Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok grapse lathos ithele kai www mposta

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξεχαστε το gpsgate. ξεχαστε στο baund rate( ταχ. δεδομενων) το 4800.

οι απολυτες ρυθμησεις ειναι. θυρα com -com3 ταχ.δεδ-115300 πρωτ/λλο-ΝΜΕΑ.

τελικα το gpsgate δεν κανει τιποτα αν εχεις κανει την μαγκια με το registry.

οταν την ταχ.δεδομενων την ειχα 4800 προσεξα σαν να μενει απο σημα καποια δευτερολεπτα καποιες στιγμες μεσα στην πολη. μετα που την εβαλα 115300 δεν ειδα το παραμικρο. πολυ αξιοπιστο σημα.

για το κλειδωμα δορυφορων κανει 3 δευτερολεπτα μεσα στο σπιτι. εξω απο το σπιτι μολις ανοιξω το σημα gps εχει ηδη κλειδωσει 8 δορυφορους και σε λιγοτερο απο 20 δευτερολεπτα ειναι ετοιμο για πλοηγηση.

απλα απιστευτο.

οσο για 115300 εκανα στην πραξη δοκιμες πολλες και με το 4800 και κατεληξα οτι ειναι πολυ καλυτερο και αξιοπιστο το 115300.

:)

Ποια είναι η μαγκιά με το registry;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

oxi resy den exei shmasia to idio einai

 

to xerw alla emena den mpenei xoreis www

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

re pedia to exo edo ke 4 meres

lipon tin proti mera moy ekane to eksis skiniko:asbise i othoni...dokimazo ola ta koympia mpas ke ksananapsi alla tipota tin idia stigmi perno til se emena(sto omnia me tin klisti othoni)ke xoris na anapsi i othoni akougete o ixos klisis....patao to "yes" ke DULEBI(xoris na aniksi i othoni katholu)

 

telika ebgala tin mpataria ke to ksananapsa ke ola ok.

simera (imera4 ) pali ta idia...

 

ti protinete?????????????

Link to comment
Share on other sites

περασα και εγω του paul τη rom φαινεται καλυτερη θα δειξει ...εκει που ειδα μεγαλη διαφορα ειναι στο gps λοκαρει σε δευτερολεπτα αλλα εχω 2 παρατηρησεις 1)στην κετρικη οθονη μου βγαζει μια κιτρινη γραμμη στην αριστερη γωνια τερμα απανω απο το start kai 2)στη παλια rom (DXHG3) στο settings/opereator settings μου εβγαζε vodafone gre και εκανε τις ρυθμισεις αυτοματα για mms και gprs τωρα μου βγαζει κατι ασχετα δικτυα και δεν μπορω να ρυθμισω αυτοματα.ξερει κανεις τι γινεται αν μπαινουν οι ρυθμισεις για gprs και mms αυτοματα η τωρα μονο χειροκινητα και που θα τις βρω?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

re pedia to exo edo ke 4 meres

lipon tin proti mera moy ekane to eksis skiniko:asbise i othoni...dokimazo ola ta koympia mpas ke ksananapsi alla tipota tin idia stigmi perno til se emena(sto omnia me tin klisti othoni)ke xoris na anapsi i othoni akougete o ixos klisis....patao to "yes" ke DULEBI(xoris na aniksi i othoni katholu)

 

telika ebgala tin mpataria ke to ksananapsa ke ola ok.

simera (imera4 ) pali ta idia...

 

ti protinete?????????????

 

Όσο εισαι ακομα σε περιοδο DOA (Defective On Arrival) μια και η Samsung εχει μολις 7 μερες πηγαινε στο καταστημα που το πηρες για αντικατασταση! Μην το παραλειψεις, ισως σου πουν οτι θα πρεπει να το ελεγξει τεχνικος πρωτα δεν υπαρχει προβλημα σε αυτο, αλλωστε τη δουλεια τους κανουν οι ανθρωποι. Μην το αμελησεις

:ninja:Κόκκινοι, Πράσινοι και Μπλε δεν έχετε καμία διαφορά από τους ομόλογους σας στη Βουλή, μόνο τη μάσα έχετε στο νου!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
re pedia to exo edo ke 4 meres

lipon tin proti mera moy ekane to eksis skiniko:asbise i othoni...dokimazo ola ta koympia mpas ke ksananapsi alla tipota tin idia stigmi perno til se emena(sto omnia me tin klisti othoni)ke xoris na anapsi i othoni akougete o ixos klisis....patao to "yes" ke DULEBI(xoris na aniksi i othoni katholu)

 

telika ebgala tin mpataria ke to ksananapsa ke ola ok.

simera (imera4 ) pali ta idia...

 

ti protinete?????????????

 

Όντως... επιστροφή άμεσα.

 

(Και αν μπορείς... γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και φενωταν καλο τιλεφ............

αντε τωρα περιμενε να το φτιαξουν.....

να το στειλουν στον "τεχνικο"μετα Αθηνα μετα Ιαπονια...και παει λεγοντα......

τα νευρα μου εχου σπασει το περιμενα απο τον απριλη.

Link to comment
Share on other sites

Και φενωταν καλο τιλεφ............

αντε τωρα περιμενε να το φτιαξουν.....

να το στειλουν στον "τεχνικο"μετα Αθηνα μετα Ιαπονια...και παει λεγοντα......

τα νευρα μου εχου σπασει το περιμενα απο τον απριλη.

 

an to kinito exei problima den tha kanei upratlaniko taxidi gia na to diorthosoun!!!

tha sto antikatastisoun amesa!

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Και φενωταν καλο τιλεφ............

αντε τωρα περιμενε να το φτιαξουν.....

να το στειλουν στον "τεχνικο"μετα Αθηνα μετα Ιαπονια...και παει λεγοντα......

τα νευρα μου εχου σπασει το περιμενα απο τον απριλη.

 

Το κινητο μια χαρα ειναι, λογικο ομως οπως καθε νεα συσκευη να εχει καποια bugs. Η παρακατω λιστα απο δικη μου πειρα ειχε τα χιλια μυρια προβληματα, μιλαω παντα για τις πρωτες παρτιδες,

k800 w910 v640 w580 s500 c902 μερικα SE,

Ν73 Ν71 Ν76 (ειδικα αυτο!!!!) Ν80 (ανεξαρτητα νεου ή παλαιου) Ν95 Ε65 απο ΝΟΚΙΑ,

LG ολα τα chocolate (μαζι με τις γκοφρετες) ασε το KS 20,

Motorola (ποιο να πρωτοπεις)

Samsung F700 Armani κλπ κλπ κλπ

Δεν υπαρχει 'κακο' κινητο πλεον... μονο 'κακοι' προγραμματιστες που δεν μπορουν να παρουν το μεγιστο απο μια συσκευη!!!!

:ninja:Κόκκινοι, Πράσινοι και Μπλε δεν έχετε καμία διαφορά από τους ομόλογους σας στη Βουλή, μόνο τη μάσα έχετε στο νου!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν είναι δικό μου, ξέρει κανείς από που αλλάζουμε γλώσσα;!!! :X

 

η γλωσσα δεν αλλαζει παρα μονο αν φορτωσεις αλλη ρομ (με αλλη γλωσσα)

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια ρε παιδια........

εχω εγκαταστησει το DrYAR και μολις βαζω φακελο αποθηκευσης (η αποθ.μου)μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα του αρχειου η αποθ.μου.Δεν ειναι υπογεγραμμενο με αξιοπιστο πιστοποιητικο η καποιο απο τα στοιχεια δεν μπορει να βρεθει.

ενω σε οποιοδηποτε αλλο φακελο αποθηκευεται κανονικα.

Αν μπορει καποιος ας βοηθησει!

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια ρε παιδια........

εχω εγκαταστησει το DrYAR και μολις βαζω φακελο αποθηκευσης (η αποθ.μου)μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα του αρχειου η αποθ.μου.Δεν ειναι υπογεγραμμενο με αξιοπιστο πιστοποιητικο η καποιο απο τα στοιχεια δεν μπορει να βρεθει.

ενω σε οποιοδηποτε αλλο φακελο αποθηκευεται κανονικα.

Αν μπορει καποιος ας βοηθησει!

 

Μιπος η καρτα μνιμης σου δεν ειναι γνισια?

Link to comment
Share on other sites

mages mias poy tha toys to paro abrio piso na toys po ke gia tin mpataria poy den kratai pano apo mia mera(10 lepta tilefonimata peripoy 10lepta wi-fi)

 

ti ha mporoysa na kano gia tin mpataria ektos na toy to doso piso????

mipos apla na tin alakso?

ine esxos

Link to comment
Share on other sites

mages mias poy tha toys to paro abrio piso na toys po ke gia tin mpataria poy den kratai pano apo mia mera(10 lepta tilefonimata peripoy 10lepta wi-fi)

 

ti ha mporoysa na kano gia tin mpataria ektos na toy to doso piso????

mipos apla na tin alakso?

ine esxos

 

Αυτα που μπορεις να κανεις αμεσα ειναι:

1.να βαλεις το δικτυο σε GSM απο αυτοματο

2.να ελατωσεις τη φωτεινοτητα της οθονης

3.να την αφηνεις τουλαχιστον 4 ωρες στην πριζα, στις πρωτες φορτισεις

:ninja:Κόκκινοι, Πράσινοι και Μπλε δεν έχετε καμία διαφορά από τους ομόλογους σας στη Βουλή, μόνο τη μάσα έχετε στο νου!!
Link to comment
Share on other sites

 

"3.να την αφηνεις τουλαχιστον 4 ωρες στην πριζα, στις πρωτες φορτισεις"

 

afou ti kinito pethanei telios!!

 

emena exei ftasei tto 48wro me atelioti xrisi!!!

den exei prolabei na paei wres parapanw afou tou kanw oli mera dokimes!!

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει τρόπος να μπορέσουμε να αναγνωρίσουμε εάν ένα ομνια είναι γνήσιο ή μαιμού, αν ναι πώς? Το βρίσκω με 350 ευρώ το 8άρη αλλά φοβάμαι την απάτη. Αν κάποιος έχει γνώση περί αυτού ας μου απαντήσει παρακαλώ, Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

κατα τη γνωμη μου να εισι ΠΟΛΥ προσεκτικος. omnia καινουριο, γνησιο , μη κλεμμένο και μη ελαττωματικό σε αυτα τα χρηματα ειναι πρακτικα αδυνατο να υπαρξει στην παρούσα φάση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το βρίσκω με 350 ευρώ το 8άρη αλλά φοβάμαι την απάτη.

 

Ean mas peis pou to briskeis mporei na se boithisoume parapanw. Kainourgio i metaxeirismeno? Ean to pareis sto kouti tou me ola ta parelkomena kai i syskevi einai leitourgiki... den einai dyskolo na katalabeis ti gnisiotita tou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...