Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Αλλα μου φαίνεται θα πάρω άλλο γιατι μου έπεσε και κόλησε σκόνη! ..οπότε παίδες αν πάρετε με προσοχή.. και καθαρίστε καλα την οθόνη!

 

Πλένονται σε βρύση, στεγνώνουν με το πιστολάκι (για τα μαλλιά) και ξαναμπαίνουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απιστευτα wallpapers Xperia wallpaperpack

κ ενα παιχνιδι απολυτα συμβατο με το κινητο μας http://www.xperia-world.com/games/index.1.html

το βρηκα κ στο γνωστο μαγαζακι κ το περασα κ ειναι κ στα ελληνικα μιας κ εχω την ελληνικη ρομ.δε κολλαει καθολου κ τα γραφικα τελεια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο προσωπικη εμπειρια οσων το εχουν:αξιζει να μπουν ελληνικα?η ρομ που εχει το τηλεφωνο που θελω να παρω ειναι ελληνικη

αν υπαρχει καποιοσ να με διετυκολυνει με δεστινατορ 7 και igo8 θα το εκτιμουσα να μου εστελνε ενα pm

ευχαριστω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! εχει βαλει καποιος το TF3DHDB3? το εβαλα και δεν μου αναγνωριζει τους ελληνικους χαρακτηρες! στο beta 2 τους αναγνωριζε κανονικα! αν ξερει καποιος καποια λυση ας με βοηθησει! ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για screen protector πήρα με 0.3€ από το carefour κάτι προστατευτικά που έφεραν για ipod 60gb.

Το μπροστινό προστατευτικό που έχει η συσκευασία είναι με τρύπα για το ipod wheel (και έκοψα ένα μέρος του για να βάλω στο πλαστικό της κάμερας του xperia) αλλά το πίσω είναι πλήρες.

Το έκοψα στα μέτρα του xperia και είναι αστέρι και αρκετά ανθεκτικό. Είμαι πολύ ικανοποιημένος και μια βδομάδα αργότερα πήγα και πήρα ακόμα δυο προστατευτικά, σε περίπτωση που κάποια στιγμή γρατζουνιστούν αυτά που έβαλα.

 

αληθεια?? εχουνε τα καρφουΡ?? ολεε εφυγα να πάρω..τα έκοψες και κάτσανε καλά??δεν μπενουνε σκονες?έφαγα τον κοσμο και γω δεν εβρησκα πουθενα ουτε τα πλαισια και διαφορα αλλα μαγαζια!! μονο e shop ειχα δει τελευτεα οτι εχει screen protector.πάντως αυτο που λες για την κάμερα πίσω δεν έχει ουτε ενα σημάδι και μάλιστα το έχω καθαρισει και με χαρτοπετσέτα που λες.Για το καπάκι πισω το μεταλικο εμενα μεχρι τωρα δεν έχει ξεβάψει..έχω το μαυρο δεν ξέρω αν εγινε στα ασημι αυτο που λετε...πάντως απο το πολυ βαλε-βγάλε για soft reset (δεν ξέρω αμα εγινε απο αυτο) άρχισε κ τριζει απο τη μια μερια στα αριστερα οχι πολυ ελαχιστα.

 

παιδια σχετικα με το gps οταν λειτουργη δεν θα έπρεπε να βγάζει εικονιδιο στην μπάρα??και τελος αν ξέρει κανεις αν υπάρχει καμια εφαρμογη tracker που καταγράφει διαδρομες μεσο gps ??όπως εχει το g700??ευχαριστω.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αληθεια?? εχουνε τα καρφουΡ?? ολεε εφυγα να πάρω..τα έκοψες και κάτσανε καλά??δεν μπενουνε σκονες?....

 

Πήγαινε στο carefour του city gate, στο τμήμα κινητών έχει ένα καλάθι με 4 είδη protectors για ipod. Τα λευκά έχουν μόνο μπροστινό protector (για μικρό και μεγάλο ipod) και δε μας ενδιαφέρουν.

Τα μαύρα περιέχουν μπροστινό και back protector (για μικρό και μεγάλο ipod).

Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι το μαύρο για μεγάλο ipod (30/60gb), και συγκεκριμένα το back protector που περιλαμβάνει. Είναι το μόνο που έχει διαστάσεις που καλύπτουν όλη την οθόνη του xperia. Η επιφάνεια που έχει το αυτοκόλλητο είναι αυτή που πετάμε, ενώ η άλλη που είναι πιο χοντρή είναι αυτή που εφάπτεται στην οθόνη. Το δικό μου το έκοψα ακριβώς στο μέγεθος της οθόνης, και αφαίρεσα μια μικρή γωνία κάτω δεξιά για να μπορώ να βγάλω πιο εύκολα το protector όταν χρειαστεί να το αλλάξω.

 

@nikolasn80:

Αν και δεν είμαι fan των ελληνικών εκδόσεων windows (σε υπολογιστές βάζω πάντα αγγλικά), το κινητό μου το ήθελα στα ελληνικά.

Ωραίο πράγμα να έχεις το κινητό σου στη γλώσσα σου, αλλά υπάρχουν μερικά αρνητικά.

1. Οι ελληνικές εκδόσεις καθυστερούν σε σχέση με τις αγγλικές. Κάποιες αναβαθμίσεις που υπάρχουν σε αγγλικές, ενδέχεται να μην έρθουν ποτέ σε ελληνικές. Τα ελληνικά panels είναι βασισμένα στην πρώτη έκδοση των αγγλικών panels, ενώ τα αγγλικά panels βρίσκονται στην 2η έκδοσή τους και ετοιμάζεται η τρίτη αγγλική έκδοση.

2. Επειδή ορισμένοι δεν σκεφτονται σωστά, και έχουν μεταφράσει ακόμα και τη λέξη: Memory Card, ορισμένες εφαρμογές δεν δουλεύουν αν επιλέξουμε να εγκατασταθούν στην "Κάρτα Μνήμης" επειδή μετά την εγκατάστασή τους ψάχνουν να βρούν την τοποθεσία "Memory Card" η οποία δεν υπάρχει.

3. Υπάρχουν μερικά δείγματα κακής μετάφρασης όπου δεν καταλαβαίνουμε τι ακριβώς εννοεί όταν τα διαβάζουμε. Πχ "Ηλ. διευθ Δείγμα Ώρας"

Link to comment
Share on other sites

Παιδες χρησιμοποιω τον coreplayer και οταν δω ενα βιντεο και κλεισω τον player εμφανιζει στην οθονη οχι σε ολη αλλα σε μερικα σημεια ενα ξεθωριασμα και γραμμες και φτιαχνει κανοντας soft reset(αυτο γινεται οταν ειναι φορτωμενο το xperia panel 1).για την ακριβεια εχω τονCorePlayer.v1.2.5.Build.4506.Pre.Regged μηπως ειναι καμια μαπα εκδοση γιατι σε βιντεο με wmp δεν εχω προβλημα για να πω οτι υπαρχει προβλημα με την συσκευη
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάποιο conflict είναι ανάμεσα στο panel και τον Core Player. Δοκίμασε και την έκδοση 1.3.0 να δεις εάν εξακολουθεί να σου κάνει το ίδιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια δερμάτινη θήκη αλλά παρατήρησα το εξής. Η θήκη κλείνει και ασφαλίζει με τη βοήθεια μαγνήτη που υπάρχει ενσωματωμένος μέσα στο εσωτερικό του τοιχώματός της και στο "αυτάκι" που κλείνει. Όμως μετά από δοκιμές ανακάλυψα ότι ο μαγνήτης με κάποιον άγνωστο τρόπο επηρεάζει το κινητό. Έτσι, ενώ το έχω σε sleep mode, μόλις το τοποθετήσω στη θήκη και περάσει δίπλα από το μαγνήτη της θήκης, ανάβει (ξυπνάει) το xperia...

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Πλένονται σε βρύση, στεγνώνουν με το πιστολάκι (για τα μαλλιά) και ξαναμπαίνουν.

 

το σκεύτηκα να σου πω την αλήθεια αλλα.. δεν το τόλμησα επιδή ειναι σαν κόλλα απο κάτω και λέω ασε μην το χαλάσω και μετά δεν θα κρατάει..

σίγουρος είσαι; ..κάτι μου λέει πως δεν παίζει να και φύγει η σκόνη απο πάνω..

Link to comment
Share on other sites

Σαν κόλλα; Ένα απλό καθαρό νάυλον είναι, που κολλάει με στατικό ηλεκτρισμό. Αν δεν κρατάει μετά το τρίβεις λίγο με το χέρι σου και ξαναμαζεύει στατικό ηλεκτρισμό.

Απλά όταν το στεγνώσεις με το πιστολάκι, να μην έχεις ενεργό τον ιονιστή του (αν έχει τέτοια λειτουργία το δικό σου) γιατί εξουδετερώνει τον στατικό ηλεκτρισμό :)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια δερμάτινη θήκη αλλά παρατήρησα το εξής. Η θήκη κλείνει και ασφαλίζει με τη βοήθεια μαγνήτη που υπάρχει ενσωματωμένος μέσα στο εσωτερικό του τοιχώματός της και στο "αυτάκι" που κλείνει. Όμως μετά από δοκιμές ανακάλυψα ότι ο μαγνήτης με κάποιον άγνωστο τρόπο επηρεάζει το κινητό. Έτσι, ενώ το έχω σε sleep mode, μόλις το τοποθετήσω στη θήκη και περάσει δίπλα από το μαγνήτη της θήκης, ανάβει (ξυπνάει) το xperia...

Το ίδιο πρόβλημα έχω κ εγώ, μόνο που δεν μπορουσα να καταλάβω γιατί ξεκλείδωνε. Αν το βάζεις με την οθόνη να κοιτάει την ζώνη σου, δεν εχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παρ ολο που εχω κανει τις ρυθμισεις που δινει η cosmote δεν μπορω ουτε να στειλω πυτε να λαβω mms... μπορει καποιος να βοηθησει?(unable to send your message.your message will remain in the drafts folder)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το σκεύτηκα να σου πω την αλήθεια αλλα.. δεν το τόλμησα επιδή ειναι σαν κόλλα απο κάτω και λέω ασε μην το χαλάσω και μετά δεν θα κρατάει..

σίγουρος είσαι; ..κάτι μου λέει πως δεν παίζει να και φύγει η σκόνη απο πάνω..

 

Όπως είπε και ο φίλος δεν έχει κόλλα. Έχω πλύνει πολλά τέτοια και με σαπούνι και για πολλές συσκευές. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να βαλουμε συντομευσεις στο today μενου οπως γινεται στα αλλα panel η χρειαζεται καποια εφαρμογη για να γινει?
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω κ εγώ, μόνο που δεν μπορουσα να καταλάβω γιατί ξεκλείδωνε. Αν το βάζεις με την οθόνη να κοιτάει την ζώνη σου, δεν εχεις πρόβλημα.

 

αν και δεν εχω ανοιξει ακομη xperia,το να καταλαβει το τηλεφωνο οτι ανοιγει το πορτακι,εχει καποια μαγνητικη επαφη,και απλα ο μαγνητης την ξεγελαει και δινει εντολη οτι ανοιξε..Τιποτα που να προκαλει φοβο παντως...

 

griniaris εαν θελεις να μου το εξηγησεις γιατι πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο και ειμαι σιγουρος οτι δεν ισχυει.....

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

ok jimmy κατάλαβα αν και δεν ειμαι προς τα εκει στα καρφουρ εγω πάω στα αλλα στην πυλαια..!αλλα αν δεν βρω εκει ισως πεταχτω και γιαννητσων κατακει..εκει κοντά μενεις?? ελα κερνάω καφέ :P

 

ψάχνω tracker για το xperia κάτι βρηκα αλλα δεν μπορω να τα κατεβάσω δεν ειναι free...κανεις ξερει τιποτα???επισης ειδα ενα πάνελ on the road λεγετε και αυτο απο τι ειδα δεν ειναι φρεε...αν υπάρχει κατι... :)

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ψάχνω tracker για το xperia κάτι βρηκα αλλα δεν μπορω να τα κατεβάσω δεν ειναι free...κανεις ξερει τιποτα???:)

 

Τι tracker; :confused:

 

αν και δεν εχω ανοιξει ακομη xperia,το να καταλαβει το τηλεφωνο οτι ανοιγει το πορτακι,εχει καποια μαγνητικη επαφη,και απλα ο μαγνητης την ξεγελαει και δινει εντολη οτι ανοιξε.

 

Αυτό ακριβώς γίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ένας φίλος μου είχε ομνιά κ ο μαγνήτης του κανε κακό στην οθόνη κ έτρεχε για αλλαγή.του είχαν κιτρίνισει τα χρώματα.τυχαίο λέτε;μακάρι...αλλά δε μου φαίνεται κ πολύ καλό ένας μαγνήτης κοντά σε τέτοιες οθόνες...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

athanaso τρακερ ειχα γράψει κ πιο πάνω ειναι εφαρμογη που δουλευει μεσο gps και σου καταγραφει την διαδρομη που κανεις,αποστάσεις κλπ ποσο τρεχεις κλπ συγκεκτιμενα το ειχα στο g700..!
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...