Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδια!!!!!!!!!

Τι γνώμη έχετε για το cleanRAM?

Απλά εγω το έχω χρησιμοποιήσει και βλέπω ποιό "ελαφρυ" το κινητό, επίσης δεν ανεβάζει θερμοκρασία καθόλου η μπαταρία, που σημαίνει ότι πρέπει όντως να καθαρίζει κάποια προγράμματα που πιθανών να είναι ενεργά χωρίς να τα χρειαζόμαστε!!!!

Έχετε καθόλου άποψη?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν μιλάς για αυτό από htcaddicts, ναι είναι όντως πολύ καλό και κάνει πραγματικά αυτό που υπόσχεται. Χρησιμοποίησε το άφοβα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μου το βγαζει οταν εχω ηδη ριξει το αρχειο στο φακελο και παω στο AEKmap Settings να το ρυθμισω.

Και κατω δεξια αυτο το Default μενει στην οθονη ο,τι κ να κανω (εκτος αν κανω απεγκατασταση), αλλά αυτο που με καιει ειναι οτι δε μπορω να γραψω ελληνικα!

Οσο για τη μετονομασια των αρχειων, τα εχω φτιαξει ολα συμφωνα με τις οδηγιες κλπ κλπ, οποτε δεν ειναι αυτο...

 

@argam, ναι το ιδιο αρχειο λεμε, το εγραψα GreekSMS160 συμφωνα με την ονομασια του οταν το ριχνω στο φακελο ;)

 

Λοιπόν ξέκλεψα λιγο χρόνο και έβαλα την 6.1.2B final" Touch X ULTIMATE.

Το πρώτο πρόγραμμα που εγκατέστησα ήταν το AEKmap, και μου έτρεξε χωρίς κανένα πρόβλημα. Ίσως σε βοηθήσει σε αυτό ένα hard reset

Link to comment
Share on other sites

Εάν μιλάς για αυτό από htcaddicts, ναι είναι όντως πολύ καλό και κάνει πραγματικά αυτό που υπόσχεται. Χρησιμοποίησε το άφοβα.

Ναι γι΄αυτό αναφέρομαι.

Απο την ώρα που το χρησιμοποίησα και το χρησιμοποιώ δεν έχει καθόλου ζεσταθεί η μπαταρία και το XPERIA είναι πανάλαφρο λειτουργικά!!!!!!!

Την πρώτη φορά που το έβαλα είχα 12 ΜΒ καθάρισμα απο unkilled προγράμματα!!!!

Τώρα κάνει killed περίπου κάτω απο 1ΜΒ κάθε 24ωρο!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ξέκλεψα λιγο χρόνο και έβαλα την 6.1.2B final" Touch X ULTIMATE.

Το πρώτο πρόγραμμα που εγκατέστησα ήταν το AEKmap, και μου έτρεξε χωρίς κανένα πρόβλημα. Ίσως σε βοηθήσει σε αυτό ένα hard reset

 

Χμμ δεν εχω την final εγω...η final bγηκε μια μερα αφου ειχα βαλει την προηγουμενη! Και hard reset ειχα κανει...αλλά δε γ..εται, θα ξανακανω! :happy: Σε ευχαριστω για τη βοηθεια αγαπητε :) Αληθεια, πώς σου φαινεται η ΡΟΜ? Εγω την εχω βολευτει λογω ταχυτητας...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το Resco Contact Manager δεν μπορουμε να κανουμε videocall??? Δεν την βρισκω την επιλογη...

 

Και απο την στιγμη που το εγκαταστησουμε, πως μπορουμε να δουμε τις επαφες με τον κλασικο τροπο των WM???

Link to comment
Share on other sites

@ argam

 

εκανα hard reset και τιποτα δεν αλλαξε :(

Η Touch X θα παρει ποδι, τωρα κιολας! :devil:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=512639

εβαλα την παραπανω κ ολα λειτουργουν καλως.κ το ΑΕΚΜΑΡ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=512639

εβαλα την παραπανω κ ολα λειτουργουν καλως.κ το ΑΕΚΜΑΡ

 

εκανα το λαθος να βαλω κ εγω μια παρομοια με Windows Mobile 6.5 (W4X Windows Mobile 6.5 for the XPERIA X1 - PURE ROM) γιατι διαβασα καλα λογια εδω μεσα, αλλά δε μου αρεσε τιποτα πανω της και την αλλαξα πριν ακομα κλεισει 24ωρο. Αυτη που με ειχε βολεψει παρα πολυ ηταν η PCTech4U version 1.1 η ελληνικη, αλλά ετρωγε τα κολληματακια της. Μαλλον θα γυρισω σε αυτη αν δε με βολεψει ουτε η Touch IT 7 που περναω τωρα...:worry:

 

edit: απιστευτο...το ιδιο μου κανει και η Touch IT 7 στο AEKmap...!

 

edit 2: μαλλον κατι ετρεχε με το setup του AEKmap απο τον υπολογιστη...μπηκα στο σαιτ και κατεβασα το cabακι και το εγκατσετησα και ολα οκ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες ειμουν εκτος φορουμ αρκετες μερες ειμαι στην R2AA012

εχει παιξει καμια αλλη επισημη ??

Εαν ναι και εχει καποιος την καλοσυνη ας ποσταρει

το search δεν εβγαλε κατι.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδες ειμουν εκτος φορουμ αρκετες μερες ειμαι στην R2AA012

εχει παιξει καμια αλλη επισημη ??

Εαν ναι και εχει καποιος την καλοσυνη ας ποσταρει

το search δεν εβγαλε κατι.

Ευχαριστω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2787871#post2787871

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως γινετε να βλεπω βιντεακια απο youtube και γενικα να βλεπω flash στις σελιδες του internet....? γιατι κακα τα ψεματα ειναι ενα τηλεφωνο καθαρα για ιντερνετ και ειναι απαραδεκτο να μην τα βλεπεις ολα και να μπορεις να τα δεις με lg renoir
Link to comment
Share on other sites

R3AA010 XPERIA Firmware Available for download NOW

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=475482

 

Την δοκιμάζω τώρα

 

R3AA007 exei! oxi 010! mipos exei vgei kai 010?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορει καποιος να μου πει πως γινετε να βλεπω βιντεακια απο youtube και γενικα να βλεπω flash στις σελιδες του internet....?

 

Macromedia Flash Player v7.0

Adobe Flash Lite 3.1.CAB.

 

Για youtube... http://youtubeplay.en.softonic.com/pocketpc

Υπάρχει και η επιλογή της τελευταίας έκδοσης του Core Player που έχει ενσωματωμένο youtube player.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Macromedia Flash Player v7.0

Adobe Flash Lite 3.1.CAB.

 

Για youtube... http://youtubeplay.en.softonic.com/pocketpc

Υπάρχει και η επιλογή της τελευταίας έκδοσης του Core Player που έχει ενσωματωμένο youtube player.

 

ευχαριστω πολυ αν και δεν καταφερνει να ανοιξει βιντεο εκει που παει μου λεει ο opera error....:mad: αν καταφερω να βαλω και ενα καλο video recorder θα ειμαι πολυ χαρουμενος γιατι ετσι οπως ειναι το βιντεο κανει τρελα σκαλωματα....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ αν και δεν καταφερνει να ανοιξει βιντεο εκει που παει μου λεει ο opera error....:mad: αν καταφερω να βαλω και ενα καλο video recorder θα ειμαι πολυ χαρουμενος γιατι ετσι οπως ειναι το βιντεο κανει τρελα σκαλωματα....

 

Υπαρχει ενα προγραμα το x1 youtube! μπορεις να το βαλεις και σε panel! και εμενα δεν μου τα επεζε τα video αλλα με αυτο δεν εχω κανενα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

 

στο 1ο λινκ που εγραψε ο athanaso, δινει 2 αρχειακια, το ενα ειναι το πανελ και το αλλο το youtube application, αν τα εγκαταστησεις οπως λεει εκει, το youtube δουλευει κανονικα. Εγω δεν ειχα ασχοληθει ποτέ και τα εβαλα απο περιεργεια και παιζει μια χαρα απο το πανελ :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! εβαλα την UK R3AA010. στο settings->system->customer info στο device infirmation to memory card id και το memory card v.. εχιθν τετραγωνακια! τι ειναι αυτο? και πως μπορο να κανω εγκατασταση ενα theme? στην προηγουμενη rom αν θυμαμαι καλα απλα το εβαζες στο τηλ και το αναγνωριζε μονο του! τωρα τι κανουμε? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα! εβαλα την UK R3AA010. στο settings->system->customer info στο device infirmation to memory card id και το memory card v.. εχιθν τετραγωνακια! τι ειναι αυτο?

 

Αν ανατρέξεις πιο πίσω θα δεις ότι και άλλοι το έχουν αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

η r3aa παιζει και στην ελληνικη ρομ?

 

καλησπερα στο x1 τι προγραμα πλοηγησης να βαλω ωστε να εχω και ναυτικους χαρτες για την βαρκα μου

Link to comment
Share on other sites

R3AA010 XPERIA Firmware Available for download NOW

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=475482

 

Την δοκιμάζω τώρα

 

Τελικα εντυπωσεις απο την R3AA010?

τι radio εχει 1.14.25.55 γιατι εγω βιαστηκα και εβαλα GR R3AA007 πριν απο λιγο και δεν μου τα λενε τα ελληνικα καθολου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...