Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

btw(.gr) να πω ότι βρήκαμε λύση να μετατρέψουμε τα γερμανικά σε αγγλικά για όποιον δεν άντεξε και το πείρε από click στην Γερμανική γλώσσα

 

Me kapoio toolaki pou tha kanei ti metaftasi h' allagi ROM?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Me kapoio toolaki pou tha kanei ti metaftasi h' allagi ROM?

 

:shock::shock::shock:

 

po ti me les tora.. kai me to edine 500euro kai den to pira.. ftou...

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Me kapoio toolaki pou tha kanei ti metaftasi h' allagi ROM?

 

Με πειραγμένη unofficial rom Πολύ ανώτερη από την G6 που είναι η ποιο καινούργια official της samsung. Κανένα άγχος γιατί η ρομ πετάει.. Την έχει βάλει κόσμος και με μια μικρή "πατέντα" γίνετε το φλασάρισμα και στο Γερμανικό ομνια...

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Με πειραγμένη unofficial rom Πολύ ανώτερη από την G6 που είναι η ποιο καινούργια official της samsung. Κανένα άγχος γιατί η ρομ πετάει.. Την έχει βάλει κόσμος και με μια μικρή "πατέντα" γίνετε το φλασάρισμα και στο Γερμανικό ομνια...

 

φαντάζομαι ότι μετά από αυτό θα μπορείς να περνάς και την επίσημη ρομ της samsung και στο μέλλον την όποια ελληνική βγει,σωστά ?

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι ότι μετά από αυτό θα μπορείς να περνάς και την επίσημη ρομ της samsung και στο μέλλον την όποια ελληνική βγει,σωστά ?

 

Ακριβώς Άκη. Είναι permanent η "πράξη" ...

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς Άκη. Είναι permanent η "πράξη" ...

 

προβλέπω να τρώει πολλά φλας η συσκευουλα Νεκτάριε.

 

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

προβλέπω να τρώει πολλά φλας η συσκευουλα Νεκτάριε.

 

:ninja:

 

φαντάζομαι ότι το λες με τη καλή έννοια.. ότι δηλαδή θα ασχοληθούν πολύ και πολλοί με αυτην την συσκευή και όχι με την κακή που σημαίνει λόγο προβλημάτων να πρέπει να αλλάζουμε ρομ κάθε λίγο.

 

Ως τώρα ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ και κανένα κόλλημα.. δεν πέζεται το μηχάνημα φίλε..

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι ότι το λες με τη καλή έννοια.. ότι δηλαδή θα ασχοληθούν πολύ και πολλοί με αυτην την συσκευή και όχι με την κακή που σημαίνει λόγο προβλημάτων να πρέπει να αλλάζουμε ρομ κάθε λίγο.

 

Ως τώρα ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ και κανένα κόλλημα.. δεν πέζεται το μηχάνημα φίλε..

 

το λέω με την έννοια που το λέμε εμείς οι τρελοί!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με πειραγμένη unofficial rom

 

Ean milas gia custom ROM kalo einai na leme kai oti i syskevi xanei tin eggyisi tis me to ksekleidwma kai flasharisma tetoias ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και στον φίλο Σπύρο που το πείρε καλορίζικο και σε μένα. Σπύρο.. είσε μ@μ@κ@ς ρε που το πείρες στα 690 :D

 

 

Εγω παντως το πηρα απο Γερμανια και χθες καταφερα να του περασω την Αγγλικη rom.

Link to comment
Share on other sites

Ean milas gia custom ROM kalo einai na leme kai oti i syskevi xanei tin eggyisi tis me to ksekleidwma kai flasharisma tetoias ROM.

 

Αυτό ισχύει πάντα σε όλες τις συσκευές και με όλες τις ρομ ... όχι μόνο στις unofficial. Όλοι μας γνωρίζουμε ότι κάνοντας οποοδήποτε customization (υπάρχει κανείς που δεν κάνει εδώ μέσα?) είναι ευθύνη δική μας και όχι κανενός άλλου.

Πάντως αρκετές φορές μου τα έχει φτήσει συσκευή από φλασάρισμα και ποτέ το σέρβις δε μου ζήτησε τον λόγο.

 

Εννοείται σε όποια περίπτωση που πάει κάτι στραβά δεν είναι ανάγκη να πουμε στο σέρβις τι ακριβώς κάναμε.

 

avin πες και κάνα ευχαριστώ ρε δημόσια να μη νομίζουν ότι λέω παραμύθια :ninja:

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

avin πες και κάνα ευχαριστώ ρε δημόσια να μη νομίζουν ότι λέω παραμύθια :ninja:

 

Βεβαια την αλλαγη της rom απο Γερμανικη σε Αγγλικη εγινε με την βοηθεια του Nec.

Ειναι απιστευτο το κινητο ειναι ακριβος αυτο που λεει εξω απο την συσκευασια του ''all-in-one phone'' και ολα δουλευουν ΤΕΛΕΙΑ και τοσο smooth.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις.. ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ είναι αυτή τη στιγμή εφόσον σε ΚΑΝΕΝΑΝ τομέα πέραν της ανάλυσης δεν έχει αντίπαλο. Που είναι δηλαδή το περίεργο? Και φυσικά δεν θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου. Τώσα γράφονται για αυτό το κινητό σε ολόκληρο τον κόσμο. Εμένα περιμένατε να ξεστραβώσω όποιον δεν το γνωρίζει ότι είναι ο βασιλιάς των ppc ?

 

Τώρα για την "κοτσάνα" που πέταξε ο άλλος ποιο πάνω στο να γραφούν εφαρμογές για αυτήν την ανάλυση ας τον κατακρίνουν οι ποιο ειδήμονες.. εγώ απαξιώ :P

 

Όσο για το diamond η για flame η για οποιοδήποτε off-topic δεν απαντώ διότι εδώ μιλάμε για μια πραγματικά σπάνια συσκευή όχι μόνον για τις δυνατότητές της αλλά και πολλά άλλα που την κάνουν μοναδική και δε συγκρίνετε με κανένα ppc wm.

πιστεύω τα παραλες ... δεν είναι και δεν θα γίνει ο βασιλιάς των pocket PCs κατά την γνώμη μου ...

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Στην Γερμανια παντως "παιζει" στα 500 ευρω.

http://www.preis.de/produkte/Samsung-SGH-i900-Omnia-ohne-Vertrag/228099.html

Εδω γιατι να ειναι 100 ευρω παραπανω? (Οπως αναφερθηκε πιο πισω)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα και εγω σημερα απο ελλαδα 560ευρο .τρομερα γρηγορο.το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι ενω κανω conect με wifi μου,οτν παω να μπω σε καποιο site ενεργοποιηται το gprs του κανω akyro αλλα δεν μπαινει με wifi
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα και εγω σημερα απο ελλαδα 560ευρο .τρομερα γρηγορο.

 

Να χαιρετίσω και εγώ όλα τα παιδιά εδώ :) Μπορούμε να μάθουμε από που το πήρες ? Έχει 3 μήνες που το στάμπαρα και εγώ αλλά ακόμη περιμένω να το δω στην τοπική αγορά ... :cry:

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

υπερέβαλα?.. Θύμωσα.. όχι ρε σεις.. καμια σχέση :p Άλλωστε είναι ξεκάθαρο ότι για το θέμα της τιμής με έκρινε ο φίλος ο ζαχαράκης.. Και εκεί απάντησα.. τώρα βλέπω ότι αμφιβάλουν κάποοι ότι είναι ο βασιλιάς των ppc.. Δεν είναι δηλαδή ?:happy:

 

Μην πεις καλύτερα :lol:

 

Βρε δε βιάζομαι καθόλου.. σφραγισμένο ήτανε το κινητάκι.. για μένα παρήγειλλα άλλο.. Απλά να βγάλω κάνα σπασμένο σκέφτηκα.. Αμάν πια.. να σας μάθω όλα τα κόλπα θέλετε ?:rolleyes:

 

 

OMNIA KAI TA ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΓΕΛΑ ΕΡΕΕΕΕΕ

 

εχεις προβλημα......:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα και εγω σημερα απο ελλαδα 560ευρο .τρομερα γρηγορο.το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι ενω κανω conect με wifi μου,οτν παω να μπω σε καποιο site ενεργοποιηται το gprs του κανω akyro αλλα δεν μπαινει με wifi

 

Από που το πήρες ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες ?

pda4u.gr με αγγλικη version

 

παιδια μια βοηθεια δεν μπορω να μπω σε καποιο σιτε με wifi

 

παιδια μια βοηθεια δεν μπορω να μπω σε καποιο σιτε με wifi

ακυρο βρηκα την λυση

το τηλεφωνο ειναι τρομερο.ειναι το ποιο γρηγορο ppc που εχει περασει απο τα χερια μου, και εχουν περασει αρκετα( eten x500 htc p3300-3600 -diamond)

 

βρηκα καποια game στο net ειδικα για το ομνια αλλα ειναι jar το αρχειο πως τα περναμε στο ppc

Link to comment
Share on other sites

βρηκα καποια game στο net ειδικα για το ομνια αλλα ειναι jar το αρχειο πως τα περναμε στο ppc

 

το βαζεις στην καρτα μνημης και το τρεχεις απο εκει.

 

java εχει το τηλ λογικα και θα το αναγνωρισει αυτοματα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το βαζεις στην καρτα μνημης και το τρεχεις απο εκει.

 

java εχει το τηλ λογικα και θα το αναγνωρισει αυτοματα :)

ναι εχεις δικιο αλλα που παει και τα κανει εγατασταση ,το ετρεξα απο την storage αλλα τορα δε το βλεπω πουθενα

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικά, αφού τα αρχεία είναι jar (άρα θα έχεις java games), μόλις κάνεις την εγκατάσταση, δiαγράφεται το jar αρχείο (όπως γινόταν ή και σε κάποιες συσκευές ακόμα γίνεται με τα αρχεία .cab) με την εγκατάσταση του προγράματος!

 

Το θέμα με την αγγλική έκδοση είναι να μην γίνει όπως και με το HTC Diamond. Όσοι είχαν προμηθευτεί την αγγλική έκδοση, δεν μπορούσαν να εγκαταστήσουν την ελληνική της ACE HEllas.

Ας ελπίσουμε να το φέρουν γρήγορα. Απ'ότι αναφέρουν, αναμένεται τον Σεπτέμβριο, ενώ Δεκέμβριο περιμένουν το Xperia!

 

To TV Out που αναφέρει στα χαρακτηριστικά του εννοεί πως έχει TV ή έξοδο για προβολή σε TV?

 

Y.G

paolon Καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

To TV Out που αναφέρει στα χαρακτηριστικά του εννοεί πως έχει TV ή έξοδο για προβολή σε TV?

 

Το δεύτερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...