Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Παρακολουθώ το forum από την πρώτη στιγμή και το έχω διαβάσει τουλάχιστον δύο φορές. Τη μια μέχρι να αποφασίσω να αγοράσω τη συγκεκριμένη συσκευή και τη δεύτερη για να μπορέσω να τη φέρω σε αποδεκτά λειτουργική κατάσταση. Απέφευγα να γράψω στο forum για να μην επιβαρύνω το δαιδαλώδη διάλογο που έχει αναπτυχθεί. Θεωρώ όμως, ότι θα ήταν σοβαρή παράλειψη το να μην ευχαριστήσω τον SAXOVTS και τους υπόλοιπους έμπειρους στο θέμα, χρήστες για τη βοήθεια που έχουν προσφέρει ανιδιοτελώς σε όλους εμάς, τους αρχάριους. Θα ήθελα τέλος να επισημάνω στους στους φίλους που ρωτάνε και ξαναρωτάνε τα ίδια σε κάθε μικροπρόβλημα ότι χάνουν την μεγαλύτερη απόλαυση που προσφέρει η κατοχή μιας τέτοιας συσκευής. Τη χαρά της ανακάλυψης και εξερεύνησης των άπειρων δυνατοτήτων που διαθέτει. Επιπλέον κινδυνεύουμε να χάσουμε και τη βοήθεια που προσφέρουν οι γνωρίζοντες έτσι που τους έχουμε... "πρήξει". Και πάλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νέο update για τα skins του spb mobile shell ...!!!!

http://www.imarche.net/omnia/update.php

 

2ημερον παλιο ειναι με δουλευεις ρε φιλαρακι..:lol:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις κανένα manual για την κάμερα το Ομνια? θελω να μάθω αν μπορώ να ρυθμίσω το panoramic view να τραβήξει 2 ή 3 πλάνα και όχι 8.
Link to comment
Share on other sites

2ημερον παλιο ειναι με δουλευεις ρε φιλαρακι..:lol:

 

Καλά λες. Εχουν ήδη αργήσει να βγάλουν καινούργιο.....

 

:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχω πρόβλημα..βοηθήστε

Κάνω update την rom και μου πετάει μήνυμα πως δεν μπορεί να βρεί usb port και οτι λείπει το sumsung cdma κάτι τέτοιο τελος πάντων...καμιά βοήθειά

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχω πρόβλημα..βοηθήστε

Κάνω update την rom και μου πετάει μήνυμα πως δεν μπορεί να βρεί usb port και οτι λείπει το sumsung cdma κάτι τέτοιο τελος πάντων...καμιά βοήθειά

 

τι λειτουργικό εχεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως κάνεις uninstall τα skins στο spb? δεν βρίσκω το αρχείο uninstall.mscr στο φάκελο scripts. που είναι οεο?
Link to comment
Share on other sites

Τι country δηλώνω?

 

βάλε singapure,ούτως η άλλος driver θελουμε

 

αυτο θα κατεβασεις

Samsung modem driver

Link to comment
Share on other sites

φιλε saxo το omniacs ειναι πολυ ωραια δουλεμενο γιατι εχει τα παντα συμμαζεμενα και σιγα σιγα θα γινει βασικο γιατι μολις σκασουν νεοι χρηστες και αρχισουν να ρωτανε για αυτο και να ψαχνουν στο ιντερνετ να βρουνε πραγματα δεν θα μπορουν να βρουν εδω μεσα και θα φτασουμε να επαναλαμβανουμε τα ιδια και τα ιδια καθε μερα για μενα ηταν κατι απαραιτητο που επρεπε να γινει.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα έχω παίξει,γράφετε εδώ ,γράφετε τα ίδια και στο omniacs.μήπως να το παρατήσουμε το omniacs?

ότι μου πείτε εσείς θα κάνω.

 

εισαι τρελλος? δεν φτανει που εχεις δωσει ολα τα ψυχικα σου αποθεματα να βοηθας αλλους, δεν φτανει που χαριζεις το πολυτιμο χρονο σου. αποψη μου, μεινε στο omniacs και οποιος θελει να σε "ενοχλει" κυριολεκτικα και μεταφορικα εκει. η πειρα μου, καλε μου φιλε, λεει οτι το τσαμπα ολοι το χρησιμοποιουν αλλα πολυ λιγοι το εκτιμανε. και οποιος φιλος/φιλη θελει τις πολυτιμες συμβουλες σου.....ειπαμε omniacs. Αντε μπραβο, λες και εσυ δεν εχεις προσωπικη ζωη και θα ασχολεισε με μας. Νισαφι πια. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ. Καλο ειναι ομως να ασχολεισαι και με τον εαυτο σου. Ουφ τα ειπα ολα και ξεσκασα.

Link to comment
Share on other sites

εισαι τρελλος? δεν φτανει που εχεις δωσει ολα τα ψυχικα σου αποθεματα να βοηθας αλλους, δεν φτανει που χαριζεις το πολυτιμο χρονο σου. αποψη μου, μεινε στο omniacs και οποιος θελει να σε "ενοχλει" κυριολεκτικα και μεταφορικα εκει. η πειρα μου, καλε μου φιλε, λεει οτι το τσαμπα ολοι το χρησιμοποιουν αλλα πολυ λιγοι το εκτιμανε. και οποιος φιλος/φιλη θελει τις πολυτιμες συμβουλες σου.....ειπαμε omniacs. Αντε μπραβο, λες και εσυ δεν εχεις προσωπικη ζωη και θα ασχολεισε με μας. Νισαφι πια. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ. Καλο ειναι ομως να ασχολεισαι και με τον εαυτο σου. Ουφ τα ειπα ολα και ξεσκασα.

 

υποκλίνομαι.

 

:O

Link to comment
Share on other sites

βάλε singapure,ούτως η άλλος driver θελουμε

 

αυτο θα κατεβασεις

Samsung modem driver

 

Δεν μου τρέχει το setup...Θα το σπάσω:cry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου τρέχει το setup...Θα το σπάσω:cry:

 

ποιο setup της εγκατάστασης του μοντεμ?

για κάθε τι να είσαι ποιο συγκεκριμένος

Link to comment
Share on other sites

Ναι τι εγκαταστασεις του μοντεμ...εχεις δικιο

Το μεσαιο βημα δηλ απο τα τρια που έχει στο link που μου εδωσες

Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια βοηθεια για την απεγκατασταση των skins στο spb? δε βρίσκω το αρχείο απεγκατάστασης μεσα στο φάκελο scripts των skins
Link to comment
Share on other sites

Ναι τι εγκαταστασεις του μοντεμ...εχεις δικιο

Το μεσαιο βημα δηλ απο τα τρια που έχει στο link που μου εδωσες

 

χμ,τι λαθος σου βγάζει ?

Link to comment
Share on other sites

samsung modem driver was not installed successfully(4)

 

δε με λες ρε φιλαρακι το cd που δινουνε με το τηλεφωνο το εχεις ?

 

αν το εχεις πετα του μεσα στο pc να κανει install τα παντα..

 

αν δε με απατα η μνημη μου νομιζω ειναι ολα μεσα στο cd

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μοναδικό μειονέκτημα του κινητού είναι η μπαταρία του....!! Εχω ελληνικό omnia....Δεν θα το επιστρεψω γιατί κατά τα άλλα δεν έχω άλλο πρόβλημα...

μία ερώτηση αν κάποιος ξέρει.....έχω εγκαταστήσει το Ι-GO 8 και το garmin...To garmιn παιζει μια χαρα...Το Ι-GO 8 το εκανα αποθηκευση στην κάρτα μνήμης ενώ το garmin στην συσκευή....δεν έχω παρατηρήσει καμμιά ασυμβατότητα...Μιά χαρά τρέχει και το ένα και το άλλο....Το θέμα είναι ότι όταν κλείνω το Ι-GO 8 και πηγαίνω στην διαχείριση προγραμμάτων δεν υπάρχει εκεί...Πρέπει να κάνω reset για να τερματιστεί η λειτουργία του ενώ το garmin τερματίζεται από την διαχείριση προγραμμάτων...Ξέρει κανείς γιατί συβαίνει αυτό ?...Υπόψιν υπάρχουν τρία αρχεία zip που τα έχω στον φάκελο του I-GO 8 χωρίς να τα ξεζιπάρω (data , datafull , branding )...Μήπως φταίει αυτό...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...