Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις καποιο τροπο να μετραω τα δεδομενα kb που καταναλωνω στο ιντερνετ?

Ένα άλλο καταπληκτικό πρόγραμμα είναι το Home Screen++. Το βρίσκεις εύκολα με λίγο google. Και με αρκετά πρόσθετα, αλλά δε δουλεύει με το Samsung widgets.

 

Καλησπερα...Εχω ενα προβλημα ειμαι και λιγο ασχετος στα κινητα οταν παω να περασω ενα παιχνιδι java μου λεει ''Αποτυχια ελεγχου JAD, errno=906 Μη εγκυρος περιγραφεας:!: υπαρχει καμια λυση???

Οι εφαρμογές java συχνά αποτελούνται από δύο αρχεία, με ίδιο όνομα, το ένα με επέκταση jar και το άλλο με επέκταση jad. Ίσως εσύ έχεις μόνο το jar, οπότε αυτό που μάλλον χρειάζεσαι είναι το jad αρχείο. Για να δημιουργήσεις αυτό το αρχείο, χρειάζεσαι ένα πρόγραμμα που λέγεται JAD Generator και μπορείς να το βρεις με λίγο αναζήτηση στο internet.

Edited by JohnnyBoy2

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ με κάποιο τρόπο να μεγαλώσω την "storage memory" του ομνια μου ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ με κάποιο τρόπο να μεγαλώσω την "storage memory" του ομνια μου ;

Προφανώς μπορείς να βάλεις κάρτα μνήμης. Αν εννοείς κάτι διαφορετικό εξήγησέ το πιο αναλυτικά.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ με κάποιο τρόπο να μεγαλώσω την "storage memory" του ομνια μου ;
δεν τα λες πολύ καλά αλλα αν κατάλαβα όταν εγκαθιστάς μια εφαρμογή διαλέγεις είτε την μνημη τoυ τηλ που ειναι δεν θυμάμαι 256-512mb (phone memory την λενε) είτε στο Storage που είναι ΠΑΛΙ στο τηλέφωνο αλλα ειναι σαν ενσωματωμένη SD και εχει μεγεθος αναλογος της εκδοσή του ι900 σου 8 ή 16 gb που νομίζω ειναι πυεραρκετά.

ΝΑ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ εγκατασταση στο Storage που εχεις 8gb ;) Μονο κατι πολύ λιγες εφφαρμογες μπαίνουν υποχρεοτικά στο phone memory οποτε να το εχεις σχετικα αδειο αυτο για αυτες

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ευχαρισtω keysmith για την αμεση απαντηση σου. Η αληθεια ειναι οτι ειμαι πρωταρης.

Η phone memory μου εχει 96 mb και δεν μπορω να καταλαβω πως, αλλα ειναι μονιμα γεματη, υπαρχει τροπος να την αδειασω χωρις να χρειαστει να κανω hard reset ;

Link to comment
Share on other sites

ευχαρισtω keysmith για την αμεση απαντηση σου. Η αληθεια ειναι οτι ειμαι πρωταρης.

Η phone memory μου εχει 96 mb και δεν μπορω να καταλαβω πως, αλλα ειναι μονιμα γεματη, υπαρχει τροπος να την αδειασω χωρις να χρειαστει να κανω hard reset ;

 

Να βρείς πια προγράμματα είναι εκει και να τα απεγγαταστήσεις.. υπάρχουν και προγράμματα που το κανου αυτό σβήνοντας ακόμα και preinstalled εφαρμογές (πχ πασιέντζα, podcasts και αλλα πιθανόν άχρηστα ).. Αλλά γιατί? Δεν επηρεάζει την απόδοση του Κινητού. Αλλο η RAM που ειναι 128mb. Σε αυτή "τρέχουν"¨τα προγράμματα, δεν ειναι εγκατεστημένα εκει. Την RAM για να την ελευθερώσουμε είναι "αλλη πονεμένη ιστορία"..

 

Τώρα για την αποθήκευση απλά να εγκαθιστάς τα προγράμματα στην Storage (8GB). Αυτή θα σου φτάσει για πάντα

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για την αφοσιωση σου...αλλα εχω κιαλες αποριες.

Δεν μπορω να παιξω video απο youtube, εχω κατεβασει και το youtube player, καθε φορα που παω να δω κατι μου βγαζει το εξης μηνυμα : "Χρονικο οριο ληξης διακομιστη η δεδομενων"

Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση στο ομνια η στον browser (opera) ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
παιδεια δεν μου αναγνοριζει κανενα δικτυο wi-fi τι προβλημα υπαρχει το omnia εναι εκδοση τησ vodafone

 

Ποτέ δεν έβρισκε δίκτυο ή το έπαθε πρόσφατα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδεια δεν μου αναγνοριζει κανενα δικτυο wi-fi τι προβλημα υπαρχει το omnia εναι εκδοση τησ vodafone

κανε ενα restart στη συσκευή..

Ελπίζω να εκανες αυτό το αυτονόητο :O

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

εκανα 3 φορεε εργοστυασιακες , μαλον θα εχει χαλασει ι καρτα δικτυου γιατι δεν ββρισκει δiκτuο ακομα και διπλα στο router
Link to comment
Share on other sites

εκανα 3 φορεε εργοστυασιακες , μαλον θα εχει χαλασει ι καρτα δικτυου γιατι δεν ββρισκει δiκτuο ακομα και διπλα στο router

οχι κατ΄αναγκη μου το κανει και εμενα με καποιους ρουτερ (πχ toshiba forthnet), δεν τους γουστάρει. Δοκιμασε με αλλον. επίσης δεν τα παει καλα με "κρυφα" δικτυα (no broadcast ssid).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδία..Μόλις βρήκα στον δρόμο ένα SAMSUNG OMNIA..Δε΄ν γνωρίζω πιο ακριβώς είναι αλλά η οθόνη του είναι καθρέπτης..Το άνοιξα αλλά έχει κωδικό πρόσβασης..Τι μπορώ να κάνω?Υπάρχει περίπτωση να ξεκλειδοθεί?Νομίζω πως έχει Vista για λογισμικό...

Ευχαριστώ.....

Link to comment
Share on other sites

Το επιστρέφεις στο πλησιέστερο κατάστημα του δικτύου που ανήκει η κάρτα Sim που έχει μέσα (wind,vodafone,cosmote), ώστε από το σειριακό της αριθμό να εντοπίσουν και να σε ενημερώσουν για τα στοιχεία του νόμιμου κατόχου που το έχασε και να το επιστρέψεις!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... δεν ξερω αν ειναι το σωστο thread που μαλλον δεν ειναι, αλλα θελω να ρωτησω αν ξερετε πως γινετε κ αν γινετε να εχω chat στο facebook απο το omnia... αν υπαρχει μια εφαρμογη τελος παντων.....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ... απλά δεν ξέρω καθόλου από win mob κ όταν έψαξα στο Google μόνο το nim buzz έβρισκα..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το ομνια Ι. επειτα απο hard reset κατα την επανεκινηση μου ζηταει να κανω στοιχιση της οθονης.. μετα απο παρα πολλες προσπαθειες η οθονη δεν στοιχιζεται με αποτελεσμα να μη μπορω να μπω στις λειτουργειες του κινιτου..
Link to comment
Share on other sites

Δε δοκιμάζεις άλλο ένα hard reset?

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλημερα. θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το ομνια Ι. επειτα απο hard reset κατα την επανεκινηση μου ζηταει να κανω στοιχιση της οθονης.. μετα απο παρα πολλες προσπαθειες η οθονη δεν στοιχιζεται με αποτελεσμα να μη μπορω να μπω στις λειτουργειες του κινιτου..

 

Στοίχιση κάνεις με τη γραφίδα; Θέλει να πατήσεις προσεχτικά στο κέντρο του σταυρού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

SOS

Την πολύτιμη βοήθειά σας!!!

 

Το omnia μου ξαφνικά σταμάτησε να φορτίζει με τον φορτιστή του.

Όταν το βάζω στον φορτιστή κλειστό αντί να δείχνει στην αρχή το εικονίδιο της μπαταρίας να φορτίζει το δείχνει με θαυμαστικό.

Όταν το βάζω να φορτίσει ανοιχτό απλά κάνει μπιπ και δεν φορτίζει.

Ο φορτιστής είναι ελεγμένος και σε δεύτερο omnia και είναι ΟΚ 100%.

Όταν όμως το συνδέω (ανοιχτό) με USB στο PC φορτίζει κανονικά!

Edited by jid001
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις την μπαταρία του δεύτερου omnia στο πρώτο και να δεις αν κάνει το ίδιο;

Την έβαλα και κάνει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...