Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοστιζει τοσο γιατι δεν εχει ακομα την προσφορα ο κοτσοβολος.Πριν την προσφορα ειχε 179 και το ριξαν στα 129 για την προσφορα.

Ο κολλητος μου που το πηραμε μαζι την ιδια μερα του ετυχε το ασημι με 129ευρω και εχει 512.

 

αυτη την στιγμη ο Κωτσοβολος πουλαει δυο διαφορετικα 3503 , ενα με μονο Ελληνικους χαρτες που κοστιζει 129 ευρω (μαυρο) και ενα με ολους τους χαρτες της Ευρωπης και κοστιζει 179 ευρω (ασημι)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτη την στιγμη ο Κωτσοβολος πουλαει δυο διαφορετικα 3503 , ενα με μονο Ελληνικους χαρτες που κοστιζει 129 ευρω (μαυρο) και ενα με ολους τους χαρτες της Ευρωπης και κοστιζει 179 ευρω (ασημι)

 

Aκριβως αυτο! Εχει μεσα και χαρτες Ελλαδας αλλα και ευρωπης!!! Και το πηρα 129 ενω εχει 179!!! :p:lol::D;)

 

(το μονο κακο ειναι οτι καθε φορα που το σβηνω και το ξανααναβω ξεκιναει παλι στα ΣΟΥΗΔΙΚΑ, οσες φορες και να το αλλαξω)

Link to comment
Share on other sites

KALISPERA SAS

Εχω ενα RYE 3503

στις ρυθμισεις συνδεσης α/θυρα com β/ταχ.συνδεσης γ/ προτοκολλο δ/ TMC

TI TIMES ΠΡΕΠΕΙ NA EXOYN (DESTINATOR 7)

οταν το ανοιγω δεν βρισκει σημα σε αντιθεση με τους χαρτες που εχει μμονο του...

εχω μλεξει ασχημα μμε το μαραφετι.....

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε Επιλογες ->Ρυθμισεις->Σημα GPS->Ρυθμιση και πατα το κουμπι που λεει Αναζητηση GPS και μετα απο λιγο θα το βρει μονο του.

 

Αλλα συνηθως ειναι COM2 , 4800 NMEA

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ,HELP ! ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΟ ACTIVESYNC ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΟ CD,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ RYE ΣΑ ΣΥΣΚΕΥΗ. ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ACTIVESYNC , ΛΕΕΙ: GET CONNECTED, ΣΥΝΔΕΩ ΤΟ USB ΚΑΛΩΔΙΟ,ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ, ΒΡΙΣΚΕΙ COM1 K COM2 AVAILABLE, USB AVAILABLE K INFRARED PORT (IR) NOT INSTALLED. ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΛΕΕΙ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ ΟΤΙ ΤΟ USB ΚΑΛΩΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ (MA ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ). TO ΞΑΝΑΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΤΑ ΙΔΙΑ. ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ; ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ PNA ME TON YPOLOGISTH? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ,HELP ! ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΟ ACTIVESYNC ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΟ CD,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ RYE ΣΑ ΣΥΣΚΕΥΗ. ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ACTIVESYNC , ΛΕΕΙ: GET CONNECTED, ΣΥΝΔΕΩ ΤΟ USB ΚΑΛΩΔΙΟ,ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ, ΒΡΙΣΚΕΙ COM1 K COM2 AVAILABLE, USB AVAILABLE K INFRARED PORT (IR) NOT INSTALLED. ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΛΕΕΙ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ ΟΤΙ ΤΟ USB ΚΑΛΩΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ (MA ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ). TO ΞΑΝΑΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΤΑ ΙΔΙΑ. ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ; ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ PNA ME TON YPOLOGISTH? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ

Φιλε δοκιμασε να το ανοιξεις(το μηχανακι) ενω το εχεις συνδεδεμενο με το USB και

φυσικα με τον Η/Υ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Μπήκα και εγώ στο team του Rye. Υστερα από μερικές ώρες navigation έμεινα απογοητευμένος από το Sygic Drive :(και αποφάσισα να βάλω dest 6 που είχα και στο κινητό μου ;)(Qtek S100). Δυστυχώς, οι μέχρι τώρα προσπάθειές μου είναι άκαρπες, γι'αυτό ζητάω τη βοήθεια για την εν λόγω εγκατάσταση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

Link to comment
Share on other sites

KALISPERA SAS

Εχω ενα RYE 3503

στις ρυθμισεις συνδεσης α/θυρα com β/ταχ.συνδεσης γ/ προτοκολλο δ/ TMC

TI TIMES ΠΡΕΠΕΙ NA EXOYN (DESTINATOR 7)

οταν το ανοιγω δεν βρισκει σημα σε αντιθεση με τους χαρτες που εχει μμονο του...

εχω μλεξει ασχημα μμε το μαραφετι.....

com2

baund rate 4800

tmc off prosexeto balto off

kai mh psaronis ola tha ginoun sosta

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Μπήκα και εγώ στο team του Rye. Υστερα από μερικές ώρες navigation έμεινα απογοητευμένος από το Sygic Drive :(και αποφάσισα να βάλω dest 6 που είχα και στο κινητό μου ;)(Qtek S100). Δυστυχώς, οι μέχρι τώρα προσπάθειές μου είναι άκαρπες, γι'αυτό ζητάω τη βοήθεια για την εν λόγω εγκατάσταση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

 

To kinhto sou exei diaforetiko leitougiko gi'ayto .

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ,HELP ! ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΟ ACTIVESYNC ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΟ CD,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ RYE ΣΑ ΣΥΣΚΕΥΗ. ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ACTIVESYNC , ΛΕΕΙ: GET CONNECTED, ΣΥΝΔΕΩ ΤΟ USB ΚΑΛΩΔΙΟ,ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ, ΒΡΙΣΚΕΙ COM1 K COM2 AVAILABLE, USB AVAILABLE K INFRARED PORT (IR) NOT INSTALLED. ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΛΕΕΙ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ ΟΤΙ ΤΟ USB ΚΑΛΩΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ (MA ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ). TO ΞΑΝΑΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΤΑ ΙΔΙΑ. ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ; ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ PNA ME TON YPOLOGISTH? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ

de xero alla anarotiemai mhpos to pdc sou exei vista? yparxei akoma mia asymbtothta dokimase an einai vstas kai se ena me xp

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

de xero alla anarotiemai mhpos to pdc sou exei vista? yparxei akoma mia asymbtothta dokimase an einai vstas kai se ena me xp

 

EXO XP. ALLO PROGRAMMA EKTOS APO TO ACTIVESYNC DEN YPARXEI GIA THN IDIA DOYLEIA, KSEREI KANEIS?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε,

Μέσα στο συνοδευτικό cdrom υπάρχει ένας φάκελος usbdriver και μέσα θα βρεις το activesync που χρειάζεσαι για να συνδεθείς με το pc. Εάν χρεαιστείς βοήθεια πες μου.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ,HELP ! ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΟ ACTIVESYNC ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΟ CD,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ RYE ΣΑ ΣΥΣΚΕΥΗ. ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ACTIVESYNC , ΛΕΕΙ: GET CONNECTED, ΣΥΝΔΕΩ ΤΟ USB ΚΑΛΩΔΙΟ,ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ, ΒΡΙΣΚΕΙ COM1 K COM2 AVAILABLE, USB AVAILABLE K INFRARED PORT (IR) NOT INSTALLED. ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΛΕΕΙ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ ΟΤΙ ΤΟ USB ΚΑΛΩΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ (MA ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ). TO ΞΑΝΑΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΤΑ ΙΔΙΑ. ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ; ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ PNA ME TON YPOLOGISTH? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ

 

Όταν το συνδέσεις μέσω USB, αν θέλεις να περάσεις το destinator για pna, πήγαινε στο φάκελο nandflash και αντέγραψε τον φάκελο MAP στον υπολογιστή σου και μετά διέγραψε τον MAP (περιέχει το πρόγραμμα GPS της μάνας του). Αντέγραψε το Destinator σε ένα φάκελο μέσα στο nandflash.

Τέλος πας στο RYE στο κύριο μενού --> επιλογές --> Πλοηγός και στην εύρεση λογισμικού κάνεις browse στο φάκελο του destinator και πατάς στο destinator.exe. Για να το τρέξεις πατάς πλοήγηση στο κύριο μενού ή τρέχει μόνο του με το άνοιγμα της συσκευής, αν το έχεις επιλέξει.

 

Δεν παίζει το Destinator για PDA, παρά μόνο την έκδοση για PNA (6 ή 7).

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

mono kai mono pou exei epeksergasth 266 Mhz den aksizei na asxolh8eis

 

ΕΧΩ ΤΟ 3503 ΚΑΙ ΤΟ 550 ΠΗΓΑ ΒΟΛΤΑ ΛΑΡΙΣΑ ΑΡΓΑΛΑΣΤΗ, ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ, ΤΟ 550 (ΜΙΛΟΥΣΕ) ΜΙΣΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ 3503!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΟ 3503 ΚΑΙ ΤΟ 550 ΠΗΓΑ ΒΟΛΤΑ ΛΑΡΙΣΑ ΑΡΓΑΛΑΣΤΗ, ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ, ΤΟ 550 (ΜΙΛΟΥΣΕ) ΜΙΣΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ 3503!!!

 

poio programma ? giati to dest7 den nomizw na to shkwnei !

Link to comment
Share on other sites

poio programma ? giati to dest7 den nomizw na to shkwnei !

 

και ομως το dest7 εχω, σημερα πηρα αλλα δυο 550 για φιλους και δουλευουν τελεια!!!! με καποια τρυκ βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να φταιει η εκδοση.

Σου εχω στειλει Pm.Ξεκαρε και αυτην την εκδοση και πες μας.

Φίλε panosvlass έχω ακριβώς το ίδιο προβλημα με τον jmach. Μπορεί κάποιος από τους δύο να μου στείλει me pm την version Destinator 7 που χρειάζεται;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...