Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια....επειδη οπως καταλαβαινετε μου ειναι αδυνατον να κατσω να διαβασω 670 σελιδες, μηπως μπορει να μου πει καποιος που μπορω να βρω themes για το ομνια μου??πριν καμια δυο σελιδες ειδα μια φωτο που ειχε βαλει ενα παιδι και ειχε κανει κουκλι το omnia του....αν μπορειτε βαλτε τα λινκ!ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει καποιο προγραμμα , ωστε να μπορουμε να χρησιμοποιουμε και την καμερα απο μπροστα (της video κλησης ) σαν κανονικη καμερα ?
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια απο το δικο μου today

http://s1d3.turboimagehost.com/t/1281020_Screen01.jpg' alt='1281020_Screen01.jpg'>

 

φιλε με τοTouch.Shell.Pro το κανες αυτο?στην ελληνικη ρομ θα δουλεψει η μπα?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι υπαρχει περιορισμος,απλα καποιες εφαρμογες που χα προσπαθησει παλια,δεν επαιζαν σε ελληνικη ρομ,σε αντιθεση με την αγγλικη που δουλευαν ολα ρολοι
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω το omnia και όπως όλα τα windows mobile phones όταν βάζω το ξυπνητήρι θα πρέπει να έχω το τηλέφωνο ανοικτό. Επειδή όμως δε θέλω να παίρνω και την ακτινοβολία αν το βάλω σε flight mode μειώνεται η ακτινοβολία;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ε τωρα ειναι με εφαρμογες που εβαζα οταν το πρωτοπηρα τον νοεμβριο κ ειναι σε αλλο φορουμ οποτε δε θυμαμαι :what:
Link to comment
Share on other sites

egkrithike i aithsh me ti vodafone kai to pira simera to proi to omnia loipon mpika sto gps kai dn mou vriksei doryforo mesa apo to garmin gt mipws kati prepei na allaxw h thyra programmatos gps einai COM3 kai thyra ulikou gps COM9 me taxytita 4800 etsi prepei na einai;; prepei kati na allaxw an kserei kapoios na mou pei
Link to comment
Share on other sites

exokai ego prolima me tous doriforous...m dixnoune alou ....poli allou.....kamia sxesi me to pou eimai pragmatika.....kai me to IGO8 kai me to google map....an kai entopizi doriforous....giati?

 

episis exo provlima me tn fotismo den afxomionete mono ama to sindeo sto revma dinamoni....kai h peristrofi den doulevi sinxia mono meta apo epanekinisi doulevi gia ligo kai stamatai i ama to sindeso me to pc pali dulevi gia ligo k meta stamatai...

 

einai klasiko bug? h na to epistrepso piso?

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.

 

http://img.photobucket.com/albums/v224/Epipedo/DSC00318.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω το SPB Keyboard 4.0.

Μου το πρότεινε κι εμένα ο stefa και το βολεύτικα μια χαρά. Δεν έχει θέμα με κολλήματα.

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου,αλλά θαρρώ ότι το είχα δουλέψει και το είχα απορρίψει... Δεν θυμάμε όμως το γιατί! Με το blimkeys είχα βρει την υγιεά μου,αλλά μετά τη χρήση του θέλει οπωσδήποτε soft reset,αλλιώς μπλοκάρει η συσκευή εκεί που δεν το περιμένεις! Για αυτό ρωτάω αν ξέρει κανείς κάτι σχετικό...

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένεις από Φουρλή να σου φέρει αξεσουάρ και όταν μετά από χρόνια φέρει να στο χρυσοπουλήσει κιόλας?

Χάθηκε να παραγγείλεις από e-store? Μόνο έτσι θα καταλάβουν ότι υπάρχει ανταγωνισμός και επιτέλους να ρίξουν τις τιμές στα original αξεσουάρ!

 

Δυστυχώς όπως απάντησα και στο φίλτατο hellas200 ψάχνω συγκεκριμένα πράγματα και σε συγκεκριμένη ποιότητα/αντοχή. Συνήθως είναι αδύνατο αν δεν δω κάτι από κοντά να εκτιμήσω αν μου κάνει για τη χρήση που το χρειάζομαι και όπως είναι αντιληπτό δεν είναι ορθόδοξο να αγοράζω πχ 10 ίδια πράγματα για να καταλήξω ποιο μου κάνει...

Αλλά καλά ο Φουρλής δεν φέρνει,αμ οι υπόλοιποι παράλληλοι εισαγωγείς τι κάνουν;

:(:mad::(

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε λειτουργία mass storage?

 

Εχμ, πως το βλεπω αυτο?

 

Ακυρο, εψαξα και το βρηκα!

thnx

 

και ποια η διαφορα του activesync με το μαζικη αποθηκευση?

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα ερώτημα... Έχει κανείς δοκιμάσει να ηχογραφήσει από τον ενσωματωμένο δέκτη ραδιοφώνου του Omnia? Κάνει εγγραφή σε "πραγματικό χρόνο" σε μορφή mp3.

Το πρόβλημα που διαπίστωσα όταν το δοκίμασα προχθές,είναι ότι ο ήχος κατά την αναπαραγωγή είναι πολύ παραμορφωμένος (σαν η ένταση κατά την εγγραφή να ήταν πολύ μεγάλη). Παρότι έψαξα δεν βρήκα καμία σχετική ρύθμιση στα μενού. Ισχύει και σε εσάς το ίδιο,ή βρήκατε κάποια ρύθμιση;

:):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και ποια η διαφορα του activesync με το μαζικη αποθηκευση?

 

Το δεύτερο το βλέπει σαν USB stick και είναι πιο γρήγορη η μεταφορά δεδομένων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου δωσετε καποιο link για να κατεβαζω το no data?

Ευχαριστω!!!

Poco: X3 NFC

HTC: P3300, Sensation, u ultra

Sony Ericsson: T20,T28s,T68i,K750,W580i

Nokia: 5110, 6510, 6610, 3650

Samsung:A100, D500,Omnia,Corby

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ειμαι υποψηφιος αγοραστεις επειδη 600 σελιδες ειναι παρα πολλες 8α μπορουσε καποιος να μου πει λιγα πραγματα για το κινητο?αν εχει προβληματα τι επε3εργαστει εχει και γενικως εντυπωσεις αν μπορειτε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

egkrithike i aithsh me ti vodafone kai to pira simera to proi to omnia loipon mpika sto gps kai dn mou vriksei doryforo mesa apo to garmin gt mipws kati prepei na allaxw h thyra programmatos gps einai COM3 kai thyra ulikou gps COM9 me taxytita 4800 etsi prepei na einai;; prepei kati na allaxw an kserei kapoios na mou pei

οι ρυθμισεις που αναφερεις ειναι σωστες αλλα θα πρεπει να τσεκαρεις αν και στα προγραμματα πλοηγησης υπαρχουν το gps ειναι στην ιδια θυρα αλλιως βαζεις να το βρουν με ανιχνευση

εννοειται οτι πρεπει το κινητο να βλεπει ουρανο για να βρει στιγμα

exokai ego prolima me tous doriforous...m dixnoune alou ....poli allou.....kamia sxesi me to pou eimai pragmatika.....kai me to IGO8 kai me to google map....an kai entopizi doriforous....giati?

 

episis exo provlima me tn fotismo den afxomionete mono ama to sindeo sto revma dinamoni....kai h peristrofi den doulevi sinxia mono meta apo epanekinisi doulevi gia ligo kai stamatai i ama to sindeso me to pc pali dulevi gia ligo k meta stamatai...

 

einai klasiko bug? h na to epistrepso piso?

για το gps στην παραπανω απαντηση

για φωτισμο

-εναρξη/ρυθμισεις/συστημα(Κατω)/φωτισμος/

διαλεγεις χειροκινητο ή αυτοματο

-εναρξη/ρυθμισεις/ενεργεια(μπαταρια) και πηγαινοντας στην μπαταρια ή στην εξωτερικη διαλεγεις αν θες να κραταει το φως και ποσο

-περιστροφη

εναρξη/ρυθμισεις/ανιχνευτης/

και διαλεγεις αυτοματο ή χειροκινητο

(γενικα με τις ρυθμισεις ολα δουλευουν κανονικα)

υ.γ γραφε ελληνικα

Μπορειτε να μου δωσετε καποιο link για να κατεβαζω το no data?

Ευχαριστω!!!

 

http://www.4shared.com/file/66053417/ae669268/MoDaCo_NoData.html?s=1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αυτές τις μέρες είναι να πάρω το Omnia (έφτασε επιτέλους η επιδότηση :) ) Διάβασα πολλές από τις σελίδες αλλά όχι όλες και έχω κάποιες απορίες. (Πρώτη φορά θα πάρω WM αλλά είχα χρόνια symbian και το είχα κάνει πύραυλο :D , δηλαδή την έχω την φιλοσοφία πάνω κάτω πιστέυω να μην δυσκολευτώ πολύ)

1ον Όταν λέτε στο γνωστό μαγαζί ενοείτε το iPmart; Αν ναι είναι το καλύτερο και πληρέστερο site;

2ον Τι παίζει με τις ROMS, με την Ελληνική δεν παλέυεται; Που μπορώ να βρω την Αγγλική και ποια η διαδικασία για να την περάσω; Έχει πολύ ρίσκο; Το πρόβλημα με την μπαταρία έχω πολλές πιθανότητες να το έχω με την Ελληνική;

Βασικά αυτά αλλά σίγουρα στην πορεία θα έχω και άλλες ως προς τα καταλληλότερα προγράμματα.

 

Αααα, με το destinator τι παίζει τελικά γιατί πολλά έχω διαβάσει... Δουλέυει κανονικά το 7; Τι ρυθμίσεις θέλει;

Sorry για της απορίες :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας παιδια ειμαι υποψηφιος αγοραστεις επειδη 600 σελιδες ειναι παρα πολλες 8α μπορουσε καποιος να μου πει λιγα πραγματα για το κινητο?αν εχει προβληματα τι επε3εργαστει εχει και γενικως εντυπωσεις αν μπορειτε ευχαριστω

 

Από το να κάνεις την ίδια ερώτηση σε όλα τα thread θα συνιστούσα καλύτερα διάβασμα πρώτα ή να ρίξεις μια ματιά στους Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αυτές τις μέρες είναι να πάρω το Omnia (έφτασε επιτέλους η επιδότηση :) ) Διάβασα πολλές από τις σελίδες αλλά όχι όλες και έχω κάποιες απορίες. (Πρώτη φορά θα πάρω WM αλλά είχα χρόνια symbian και το είχα κάνει πύραυλο :D , δηλαδή την έχω την φιλοσοφία πάνω κάτω πιστέυω να μην δυσκολευτώ πολύ)

1ον Όταν λέτε στο γνωστό μαγαζί ενοείτε το iPmart; Αν ναι είναι το καλύτερο και πληρέστερο site;

2ον Τι παίζει με τις ROMS, με την Ελληνική δεν παλέυεται; Που μπορώ να βρω την Αγγλική και ποια η διαδικασία για να την περάσω; Έχει πολύ ρίσκο; Το πρόβλημα με την μπαταρία έχω πολλές πιθανότητες να το έχω με την Ελληνική;

Βασικά αυτά αλλά σίγουρα στην πορεία θα έχω και άλλες ως προς τα καταλληλότερα προγράμματα.

 

Αααα, με το destinator τι παίζει τελικά γιατί πολλά έχω διαβάσει... Δουλέυει κανονικά το 7; Τι ρυθμίσεις θέλει;

Sorry για της απορίες :rolleyes:

 

1.ναι

2.η τελευταιες ελληνικες ειναι μια χαρα

ιδιαιτερα η BDHJ3 που υπαρχει εδω

http://www.omniacs.net/showthread.php?t=911

Link to comment
Share on other sites

Μα που χαθηκαν οι ninja ??? Ζaharaaaakiiiiii .....

θελω να με βοηθησετε στην "πλοηγηση" και δεν εννοω το μενουυυυ και τα λοιπα... ;);)

 

:ninja: :ninja: :ninja:

Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly

FazerClub.Gr

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπαίνεις στο ipmart-forum.com;

 

Υπάρχει κάτι του συγκεκριμένου "ninja" εκεί.

 

οοοοκκκκ ! :D

Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly

FazerClub.Gr

Link to comment
Share on other sites

Vito Audio Notes Touch 1.02,το εχει κανεις να μου το στειλει με pm ,to exo trial.eyxaristo
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...