Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλα και δίχως stylus βρε παιδιά;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ποιός είπε ότι δεν έχει stylus το samsung? Σαφώς και έχει και απλά η θέση του είναι πάνω στη θήκη και όχι στο τηλέφωνο.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιός είπε ότι δεν έχει stylus το samsung? Σαφώς και έχει και απλά η θέση του είναι πάνω στη θήκη και όχι στο τηλέφωνο.;)

xα xα! έξυπνο..!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιός είπε ότι δεν έχει stylus το samsung? Σαφώς και έχει και απλά η θέση του είναι πάνω στη θήκη και όχι στο τηλέφωνο.;)

 

Εκτός από την θήκη θα μπορούσες να το έχεις και στο αυτί..

όπως οι μαραγκοί :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την θήκη θα μπορούσες να το έχεις και στο αυτί..

όπως οι μαραγκοί :mad::mad::mad:

 

Δε σε καταλαβαίνω πραγματικά. Το κινητό είναι σχεδιασμένο έτσι ώστε να μην είναι τόσο απαραίτητη η χρήση του stylus. Σίγουρα αν ήταν πάνω στο τηλέφωνο θα ήταν καλύτερα αλλά το ότι είναι πάνω στη θήκη δε νομίζω ότι αποτελεί λόγο για να μην αγοράσει κάποιος το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρειάζεται να βάζεις το νυχάκι για να πατήσεις το X πάνω δεξιά για το κλείσιμο εφαρμογής, τότε το stylus είναι απαραίτητο.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Αν χρειάζεται να βάζεις το νυχάκι για να πατήσεις το X πάνω δεξιά για το κλείσιμο εφαρμογής, τότε το stylus είναι απαραίτητο.

 

Σε 3.2" οθόνη μάλλον θα μπορείς να πατήσεις το Χ αρκετά ευκολότερα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι χωρίς VGA... αλλά χωρίς hardware πληκτρολόγιο!!! :p

 

 

Ουπς!!

Λαθος παρατηρηση...

 

ΟΜως σε τοσο μεγαλη οθονη δε θα χανει η αναλυση 240χ400?

βεβαια αλλο 400 και αλλο 320 που εχουν οι 2.8".

Δε ξερω...

τι λετε εσεις οι ψαγμενοι??

Link to comment
Share on other sites

Δε σε καταλαβαίνω πραγματικά. Το κινητό είναι σχεδιασμένο έτσι ώστε να μην είναι τόσο απαραίτητη η χρήση του stylus. Σίγουρα αν ήταν πάνω στο τηλέφωνο θα ήταν καλύτερα αλλά το ότι είναι πάνω στη θήκη δε νομίζω ότι αποτελεί λόγο για να μην αγοράσει κάποιος το τηλέφωνο.

 

Φιλέ μου δεν είχα καμιά πρόθεση να σε προσβάλω και συγγνώμη αν το εξέλαβες έτσι. Επέτρεψε μου όμως να επιμένω στην άποψη μου . Καταρχήν δεν είμαι υποχρεωμένος να κουβαλαω μαζί μου την θήκη για να έχω και το stylus , σωστά;

Έπειτα, πώς να το κάνουμε , η απευθυνση της συγκεκριμένης συσκευής δεν είναι στο κοινό που ενδιαφέρετε σχεδόν αποκλειστικά για παιχνιδάκια , videακια και μουσική.

Κύρια το κοινό του iphone δηλαδή.

Η συσκευή είναι wm pda που εκτός από τα παραπάνω , παραπέμπει και σε mobile office και άλλες λειτουργίες επαγγελματικού τύπου κατεύθυνσης που το stylus είναι απόλυτα πρώτης γραμμής εργαλείο.

Δεν μπορείς να είσαι και με τον αστυφύλακα και με τον χωροφύλακα.

Να τσιμπήσεις και το κοινό του iphone και των pda users.

Αυτός είναι ο λόγος, κατά την γνώμη μου, που δεν έβαλαν ένα stylus εντός της συσκευής. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Αποδεκτό σε όσους δεν τους κάνει την ζωή δυσκολότερη και σε όσους αρέσκονται σε δάκτυλα γυναικείου διαμετρήματος .:lol::lol::lol:

Επέτρεψε μου όμως να έχω την δική μου γνώμη και κατά κάποιο τρόπο να … είμαι θυμωμένος που αυτό το μικρό θαύμα και κομψοτέχνημα ταυτόχρονα μάλλον δεν θα το πάρω για έναν λόγο που κανονικά δεν θα έπρεπε να υπήρχε σε μια τέτοια συσκευή.

Και πάλι συγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης προφανώς. Ούτε δικηγόρος της samsung είμαι ούτε τίποτα τέτοιο. Και εγώ θα προτιμούσα να είναι πάνω στη συσκευή όπως είπα πριν και όχι στη θήκη. Παρόλα αυτά, εγώ σκοπεύω να το έχω πάντα στη θήκη γι' αυτό και δε με χαλάει ιδιαιτέρα. Δε λέω ότι διαφωνώ με αυτά που λες.

 

Απο κει και πέρα όπως σωστά είπες ο καθένας βάζει τις προτεραιότητές του και αποφαζίσει. Για μένα δεν είναι τόσο σημαντικό ότι το stylus δεν είναι πάνω στη συσκευή και δεν με αποτρέπει από το να αγοράσω τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

...Έπειτα, πώς να το κάνουμε , η απευθυνση της συγκεκριμένης συσκευής δεν είναι στο κοινό που ενδιαφέρετε σχεδόν αποκλειστικά για παιχνιδάκια , videακια και μουσική.

Κύρια το κοινό του iphone δηλαδή...

Εδώ κάνεις λάθος κατά την γνώμη μου.Ακριβώς σε αυτό το κοινό απευθύνεται η συσκευή αυτή.Στο κοινό που έχει ξετρελαθεί με το iphone αλλά δεν αντέχει τις βασικές του ελλέιψεις.Είναι δηλαδή μια ισάξια εναλλακτική του iphone.

...Να τσιμπήσεις και το κοινό του iphone και των pda users.

Εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι ακριβώς αυτό προσπαθεί να κάνει η samsung?Τουλάχιστον με μένα πέτυχε.Είχα ξετρελαθεί με το iphone αλλά μου την έδινε που δεν έχει κάποια βασικά χαρακτηριστικά και περίμενα να βγει κάτι ισάξιο.Τώρα έχω ξετρελαθεί με το omnia :-)

...μάλλον δεν θα το πάρω για έναν λόγο που κανονικά δεν θα έπρεπε να υπήρχε σε μια τέτοια συσκευή...

Εμένα μου φαίνεται υπερβολή να είναι αυτός ο λόγος που δεν θα πάρεις το omnia αλλά εδώ δεν μου πέφτει λόγος.Γούστα είναι αυτά :-)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για μένα δεν είναι τόσο σημαντικό ότι το stylus δεν είναι πάνω στη συσκευή και δεν με αποτρέπει από το να αγοράσω τη συσκευή.

 

Ούτως ή άλλως η εξέλιξη των WM οδηγεί στην όλο και λιγότερη χρήση του stylus. Το ξεκίνησε η HTC με τα Touch προϊόντα της και το ακολουθούν πλέον όλοι. (Αφορμή φυσικά ήταν -όπως και στις περισσότερες φορές- το iphone)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΟΜως σε τοσο μεγαλη οθονη δε θα χανει η αναλυση 240χ400?

 

Για άλλους σίγουρα... για άλλους είναι αδιάφορο. Είναι θέμα απαιτήσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το θελωωωωω,πω πω τι εργαλειο ειναι ρε παιδια αυτο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για να το λεει κι αλλος (ταξιδιωτης) με 12.000 μηνυματα εδω μεσα(!) ε θα'ναι καλο!

(Αλλα οχι και απαραιτητα.. ετσι? :whistle: :lol:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το θελωωωωω,πω πω τι εργαλειο ειναι ρε παιδια αυτο

 

Εμ, στα λεγά Γιαννιό και μου το μπέρδεψες με το ί780,

άντε υπομονή μέχρι τον Αύγουστο :D

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Και εσύ Μάνο; Μεγαλώνει η ομάδα των fan της συσκευής βλέπω εντυπωσιακά!!! :rolleyes:

 

Ελπίζω να μην ξεφουσκώσει η ιστορία με αυτή τη συσκευή και ανακοινωθεί καμία άλλη και πάλι από την αρχή!!! :)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ελπίζουμε μόνο να μην χτυπήσει κανα 700άρι η τιμή του, γιατί αλλιώς μας βλέπω με το diamond:this:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

δεν περιμενω να δω υποψηφιους αγοραστες του,τπτ αλλο παρα μονο ατομα που ξερουν τι θελουν και τι ζητανε απο μια συσκευη wm :)

 

μολις σκασει μυτη στην ασιατικη αγορα(εκει θα διατεθει πρωτα ) το χτυπησα αλυπητα :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν περιμενω να δω υποψηφιους αγοραστες του,τπτ αλλο παρα μονο ατομα που ξερουν τι θελουν και τι ζητανε απο μια συσκευη wm :)

 

μολις σκασει μυτη στην ασιατικη αγορα(εκει θα διατεθει πρωτα ) το χτυπησα αλυπητα :rolleyes:

Λογικά από σήμερα πρέπει να κυκλοφορεί. Είχαν πει ότι θα βγει στην Ασία αυτή την εβδομάδα αμέσως μετά την CommunicAsia η οποία και τελείωσε την Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά από σήμερα πρέπει να κυκλοφορεί. Είχαν πει ότι θα βγει στην Ασία αυτή την εβδομάδα αμέσως μετά την CommunicAsia η οποία και τελείωσε την Παρασκευή.

 

δωσε λινκ αν δεις τπτ Νικο :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αν αυτο το pda κοστίζει πανω απο 500 ευρώ + φπα, δεν αξίζει να το σκέφτομαι καν. εφόσον οι 2 ανταγωνιστές του (iphone & diamond) κοστίζουν λιγότερο. ήταν ανάγκη όμως να έχει qvga!!!???

 

εγώ θα κάτσω πίσω και θα βλέπω εντυπώσεις πάντως πριν αγοράσω το οτιδήποτε γιατί την οθόνη αυτού του pda την φοβάμαι πολύ. πως θα δείχνει το destinator, οι εφαρμογές που δουλεύουμε καθημερινά κτλ. αμα είχε μια ωραία vga οθόνη την οποία πλέον την χρειάζομαι για επαγγελματικούς λόγους, θα το αγόραζα χωρίς σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

δωσε λινκ αν δεις τπτ Νικο :lol::lol:

Δημήτρη εδώ κοίτα. Δεν ξέρω όμως αν στέλνουν Ευρώπη όμως. Δες το πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη εδώ κοίτα. Δεν ξέρω όμως αν στέλνουν Ευρώπη όμως. Δες το πάντως :)

 

Ιδια τιμή με το diamond το έχει εκεί.Αν μη τι άλλο είναι μια ένδειξη για την τιμή του και στην Ευρώπη.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ ωραίο εργαλείο τώρα που είδα τα βίντεο. αλλα όλα είναι ζουλιγμένα :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...