Jump to content

Φάρσες - Πλάκες


paris123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χιχιχι.Παίρνουμε στην κοσμοτε και της λεμε για ααλγη λογαριασμου...ζηταει το τηλ και το πληκτρολογουμε...μας λεει να το πουμε και λεμε:ι,ι,ι,ιι,ιι...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το καλύτερο το είχα κάνει σε εσωτερικό τηλεφωνικό δίκτυο ξενοδοχείου που είχα πάει στην Ολλάνδία και ήμασταν γκρουπ. Τους έλεγα στα αγγλικά με ενοείται παραλαγμένη φωνή, οτι πρέπει να αφήσουν τα δωμάτια τους και να κατέβουν στην ρεσεψιόν διότι έληξε ο χρόνος παραμονής τους, και αν δεν κατέβουν μέσα σε 20 λεπτά θα χρεωθούν για άλλη μια ημέρα. Το έκανα την τελευταία ημέρα στις 8 το πρωί αντί για 12 που έπρεπε να αφήσουν τα δωμάτια τους και έπιασε :lol: Δεν το έκανα σε όλους για να μείνουν αρκετοί στα δωμάτια τους και να μην καταλάβουν ποιός το έκανε :happy:

-Hello, im calling from the reception!

-Yes tell me (ή οτι έλεγε ο καθένας)

-You have to leave your room within 20 minutes!

-Why? Its to early (περίπου τα ίδια μου έλεγαν)

-In Holland we leave at 9 o clock, if you don't live within 20 minutes, we are going to charge you for another one day. OK?

- OK!

 

 

Για μια εβδομάδα είχα ψοφήσει στα γέλια :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εγώ να δεις

στα δώδεκα τι φάρσες έκανα

αλλά δν τοις ηχογραφούσα γτ δν είχα κινητό με ηχογράφιση-σάμπως υπήρχε-

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ρε παιδια υπαρχει καποια φαρσα για παντρεμενους?
Βαλε τον γαμπρο με την κουμπαρα να παιζουν στο κρεβατι και μετα φωναξε την νυφη να τους δει!:lol: :lol:

:up: :up:

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα λεφτά είναι!:lol:

Έχετε παίξει ποτέ το scary maze prank?

http://www.youtube.com/results?search_query=Scary+Maze+prank&search=Search

 

Και εδώ το παιχνίδι:devil::lol:

http://www.wimp.com/maze/

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα λεφτά είναι!:lol:

Και εδώ το παιχνίδι:devil::lol:

http://www.wimp.com/maze/

 

AAAAAA τρομαξα :D

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ το παιχνίδι:devil::lol:

http://www.wimp.com/maze/

 

ΠΩ ΠΩ:cry:....

Τρομαξα...Περιμενα να δω κατι αλλα ηταν αποτομο...!!!

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είμαστε την Κυριακή το βράδυ στο Derlicatessen στην Τσιμισκή και τρώμε. Για όσους δεν γνωρίζουν είναι ένα πρωτότυπο σουβλατζίδικο που βάζει μέχρι και μανιτάρια. Το διπλανό μαγαζί είναι ένα παγωτατζίδικο, το Fregio. Επειδή σπάνια βρίσκεις να κάτσεις, ο κόσμος πηγαίνει με τα σουβλάκια του στο Fregio.

Είμαστε λοιπόν μια παρέα 3 ατόμων και βλέπουμε στο διπλανό μαγαζί 3 κοπέλες να τρώνε, όχι παγωτό, αλλά σουβλάκια. Μόλις τελειώνω το φαγητό μου σηκώνομαι και τους λέω με ύφος:

"Κορίτσια τι θα πάρετε;"

"Να τίποτα μου λένε",ψαρωμένες αυτές "τώρα φεύγουμε"

"Καθίσαμε καταλάθος σε άλλο τραπέζι", μου κάνει μία άλλη

"Καλά", τους λέω εγώ, "αλλά εδώ είναι το Fregio, το Derlicatessen είναι δίπλα", και πάω επιδεικτικά και κάθομαι στο τραπέζι με την παρέα μου. Οι κοπέλες πάθανε την πλάκα της ζωής τους. :p

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε την Κυριακή το βράδυ στο Derlicatessen στην Τσιμισκή και τρώμε. Για όσους δεν γνωρίζουν είναι ένα πρωτότυπο σουβλατζίδικο που βάζει μέχρι και μανιτάρια. Το διπλανό μαγαζί είναι ένα παγωτατζίδικο, το Fregio. Επειδή σπάνια βρίσκεις να κάτσεις, ο κόσμος πηγαίνει με τα σουβλάκια του στο Fregio.

Είμαστε λοιπόν μια παρέα 3 ατόμων και βλέπουμε στο διπλανό μαγαζί 3 κοπέλες να τρώνε, όχι παγωτό, αλλά σουβλάκια. Μόλις τελειώνω το φαγητό μου σηκώνομαι και τους λέω με ύφος:

"Κορίτσια τι θα πάρετε;"

"Να τίποτα μου λένε",ψαρωμένες αυτές "τώρα φεύγουμε"

"Καθίσαμε καταλάθος σε άλλο τραπέζι", μου κάνει μία άλλη

"Καλά", τους λέω εγώ, "αλλά εδώ είναι το Fregio, το Derlicatessen είναι δίπλα", και πάω επιδεικτικά και κάθομαι στο τραπέζι με την παρέα μου. Οι κοπέλες πάθανε την πλάκα της ζωής τους. :p

Πω,πω τις καημένες...Φαντάζομαι τί φάτσα είχαν...:p

Link to comment
Share on other sites

Πω,πω τις καημένες...Φαντάζομαι τί φάτσα είχαν...:p

Ξέχασα να αναφέρω, ότι μετά από 2' μπήκαν στο Derlicatessen και ξαναβγήκαν αμέσως, και μόλις πέρασαν από το τραπέζι μας μας λένε:

"Εσείς δεν θα παραγγείλετε;"

 

Άστοχο λίγο, εκτός αν εμείς δεν το πιάσαμε.:confused:

Link to comment
Share on other sites

ΠΩ ΠΩ:cry:....

Τρομαξα...Περιμενα να δω κατι αλλα ηταν αποτομο...!!!

Α πα παααα! Πέταξα τα ακουστικά από την τρομάρα μου :p Πολύ καλό πάντως :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Με την αστυνομια ομως παιζεις.Αυτο με την αναφορα οτι καποιο περιπολικο στην οδο ταδε κανει φιγουρες ειναι απλως απαραδεκτο.Αν παει καποιο περιπολικο εκει τι στιγμη που το χρειαζεται καποιος αλλος τι θα γινει???

 

Υ.Γ Δεν ειμαι αστυνομικος αλλα σε τηλεφωνα εκτακτης αναγκης δεν κανουμε πλακες.

 

Ας πω και γω την πιο χοντρη πλακα που εκανα σαν μικρο παιδι.Μαζι με δυο φιλους μου ειχαμε παρει ενα αδειο γκαζακι,κολλησαμε πανω ενα ηλεκτρονικο ρολογακι(οχι χειρος) και δυο καλωδιακα και το βαλαμε στον κουβα της τουαλετας του φροντιστηριου.Παω εγω λοιπον σα να μη συμβαινει τιποτα στην τουαλετα και καλα ανοιγω τον κουβα και βλεπω το γκαζακι και φωναζω τον καθηγητη που ειχαμε μαθημα(ο οποιος ηταν και ο ιδιοκτητης) για να το δει.Μολις το ειδε κοκαλλωσε και αλλαξε 15 χρωματα,αφου καποια στηγμη τρομαξα μηπως παθει κατι.Τελικα με τα απο λιγη ωρα μολις το ειδε αλλος ενας καθηγητης καταλαβαν οτι ηταν μουφα.Βεβαια δεν ειπαμε οτι το καναμε εμεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε μια καθηγήτρια που ήταν πολύ αντιπαθητική...

Την παίρνω αργά το βράδυ και της λέω με αλλαγμένη φωνή (είμαι exper σ' αυτό!):

 

-Καλησπέρα η κυρία (όνομα)

-Μάλιστα η ίδια!

-Μισό λεπτό, να σας συνδέσω με τον Άγιο Πέτρο!

:lol: :lol: :lol: (Παρμένο από "Εγκλήματα", όπως και οπι περισσότερες φάρσες που έχουμε κάνει με την παρέα μου...)

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: (Παρμένο από "Εγκλήματα", όπως και οπι περισσότερες φάρσες που έχουμε κάνι με την παρέα μου...)

 

Αλήθεια; :blink: Νόμιζα οτι έσυ το χες πρωτοπεί και το είχαν κλέψει αυτοί από σένα :rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια; :blink: Νόμιζα οτι έσυ το χες πρωτοπεί και το είχαν κλέψει αυτοί από σένα :rolleyes:.

:lol::lol::lol:

Το χιουμοράκι από το μπαμπά ή από τη μαμά;:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
Γράψτε καμιά καινούρια φάρσα ..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Γράψτε καμιά καινούρια φάρσα ..

Χεχεχε πάνω στην ώρα το ζωντανεψες.

Πήγαμε 5ημερη με το σχολείο 19-23 του μηνός, Βελιγράδι Βουδαπέστη Βιέννη. Την 3η μέρα, ενώ κάναμε βόλτες στην Βουδαπέστη μπήκαμε μια παρέα σε ένα τουριστικό μαγαζί. Είχε κάτι μάσκες εκεί. Απλές, ανεκφραστες, μαύρες. Αγοράσαμε με 1000 φιορινια το κομμάτι 7 μάσκες. Το βράδυ στο ξενοδοχείο τις φορεσαμε, ντυθηκαμε στα μαύρα από την κορυφή ως τα νύχια και αρχίσαμε να χτυπάμε πόρτες παιδιών και να μπουκαρουμε... Πέτυχε και ρίξαμε τόσο γέλιο που θα το θυμόμαστε. Βέβαια μας είδαν από τις κάμερες στο διάδρομο και ανέβηκε η ασφάλεια οπότε αναγκαστηκαμε να κρυφτουμε στα δωμάτια μας όλη νύχτα...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε μια μονάδα όταν πήγα φαντάρος, ήμουν στο ΚΕΠΙΚ (κέντρο επικοινωνιών για όσους δεν ξέρουν). Από εκεί περνάνε τα πάντα. Προς το παρόν είχε έρθει ένα παιδί το οποίο είχε "γερό" βύσμα (από ότι μας έλεγε ο ίδιος) και δεν έβλεπε την ώρα να φύγει και να πάει σε μια άλλη μονάδα που είναι ποιό κοντά στο σπίτι του. Σε γενικές γραμμές το έπαιζε ξερόλας και υπεράνω, και απέφευγε τις αγγαρείες όπως ο διάολος το λιβάνι. Σχεδόν σε καθημερινή βάση ερχόταν και με ρώταγε αν έχει έρθει κάποιο σήμα που να λέει για μετάθεση. Ε, σε μια φάση μου την έσπασε και του είχα πει ότι ήρθε το σήμα και ότι τον στέλνουν στου διαόλου την μάνα. Το παιδί τρελάθηκε, πήγε και ξεσήκωσε όποιον διοικητή μπορούσε να βρει. Φυσικά όταν ήρθε η ώρα να απολογηθούμε (ήταν και άλλοι στο κόλπο), κάναμε τους ανήξερους.
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...