηθελαν στον ΟΡΕRΑ...

 

Αυτα....! Ελπιζω να σε καλυψα! Αν οχι, ξαναρωτα....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ΠΟΛΥ φίλε soom για τις απαντήσεις!! Είδες τελικά που έδωσα και εγώ μια πληροφορία που δεν την ήξερες!!:D

 

Κατά τα άλλα, αυτό με τα SMS και τους 160 χαρακτήρες το γνωρίζω.;) Απλά όταν κρατώ σημειώσεις, γιατί κρατώ αρκετές και όχι μόνο, θα ήθελα να έχω και την επιλογή για μικρά γράμματα! Οπότε θα ψάξω να βρω στο ΑΕΚΜΑΠ κανένα ακόμη layout με μικρά γράμματα, αρκεί βέβαια να έχω δυνατότητα να επιλέξω ποιο layout θέλω για την κάθε περίπτωση!

 

Όσο για την φωτογραφική αν και πατούσα χθες δυνατά το κουμπί, δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω την κάμερα. Σήμερα δουλεύει!! Ίσως να έφταιγα και εγώ!!:O

 

Άντε αφού μου δίνεις το θάρρος να ρωτήσω κάτι ακόμα!

Είμαι σίγουρος ότι στην αρχή που δούλεψα το κινητό είχε εικονίδιο της μπαταρίας στην γνωστή θέση επάνω δεξιά. Πλέον δεν έχει και δεν μπόρεσα να βρω από που ενεργοποιείται....αν ενεργοποιείται βέβαια!!:worry:

 

Τέλος των ερωτήσεων.......προς το παρόν!!!:)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...