Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχήν Νίκο έχεις επιλέξει ως γλώσσα την Ελληνική? Αν όχι τότε πήγαινε στις ρυθμίσεις και επέλεξέ την. Από την στιγμή που θα επιλέξεις ελληνικά ως γλώσσα, στην πλοήγηση σου ζητάει κάθε φορά να βάλεις του δύο πρώτους χαρακτήρες της αναζήτησής σου (πχ για Χαλάνδρι βάζεις χ και α. Μετά σου βγάζει αλφαβητικά όλες τις καταχωρήσεις που έχει ο χάρτης που αρχίζουν από "χα". Εσύ θα πας πάνω κάτω με τα βελάκια μέχρι να βρεις την πόλη που σε ενδιαφέρει.

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω εγώ είναι στην πλοήγηση, οταν εκτελώ μια αναζήτηση που βρίσκεται στην Αθήνα (Πχ Ομήρου 40) το μηχανάκι υπολογίζει την απόσταση και τα σχετικά και ξαφνικά μου βγάζει μήνυμα ότι εκτελέστηκε μια απογορευμένη ενέργεια και ότι πρέπει να κλείσει!!! Στο μήνυμα μάλιστα λέει ότι θα πρέπει να επικοινωνήσω με την εταιρεία που έφτιαξε τους χάρτες!! Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος φίλος αυτό το πρόβλημα ή μόνο σε εμένα συμβαίνει?? Στην αναζήτηση άλλων περιοχών δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν Νίκο έχεις επιλέξει ως γλώσσα την Ελληνική? Αν όχι τότε πήγαινε στις ρυθμίσεις και επέλεξέ την. Από την στιγμή που θα επιλέξεις ελληνικά ως γλώσσα, στην πλοήγηση σου ζητάει κάθε φορά να βάλεις του δύο πρώτους χαρακτήρες της αναζήτησής σου (πχ για Χαλάνδρι βάζεις χ και α. Μετά σου βγάζει αλφαβητικά όλες τις καταχωρήσεις που έχει ο χάρτης που αρχίζουν από "χα". Εσύ θα πας πάνω κάτω με τα βελάκια μέχρι να βρεις την πόλη που σε ενδιαφέρει.

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω εγώ είναι στην πλοήγηση, οταν εκτελώ μια αναζήτηση που βρίσκεται στην Αθήνα (Πχ Ομήρου 40) το μηχανάκι υπολογίζει την απόσταση και τα σχετικά και ξαφνικά μου βγάζει μήνυμα ότι εκτελέστηκε μια απογορευμένη ενέργεια και ότι πρέπει να κλείσει!!! Στο μήνυμα μάλιστα λέει ότι θα πρέπει να επικοινωνήσω με την εταιρεία που έφτιαξε τους χάρτες!! Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος φίλος αυτό το πρόβλημα ή μόνο σε εμένα συμβαίνει?? Στην αναζήτηση άλλων περιοχών δουλεύει κανονικά.

 

 

ευχαριστω εγω ψιλοεβγαλα ακρη,σχετικα με το δικο σου προβλημα δεν εχω ανακαλυψει κατι ακομη μια και δεν εχω βγει ακομη εξω να το τεσταρω.

Με μια πρωτη ματια ομως πιστευω οτι ειναι μια χαρα για τα χρηματα που δωσαμε.....

Το δευτερο σταδιο ερωτησης ειναι μηπως ξερει καποιος αν μπορουμε να βαλουμε κατι μεσα και να μας ενημερωνει για σημεια ενδιαφεροντως στις εθνικες οδους?

κλασικα σημεια ....

αν καποιος ξερει αν μπαινει κατι στο 3503 ας ενημερωσει και εμας τους νεους.

:w00t: What Goes Around Comes Around
Link to comment
Share on other sites

αν καποιος ξερει αν μπαινει κατι στο 3503 ας ενημερωσει και εμας τους νεους.

an epitrepsoun oi admin tha sas doso odhgies gia symorfosh ths syskeyhs sas me dest7 kai q4 80 xarth....

i wait

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το sygic δεν χρειαζετε να το σβησεις.εγω το εχω στην SD και το φορτωνω απο εκει.

Στον κολλητο μου το περασα στην flash memory του RYE3503.

 

Και εμενα παντως εβγαζε error και εκλεινε και τους εστειλα μυνημα που τους εγραφα το προβλημα κτλ και η απαντηση τους ηταν οτι επρεπε αν καλεσω στο τμημα εξυπηρετησης πελατων τους.Στο οποιο η χρεωση ηταν αρκετα ευρω τα 30".

Την επομενη μερα εβαλα destinator και ησυχασα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειχείρησα να το βάλω στην flash αλλά μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν επαρκει η μνήμη. Άρα θα περιμένω αύριο για να αγοράσω μια SD. Ξέρετε αν SD χωρητικότητας 2 giga την αναγνωρίζει το μηχάνημα?
Link to comment
Share on other sites

επειχείρησα να το βάλω στην flash αλλά μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν επαρκει η μνήμη. Άρα θα περιμένω αύριο για να αγοράσω μια SD. Ξέρετε αν SD χωρητικότητας 2 giga την αναγνωρίζει το μηχάνημα?

 

 

Παιδια εγω εβαλα μια sd που ειχα 64 mb την ειχα απο πχ:lol:και δουλεψε το destinator τελεια.το destinator ειναι 46 mb.

το sygic το δοκιμασα και με κουφανε.....πηγαινα σπιτι μου ημουν 500 απο αυτο και μου ελεγε να παω 2 χλμ και να στριψω αλλου γι αλλου.:dizzy:

παντος σα μηχανακι καλο φαινεται.

Δεν χρειαζεται να σβησεις το sygic αν παρεις καρτουλα διαλεγεις το προγραμμα πλοηγου destinator και thats all.

Ας ευχαριστησουμε ολοι τον pano για την αμεσοτητα και την βοηθεια.

:w00t: What Goes Around Comes Around
Link to comment
Share on other sites

oπως εγραψα πιο πανω το sygic drive to εσβησα κατα λαθος :O αλλα αν το εχει καποιος θα το ηθελα να το εχω

 

οποιος θελει το Destinator 7 για το RYE 3503 ας μου στειλει πμ να του στειλω οδηγίες:ninja:

www . pirateradio . freeforums . org
Link to comment
Share on other sites

oπως εγραψα πιο πανω το sygic drive to εσβησα κατα λαθος :O αλλα αν το εχει καποιος θα το ηθελα να το εχω

 

οποιος θελει το Destinator 7 για το RYE 3503 ας μου στειλει πμ να του στειλω οδηγίες:ninja:

Αγαπητέ Κώστα,

 

Σου έστειλα pm.

Κοίταξε το σε παρακαλώ.

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Sygic, μπορείς να το εγκαταστήσεις με τη βοήθεια του cd που περιέχει το πακέτο του 3503 (κάνεις απλά copy-paste τον φάκελο Sygic στον φάκελο NANDFlash.

Αν έχεις πρόβλημα με τυχόν ενεργοποίηση που μπορεί να σου ζητηθεί, παρακαλώ στείλε μου pm.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ KWSTAS2000

 

ουσιαστικα η συσκευη δεν ειναι "κλειδωμενη" με το sygic drive και μαλλον θα "παιζει" οποιαδηποτε εφαρμογη τρεχει απο καρτα SD.

Link to comment
Share on other sites

αν η συσκευη σας δεν εχει το χαρτη NaviGreece 2008.01 δειτε παρακατω

 

http://www.mapclub.gr/index.asp?action=cmsshow&sr=1&cid=43&id=165&mid=43&cmsmid=38

 

""Οδηγίες αναβάθμισης RYE_3503

ΜΕΘΟΔΟΣ - Απαιτείται να έχετε στον Η/Υ σας πρόγραμμα Active Sync

Αν δεν το έχετε κατεβάστε το από εδώ.

ΒΗΜΑ 1: Σε περίπτωση αναβάθμισης του χάρτη θα κατεβάσετε στον υπολογιστή σας στο σχετικό αρχείο: 3503_Greekmap.zip και θα το κάνετε UNZIP σε κάποιο σημείο του σκληρού σας δίσκου.

BHMA 2 : Συνδέστε τη συσκευή σας μέσω του USB καλωδίου με τον Η/Υ σας.

ΒΗΜΑ 3 : Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία σύνδεσης με τον Η/Υ θα εμφανιστεί ένα παράθυρο διαλόγου.

ΒΗΜΑ 4 : Πάτήστε πάνω στο Explore>> NANDFLASH

ΒΗΜΑ 5 : Σβήστε το φάκελο GRC και το παλιό αρχείο Greece.mlm.Έπειτα κάντε copy τα αρχεία που αποθηκεύσατε στο σκληρό σας δίσκο, δηλαδή ένα φάκελο GRC και το αρχείο NaviGreece_2008.01.mlm και τοποθετήστε τα με paste στο φάκελο MAP.

Τέλος διαγράψτε το αρχείο Greece.mlm. ""

 

 

 

ο χαρτης NaviGreece 2008.01 ειναι πολυ καλος στο miomap 3.3 και το igo 2006.

βεβαια το dest 7 με τον 2007.Q4 παραμενει κορυφαιο

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να αλλάξει ο τίτλος του θέματος? Ως θέμα αναφέρεται το "Ξεκλείδωμα RYE Traveler 4302 (PNA)" ενώ μιλάμε εδώ και αρκετές σελίδες για το ΡΥΕ Traveler 3503. Είναι πάντως πολύ ευχάριστο το γεγονός ότι έχουμε μαζευτεί αρκετοί που έχουμε αποκτήσει το εν λόγω μηχανάκι.
Link to comment
Share on other sites

Πάνο, miogps και Νίκο σας ευχαριστώ πολύ!!! Θα σας πω εντυπώσεις αύριο!

 

 

Καλησπερα σε ολους τους φιλους

 

Το rye 3503 τσεκαριστικε σε διαδρομες και με το destinator ειναι πολυ καλο.

Θεωρω οτι ειναι μια δικαιη αγορα και με το παραπανω για τα χρηματα που δινεις ,και γινεται καλυτερη με την βοηθεια των φιλων απο το forum ,που μας δινουν χαρτες πολυ καλυτερους απο αυτους που διαθετει η συσκευη.

Μενει να σας πω εντυπωσεις αυριο απο ταξιδι που θα κανω αρκετα μακρινο,ετσι ωστε να δουμε πως τα παει και εκτος Αθηνων.

:w00t: What Goes Around Comes Around
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κατάφερα να το λειτουργήσω και εγώ το rye 3503 με Destinator 7 πάνω! Απροβλημάτιστο! Το χρησιμοποίησα και για διαδρομή με την μηχανή μου και μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι είχε σήμα μέσα στην τσέπη του παλτού μου! Θεωρώ ότι αξίζει με το παραπάνω τα χρήματα που στοίχισε!

 

Άσχετο μια που είπα για χαμηλή τιμή, είδα σε διαφήμιση ότι έχει σήμερα προσφορά στα Carrefour ένα Vector (δεν πρόλαβα να δω το μοντέλο) 99 Ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑΥΤΙΚΟ ΧΑΡΤΗ ΕΛΛΑΔΑΣ:blink::worry:;)

 

Αν μου πει κανεις οτι μπορουμε να κανουμε και τετοια μαγκια θα κοπανιεμαι κατω σαν τρελος.

 

 

Α και κατι αλλο τωρα που μιας και ειναι αποκλειστικα θεμα για το 3503.

εχει παρει κανεις χαμπαρι οτι υπαρχουν διαφορετικες εκδοσεις του ιδιου μηχανηματος.

Για να εξηγησω..

Το δικο μου ειναι ενα μαυρο οπου επανω αριστερα γραφει TRAVELER 3503 με ασπρα γραμματακια και εχει 128mb flash memory.

Του κολλητου μου που το πηραμε μαζι απο το ιδιο καταστημα την ιδια ωρα και μερα ειναι ασημενιο(!) επανω στο κεντρο γραφει EUROPEAN TRAVELER 3503 με μαυρα μεγαλα γραμματα(!!) και εχει 512mb flash memory(!!!!!!!)

Πως γινετε αυτο μονο η RYE το ξερει!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω εγώ είναι στην πλοήγηση, οταν εκτελώ μια αναζήτηση που βρίσκεται στην Αθήνα (Πχ Ομήρου 40) το μηχανάκι υπολογίζει την απόσταση και τα σχετικά και ξαφνικά μου βγάζει μήνυμα ότι εκτελέστηκε μια απογορευμένη ενέργεια και ότι πρέπει να κλείσει!!! Στο μήνυμα μάλιστα λέει ότι θα πρέπει να επικοινωνήσω με την εταιρεία που έφτιαξε τους χάρτες!! Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος φίλος αυτό το πρόβλημα ή μόνο σε εμένα συμβαίνει?? Στην αναζήτηση άλλων περιοχών δουλεύει κανονικά.

 

Και εμενα παντως εβγαζε error και εκλεινε και τους εστειλα μυνημα που τους εγραφα το προβλημα κτλ και η απαντηση τους ηταν οτι επρεπε αν καλεσω στο τμημα εξυπηρετησης πελατων τους.Στο οποιο η χρεωση ηταν αρκετα ευρω τα 30".

 

Έστειλα mail στην εταιρεία γιατί αντιμετωπίζω και εγω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το syrgic drive. Μου απάντησαν με mail χθες το εξής:

 

" Καλησπέρα σας,

Αυτό το πρόβλημα εμφανίζεται όταν φορτώνει η μνήμη της συσκευής λόγω σχετικά λίγης ελεύθερης μνήμης. Για να λυθεί το πρόβλημα θα πρέπει να βάλετε μία κάρτα και να μεταφέρετε μόνο τους χάρτες και όχι το πρόγραμμα από την μνήμη της συσκευής στη μνήμη της κάρτας."

 

Επειδή είμαι στο γραφείο δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Το βράδυ από το σπίτι μου θα το δοκιμάσω και θα σας πω αν όντως λύθηκε το πρόβλημα. Ξέρει κανείς ποιο είναι το αρχείο που περιέχει μόνο τους χάρτες? Φαντάζομαι ότι θα πρέπει να τους σβήσω πρώτα από την flash memory έτσι δεν είναι?

 

Οφείλω να πω πάντως ότι μου απάντησαν άμεσα οι υπεύθυνοι της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Πηρα χθες απο Κοτσοβολο το rye 3503 ,του εβαλα μια sd 512 και την βλεπει σαν128 ,πηγα να βαλω το destinator και μου λεει οτι δεν υπαρχει αρκετος χωρος χωρις να μου δινει δυνατοτητα επιλογης για τοποθετηση στην καρτα ,τι να κανω?

ευχαριστω(νεος)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ: ΠΗΡΑ ΚΑΡΤΟΥΛΑ SD 1G ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΜΕΣΑ ΤΟ DESTINATOR 7 ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ HTEC ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΨΟΓΑ. ΕΚΑΝΑ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Η ΚΛΕΨΥΔΡΑ ΜΙΑ ΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ Ο ΠΛΟΗΓΟΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ (ΠΛΟΗΓΟΣ,ΜΟΥΣΙΚΗ,ΒΙΝΤΕΟ,ΒΙΒΛΙΟ,ΚΤΛ).

Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ DESTINATOR ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΘΟΛΟΥ!!! ΔΙΕΓΡΑΨΑ ΤΟ SYGIC DRIVE ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΛΟΗΓΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΟ DESTINATOR ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.

ΜΕΤΕΦΕΡΑ ΤΟ DESTINATOR ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ SYGIC DRIVE ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΩΡΟ ΣΤΟΝ ΠΛΟΗΓΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!ΕΝΩ ΤΟ SYGIC DRIVE ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΡΕΧΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΦΤΑΙΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ DESTINATOR Ή ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ???ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Ο ΠΛΟΗΓΟΣ???

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...