Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας

Πηρα χθες απο Κοτσοβολο το rye 3503 ,του εβαλα μια sd 512 και την βλεπει σαν128 ,πηγα να βαλω το destinator και μου λεει οτι δεν υπαρχει αρκετος χωρος χωρις να μου δινει δυνατοτητα επιλογης για τοποθετηση στην καρτα ,τι να κανω?

ευχαριστω(νεος)

 

Μαλλον βλεπεις την flash memory και οχι την μνημη της SD.

Μεσα απο το RYE δεν μπορεις να δεις την μνημη της SD εχω την εντυπωση.

Να φανταστω πας Ρυθμισεις->Συστημα και βλεπεις διαφορες πληροφοριες που λενε μεταξυ αυτων και RAM ....... Και Flash.....

 

Αν οντως ειναι ετσι και εχεις μπερδευτει τοτε οταν περνας τα αρχεια πρεπει να τα περασεις στον φακελο που λεγετε Storage Card.

 

Αλλιως βαλε την καρτα σε ενα card reader και περνατα απο εκει και εισαι μια χαρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ: ΠΗΡΑ ΚΑΡΤΟΥΛΑ SD 1G ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΜΕΣΑ ΤΟ DESTINATOR 7 ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ HTEC ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΨΟΓΑ. ΕΚΑΝΑ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Η ΚΛΕΨΥΔΡΑ ΜΙΑ ΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ Ο ΠΛΟΗΓΟΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ (ΠΛΟΗΓΟΣ,ΜΟΥΣΙΚΗ,ΒΙΝΤΕΟ,ΒΙΒΛΙΟ,ΚΤΛ).

Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ DESTINATOR ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΘΟΛΟΥ!!! ΔΙΕΓΡΑΨΑ ΤΟ SYGIC DRIVE ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΛΟΗΓΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΟ DESTINATOR ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.

ΜΕΤΕΦΕΡΑ ΤΟ DESTINATOR ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ SYGIC DRIVE ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΩΡΟ ΣΤΟΝ ΠΛΟΗΓΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!ΕΝΩ ΤΟ SYGIC DRIVE ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΡΕΧΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΦΤΑΙΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ DESTINATOR Ή ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ???ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Ο ΠΛΟΗΓΟΣ???

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!

 

Μπορει και να φταιει η εκδοση.

Σου εχω στειλει Pm.Ξεκαρε και αυτην την εκδοση και πες μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφταιγε η έκδοση του φίλου μου!!! Μάλλον η έκδοση για HTC δεν τρέχει στο RYE ίσως γιατί το HTC τρέχει Win Mobile 6.0. (PANOSVLASS σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά!!! Άψογος και άμεσος!!)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω panosvlass, αλλα δεν εγινε τιποτα.

Δεν ξερω πως να εγκαταστισω το destinator στην εξωτερικη καρτα SD.

στην συσκευη επιμενει οτι δεν εχει χωρο.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑΥΤΙΚΟ ΧΑΡΤΗ ΕΛΛΑΔΑΣ:blink::worry:;)

an eiste kala paidia kai ...trote olo to faghto sas kati tha gini............

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

an eiste kala paidia kai ...trote olo to faghto sas kati tha gini............

 

Τετοια λεγε μας και θα γινουμε βοδια απο το πολυ φαγητο!!!!:blink:

Αν βρουμε(βρεις δηλαδη) ναυτικους χαρτες αναλαμβανω να βρω αδιαβροχες θηκες!!!!!!LOL:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ευχαριστησω και εγω με την σειρα μου τον panosvlass,περασα το destin 7 με επιτυχια και δουλεψε κατευθειαν.ΔΕΝ το περιμενα γιατι ειμαι λιγο ασχετος.Ευχαριστω και παλι panosvlass kai kwstas 2000
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια επισημανση..

Χωρις την βοηθεια του εξαιρετικου miogps δεν θα ειχα βαλει ποτε το destinator και παιζει το RYE3503 να ειχε παει για αλλαγη ηδη.

Οποτε ευχαριστω για τα καλα σας λογια αλλα δωστε και ενα RESPECT στον master&commander MIOGPS που μας ανοιξε τα ματια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια επισημανση..

Χωρις την βοηθεια του εξαιρετικου miogps δεν θα ειχα βαλει ποτε το destinator και παιζει το RYE3503 να ειχε παει για αλλαγη ηδη.

Οποτε ευχαριστω για τα καλα σας λογια αλλα δωστε και ενα RESPECT στον master&commander MIOGPS που μας ανοιξε τα ματια!

file pano se eyxaristo gia ta kala sou logia, ego bohthao giati mareszei afenos h parea sas, afeterou th brisko na kanoyme to xrepi na petaei...

tha ikanopoiitho an mporesoyme na toy baloyme navigonme germaniko xarth 3d kai na to shkonei. tha doyme.

pros to paron sas dino naytikoys xartes.

shmiono oti de bazo ego tetoioys sto mhxanhma moy giati de moy xreiazontai.

to programma pouy tha doso lene einai poly dynato

exei pexei se mio 350 mio 168.

jekiname kai kala apotelesmata.

meta tha parouyn seira oi kynhgoi....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον....

εχθες εγινε το πρωτο ταξιδι.

τα θετικα...με βαση τους χαρτες destinator που εστειλαν η αγαπημενοι φιλοις και ηταν "τουμπανο':D εντοπιστικαν 2 μπλοκα που ηταν στην θεση τους,ολες οι καμερες ταχυτητας και γενικα ολα τα επικινδυνα σημεια στη διαδρομη.

Τα αρνητικα τωρα...

Δεν ξερω τι κοτσανα ειχα κανει και ενω ειχα περασει την Πατρα και πηγαινα για κυλληνη μου ελεγε να στριψω δεξια σε πολες εξοδους πριν την κυλληνη.

Δεν το ακολουθησα και εστριψα φυσικα απο εκει που πρεπει να και οταν εφτασα στο σημειο μου ειπε να στριψω.

 

Στην επιστροφη με βοηθησε παρα πολυ γιατι ειχε γινει ατυχημα εξω απο το αιγιο και με οδηγησε αψογα απο την παλαια εθνικη(αφηστε τι τραβηξα 2 ωρες περιμενα εγκλοβισμενος στην ουρα,δεν κουνιοταν τιποτε στην εθνικη).

Μηπως πρεπει να κανεις καποια ρυθμισει(για εμας τους ασχετους μιλαω)ετσι ωστε να μην μας βγαζει απο την πορεια μας σε πιθανους κυκλους και χασιμο χρονου?

 

φιλικα

 

Νικος

:w00t: What Goes Around Comes Around
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον....

εχθες εγινε το πρωτο ταξιδι.

τα θετικα...με βαση τους χαρτες destinator που εστειλαν η αγαπημενοι φιλοις και ηταν "τουμπανο':D εντοπιστικαν 2 μπλοκα που ηταν στην θεση τους,ολες οι καμερες ταχυτητας και γενικα ολα τα επικινδυνα σημεια στη διαδρομη.

Τα αρνητικα τωρα...

Δεν ξερω τι κοτσανα ειχα κανει και ενω ειχα περασει την Πατρα και πηγαινα για κυλληνη μου ελεγε να στριψω δεξια σε πολες εξοδους πριν την κυλληνη.

Δεν το ακολουθησα και εστριψα φυσικα απο εκει που πρεπει να και οταν εφτασα στο σημειο μου ειπε να στριψω.

 

Στην επιστροφη με βοηθησε παρα πολυ γιατι ειχε γινει ατυχημα εξω απο το αιγιο και με οδηγησε αψογα απο την παλαια εθνικη(αφηστε τι τραβηξα 2 ωρες περιμενα εγκλοβισμενος στην ουρα,δεν κουνιοταν τιποτε στην εθνικη).

Μηπως πρεπει να κανεις καποια ρυθμισει(για εμας τους ασχετους μιλαω)ετσι ωστε να μην μας βγαζει απο την πορεια μας σε πιθανους κυκλους και χασιμο χρονου?

 

φιλικα

 

Νικος

 

 

Παιδια συγχωρεστε με για καποια σημεια που το συντακτικο μου ηταν κινεζικο και κανα δυο ορθογραφικα αλλα η ταχυτητα σκοτωνει....

ασε που ειναι διπλα επικυνδινο οταν εισαι στη δουλεια.:O

:w00t: What Goes Around Comes Around
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Δεν μπορω να βαλω με τιποτα στο RYE 3503 το destinator

μπορει καποιος να μου στειλει το 7, εγω δοκιμαζω το 6 και μου λεει

unlock the sd ,δεν ξερω τι να κανω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Δεν μπορω να βαλω με τιποτα στο RYE 3503 το destinator

μπορει καποιος να μου στειλει το 7, εγω δοκιμαζω το 6 και μου λεει

unlock the sd ,δεν ξερω τι να κανω .

 

μηπως ειναι κλειδωμενει?

εχει στο πλαι ενα κουμπακι η μνημη και μπορεις να την κλειδωνεις για τσεκαρε το

:w00t: What Goes Around Comes Around
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι εγινε με εκεινα τα λινκς για τους ναυτικους χαρτες?

 

Να φανταστω τα βγαλανε λογο ασφαλειας?

 

Βρηκες τιποτε τελικα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , ειμαι εντελως νεος στον χωρο και αποφασισα να παρω και εγω αυτην την συσκευη ( rye 3503 ) . Πηγα λοιπον σημερα στον Κωτσοβολο να το παρω αλλα ο πωλητης μου ειπε οτι δεν εχει φωνητικη καθοδηγηση . Ισχυει κατι τετοιο ? Επι τις ευκαιριας , και απ'οτι καταλαβα απο τα μεχρι τωρα λεγομενα σας , θα πρεπει να αλλαξω το προγραμμα πλοηγησης και να βαλω το destinator 7 με τους αναλογους χαρτες , ειναι ευκολο για καποιον ασχετο σαν και μενα να το βρει αλλα και να το εγκαταστησει ? Θα πρεπει μαζι με την συσκευη να παρω και καποια εξτρα καρτα μνημης και αν ναι τι καρτα ( χωριτικοτητα ) προτεινετε ? Τελος αφου σας ζητησω συγνωμη αν σας κουρασα με τις ερωτησεις μου , θα ηθελα να μου γραψετε τις εντυπωσεις σας απο την συσκευη αφου ειναι η πρωτη φορα που παω να αγορασω τετοιο μηχανακι . Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , ειμαι εντελως νεος στον χωρο και αποφασισα να παρω και εγω αυτην την συσκευη ( rye 3503 ) . Πηγα λοιπον σημερα στον Κωτσοβολο να το παρω αλλα ο πωλητης μου ειπε οτι δεν εχει φωνητικη καθοδηγηση . Ισχυει κατι τετοιο ? Επι τις ευκαιριας , και απ'οτι καταλαβα απο τα μεχρι τωρα λεγομενα σας , θα πρεπει να αλλαξω το προγραμμα πλοηγησης και να βαλω το destinator 7 με τους αναλογους χαρτες , ειναι ευκολο για καποιον ασχετο σαν και μενα να το βρει αλλα και να το εγκαταστησει ? Θα πρεπει μαζι με την συσκευη να παρω και καποια εξτρα καρτα μνημης και αν ναι τι καρτα ( χωριτικοτητα ) προτεινετε ? Τελος αφου σας ζητησω συγνωμη αν σας κουρασα με τις ερωτησεις μου , θα ηθελα να μου γραψετε τις εντυπωσεις σας απο την συσκευη αφου ειναι η πρωτη φορα που παω να αγορασω τετοιο μηχανακι . Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων .

Το πηρα χθες το μηχανακι και εχει φωνητικη καθοδηγηση στα ελληνικα ,αλλα δεν μπορω και δεν ξερω που θα βρω και πως θα περασω το destinator 7.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά...Μόλις χθες κι εγώ αγόρασα το ΡΥΕ 3503...

Χωρίς να έχω παράπονο απο το ενσωματωμένο λογισμικό θα ήθελα να δοκιμάσω και το Destinator...Αν είναι εύκολο παιδιά,θα παρακαλούσα να μου στείλετε τις οδηγίες για να το κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , ειμαι εντελως νεος στον χωρο και αποφασισα να παρω και εγω αυτην την συσκευη ( rye 3503 ) . Πηγα λοιπον σημερα στον Κωτσοβολο να το παρω αλλα ο πωλητης μου ειπε οτι δεν εχει φωνητικη καθοδηγηση . Ισχυει κατι τετοιο ? Επι τις ευκαιριας , και απ'οτι καταλαβα απο τα μεχρι τωρα λεγομενα σας , θα πρεπει να αλλαξω το προγραμμα πλοηγησης και να βαλω το destinator 7 με τους αναλογους χαρτες , ειναι ευκολο για καποιον ασχετο σαν και μενα να το βρει αλλα και να το εγκαταστησει ? Θα πρεπει μαζι με την συσκευη να παρω και καποια εξτρα καρτα μνημης και αν ναι τι καρτα ( χωριτικοτητα ) προτεινετε ? Τελος αφου σας ζητησω συγνωμη αν σας κουρασα με τις ερωτησεις μου , θα ηθελα να μου γραψετε τις εντυπωσεις σας απο την συσκευη αφου ειναι η πρωτη φορα που παω να αγορασω τετοιο μηχανακι . Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων .

 

Φίλε manolkok το rye 3503 διαθέτει φωνητική καθοδήγηση και μάλιστα το ηχείο που διαθέτει είναι και αρκετά δυνατό. Άν θέλεις να βάλεις το Destinator 7 στην συσκευή σου θα χρειαστεί να αγοράσεις και μια κάρτα μνήμης SD. Ως προς την χωρητικότητα της κάρτας που θα χρειαστείς σε καλύπτουν τα 128 ΜΒ. Έχει πάρει το μάτι μου στο Mediamarkt κάρτα SD μάρκας Kingston χωρητικότητας 1 giga που κοστίζει μόλις 6 Ευρώ!! Επίσης πριν αγοράσεις το 3503 πρέπει να γνωρίζεις ότι παρόλο που στο site του Κωτσόβολου αναφέρει ότι η συσκευασία περιλαμβάνει mini USB καλώδιο και ακουστικά στην πραγματικότητα ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ!!! (Ω ΝΑΙ!) Έτσι θα χρειαστεί να αγοράσεις τουλάχιστον το mini USB καλώδιο για να το συνδέσεις με το PC σου. Τα ακουστικά δεν ξέρω αν θα σου χρειαστούν ποτέ εκτός βέβαια αν οδηγείς μοτοσικλέτα και χρησιμοποιείς την συσκευή για να καθοδηγείσαι μόνο με τις φωνητικές οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Για rye 3503 θα ήθελα να δοκιμάσω και το Destinator7.Αν είναι εύκολο παιδιά,θα παρακαλούσα να μου στείλετε τις οδηγίες για να το κάνω...

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε manolkok το rye 3503 διαθέτει φωνητική καθοδήγηση και μάλιστα το ηχείο που διαθέτει είναι και αρκετά δυνατό. Άν θέλεις να βάλεις το Destinator 7 στην συσκευή σου θα χρειαστεί να αγοράσεις και μια κάρτα μνήμης SD. Ως προς την χωρητικότητα της κάρτας που θα χρειαστείς σε καλύπτουν τα 128 ΜΒ. Έχει πάρει το μάτι μου στο Mediamarkt κάρτα SD μάρκας Kingston χωρητικότητας 1 giga που κοστίζει μόλις 6 Ευρώ!! Επίσης πριν αγοράσεις το 3503 πρέπει να γνωρίζεις ότι παρόλο που στο site του Κωτσόβολου αναφέρει ότι η συσκευασία περιλαμβάνει mini USB καλώδιο και ακουστικά στην πραγματικότητα ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ!!! (Ω ΝΑΙ!) Έτσι θα χρειαστεί να αγοράσεις τουλάχιστον το mini USB καλώδιο για να το συνδέσεις με το PC σου. Τα ακουστικά δεν ξέρω αν θα σου χρειαστούν ποτέ εκτός βέβαια αν οδηγείς μοτοσικλέτα και χρησιμοποιείς την συσκευή για να καθοδηγείσαι μόνο με τις φωνητικές οδηγίες.

 

καλησπερα και παλι

 

οι εντυπωσεις για το εν λογω μηχανιμα ειναι αρκετα καλες αν και εγω ειμαι νεος χρηστης με μια εβδομαδα κατοχης του.

Το destinator που μου εδωσαν οι φιλοι δουλευει αψογα επανω του.

Μια μικρη προσοχη γιατι εγω πανικοβληθικα οταν ξαφνικα εκανε ενα ηχο σα να κολησε.εκλεισε και δεν ανοιγε.

Τελικα ηταν η προειδοποιηση της μπαταριας,το προβλημα λυθηκε οταν εβαλα τον φορτιστη,ανοιξε κανονικα.

Αλλη μια παρατηρηση

οταν οριζετε διευθυνση και πριν πατησετε το πληκτρο κατω δεξια (μετ) (μεταβαση)επιλεξτε την ποιο γρηγορη διαδρομη (με μεγαλυτερη ταχυτητα)και οχι την ποιο συντομη σε χλμ γιατι μπορει να σας μπερδεψει στο δρομο αφου μπορει να σε παει απο πολλα στενα.

:w00t: What Goes Around Comes Around
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , αγόρασα το ΡΥΕ 3503 και θα ήθελα να δοκιμάσω το Destinator.Αν είναι εύκολο στείλτε και σε έμενα τις οδηγίες και το Destinator.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...