Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ypothetw pws ftaiei to arxeio sou. Kykloforoun polles ekdoxes tou Destinator pou trexoun kateftheian apo tin karta mnimis xwris problima.

 

Στείλε μου μια εκδοχή σωστη...pm

Link to comment
Share on other sites

'Exω το Destinator v7.0.0588.11 + xartes 2008 Elladas Kiprou.Το κάνω αντιγραφή τον φάκελο στην κάρτα μνήμης του κινητού και αντιγραφή το destinator.exe μετά στα windows στα προγράμματα.Πάω να το ανοίξω και ενώ φορτώνει μου γράφει μήνυμα ότι παρουσιάστηκε σφάλμα...Τι γίνεται?

 

Τα έχω δοκιμάσει όλα τα destinator και το περίεργο είναι πως πατάω το εικονίδιο να ξεκινήσει,με βάζει στην εικόνα υποδοχής και μετά με πετάει έξω...Έχει τύχει σε κανέναν αυτό?Τι γίνεται ρε παιδί μου.

Στην τελική να βάλω άλλο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δοκιμάσει όλα τα destinator και το περίεργο είναι πως πατάω το εικονίδιο να ξεκινήσει,με βάζει στην εικόνα υποδοχής και μετά με πετάει έξω...Έχει τύχει σε κανέναν αυτό?Τι γίνεται ρε παιδί μου.

Στην τελική να βάλω άλλο πρόγραμμα?

 

Κάνε copy το destinator.exe και μετά paste as shortcut στο windows\start menu\programs.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

thelw na pw pws den anavei katholou to thl gia na ginei sigxronismos me to pc kai na fortish.ginetai kati?

 

αν χρησιμοποιεις το usb καλωδιο που ηταν μεσα στη συσκευασια με το κινητο οχι γιατι του λειπουν pin για να μπορει να ξεκινησει φορτηση με κλειστο το κινητο

υ.γ. μπορεις ομως να αγορασεις με περιπου 5 ευρω καλωδιο usb απο το ebay που φορτιζει το κινητο ακομη και κλειστο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ....θα ηθελα να μου προτεινετε μια καλη θηκη για το κινητο μας.για να μην γρατζουνιετε η οθονη.......

 

 

η αν υπαρχει καποια γνησια της samsung ειναι προτιμοτερο...

 

ευχαριστω πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

1. Καλησπέρα, πρόβλημα με Omnia ελληνικό τελευταία έκδοση λογισμικού ! Ενώ το είχα σετάρει και όλα καλά, ξαφνικά οι επαφές μου έχουν αλλάξει γραμματοσειρά και οι ελληνικές εμφανίζονται με τετραγωνάκια. Οι κλήσεις και το πληκτρολόγιο δεν έχουν πειραχτεί, μόνο οι επαφές !! Καμιά λύση ;

 

Άκυρο, έφταιγε παλιά έκδοση του SLOVOED

 

2. Επίσης, πως μπορώ να μεταφέρω αρχεία στην εσωτερική μνήμη ή στην κάρτα με το καλώδιο δίχως το active sync (τα μεγάλα αρχεία π.χ. divx τα κόβει)

3. Υπάρχει πουθενά το καινούργιο SlovoEd ? Χρειάζομαι λεξικό

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

2. Επίσης, πως μπορώ να μεταφέρω αρχεία στην εσωτερική μνήμη ή στην κάρτα με το καλώδιο δίχως το active sync (τα μεγάλα αρχεία π.χ. divx τα κόβει)

-βαζοντας την καρτα σε ενα card reader αποθηκευεις οτι θελεις (την καρτα τη βλεπει σαν εξωτερικο δισκο) και μετα απο την καρτα στην εσωτερικη μνημη

(παντως κοψιματα στην μεταφορα αρχειων δεν μου εχει εμφανισει)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3. Υπάρχει πουθενά το καινούργιο SlovoEd ? Χρειάζομαι λεξικό

 

Συνιστώ το Lingvosoft Greek-English Talking Dictionary

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2. Επίσης, πως μπορώ να μεταφέρω αρχεία στην εσωτερική μνήμη ή στην κάρτα με το καλώδιο δίχως το active sync (τα μεγάλα αρχεία π.χ. divx τα κόβει)

 

Πήγαινε ρυθμισεις - συνδέσεις -usb συνδέσεις ξετικάρισε το active sync και τικάρισε μαζική αποθήκευση.. Τότε βλέπει το ΟΜΝΙΑ σαν σκληρο και μπορεις να μεταφέρις μεγάλα αρχεία...

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσοχη οτι λαμπει δεν είναι χρυσος πειρα και εγω ενα omnia πριν ενα μηνα μεσα σε 6 μερες τα εφτησε και το προσεχα σαν τα ματια μου !!!Οξειδωση πλακετας μου ειπαν μετα απο 20 μερες στο service!!!!Εφτυχως που η wind εχει και δεσμευση επισκευης εφτα ημερων (φαινετε η μια μερα γι'άυτους μετραει για τρεις δικες μας αλλιως δεν εξηγητε που οι 7 εγιναν 20) Τωρα λεει δεν με καλειπτει η εγγήση και δεν το επισκευαζουν !!ξερει κανεις ποσο παει η επισκευη? η τι αλλο μπορω να κανω??εφχαριστω γιατην προσοχη σας !!!(και μου λεγαν μακρια απο samsung αλλα δεν τους ακουσα καλα να παθώ)

 

 

Λοιπον ενημερωσα την samsung αλλα ειναι μου φαινετε μουφα εταιρια με τιποτα δεν παραδεχετε οτι μπορει να είναι δικο τους λαθος !αν ειναι δινατον εξι μερες λειτουργιας και οξειδωθεικε η πλακετα !τελικα το εδωσα σε ενα ιδιοτη που λεει οτι θα το επισκευασει οταν εχω νεα θα σας ενημερωσω για να βοηοησω καποιους που ισως εχουν την ατυχια τη δικια μου ευχαριστω για την προσοχη και την συμπαρασταση σας!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πως ακριβώς θα το φτιάξει ο ιδιώτης; :confused:

 

Τέλος πάντων το θεωρώ απαράδεκτο να διαγνώσουν οξείδωση πλακέτας μέσα σε 6 μέρες και να μην σου αντικαθιστούν τη συσκευή!

 

Να απαιτήσεις με τον οποιοδήποτε τρόπο αντικατάσταση συσκευής!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ενημερωσα την samsung αλλα ειναι μου φαινετε μουφα εταιρια με τιποτα δεν παραδεχετε οτι μπορει να είναι δικο τους λαθος !αν ειναι δινατον εξι μερες λειτουργιας και οξειδωθεικε η πλακετα !τελικα το εδωσα σε ενα ιδιοτη που λεει οτι θα το επισκευασει οταν εχω νεα θα σας ενημερωσω για να βοηοησω καποιους που ισως εχουν την ατυχια τη δικια μου ευχαριστω για την προσοχη και την συμπαρασταση σας!!

 

αν ισχυουν τα οσα λες οπως τα λες, και δε βρισκω λογο να μην ισχυουν, τοτε ειναι επιεικώς απαραδεκτοι! καταρχην πρεπει να αξιωσεις δωρεαν αντικατασταση διοτι ως πρωτη μερα μετραει η μερα που το παρεδωσες και οχι η ημερα που σου ανακοινωασν το προβλημα ! στειλε μηνυματα στα κεντρικα της σαμσουνκ και βεβαια στο συνηγορο του πολιτη ή και το ινκα. μην το αφησεις, η συσκευη ειναι ακριβη και πιστευω θα βρεις το δικιο σου. παντως θελω να πιστευω οτι απλα ησουν ατυχος, δεν ειναι ολες οι συσκευες ετσι και η σαμσουνκ ως εταιρεια βγαζει κορυφαιες συσκευες..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Πέστε μου πιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα για GPS μετά το destinator?Και ένα pm με αυτό γιατί με έχει τρελάνει ο διευθυντής μου...Το θέλει άμεσα.Help please
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μόλις σήμερα απέκτησα ένα Samsung Omnia 8GB

 

Η έκδοση που έχω πάνω είναι BDHJ1/MAHJ1

 

Και έχω μερικές γρήγορες ερωτήσεις.

 

Η τελευταία έκδοση πια είναι?

Υπάρχει κάπου στο νέτ?

Ελληνικά Έχει?

 

Και έστω ότι περνάω κάποια αγγλική,έχουμε την ελληνική να την ξανα περάσω? ή στην omnitech?Ή θα μου κάνουν νούμερα με την εγγύηση και τα ρεστα?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πέστε μου πιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα για GPS μετά το destinator?

 

iGO v8.3.2 με τους τελευταίους χάρτες της NAVTEQ και miomap 2008 με τους τελευταίους χάρτες της Gi (GeoIntelligence)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μόλις σήμερα απέκτησα ένα Samsung Omnia 8GB

 

Η έκδοση που έχω πάνω είναι BDHJ1/MAHJ1

 

Και έχω μερικές γρήγορες ερωτήσεις.

 

Η τελευταία έκδοση πια είναι?

Υπάρχει κάπου στο νέτ?

Ελληνικά Έχει?

 

Και έστω ότι περνάω κάποια αγγλική,έχουμε την ελληνική να την ξανα περάσω? ή στην omnitech?Ή θα μου κάνουν νούμερα με την εγγύηση και τα ρεστα?

 

Ευχαριστώ :)

 

Η τελευταια ελληνικη εκοδση ειναι η BDHJ3.Αλλα την περνας μεσω ενος προγραμματος του Grand Prix που δεν στο προτεινω.Γι'αυτο το λογο θα περασεις την BDHJ2 (ανεπισημη) με δικη σου ευθυνη απο εδω

Eπισης ριξε μια ματια και σ'αυτο αν αποφασισεις να την περασεις.(Χρησιμοποιησε laptop αν εχεις για να αποφυγεις οποιαδηποτε προβληματα με την τροφοδοσια σε ενα PC γιατι ποτε δεν ξερεις τι θα κανει η δεη:p)

Link to comment
Share on other sites

Πριν πάρω το Omnia, είχα ένα Sony Ericsson κινητό (και το έχω ακόμα ως δεύτερο). Με τη σχετική σουίτα της SE είχα περάσει τις επαφές μου στο Outlook, κατόπιν τις πέρασα μέσω ActiveSync στο Omnia, όλα καλά σε γενικές γραμμές.

 

Ένα πρόβλημα όμως είναι το εξής: με το SE, σε αρκετές επαφές είχα βάλει κάποιον αριθμό και στο πεδίο "Άλλος αριθμός". Αυτό το πεδίο όμως, αν και στο Outlook υπάρχει και εμφανίζεται κανονικά, δεν εμφανίζεται στις επαφές του Omnia.

 

Για παράδειγμα: αν στην επαφή "Γεωργίου Γιώργος" είχα περάσει έναν αριθμό στο πεδίο "Κινητό", έναν στο πεδίο "Οικία", έναν στο πεδίο "Εργασία" και έναν στο πεδίο "Άλλος", τότε ενώ στο Outlook του PC φαίνεται κανονικά το πεδίο "Άλλος", στο κινητό το πεδίο αυτό δεν φαίνεται πουθενά μέσα στην επαφή!

 

Ξέρετε κάποια λύση, δεδομένου ότι στις επαφές αυτές το "Άλλος" είναι συνήθως δεύτερο κινητό και θέλω να το έχω κι αυτό σε πρώτη ζήτηση; (Σημειώνω ότι στο SE κινητό μου, το πεδίο αυτό συγχρονίζεται κανονικά από το Outlook με τη σουίτα της SE.)

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Den pernaei to tilefwno pou exeis balei sti thesi 'Allos' giati apla den yparxei afto to pedio sto programma epafwn twn Windows Mobile kai dystyxws den yparxei afti i eveliksia na dimiourgithei. Prepei na to baleis se kapoia alli thesi pou na yparxei antistoixi kai sti syskevi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...