Jump to content

Η vodafone μοιράζει ΔΩΡΕΑΝ sim


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, παιρνουν airtime όπως και στις συνδεσεις. Δηλαδη ποσοστά απο το υψος των λογαριασμων και οσον αφορα στις καρτες όσο πιο πολλές τόσο πιο καλα γι αυτους. Κι εκει ποσοστα παιρνουν.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμάs η vodafone πριν από μερικέs μέρεs μοίρασε καρτεs sim σε όλο το σχολείο!!!

 

Καμια προσφορα προς ολους να κανει..Και να αφησει το ΔΩΡΕΑΝ μοιρασμα που μονο στοχο εχει να διατηρει ΄'πλασματικα' μεγαλο αριθμο συνδρομητων

Link to comment
Share on other sites

Καμια προσφορα προς ολους να κανει..Και να αφησει το ΔΩΡΕΑΝ μοιρασμα που μονο στοχο εχει να διατηρει ΄'πλασματικα' μεγαλο αριθμο συνδρομητων

 

Έτσι... συμφωνούμε εδώ... Ας κάνει κανένα μπάσιμο στην αγορά με νέα πακέτα ομιλίας και μηνυμάτων, γιατί οι άλλοι συνεχώς ρίχνουν και η vodafone απλά παρακολουθεί. Τι περιμένει? Να καταλαγιάσει η κίνηση , να δει που θα κάτσουν οι προσφορές, για να ακολουθήσει κι εκείνη?

 

Και επιτέλους στο CU A LOT, ας βγάλει την κανονική χρέωση μετά το 5ο λεπτό ομιλίας και ας το κάνει το πρόγραμμα όπως είναι στο What's up. Έτσι όπως το έχει δεν συμφέρει κανέναν! Χρεώνεσαι 5λεπτο και αν το ξεπεράσεις σου αλλάζει και τα φώτα στην κάρτα... Πρέπει δλδ να βλέπεις το χρονόμετρο όσο μιλάς?

Link to comment
Share on other sites

Καμια προσφορα προς ολους να κανει..Και να αφησει το ΔΩΡΕΑΝ μοιρασμα που μονο στοχο εχει να διατηρει ΄'πλασματικα' μεγαλο αριθμο συνδρομητων

 

Σωστά. Οι άλλες ποτέ δεν μοιράζουν δωρεάν sim. Γι'αυτό στο συρτάρι μου έχω 3 νούμερα F2G και 2 what's up (όπως και 3 cu).

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, καλό είναι να μοιράζουν τσάμπα SIM, αλλά ας κάνουν και προσφορές, έχουν θησαυρίσει τόσα χρόνια, ας μας κλέβουν τουλάχιστον λίγο λιγότερο...
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, καλό είναι να μοιράζουν τσάμπα SIM, αλλά ας κάνουν και προσφορές, έχουν θησαυρίσει τόσα χρόνια, ας μας κλέβουν τουλάχιστον λίγο λιγότερο...

 

Καθεσαι να σε κλεβουν? Μπραβο.... Εγω δεν θα το ανεχομουν.

Link to comment
Share on other sites

Καθεσαι να σε κλεβουν? Μπραβο.... Εγω δεν θα το ανεχομουν.

 

Όλοι κλέβουν! Απλά κάποιοι κλέβουν λιγότερο... Αν δεις για παράδειγμα τις χρεώσεις στην Κύπρο, τότε θα καταλάβεις γιατί τα λέω αυτά! Αλλά αν δεν έχεις μέτρο σύγκρισης είσαι ευχαριστημένος και με το παραπάνω που σου "μειώνουν" τις χρεώσεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

& emeis vre paidia e l e o s diladi. as to katevasoume to kinito gia 1 mera to mina toulaxiston. einai krima k petamena lefta :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
αυτο το μαγαζι στη θεσσαλονικη εχει καρτες απ ολα τα δικτυα?μπορεις να βρεις κ ευκολα νουμερα?σαν αυτα που πουλανε μεχρι κ 200 ευρω εδω :p
Link to comment
Share on other sites

Έχει και στη Θεσσαλονίκη Kappa Exchange... στην Εγνατίας, απέντι από την Fena ...δίπλα απο ένα κατάστημα Vodafone. Πλάκα είχε παλιά, όταν τα πακέτα σύνδεσης στο κατάστημα Vodafone είχαν 19,90 και ακριβώς δίπλα στο Exchange τα πουλούσαν κάτω από 1 Ευρώ (με 8 Ευρώ δωρεάν χρόνο, όπως στο τότε κανονικό πακέτο)...

 

πηγαινοντας να βρω το μαγαζι..βλεπω απο μακρυα της βονταφον..λεω φτασαμε..ειχε κατι εργα..επρεπε να κανω κυκλο ..οσπου συναντησα ενα πλανοδιο και πηρα ενα ευκολο νουμερακι με μολις 1 € :D

Link to comment
Share on other sites

προχθες που περασα απο την Ομονοια...ειδα να πουλανε στο μαγαζακι που εγραψα πριν....νουμερα Voda εναντι 20 ευρωλεπτων :p...και γενικα τις εχουν μειωσει και αλλο τις τιμες τους...:lol::lol::lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
πηγαινοντας να βρω το μαγαζι..βλεπω απο μακρυα της βονταφον..λεω φτασαμε..ειχε κατι εργα..επρεπε να κανω κυκλο ..οσπου συναντησα ενα πλανοδιο και πηρα ενα ευκολο νουμερακι με μολις 1 € :D

 

Παλια με καθε ανανεωση ή αγορα καινουργιου νουμερου cu απο την vodafone σου διναν δωρο και ενα αλλο νουμερο cu δωρεαν για να το δωσεις σε ενα φιλο σου και να μιλατε οικονομικα .Τα καταστηματα ηταν φορτωμενα απο αυτα τα δωρεαν πακετα.Πολυ απλο,δεν δινανε σε κανεναν δωρεαν πακετο τα κραταγανε με αποτελεσμα να τα πουλανε τωρα και να βγαζουν και κερδος (αφου και αυτοι το ειχαν προμηθευτει δωρεαν )

Απιστευτη κατασταση :lol:α ρε

Link to comment
Share on other sites

Σε κανα πανηγυρι αν βρεθειτε ετσι παραδοσιακο σε χωρια .. εχει παντου σταντ με αριθμους ....παντου ... τρελο γελιο ... 1 ευρω αλλα τα ευκολα νουμερα τα βαλανε χερι οι πιτσιρικαδες σε δυο που ετυχε να βρεθω ...:lol:αφαντα ...
Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι ψιλικατζίδικα τα δίνουν δώρο με χυμούς παγωτά γαριδάκια και τα σχετικά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη στα πακετα που παιρνετε γιατι ορισμενα τα χρησιμοποιουν και τα πουλανε μετα,να ναι κλειστα τα πακετα και η σιμ σφραγισμενη
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
..στην ομονοια πουλανε SIM ολων των εταιρειων (Wind, Voda, Cosmo) απο 0,50 εως 0,65 €.... :p...σχεδον τζαμπα :D

 

Αυτό γίνεται ακόμα και τώρα μετά το νόμο για την ανωνυμία στα καρτοκινητά;

 

Ρωτάω γιατί είπα στην αδερφή μου που πέρασε απο Ομόνοια να μου πάρει αλλά μου είπε ότι βρήκε μόνο κάρτες SIM των 5 και 12€!

 

Ξέρετε που ακριβως στην Ομόνοια έχουν (αν έχουν ακόμα) κάρτες με τέτοιες τιμές;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται ακόμα και τώρα μετά το νόμο για την ανωνυμία στα καρτοκινητά;

 

Ρωτάω γιατί είπα στην αδερφή μου που πέρασε απο Ομόνοια να μου πάρει αλλά μου είπε ότι βρήκε μόνο κάρτες SIM των 5 και 12€!

 

Ξέρετε που ακριβώς στην Ομόνοια έχουν (αν έχουν ακόμα) κάρτες με τέτοιες τιμές;

Ο νόμος για την κατάργηση της ανωνυμίας δημοσιεύθηκε στην εφημερίδα της κυβερνήσεως στις 8 Αυγούστου 2009 . Δίνει όμως 3 μήνες περιθώριο για την έναρξη ισχύος της Υποχρεωτικής δήλωσης στοιχείων

Μέχρι τις 7 Νοεμβρίου λοιπόν οι κάρτες ενεργοποιούνται χωρίς να δηλωθούν στοιχεία .

Κάρτες θα βρεις στα Ανταλακτήρια kapa change

Υπάρχουν δύο δίπλα δίπλα .

Ένα πανεπιστημίου και Ομόνοια και ένα Ακριβώς πάνω Ομόνοια μεταξύ Πανεπιστημίου και Σταδίου

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα τζάμπα μας δίνανε κι εμάς τα πακετάκια όταν είχα περίπτερο και μιλάμε για ποσότητα, όχι μ***κίες... Θυμάμαι μία φορά μας είχαν φέρει 25 απ'το καθένα, σύνολο κάπου 150 πακέτα. Όταν όμως είναι να κάνεις αντικατάσταση SIM σου ρίχνουν καπελάκι τα 20 ευρώ, λες και θα τους στοιχίσει η διαδικασία...
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στη ρόδο μοίραζαν κάρτες σιμ τζαπέ εξω απο μια καφετέρια που βρισκομουν.. δίνανε 2-3 στον καθενα...
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα τζάμπα μας δίνανε κι εμάς τα πακετάκια όταν είχα περίπτερο και μιλάμε για ποσότητα, όχι μ***κίες... Θυμάμαι μία φορά μας είχαν φέρει 25 απ'το καθένα, σύνολο κάπου 150 πακέτα. Όταν όμως είναι να κάνεις αντικατάσταση SIM σου ρίχνουν καπελάκι τα 20 ευρώ, λες και θα τους στοιχίσει η διαδικασία...

 

Η αντικατάσταση sim όμως δε προσθέτει πελάτες (του αέρα μεν αλλά πως θα έβγαιναν μετά οι εταιρείες και θα έλεγαν ότι έχουμε 214.638.089 συνδρομητές) ενώ οι τζάμπα κάρτες το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στα Γιαννενα τα μοιραζουν σε καφετεριες , πολλοι περιπτεραδες κανουνε λεφτα με αυτα τα πακετα.

 

η vodafone θελει νεους πελατες οποτε καπιος θα ανανεωσει την καρτα.

ξερω αρκετους που την χρησημοποιησαν.

για αυτους δεν ειναι τιποτα να μην πουλησουν 5 ευρώ.

γιαυτο και δινει 1ευρώ / μήνα.

 

δεν νομιζω πως η vodafone εχει προβλημα απλα θελει να ριξει και λιγο το what's up.

LG KP 500 Cookie = Life is Good :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Θα τελειώσουν αυτά όμως μόλις γίνουν επώνυμα τα καρτοκινητά...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Θα τελειώσουν αυτά όμως μόλις γίνουν επώνυμα τα καρτοκινητά...

 

Μακάρι.

Ο μόνος λόγος που θέλω να γίνουν επώνυμα τα καρτοκινητά είναι αυτός.

Για να δούμε επιτέλους πόσα απίδια βάζει ο σάκος της κάθε εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...