Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βαλε το destinator 7 κανε αναζητηση gps kai einai o.k

 

μα με τίποτα όμως δεν λέει να δουλέψει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

και με αυτό τίποτα!!!!

πρέπει να πολεμάω κανένα 2 ωρο!!!!

Link to comment
Share on other sites

πλάκα θα έχει!!!!

 

και εγω επαθα μια φρικη μιας και ειναι η πρωτη μου gps συσκευη...

το φορτωνω μεσημέρι το destin και πάω για cafe...

μα με τιποτα να μην μπορω να βρω τι φταιει..

 

με το που παω σπιτι ανοιγω dest και παω στα settings και ειχε κατω στην μεση ενα κουμπι..

 

αναζητηση gps.. μετο που το παταω κανει aytodetect και συνδεεται αμεσως...

και μετα ηρεμισα...

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

αμα δεν σου παιξει πες να κοιταξω ακριβως τα βηματα..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

και εγω επαθα μια φρικη μιας και ειναι η πρωτη μου gps συσκευη...

το φορτωνω μεσημέρι το destin και πάω για cafe...

μα με τιποτα να μην μπορω να βρω τι φταιει..

 

με το που παω σπιτι ανοιγω dest και παω στα settings και ειχε κατω στην μεση ενα κουμπι..

 

αναζητηση gps.. μετο που το παταω κανει aytodetect και συνδεεται αμεσως...

και μετα ηρεμισα...

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

αμα δεν σου παιξει πες να κοιταξω ακριβως τα βηματα..

 

λοιπόν έχουν περάσει πολλές συσκευές mobile από τα χεριά μου,είναι η 1η που με παίδεψε έτσι,λοιπόν δούλεψε το gps μόλις έβαλα την sim !!!!,τώρα τι σχέση μπορεί να έχει η σιμ ελάτε να μου πείτε!!!!

Link to comment
Share on other sites

απο εδω παρτο καινουργειο http://pda4u.gr/view_product.php?product=OMNIA

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ paolon για το link. Το μόνο "πρόβλημα" που φοβάμαι μήπως συμβεί, είναι ότι και με το HTC Diamond. Είχε αγγλικά και όταν βγήκε το ελληνικό, με ανακοίνωση της ACE HELLAS, δεν μπορούσες να βάλεις την ελληνική ROM διότι σου δημιουργούσε πρόβλημα στην συσκευή. Δεν έχω πάρει ποτέ Samsung και δεν γνωρίζω εάν συμβάινει το ίδιο και με αυτά. Εάν γνωρίζει κάποιος θα του ήμουν ευγνώμων!

 

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα όλα γίνονται!Αφού καλά καλά τρομάζουν να το φέρουν!:lol:

Στο γερμανό μπορεί να το δίνει και 800!:p :lol:

Μάλλον λίγη υπομονή μπας και υποχωρήσει η τιμή εκτός και αν πάει κανείς Σιγκαπούρη παιδιά και το πάρουμε με 400!Αν έχει σκοπό κανείς να ταξιδέψει να το πει!!:grin:

 

 

Έπρεπε να μου εχετε δωσει παραγγελιες......

Link to comment
Share on other sites

Turn off the device, hold the answer and end call keys, keep holding them as you power on the device again. You will have a screen, answer key to hard rest end key no. Hope that helps

 

 

thank you so much! i can do it now even though i found it difficult to hold and press all 3 buttons together. Cheers mate!

παδια μια μεταφραση για να κανω hard reset

Link to comment
Share on other sites

μεμβρανες πηρατε ?

 

10 ευρω στο πλαισιο οι 10 που ειναι για ΜΙΟ 3,4'

με ενα χαρακι κοβεις αριστερα δεξια με ενα κοπιδι και εισαι τζετε...

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Turn off the device, hold the answer and end call keys, keep holding them as you power on the device again. You will have a screen, answer key to hard rest end key no. Hope that helps

 

 

thank you so much! i can do it now even though i found it difficult to hold and press all 3 buttons together. Cheers mate!

παδια μια μεταφραση για να κανω hard reset

 

 

κλείσε τη συσκευή σου , κράτησε πατημένα το "yes" και το "no" (αυτά που δηλαδή απαντάς και απορρήπτεις κλήσεις) και άνοιξε την συσκευή σου χωρίς να τα αφήσεις ... όταν σε μεταφέρει σε μια οθόνη να πατήσεις το "yes button" (δηλαδή εκείνο που απαντάς τις κλήσεις) για να κάνει hard reset...

Ελπίζω να σε βοήθησα

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μεμβρανες πηρατε ?

 

10 ευρω στο πλαισιο οι 10 που ειναι για ΜΙΟ 3,4'

με ενα χαρακι κοβεις αριστερα δεξια με ενα κοπιδι και εισαι τζετε...

 

Για αυτούς που δεν πιάνουν και τόσο τα χέρια τους θα πρότεινα λίγο υπομονή μέχρι να βγουν για τη συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κλείσε τη συσκευή σου , κράτησε πατημένα το "yes" και το "no" (αυτά που δηλαδή απαντάς και απορρήπτεις κλήσεις) και άνοιξε την συσκευή σου χωρίς να τα αφήσεις ... όταν σε μεταφέρει σε μια οθόνη να πατήσεις το "yes button" (δηλαδή εκείνο που απαντάς τις κλήσεις) για να κάνει hard reset...

Ελπίζω να σε βοήθησα

thanks φιλε

ΓΙΑ HARD RESET

παταμε soft reset kai taytoxrona κράτησε πατημένα το "yes" και το "no" (αυτά που δηλαδή απαντάς και απορρήπτεις κλήσεις)όταν σε μεταφέρει σε μια οθόνη να πατήσεις το "yes button" (δηλαδή εκείνο που απαντάς τις κλήσεις) για να κάνει hard reset

Link to comment
Share on other sites

χεχ ... δεν φτεω εγώ αν στα αγγλικά έλεγε να κλείσεις τη συσκευή σου ... εγώ ότι διαβάζω μεταφράζω ανάλογα :p
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να μου εχετε δωσει παραγγελιες......

 

εμ άμα το ήξερα σίγουρα θα είχες μία δική μου!:)

 

 

ακόμα δεν μου έχει απαντήσει κανείς στις απορίες μου..!:mad::p

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έχουν περάσει πολλές συσκευές mobile από τα χεριά μου,είναι η 1η που με παίδεψε έτσι,λοιπόν δούλεψε το gps μόλις έβαλα την sim !!!!,τώρα τι σχέση μπορεί να έχει η σιμ ελάτε να μου πείτε!!!!

 

τεραστια :D

 

εκει στηριζεται το Α-gps,στο σημα δικτυου ;) αν το τηλ δεν εχει αποθηκευμενα, προσφατα δεδομενα, θεσεων δορυφορων(βλ Quick Gps ),χρησιμοποιει το δικτυο μεσω sim και ""διαβαζει"" το κινητο πιο γρηγορα για να λοκαρει δορυφορους ;)

 

δεν ξερω αν εχει quick gps το ομνια,αλλα αν ναι καλα θα κανεις να το εχεις ενημερωμενο,ετσι σε συνεργασια με την καρτα σου το κλειδωμα του gps θα ειναι πολυ γρηγορο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει 600 euro πουθενά στην Ευρώπη ... σε όλες τις χώρες η τιμή του 8GB είναι κάτω από τα 550 ... Βέβαια στην χώρα της ρεμούλας και του μη υγιή ανταγωνισμού είναι λογικό το κινητό να έρθει στα 600 τα 8gb και στα 700 τα 16gb όπως λένε οι φήμες αλλά εγώ ελπίζω ότι δεν θα βγουν αληθινές.

 

Χμμμ.....Αναρωτηθηκε κανεις (απ τους θελωντες τη συσκευη), μηπως η δηθεν υψηλη τιμη πωλησης του στην Ελλαδα, θα εμπεριεχει και καποιο λογισμικο πλοηγησης;

Και λεω δηθεν, γιατι ακομη δεν ξερουμε ποσο θα εχει, ειτε βγει με πλοηγο, ειτε οχι.

Φυσικα την υψηλη τιμη θα τη δικαιολογουσε η υπαρξη γνησιου λογισμικου πλοηγησης.......

Ναι, ναι, το ξερω..... κανενας δεν θελει να το παρει ετσι, αφου πλεων ειναι τοσο ευκολο (για αυτους που ασχολουνται σοβαρα τουλαχιστον με τα PPC), να βρουν στο δικτυο οποιοδηποτε πλοηγο για τη χωρα τους και ενα σωρο αλλα φυσικα. Θα το παρει ξεβρακωτο και φθηνοτερα.

Αυτο που με απασχολει εμενα, ειναι αν θα εχει μαμισιο πλοηγο και αν αυτος θα παρουσιαζει τα γνωστα προβληματα με την ασυμβατοτητα στην αναλυση οθονης-εφαρμογης.....Εννοειτε οτι το ιδιο ισχυει για καθε ειδους εφαρμογη......

Τι εχουν να μας πουν οι εχωντες τη συσκευη, για αυτο τελικα.....; Σε καποια reviews το παρουσιαζουν σαν ενα απ τα σοβαροτερα προβληματα του.....

 

Εγω μαλλον τωρα θα μπω στον συμπαν των PPC, με αυτο το μηχανακι......Δεν ειμαι ασχετος, αλλα καποια θα θελα να τα ξερω, πριν τα χωσω αν ειναι δυνατον.

Γι αυτο ειμαι εδω αλλωστε τετοια ωρα και φαναζωμαι και εσεις :D.

 

1) Χτυπαει αραγε το ξυπνητηρι και οι υπενθυμισεις γενικα αν ειναι σε power off;

2) Εχουν και λειτουργια επαναληψης (snooze) μηπως;

3) Σε αναμονη και με σβηστη οθονη, εμφανιζεται ρολοι, ημερομηνια, συμβαντα γενικα, η πρεπει να ενεργοποιησω το φωτισμο για να δω τι παιζει, αν απομακρινθω απ τη συσκευη;

4) Οταν η μπαταρια φτανει στο τελος της, θα χω επαρκεις επαναληπτικους ηχους σαν προειδοποιηση;

5) Σε flight mode, εχω προσβαση σε αυτες τις λειτουργιες: bluetooth,radio,wi-fi;

6) Τι πρωτοκολλα ασφαλειας εχει το wi-fi;

7) Οι εφαρμογες κλεινουν με το x μπουτον η τρεχουν στο παρασκηνιο;

 

Αν σας φαινωνται ανοητα και απλοϊκά αυτα που ρωταω, συγγνωμη, αλλα μου ειναι απ τα πλεων απαραιτητα ;). Ξερω οτι κανουν πολλα τα PPC......Αυτα τα κανουν;

 

Και παλι συγγνωμη για το τεραστιο post, αλλα πρεπει να ξερω που θα χωσω τα ωραια μου ευρουδακια. Συγγνωμη επισης iPhone.......Εχασες την ευκαιρια σου να γινεις δικο μου.....Εισαι ωραιο και διασκεδαστικο, αλλα εμαθα πως δεν κανεις ουτε τα μισα απ το OMNIA :O.

Link to comment
Share on other sites

αυτά που έχεις γράψει όντως ακούγονται ανόητα αλλά είναι μικρολεπτομέριες που είναι άκρως εκνευριστικές γιατί υπάρχουν τηλέφωνα που για παράδηγμα έχουν μόνο ένα snooze ή και κανένα!!

αν και δεν έχω την συσκευή ακόμα είμαι σίγουρος οτι δεν παρουσιάζει τέτοιες ελλείψεις. όσο για το να σου εμφανίζει σε σβηστή οθόνη info....

τεσπα ασ απαντήσει κάποιος σχετικός

Link to comment
Share on other sites

τεραστια :D

 

εκει στηριζεται το Α-gps,στο σημα δικτυου ;) αν το τηλ δεν εχει αποθηκευμενα, προσφατα δεδομενα, θεσεων δορυφορων(βλ Quick Gps ),χρησιμοποιει το δικτυο μεσω sim και ""διαβαζει"" το κινητο πιο γρηγορα για να λοκαρει δορυφορους ;)

 

δεν ξερω αν εχει quick gps το ομνια,αλλα αν ναι καλα θα κανεις να το εχεις ενημερωμενο,ετσι σε συνεργασια με την καρτα σου το κλειδωμα του gps θα ειναι πολυ γρηγορο :)

 

Δημήτρη δεν έχει το quick gps έχει το encanced gps αλλά όταν το κάνω enable με το που ανοίγω το dest μπαίνει και κατεβάζει μέσω gprs.Oταν πάω να κάνω download μέσω wifi μου βγάζει error τώρα τι συμβαίνει δεν ξέρω.

Κάτι άλλο το vito audio γιατί τα τηλεφωνήματα μου τα καταγράφει μισά?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1) Χτυπαει αραγε το ξυπνητηρι και οι υπενθυμισεις γενικα αν ειναι σε power off;

2) Εχουν και λειτουργια επαναληψης (snooze) μηπως;

3) Σε αναμονη και με σβηστη οθονη, εμφανιζεται ρολοι, ημερομηνια, συμβαντα γενικα, η πρεπει να ενεργοποιησω το φωτισμο για να δω τι παιζει, αν απομακρινθω απ τη συσκευη;

4) Οταν η μπαταρια φτανει στο τελος της, θα χω επαρκεις επαναληπτικους ηχους σαν προειδοποιηση;

5) Σε flight mode, εχω προσβαση σε αυτες τις λειτουργιες: bluetooth,radio,wi-fi;

6) Τι πρωτοκολλα ασφαλειας εχει το wi-fi;

7) Οι εφαρμογες κλεινουν με το x μπουτον η τρεχουν στο παρασκηνιο;

 

Δεν έχω omnia αλλά οι ερωτήσεις σου απευθύνονται σε δυνατότητες PPC Mobile Phones. Οπότε:

1) Όχι βέβαια. Δουλεύουν οι ειδοποιήσεις όταν ο υπολογιστής σου κλειστός?

2) Ναι.

3) Όχι γιατί σου τρώει μπαταρία. Μπορείς να το ρυθμίσεις να κλείνει το ανώτερο σε 5 λεπτά όταν είναι στην μπαταρία ή 10 όταν είναι στο ρεύμα.

4) Ναι. Υπάρχουν και σχετικά προγράμματα.

5) Ναι.

6) Τα συνηθέστερα.

7) Με ένα πρόγραμμα task manager Ναι. Υπάρχουν free πολύ καλά (πχ WkTask, Pbar κλπ).

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

οπως τα λες ειναι με την διαφορα:

 

"¨7) Οι εφαρμογες κλεινουν με το x μπουτον η τρεχουν στο παρασκηνιο;"

 

μενουνε στο παρασκηνιο.. δεν 3ερω αμα ειναι θεμα setting or firmware, αλλα καθε φορα που το κλεινω ανοιγω εναν TaskManager or TaskSwitcher -> EndAllTasks !!!!

 

οταν βρω χρονο θα το ψαξω..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

οπως τα λες ειναι με την διαφορα:

 

"¨7) Οι εφαρμογες κλεινουν με το x μπουτον η τρεχουν στο παρασκηνιο;"

 

μενουνε στο παρασκηνιο.. δεν 3ερω αμα ειναι θεμα setting or firmware, αλλα καθε φορα που το κλεινω ανοιγω εναν TaskManager or TaskSwitcher -> EndAllTasks !!!!

 

οταν βρω χρονο θα το ψαξω..

 

Βάλε το WkTask ή το Pbar και θα κλείνουν. Αυτό έγραψα, ότι χρειάζεται άλλο πρόγραμμα γι' αυτό.

 

Kαι τα δύο είναι free και για μένα τα καλύτερα του είδους.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...