Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δοκιμασα και αυτο πριν κανω το post αλλα δεν ειδα διαφορα γι' αυτο το εγραψα... Ειτε το βαλω στο τερμα ειτε στο τελειως χαμηλο της ιδιας εντασης ηχο βγαζει οταν με καλουν!! :)

Το ηχειο του ειναι για................:mad: Χρησιμοποιησε το παρακατω προγραμα και θα δεις διαφορα

http://www.modaco.com/index.php?s=&showtopic=278010&view=findpost&p=961549

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια χαζη ερωτηση....εφοσον εχει windows mobile αλλα ειναι sony ericsson για συνδεση με το pc χρησιμοποιουμε activesync η την σουιτα της se?
Link to comment
Share on other sites

μια χαζη ερωτηση....εφοσον εχει windows mobile αλλα ειναι sony ericsson για συνδεση με το pc χρησιμοποιουμε activesync η την σουιτα της se?

ActiveSync

Link to comment
Share on other sites

και για μένα το resco contact manager είναι το καλύτερο με ένα μονάχα μελανό σημείο:όταν πατάς το Χ πάνω δεξία δεν κάνει ελαχιστοποίηση όπως τα υπόλοιπα προγραμματά μου αλλά κλείνει εντελώς με αποτέλεσμα να κάνει 1-2 δευτερόλεπτα κάθε φορά μέχρι να ανοίξει την εφαρμογή...αν το φτιάχναν και αυτό θα ήταν τέλειο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την τελική version του resco contact manager v.1, αν και είμαι σίγουρος ότι συνέβαινε και στις beta. Όταν το Χ1 είναι unlocked και δέχεται εισερχόμενη κλήση, το resco contact manager την κάνει handle κανονικά και μπορείς να απαντήσεις με τη χρήση του πολύ κάλου slider που έχει πλέον. Σε περίπτωση όμως που το Χ1 είναι locked τότε, ενώ κάνει pop up to resco, εμφανίζεται και το default notification του Χ1 με το answer & dismiss. Το έχει παρατηρήσει κάνεις άλλος αυτό;

Αμα θελεις σωνει και καλα να κλειδωνεις το ppc οταν δεν το χρησιμοποιεις και να εχεις και το resco δες μια λυση

Εγκατεστησε το PocketClock.Pro.v1.01.WM5.WM6 , αυτο περα το οτι ειναι ενα καταπληκτικο προγραμμα με απειρες λειτουργιες , πολλαπλα ξυνητηρια , stoptimer , , ανατολη/δυση ηλιου κλπ εχει και κλειδωμα πληκτρων και μαλιστα με φανταστικα skin απο ρολογια !!!!!!! τωρα αν το κλειδωσεις για να το ξεκλειδωσεις πρεπει να κανεις slide to unlook , αν παραλληλα δεχτεις μια κληση , καλεις slide και να το resco απο πισω side και απαντας

[/img]

http://www.imageshack.gr/files/yk0ijpx9b08j6hfxwv97_thumb.png' alt='yk0ijpx9b08j6hfxwv97_thumb.png'>

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εισαγωγή της τελευταίας rom από update sony ericsson μου έτυχε το εξής χθες και χέστηκα πάνω μου:

 

Κάποια στιγμή κι ενώ το είχα σε standby mode, το παίρνω στα χέρια μου, πατάω ένα κουμπί για να φωτιστεί και να ανοίξει και ξαφνικά...όλα τα χρώματα λάθος και μια ασπρίλα παντού. Πατάω το κουμπί να αλλάξω πάνελ, τα ίδια, χαλασμένα χρώματα. Μπαίνω σε 2-3 μενού τα ίδια πάλι. Λέω πάει, ταπαιξε! Το κλείνω και βγάζω και την μπαταρία. Το ξαναβάζω, όλα οκ από χθες το βράδυ 1 η ώρα. Ελπίζω μόνο να μην το ξανακάνει...

 

Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό? Και αν μου ξαναγίνει, το πάει κατευθείαν Γερμανό από όπου το πήρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και αν μου ξαναγίνει, το πάει κατευθείαν Γερμανό από όπου το πήρα?

 

Πρώτα hard reset και εάν εξακολουθεί να σου το κάνει... μετά το στέλνεις στο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Paidia exete na proteinete kapoio programma san to inesoft phone 4.0 kai na einai free???

 

Νομίζω πως σαν το Inesoft δεν υπάρχει κανένα, τόσο καλό, βολικό και παραμετροποιήσιμο πρόγραμμα δεν έχω δει.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το X1 καμιά 20αρια μέρες και μου έχει σπάσει τα νεύρα..

Εκτός του ότι είναι πολύ αργό και όλα ανοίγουν σε αργή κίνηση συνεχώς κολλάει..

Είτε για μερικά δευτερόλεπτα είτε τελείως..

Νοιώθω σα να έχω γυρίσει στα Windows 98..

 

Rom έχει την 1.03.931.8

Υπάρχει κάποια αναβάθμιση να κάνω;

 

Πίστευετε οτι θα φτιάξει κάποια στιγμή με update της Rom ή φταίνε τα windows 6.1;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορουμε να κανουμε τα αρχεια που λαμβανουμε μεσω bluetooth να αποθηκευονται στην καρτα και οχι στο κινητο.. Παιδευομαι να το βρω αλλα τπτ.. **τωρα εμπλεξα με win και εχω χασει την μπαλα..***
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδια πως μπορουμε να κανουμε τα αρχεια που λαμβανουμε μεσω bluetooth να αποθηκευονται στην καρτα και οχι στο κινητο..

 

Χρειάζεσαι extra πρόγραμμα... http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-dr-yar-bluetooth-v1-6-1.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω το X1 καμιά 20αρια μέρες και μου έχει σπάσει τα νεύρα..

Εκτός του ότι είναι πολύ αργό και όλα ανοίγουν σε αργή κίνηση συνεχώς κολλάει..

Είτε για μερικά δευτερόλεπτα είτε τελείως..

Νοιώθω σα να έχω γυρίσει στα Windows 98..

 

Κάτι έχεις κάνει λάθος. Μήπως "τρέχει" τίποτα στο background;

 

Μετά από soft reset εξακολουθεί να σέρνεται;

 

ROMs υπάρχουν αλλά δεν είναι official και θέλει ξεκλείδωμα η συσκευή. Δεν θα σου συνιστούσα να μπεις από τώρα σε αυτή τη διαδικασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω το X1 καμιά 20αρια μέρες και μου έχει σπάσει τα νεύρα..

Εκτός του ότι είναι πολύ αργό και όλα ανοίγουν σε αργή κίνηση συνεχώς κολλάει..

Είτε για μερικά δευτερόλεπτα είτε τελείως..

Νοιώθω σα να έχω γυρίσει στα Windows 98..

 

Rom έχει την 1.03.931.8

Υπάρχει κάποια αναβάθμιση να κάνω;

 

Πίστευετε οτι θα φτιάξει κάποια στιγμή με update της Rom ή φταίνε τα windows 6.1;

 

το εχεις καμια εικοσαρια μερες και ????

Δεν διαβασεις εδω μεσα τι λεμε

Αν διαβαζες λιγο θα εβλεπες οτι καθε αλλο παραργο ειναι

Εχω ποσταρει που και τι πρεπει να διαβασεις

Ελεοςςςςςςς μη τα περιμενετε ολα στο χερι :)

Και επιτελους καταλαβετε οτι το Χ1 δεν ειναι απλα ενα ακομα sony ericsson mobile σαν το κ800 κλπ

Ειναι ppc και τα ppc θελουν αρχικα μελετη και μετα ολα θα τα βρειτε

Ειπαμε να βοηθαμε και να ζηταμε βοηθεια αλλα οχι για βασικα πραγματα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω αλλά λύση δε βλέπω...Και πες η ταχύτητα τρώγεται.. Με τα κολλήματα τι γίνεται;

 

Χθες πήγα να τρέξω το Destinator και εκεί που φόρτωνε κόλλησε τελείως και χρειάστηκε reset..

Άλλη φορά ενώ έβλεπα ένα βίντεο που είχα τραβήξει με το κινητό κόλλησε και έκανε μισό λεπτό να ξεκολλήσει..

Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευτεο hars rest και αφου εβαλα τα προγραματα που ειχα αναφερει στο ποστ #2209 εκτως των g alarm και (sdkcerts + SEX1cons v1.50) τα πραγματα δειχνουν να πειγαινουν καλα !!! Το g alarm μετα απο υποδυξεις δεν θα το βαλω, για το (sdkcerts + SEX1cons v1.50) τι γνωμη εχετε, μπορει να ειναι υπαιτιο για προβληματα ???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για το (sdkcerts + SEX1cons v1.50) τι γνωμη εχετε, μπορει να ειναι υπαιτιο για προβληματα ???

 

Όχι μην το φοβάσαι, αυτό δεν μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα σταθερότητας/απόδοσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και πες η ταχύτητα τρώγεται.. Με τα κολλήματα τι γίνεται;

 

Μάλλον δεν το γλυτώνεις το hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευτεο hars rest και αφου εβαλα τα προγραματα που ειχα αναφερει στο ποστ #2209 εκτως των g alarm και (sdkcerts + SEX1cons v1.50) τα πραγματα δειχνουν να πειγαινουν καλα !!! Το g alarm μετα απο υποδυξεις δεν θα το βαλω, για το (sdkcerts + SEX1cons v1.50) τι γνωμη εχετε, μπορει να ειναι υπαιτιο για προβληματα ???

 

μπα αυτα εχω εδω και καιρο και ποτε δεν μου παρουσιασαν προβλημα

 

 

Διαβάζω αλλά λύση δε βλέπω...Και πες η ταχύτητα τρώγεται.. Με τα κολλήματα τι γίνεται;

 

Χθες πήγα να τρέξω το Destinator και εκεί που φόρτωνε κόλλησε τελείως και χρειάστηκε reset..

Άλλη φορά ενώ έβλεπα ένα βίντεο που είχα τραβήξει με το κινητό κόλλησε και έκανε μισό λεπτό να ξεκολλήσει..

 

κανε ενα hardreset 1a

εγω τωρα εχω software version R2AA010 και παει σφαιρα

Αλλα και με την αρχικη μια χαρα πηγαινε (πιο αργη βεβαια ) αλλα πολυ ποιο γρηγορο απο το hd

Σε σενα κατι παει λαθος , κανε ενα hardreset να ερθει στα ισια του

(πως το κολλατε ρε παιδια :D εγω προσπαθω αλλα τιποτε :lol:)

Σημμ ουτε με το g alarm ειχα προβλημα (την τελευταια εκδοση του βεβαια) , απλα χρησιμοποιω αλλο ως ξυπνητηρι ππυ εχει απειρες επιλογες (το λεω παραπανω !!)

Μηπως λεω μηπως βαλατε το TF3d ??? αν ναι τοτε αυτο δημιουργει πολλα προβληματα , δεν βλεπετε στους xda :)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

το εχεις καμια εικοσαρια μερες και ????

Δεν διαβασεις εδω μεσα τι λεμε

Αν διαβαζες λιγο θα εβλεπες οτι καθε αλλο παραργο ειναι

Εχω ποσταρει που και τι πρεπει να διαβασεις

Ελεοςςςςςςς μη τα περιμενετε ολα στο χερι :)

Και επιτελους καταλαβετε οτι το Χ1 δεν ειναι απλα ενα ακομα sony ericsson mobile σαν το κ800 κλπ

Ειναι ppc και τα ppc θελουν αρχικα μελετη και μετα ολα θα τα βρειτε

Ειπαμε να βοηθαμε και να ζηταμε βοηθεια αλλα οχι για βασικα πραγματα

 

Δεν θα σου δώσω άδικο σε αυτό που λες... αλλά και εσύ πρέπει να δικαιολογήσεις εμάς τους νέους... που για πρώτη φορά ασχολούμαστε με WM... Πιστέυω ότι και εσύ όταν πρωτοξεκίνησες να ασχολήσε με το "άθλημα" δεν ήξερες... και ρωτούσες ακόμα και τα βασικά. Κανένας δεν βγήκε από την κοιλιά της μάνας του και να ήξερε...

Και εγώ έχω διαβάσει και τις 150 σελίδες αλλά αν με ρωτήσεις τι κατάλαβα θα σου πω... λιγα πράγματα...

Φαντάζομαι ότι ο καθένας γνωρίζει πράγματα για διαφορετικά πράγματα...

 

Έχω να κάνω και μια πρόταση... Να γίνει κάποιος οδηγός για νιουμπιζ ώστε να μην "πρίζουμε" όσους ξέρουν το άθλημα....

 

Μην ξεχνάς ότι είναι βασικά για σένα.... Για κάποιον άλλον είναι ωκεανός!

 

Φαντάζομαι ότι και εσύ... αν βρεθείς σε κάποιο φόρουμ που δεν το κατέχεις το θέμα ότι θα κάνεις τις ίδιες βασικές ερωτήσεις... και κάποιοι άλλοι θα τα θεωρούν αυτονόητα....

 

Πραγματικά πιστεύω ότι οι νέοι έχουν κάνει πολλές χαζές ερωτήσεις... αλλά πίστεψε με... δεν το κάνουμε για να σπάσουν νεύρα... αλλά γιατί έχουμε πεγαγώσει και ψάχνουμε μια βοήθεια για να πιστούμε και να καταλάβουμε.

 

Φιλικά Χρήστος

Wiz@rd
Link to comment
Share on other sites

Όχι μην το φοβάσαι, αυτό δεν μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα σταθερότητας/απόδοσης.

 

Eυχαριστω !!! Καπου διαβασα για ενα νεο πανελ απο την μαμα ericsson, ξερουμε κατι ??? Και μηπως εχοθμε κανενα λινκ για ποιο καινουργεια εικονιδια απο τα SEX1cons v1.50

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου δώσω άδικο σε αυτό που λες... αλλά και εσύ πρέπει να δικαιολογήσεις εμάς τους νέους... που για πρώτη φορά ασχολούμαστε με WM... Πιστέυω ότι και εσύ όταν πρωτοξεκίνησες να ασχολήσε με το "άθλημα" δεν ήξερες... και ρωτούσες ακόμα και τα βασικά. Κανένας δεν βγήκε από την κοιλιά της μάνας του και να ήξερε...

Και εγώ έχω διαβάσει και τις 150 σελίδες αλλά αν με ρωτήσεις τι κατάλαβα θα σου πω... λιγα πράγματα...

Φαντάζομαι ότι ο καθένας γνωρίζει πράγματα για διαφορετικά πράγματα...

 

Έχω να κάνω και μια πρόταση... Να γίνει κάποιος οδηγός για νιουμπιζ ώστε να μην "πρίζουμε" όσους ξέρουν το άθλημα....

 

Μην ξεχνάς ότι είναι βασικά για σένα.... Για κάποιον άλλον είναι ωκεανός!

 

Φαντάζομαι ότι και εσύ... αν βρεθείς σε κάποιο φόρουμ που δεν το κατέχεις το θέμα ότι θα κάνεις τις ίδιες βασικές ερωτήσεις... και κάποιοι άλλοι θα τα θεωρούν αυτονόητα....

 

Πραγματικά πιστεύω ότι οι νέοι έχουν κάνει πολλές χαζές ερωτήσεις... αλλά πίστεψε με... δεν το κάνουμε για να σπάσουν νεύρα... αλλά γιατί έχουμε πεγαγώσει και ψάχνουμε μια βοήθεια για να πιστούμε και να καταλάβουμε.

 

Φιλικά Χρήστος

 

Μα εχουν δοθει εδω μεσα ενα σωρο οδηγοι για νιουμπιζ...

Σιγουρα εχεις διαβασει ολο το topic? Διαβασε στις πιο πισω σελιδες και θα βρεις τα βασικα που πρεπει να διαβασεις για τα WM :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα εχουν δοθει εδω μεσα ενα σωρο οδηγοι για νιουμπιζ...

Διαβασε στις πιο πισω σελιδες και θα βρεις τα βασικα που πρεπει να διαβασεις για τα WM :)

 

Μα είπα ότι έχω διαβάσει 150 σελίδες.... ΟΛΟΚΛΗΡΗ Κυριακή......

 

Και απλά σου δημιουργούντε ερωτήσεις..... και να δικαιολογείται τους νέους.... Αυτό είπα.... Να μην τους αποπέρνετε!!!!

 

Κάτι όμως που δεν είπα είναι ένα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για όση βοήθεια έχω λάβει....!!!!

Wiz@rd
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μπορει να εχεις δικαιο και να ημουν λιγο αποτομος αλλα τρελενομαι οταν ρωταει καποιος κατι που εχει παντηθει πολλες φορες στο foroum , παντως καλο θα ηταν να δημιουργηθει καποιος οδηγος για τους νεους στο χωρο των wm γιατι αναμενεται να γινει χαμος , για να μη πω οτι γινεται ηδη

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...