Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια το εχω πει τοσες φορες marshare weatherpanel το μονο με animated icons !!

http://www.marsware.net/WeatherPanel/main.htm

 

Επισης θελω να προσθεσω οτι με την νεα ρομ το gps κλειδωνει σε δευτερολεπτα !!

οσο για την κουκλαρα , παρτην , δεν ειμαι μοναχοφαης :lol::lol::lol:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

περασα το weather panel αλλα παρατηρησα οτι μετα το update δεν κλεινει την συνδεση gprs που ανοιξε!ετσι γινεται domal?

επισης δεν βλεπω animation στην today screen

Link to comment
Share on other sites

Το καθένα θέλει το δικό του πείραγμα. Για το Destinator για παράδειγμα θα χρειαστείς το κατάλληλο skin. Για το iGO8 πρέπει να πειράξεις το αρχειάκι sys.txt.
για το garmin ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση μου βγάζει καμια φορά error στο txmail.exe και στο shell32.exe έχετε καμιά ιδέα από τι μπορεί να είναι???
Link to comment
Share on other sites

για το gprs δεν ξερω γιατι εδω και καιρο χρησιμοποιω το nodata (για μην μου ερθουν τιποτε ηλιθιες χρεωσεις ) και το κανω ανανεωση ειτε με wifi ειτε οταν το συνδεω με το pc που εχω adsl (βαλε την επιλογη estabil...conetions μονο) , για εικονιδια κατεβασε απο την διευθυνση που δινω τα καταλληλα vgaanimated icons http://www.marsware.net/WeatherPanel/skins.htm, επισης αν ψαξεις λιγο στο google θα βρεις και αλλα !!!

Επειδη πολλοι αρχαριοι με ρωτανε διαφορα για τα ppc ,(φαινεται οτι επειδη το Χ1 το βγαζει η sony , γινεται χαμος και οσοι ειχαν ειτε Κ800, ειτε p900 klp ειναι πλεον εδω και εχουν χασει την μπαλα ) παιδια τα ppc θελουν το διαβασματακι τους και το ψαξιμο τους , δεν ειναι απλα τηλεφωνα

δειτε

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=35811

http://pocketpccentral.net/help/tutorials.htm

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=443946

και σιγα σιγα θα μπαινετε στο νοημα , :)

Επισης διαβαστε καλα τις οδηγιες χρησεως !!!!!!!! καθως και εδω

http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/x1?lc=el&cc=gr

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησες να εγκαταστήσεις εκ νέου το AEKMap και απλά να μην χρησιμοποιείς αυτό που είναι στον φάκελο windows αλλά αυτό στο Program Files;

 

Καλή η ιδέα σου, το δοκίμασα και δυστυχώς πάλι δεν παίρνει τις ρυθμίσεις και απο κει. Φαίνεται υπερισχύει της ρομ.

Άραγε, αν σβήσω οτιδήποτε σε ΑΕΚmap απο τη ρομ, θα γίνει η δουλειά; ή θα μπλοκάρει το σύστημα;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα αυτη APP_SW_X1i_GENERIC_UK_CDF1215-1832_KOV_R2AA010.exe

Στην αρχη προσπαθησα χωρις Hard-SPL και φυσικα μου κολησε :O

Μετα το εκανα Hard-SPL , restore και μετα ειχα κατεβασει την ελληνικη PCTech4U v1.1 WWE αλλα τι εκανα

Μετανομασα την αγγλικη APP_SW_X1i_GENERIC_UK_CDF1215-1832_KOV_R2AA010.image σε RUU_Signed.nbh

και την εκανα copypaste μεσα στο φακελο της ελληνικης , και φυσικα μου ζητησε αντικατασταση , εκανα οκ και ετρεξα το update utility ολα πηγαν καλως

:)

Η αληθεια ειναι οτι τα χρειαστικα για να μην πω χεστ****κα !!!!!!

Anyway με τις αλχημειες αυτες περασε η νεα εκδοση και

Το Χ1 εγινε ταχυτατο !!! σε ολα

boot σε ελαχιστο χρονο !!!!!

ταχυτητα στα μενου σφαιρααα αλλα και στο ανοιγμα κλεισιμο προγραμματων επισης (ποτε δεν ειδα τοσο γρηγορο ppc )

Εναλλαγη απο destinator , σε igo, μετα σε sygic , μετα σε garmin, μετα σε googlepmamps μεσα σε δευτερολεπτα !!!!!

Η καμερα βελτιωθηκε και το focus γινεται και αυτο ταχυτατα

Η μνημη πραμενει σταθερα 140-132 ΜΒ με πολλα προγραμματα φορτωμενο !!!

Τα πανελ τα εναλλασει και αυτα σφαιρατα !!!!

 

 

και γιατί κουράστηκες τοσο μα τόσο πολυ ??

και παρα λιγο να χεσ....ς :X

έπρεπε να κατεβάσεις το service uptade απο την sony ericsson δωρεάν

και με 5 απλά βήματα στα ελληνικά να περάσεις την νεα rom που μόνο του το πρόγραμμα ψάχνει βρίσκει κατεβαζη και install....

τσάμπα ιδρώτας.

Link to comment
Share on other sites

νομιζεις οτι δεν το εκανα ?? αλλα το ατιμο δεν συνδεοταν σημερα με το update της se ενω πριν μερικες μερες που δοκιμασα συνδεθηκε και απλα μου ελεγε οτι εχω την νεωτερη , ασε τι να πω , ευτυχως τελος καλο ολα καλα !!

παντως ειναι απλα τελεια η ρομ !!!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Καλή η ιδέα σου, το δοκίμασα και δυστυχώς πάλι δεν παίρνει τις ρυθμίσεις και απο κει. Φαίνεται υπερισχύει της ρομ.

Άραγε, αν σβήσω οτιδήποτε σε ΑΕΚmap απο τη ρομ, θα γίνει η δουλειά; ή θα μπλοκάρει το σύστημα;

 

Είσαι σίγουρος ότι τρέχει αυτό που εγκατέστησες μετά; Βγάλε όποια συντόμευση του AEKMap υπάρχει στο \Windows\Startup. Βεβαιώσου ότι το προεγκατεστημένο AEKMap είναι "unloaded" (μέσα από το πρόγραμμα κάνε το unload) και μετά τρέξε αυτό στο program files.

 

Αν δεν βρείς έτσι άκρη αντικατέστησε το εκτελέσιμο του aekmap στο \Windows με ένα dummy και δες. Πρόσεξε επίσης γιατί ένα είναι το πρόγραμμα με τα settings και ένα άλλο κάνει από πίσω όλη τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τί λέει η νέα rom? Μας δίνει τίποτα καινούριο? Ελληνικά πότε περιμένουμε?

 

Και μια ερώτηση:

Πως διάολο κάνουμε backup τα contacts πριν κάνουμε αναβάθμιση στην rom? Μου λέει ότι δεν έχω βάλει outlook ενώ έχω κάνει install office με outlook. Λέτε να φταίει ότι έχω βάλει τα παλιά office 2000 τα ελληνικά σε vista ulrimate?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο hard reset δεν δουλευει το gps δεν βρισκει δορυφορους με τιποτα !!! Το quick gps ειναι ενημερωμενο και οι ρυθμισεις ειναι οι εξεις θυρα com4, ταχ δεδ 115200, πρωτ/λλο ΝΜΕΑ, TMS on θυρα com4 ταχ δεδ 4800 . Πρωτα λειτουργουσε κανονικα και χωρις κανενα προβλημα :(
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο hard reset δεν δουλευει το gps δεν βρισκει δορυφορους με τιποτα !!! Το quick gps ειναι ενημερωμενο και οι ρυθμισεις ειναι οι εξεις θυρα com4, ταχ δεδ 115200, πρωτ/λλο ΝΜΕΑ, TMS on θυρα com4 ταχ δεδ 4800 . Πρωτα λειτουργουσε κανονικα και χωρις κανενα προβλημα :(

 

Τα ιδια ακριβως και σε εμενα.... Καμια βοηθεια...?

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ διαφορά δεν είδα καμιά σε ταχύτητα και κολλήματα μπορώ να πω και έχω μόνο 3 προγραμματακια επάνω.

 

Εγω εβαλα αυτη απο το foroum xda APP_SW_X1i_GENERIC_UK_CDF1215-1832_KOV_R2AA010.exe

Αυτη πρεπει να ειναι η τελευταια και δεν εχω κανενα κολημα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο hard reset δεν δουλευει το gps δεν βρισκει δορυφορους με τιποτα !!! Το quick gps ειναι ενημερωμενο και οι ρυθμισεις ειναι οι εξεις θυρα com4, ταχ δεδ 115200, πρωτ/λλο ΝΜΕΑ, TMS on θυρα com4 ταχ δεδ 4800 . Πρωτα λειτουργουσε κανονικα και χωρις κανενα προβλημα :(

 

Βάλε θύρα com4, δεδομένα NMEA 57600, TMC off. Δεν έχουμε TMC στην Ελλάδα.

Έτσι πρέπει να έχεις σήμα.

Κάνε δοκιμή επίσης να κάνει μόνο του εύρεση για να συνδεθεί με το GPS της συσκευής.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Το hard reset το ειχα κανει γιατι η συσκευη κολησε με το wi fi ανοικτο και δεν μπορουσα να το κλεισω με τιποτα !!! Χθες και αφου εστειλα το μνμ για το gps περασα και παλι τα προγραματα που ειχα και την τελευτεα φορα και τοτε ... τα ιδια και χειροτερα η πανω μπαρα σταματησε να λειτουργει και το προβλημα δεν λεινοταν με τιποτα ουτε με soft reset το οποιο εγινε με την γραφιδα γιατι δεν λειτουργουσε και ουτε απο το spb πανελ !!! Μηπως καποιο απο αυτα ειναι η καταστροφη του Δραμαλη η ιδια ???

AEK Map

Destinator7

sdkcerts & SEX1cons v1.50

Resco Keyboard PRO v5.11

Spb Imageer

Spb Weather 2.1.0 Build 1492

Spb Wireless Monitor 3

Conduits Pocket Player v4.0

G-Alarm v1.4.6

Pim Backup v2.8

Pocketrar 380

VGA Music ID 1.3.16

X1i-Youtube-v0.1a

Και καποια απο τα πανελ που δινει η μαμα ericsson !

Πραγματικα εχω φρικαρει !!! Δεν θελω να περασω αλλη rom πρωτιμω να περιμενω την αναβαθμιση ασε που δεν ξερω τοσο καλα Αγγλικα για να καταλαβω αυτα που λενε στο xda ουτε και μπορω να ξερω ποια θα λυσει τα προβληματα !!!

Παρακαλω την βοηθεια σας !!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Βάλε θύρα com4, δεδομένα NMEA 57600, TMC off. Δεν έχουμε TMC στην Ελλάδα.

Έτσι πρέπει να έχεις σήμα.

Κάνε δοκιμή επίσης να κάνει μόνο του εύρεση για να συνδεθεί με το GPS της συσκευής.

 

Φιλε μου δυστηχως μια απο τα ιδια, 3 δορυφορους το πολυ και δεν λειτουργει και η ομιλια !!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δυστηχως μια απο τα ιδια, 3 δορυφορους το πολυ και δεν λειτουργει και η ομιλια !!!

 

Η ομιλία είναι άλλο θέμα, ρυθμίζεται μέσα απο το πρόγραμμα.

Αφού έχεις 3 δορυφόρους, δοκίμασέ το, μπορεί να βελτιωθεί.

 

Όσο για τα ανωτέρω, εμένα το Galarm μόνο προβλήματα μου έφερε, και δεν μου λειτουργούσε και καλά.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,έχω κι εγώ το xperia εδώ και λίγες μέρες.Ξαφνικά χθες κι ενώ έκανα κάποιες αλλαγές σε διάφορες ρυθμίσεις με το Advanced Configuration Tool 3.3,στην επανεκίνηση κολάει στην αρχή μόλις βάζεις το pin και δεν κάνει τίποτα.Για να δουλέψει το τηλ γίνεται μόνο χωρίς την κάρτα μνήμης στην οποία υπάρχει το συγκεκριμένο πρόγραμμα.Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο?

Τι μπορώ να κάνω με την κάρτα αφού δεν ανοίγει το κινητό με αυτή?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Το hard reset το ειχα κανει γιατι η συσκευη κολησε με το wi fi ανοικτο και δεν μπορουσα να το κλεισω με τιποτα !!! Χθες και αφου εστειλα το μνμ για το gps περασα και παλι τα προγραματα που ειχα και την τελευτεα φορα και τοτε ... τα ιδια και χειροτερα η πανω μπαρα σταματησε να λειτουργει και το προβλημα δεν λεινοταν με τιποτα ουτε με soft reset το οποιο εγινε με την γραφιδα γιατι δεν λειτουργουσε και ουτε απο το spb πανελ !!! Μηπως καποιο απο αυτα ειναι η καταστροφη του Δραμαλη η ιδια ???

AEK Map

Destinator7

sdkcerts & SEX1cons v1.50

Resco Keyboard PRO v5.11

Spb Imageer

Spb Weather 2.1.0 Build 1492

Spb Wireless Monitor 3

Conduits Pocket Player v4.0

G-Alarm v1.4.6

Pim Backup v2.8

Pocketrar 380

VGA Music ID 1.3.16

X1i-Youtube-v0.1a

Και καποια απο τα πανελ που δινει η μαμα ericsson !

Πραγματικα εχω φρικαρει !!! Δεν θελω να περασω αλλη rom πρωτιμω να περιμενω την αναβαθμιση ασε που δεν ξερω τοσο καλα Αγγλικα για να καταλαβω αυτα που λενε στο xda ουτε και μπορω να ξερω ποια θα λυσει τα προβληματα !!!

Παρακαλω την βοηθεια σας !!!! :(

βασικα θα σου προτεινα να μη κανεις εγκατασταση ολα μαζι κ να βλεπεις πως παει το μηχανημα.εγω δεν ειχα μεινςει ευχαριστημενος με το g alarm αλλα οχι σε σημειο για hard reset .κανε δοκιμες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η ομιλία είναι άλλο θέμα, ρυθμίζεται μέσα απο το πρόγραμμα.

Αφού έχεις 3 δορυφόρους, δοκίμασέ το, μπορεί να βελτιωθεί.

 

Όσο για τα ανωτέρω, εμένα το Galarm μόνο προβλήματα μου έφερε, και δεν μου λειτουργούσε και καλά.

 

Την ομιλια την βρηκα οντος αλλα οταν του δινω εντωλη για μεταβαση μενει στο (οδηγητε προσεχτικα) ενω πρωτα μου ελεγε οταν ειμουν σε κλειστο χωρο και εκανα δοκιμες (ασθενες σημα ελενξτε την καιρεα) οσο για το galarm τι προβληματα βγαζει ??? Αλλο που να υποστιριζει mp3 και δυνατο ηχο και φυσικα ριθμισεις εβδομαδας ???

 

 

(griniaris ευχαριστω) !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...