Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα μου κανει κατι κορυφαιο απο χθες που έβαλα το destinator. Καθε φορα που το χρησιμοποιω μόλις το κλεινω τότε το ρολόι πηγαινει απο μονο του μια ωρα πισω!!Υπάρχει καποια εξήγηση..;

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηνυμα 9539 (προηγουμενη σελιδα)

για να βρεις σημα

επιλογες/ρυθμισεις/σημα gps/ρυθμιση /αναζητηση gps και θα το βρει μονο του

αλλιως

com3

115000

nmea

off

ok

 

δούλεψε:!: :)

ευχαριστώ πολύ :thanks:

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσοχη οτι λαμπει δεν είναι χρυσος πειρα και εγω ενα omnia πριν ενα μηνα μεσα σε 6 μερες τα εφτησε και το προσεχα σαν τα ματια μου !!!Οξειδωση πλακετας μου ειπαν μετα απο 20 μερες στο service!!!!Εφτυχως που η wind εχει και δεσμευση επισκευης εφτα ημερων (φαινετε η μια μερα γι'άυτους μετραει για τρεις δικες μας αλλιως δεν εξηγητε που οι 7 εγιναν 20) Τωρα λεει δεν με καλειπτει η εγγήση και δεν το επισκευαζουν !!ξερει κανεις ποσο παει η επισκευη? η τι αλλο μπορω να κανω??εφχαριστω γιατην προσοχη σας !!!(και μου λεγαν μακρια απο samsung αλλα δεν τους ακουσα καλα να παθώ)
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσοχη οτι λαμπει δεν είναι χρυσος πειρα και εγω ενα omnia πριν ενα μηνα μεσα σε 6 μερες τα εφτησε και το προσεχα σαν τα ματια μου !!!Οξειδωση πλακετας μου ειπαν μετα απο 20 μερες στο service!!!!Εφτυχως που η wind εχει και δεσμευση επισκευης εφτα ημερων (φαινετε η μια μερα γι'άυτους μετραει για τρεις δικες μας αλλιως δεν εξηγητε που οι 7 εγιναν 20) Τωρα λεει δεν με καλειπτει η εγγήση και δεν το επισκευαζουν !!ξερει κανεις ποσο παει η επισκευη? η τι αλλο μπορω να κανω??εφχαριστω γιατην προσοχη σας !!!(και μου λεγαν μακρια απο samsung αλλα δεν τους ακουσα καλα να παθώ)

τι δεν σε καλυπτει η εγγυηση? εγγυηση εχει για 2 χρονια. πες του να πανε να μαμηθουνε και κανε μια καταγγελια να δεις τι θα κανουν μετα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για αναβαθμιση που μπορω να παω το κιν μου(θεσσαλονικη)..

Γραφεία - Έκθεση Θεσσαλονίκης

12ο χλμ Θεσσαλονίκης - Αεροδρομίου

Τ.Θ. 36 ΤΚ 55102

Τηλ: 2310 473 755, Φαξ: 2310 472 335

Email : thmail@fourlistrade.gr

 

Service Θεσσαλονίκης:

Οδός Σταδίου, Κτηματική Περιοχή Καλοχωρίου

Όπισθεν Α' ΚΤΕΟ Τ.Θ. 101 48, 541 10

Τηλ. Κέντρο: 2310 789200 Fax: 2310 755230

ή

τηλεφωνησε και ρωτησε τους

ΕΥΡΩΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙΩΝ, ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ.

ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ: Λ. Κηφισίας 340, 154 51 Ν. Ψυχικό

 

ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ: 210 67.96.600, FAX: 210 67.49.040

-------------------------

 

Εμενα μου κανει κατι κορυφαιο απο χθες που έβαλα το destinator. Καθε φορα που το χρησιμοποιω μόλις το κλεινω τότε το ρολόι πηγαινει απο μονο του μια ωρα πισω!!Υπάρχει καποια εξήγηση..;

ειναι γνωστο προβλημα λογω αλλαγης χειμερινης-καλοκαιρινης ωρας(απενεργοποιησε την αυτοματη ωρα)

κοιτα και δω

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=11739

παιδια προσοχη οτι λαμπει δεν είναι χρυσος πειρα και εγω ενα omnia πριν ενα μηνα μεσα σε 6 μερες τα εφτησε και το προσεχα σαν τα ματια μου !!!Οξειδωση πλακετας μου ειπαν μετα απο 20 μερες στο service!!!!Εφτυχως που η wind εχει και δεσμευση επισκευης εφτα ημερων (φαινετε η μια μερα γι'άυτους μετραει για τρεις δικες μας αλλιως δεν εξηγητε που οι 7 εγιναν 20) Τωρα λεει δεν με καλειπτει η εγγήση και δεν το επισκευαζουν !!ξερει κανεις ποσο παει η επισκευη? η τι αλλο μπορω να κανω??εφχαριστω γιατην προσοχη σας !!!(και μου λεγαν μακρια απο samsung αλλα δεν τους ακουσα καλα να παθώ)

παρε τηλεφωνο πες το προβλημα σου, τι σου απαντησαν απο την wind και βλεπεις απο κει και περα (και ενημερωσε μας)

 

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

Για πληροφορίες που αφορούν τα κινητά τηλέφωνα και αξεσουάρ Samsung καθώς και για την εγγύηση των προϊόντων μας παρακαλώ επικοινωνήστε με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών Samsung.

 

 

Από Σταθερό: 801 11 64000

Από Κινητό: 210 94 68 800

 

παιδια βοηθεια.....

τι μου προτεινετε

 

SAMSUNG OMNIA I900 8GB 3G η NOKIA N95 8GB

ευχαριστω..... .......

αν εχεις εμπειρια ή θες να μπεις σε windows mobile omnia αλλιως nokia

Link to comment
Share on other sites

Πως θα κανω το SPB Shell να δειχνει τα παιχνιδια στον Φακελο παιχνιδια και το Destinator στο φακελο της Πλοηγησης ?

Eπισης πως θα κανω το windows media player να μην εχει φωτισμο οταν παιζουν ταγουδια (εχει χαμηλο φωτισμο μονιμα)

Και επισης υπαρχει καποιο προγραμμα για τον φωτισμο ωστε να κλεινει μετα απο μερικα δευτερολεπτα και οχι μετα απο 1 λεπτο ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξαναρωτησα αλλα δεν πηρα απαντηση.πως μπαινουμε με wind plus στο ομνια?εβαλα τις ρυθμισεις ιδιες οπως ειχα στο HTC παλιοτερα αλλα δεν μπαινει.μπορει καποιος να βοηθησει να μπαινω εστω και με το οριο (40) που εχουν βαλει?με ενδιαφερει γιατι εχω δωρεαν την υπηρεσια λογω της πιστωτικης της wind
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω στην Ελλάδα για screen protector κ δεν βρίσκω τίποτα. Απο εξωτερικό δεν παίρνω γιατί δεν έχω πιστωτική
Link to comment
Share on other sites

Πως θα κανω το SPB Shell να δειχνει τα παιχνιδια στον Φακελο παιχνιδια και το Destinator στο φακελο της Πλοηγησης ?

Eπισης πως θα κανω το windows media player να μην εχει φωτισμο οταν παιζουν ταγουδια (εχει χαμηλο φωτισμο μονιμα)

Και επισης υπαρχει καποιο προγραμμα για τον φωτισμο ωστε να κλεινει μετα απο μερικα δευτερολεπτα και οχι μετα απο 1 λεπτο ?

 

Για το πρωτο θα πας στις ρυθμισεις του προγραμματος, καρτελα ΠΡΟΗΓΜΕΝΕΣ και πατας το κουμπι αριστερα που γραφει ΜΕΝΟΥ. Εκει θα πας σε οποιο υπομενου θες και θα πατησεις Προσθηκη συντομευσης και απο εκει θα προσαρμοσεις τα στοιχεια του καθε μενου οπως τα θελεις.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω στην Ελλάδα για screen protector κ δεν βρίσκω τίποτα. Απο εξωτερικό δεν παίρνω γιατί δεν έχω πιστωτική

 

Media market... Universal 5 τεμάχια 9.99 ευρώ...

 

Θέλει λίγο κόψιμο από την μία πλευρά... Εχει γραμμές (οδηγούς) και είναι πολύ εύκολο το κοψιμο...Εγώ αυτο χρησιμοποιώ.........

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπορειτα να μου πειτε ποιο ειναι το καλυτερα προγραμμα για gps ?

στο omnia παντα?

ποιο δουλευει τελεια σε εσας?

 

επεισης κ απο που να το κατεβασω με τον τελευταιο χαρτη εαν ειναι δυνατον.

 

ευχαριστω πολυ.:)

Link to comment
Share on other sites

Tι να σου πώ φίλε μου.. Εγώ έβαλα…

 

Destinator 7 + Euroroads γιατί όλοι λένε είναι το καλύτερο…Εγώ αμφιβάλλω…Ίσως στην Αθήνα σε κάποιες μονοδρομήσεις να είναι καλύτερο.. Έχει απαίσια γραφικά..

Στους επαρχιακούς δρόμους έχει πρόβλημα…Προχθές με πέταξε εκτός διαδρομής..

 

GARMIN με Autodrive hellas 3x1,60 + Anavasi (εκτός δρόμου διαδρομές) + Bluechart (Ναυτικός) .. Οι καλύτερα ενημερωμένοι χάρτες τουλάχιστον για επαρχιακό δίκτυο (Πέραν του κυρίου επαρχιακού δικτύου)… Έχει όλα τα καινούργια κομμάτια της Εγνατίας οδού και του Μαλλιακού.. Ενώ το dest δείχνει χωράφια…Με πολλές πληροφορίες πάνω στον χάρτη (ΡΟΙ κλπ.). Πάρα πολύ καλά γραφικά ..Ιδιαίτερα την νύχτα..

 

IGO 8.3 (νέο) + χάρτες Ευρώπης… Γιατί είναι από τα πιο καλά στην Ευρώπη.. Oι χάρτες Ελλάδος είναι ελλιπείς …. Πάρα πολύ καλά γραφικά την ημέρα.. Μια διαφορετική αίσθηση του τρισδιάστατου…Βλέπεις τον χάρτη όπως ακριβώς οδηγείς.. Με τα βουνά, τον ουρανό, ανηφόρες, κατηφόρες κλπ. Στα τούνελ σκοτεινιάζει… Τα γραφικά για την νύχτα είναι απαίσια..

 

Από σένα εξαρτάται τι θέλεις….

Link to comment
Share on other sites

Tι να σου πώ φίλε μου.. Εγώ έβαλα…

 

Destinator 7 + Euroroads γιατί όλοι λένε είναι το καλύτερο…Εγώ αμφιβάλλω…Ίσως στην Αθήνα σε κάποιες μονοδρομήσεις να είναι καλύτερο.. Έχει απαίσια γραφικά..

Στους επαρχιακούς δρόμους έχει πρόβλημα…Προχθές με πέταξε εκτός διαδρομής..

 

GARMIN με Autodrive hellas 3x1,60 + Anavasi (εκτός δρόμου διαδρομές) + Bluechart (Ναυτικός) .. Οι καλύτερα ενημερωμένοι χάρτες τουλάχιστον για επαρχιακό δίκτυο (Πέραν του κυρίου επαρχιακού δικτύου)… Έχει όλα τα καινούργια κομμάτια της Εγνατίας οδού και του Μαλλιακού.. Ενώ το dest δείχνει χωράφια…Με πολλές πληροφορίες πάνω στον χάρτη (ΡΟΙ κλπ.). Πάρα πολύ καλά γραφικά ..Ιδιαίτερα την νύχτα..

 

IGO 8.3 (νέο) + χάρτες Ευρώπης… Γιατί είναι από τα πιο καλά στην Ευρώπη.. Oι χάρτες Ελλάδος είναι ελλιπείς …. Πάρα πολύ καλά γραφικά την ημέρα.. Μια διαφορετική αίσθηση του τρισδιάστατου…Βλέπεις τον χάρτη όπως ακριβώς οδηγείς.. Με τα βουνά, τον ουρανό, ανηφόρες, κατηφόρες κλπ. Στα τούνελ σκοτεινιάζει… Τα γραφικά για την νύχτα είναι απαίσια..

 

Από σένα εξαρτάται τι θέλεις….

 

 

 

σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση....μαλλον garmin ....

 

υπαρχει απο καπου να το κατεβασουμε για το ομνια?

να το εχεις δοκιμασει και εσυ ισως? να δουλευει.ευχαριστω πολυ!:)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση....μαλλον garmin ....

 

υπαρχει απο καπου να το κατεβασουμε για το ομνια?

να το εχεις δοκιμασει και εσυ ισως? να δουλευει.ευχαριστω πολυ!:)

 

Και τα τρία από ότι γράφω τα εχω εγκατεστημενα και τα τεστάρω συνέχεια...

 

Νομιζω έκανες καλή επιλογη..Το θεωρω το πιο αξιόπιστο!!!!! Εχεις πμ...

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά,

έκανα εγκατάσταση το SpbMobileShell2.1.2-WQVGA-Skins_Release3.1.1 που είναι πολύ καλό από τις φωτογραφίες που έχω δει,αλλά πως το ενεργοποιώ μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ;; δε βγάζω άκρη :!::!::!:

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για το WInd Plus/????

 

το ιδιο ρωτησα και εγω αλλα δεν πηρα απαντηση.πειτε καποιος βρε παιδια που ξερει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ελεος !

Εχετε κανει 500 ερωτησεις για το wind plus και δεν απανταει κανεις

Λετε και λετε τα ιδια

ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗ WIND ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ?

Αν ειναι δυνατον δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά,

έκανα εγκατάσταση το SpbMobileShell2.1.2-WQVGA-Skins_Release3.1.1 που είναι πολύ καλό από τις φωτογραφίες που έχω δει,αλλά πως το ενεργοποιώ μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ;; δε βγάζω άκρη :!::!::!:

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Πήγαινε δες το βίντεο του φίλου μας septic....

 

http://www.onlline.org/omnia/

 

How to install SPB Mobile Shell Skins

 

στο κατω κάτω μέρος της σελίδας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 38ΜΒ ελευθερη μνημη ειναι ενταξει ?

(Με το SPB Shell - με... Low memory Layout!)

Εκανα ενα hack στην registry οπου αλλαζεις μια τιμη απο 1 σε 0 και αλλαξε το dialer πληκτρολογιο.Με αυτο το hack λεει αποταμιευεις 6ΜΒ μνημης.Που ειναι οεο ?Μηπως σου αφαιρει 6ΜΒ μνημης ?Πριν με high mmeory layout και χωρις αυτο το χακ ειχα 45-47ΜΒ ελευθερα.

 

Επισης οταν απενεργοποιω την οθονη στο wmp (πατωντας το power κουμπακι) κλεινει κανονικα η οθονη.Αλλα οταν την ανοιγω με παει στο κεντρικο μενου και οχι στο media player.Υπαρχει τροπος να με παει κατευθειαν στο wmp ?

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ρωτησα και εγω αλλα δεν πηρα απαντηση.πειτε καποιος βρε παιδια που ξερει

 

Οταν ήταν απεριόριστο και είχα΄κιεγώ το wind plus εμπαινα με αυτές τις ρυθμίσεις τις οποίες είχα βρεί κάπου στο myphone

 

Press Start

Select Settings

Select Connections tab

Select Connections

Select Advanced tab

Press Select Networks

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Select Modem tab

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Modem: Cellural Line (GPRS)

Press Next

Access Point Name: gwap.b-online.gr

Press Next

User name: wap

Password: wap

Domain:

Press Finish

Select Proxy Settings tab

Set the following

This network connects to the Internet: tick

This network uses a proxy server to connect to the Internet: tick

Proxy server: 192.168.200.10

Press Advanced

HTTP: 192.168.200.10 port 9401

WAP: 192.168.200.10 port 9401

Secure WAP: 192.168.200.10 port 9401

Socks: 192.168.200.10 port 1080

Press Ok

Press Ok again

 

Μπες και στις ρυμίσεις - Σύνσεση - Σύνδεση προγράμματος περιήγησης και βάλε επιλογή δικτύου WAP

Έμπαινα με οπεραμινι, νομίζω ότι δεν δουλεύει το κανονικό οπερα. Βέβαια το δίκτυο ήταν τόσο χάλια που τις περισσότερες φορές δεν συνδεόταν

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Έχω τις εκδόσεις trial στα παρακάτω λεξικά. Μήπως κάποιος μπορεί να μου στείλει πμ οδηγίες και διεθύνσεις για να ''αγοράσω....'' τα κανονικά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

- LingvoSoft-Talking-PhraseBook 2006 -French-Greek-for-Windows

- LingvoSoft-Talking-Travel-Dictionary 2008 -ML14-for-PocketPC

- LingvoSoft-Talking-Dictionary 2008 -English-Greek-for-PocketPC

- LingvoSoft-Talking-PhraseBook 2008 -English-Greek-forPocketPC

Note 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...