Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτησουλα.........ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΝΙΑ χωρις καμμενο PIXEL?

Καλη ερωτηση πιστευω......εαν μου πει καποιος υπαρχει....θα του συνηστουσα να ξανακοιταξει προσεκτικοτατα την οθονη του σε σκοτεινο μερος με ενεργοποιημενη την καμμερα........και μου λεει....ξερετε εκεινα τα μικρουλικα σε μεγεθος βελονας κουκιδακια με μπλε και πρασινους κοκκους......:p

Εκτος και εαν η παρεα μου ειναι ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ γκαντεμιδες..........

Εχω να πω οτι η ποιοτητα δεν μου πολυαρεσε....αλλα γενικα σαν τηλεφωνο και δυνατοτητες ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ....:)

 

ολα οκ , no Broken Pixels ,

παιξε joker φιλε προλαβαινεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστευω......ψαξου λιγο ακομα.....ισως θα πρεπει να εξασκισης την παρατηριτικοτητα σου............:lol::p

Εκτος και εαν θελεις να σου τα δειξω απο κοντα ενα ενα :lol::X

Link to comment
Share on other sites

δεκα λεπτα κλειστηκα στο δωματιο με το που διαβασα το post σου , αλλα ευτυχως δεν εχω προβλημα ...... ρε παιδια flash σελιδες δεν παιζουν τι πρεπει να κανω install εβαλα ενα flash lite 2.1 αλλα μαλλον δεν πρεπει να ειναι το σωστο :angry:
Link to comment
Share on other sites

δεκα λεπτα κλειστηκα στο δωματιο με το που διαβασα το post σου , αλλα ευτυχως δεν εχω προβλημα ......

 

Μαλλον εσυ εισαι ο τυχερος.......τρεχα για joker γρηγορα.....:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτησουλα.........ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΝΙΑ χωρις καμμενο PIXEL?

Καλη ερωτηση πιστευω......εαν μου πει καποιος υπαρχει....θα του συνηστουσα να ξανακοιταξει προσεκτικοτατα την οθονη του σε σκοτεινο μερος με ενεργοποιημενη την καμμερα........και μου λεει....ξερετε εκεινα τα μικρουλικα σε μεγεθος βελονας κουκιδακια με μπλε και πρασινους κοκκους......:p

Εκτος και εαν η παρεα μου ειναι ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ γκαντεμιδες..........

Εχω να πω οτι η ποιοτητα δεν μου πολυαρεσε....αλλα γενικα σαν τηλεφωνο και δυνατοτητες ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ....:)

 

Εχεις δικιο φιλε μου, το ειχα αναφερει κι εγω πριν λιγους μηνες.

Ειναι πολυ συχνο το φαινομενο. Επειδη το πρωτο μου ομνια ειχε καμμενα πιξελς το εψαξα το θεμα και σε φορουμ του εξωτερικου υπαρχουν πολλες αναφορες.

Οντως πολλοι μπορει να εχουν και να μην το εχουν αντιληφθει. Το δικο μου παντως το αλλαξα.

Κατα τ'αλλα η overall ποιοτητα του ειναι εξαιρετικη πιστευω. Το κυριοτερο ειναι οτι δεν τριζει πουθενα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά μήπως ξέρετε αν υπάρχει κάποιο ελληνοαγγλικο και αντίστροφα λεξικό για το κινητό μας ?

 

Lingvosoft Greek-English Talking Dictionary

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Lingvosoft Greek-English Talking Dictionary

 

σε ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση απάντηση σου. μήπως να με βοηθούσες λίγο περισσότερο στο από που μπορώ να το βρω ? είναι free?

tex
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα και εγω ... προς το παρον το παιζω κινεζος και εξασκω την υπομονη μου ... θα το ανοιξω του χρονου :) :) :)
Link to comment
Share on other sites

προς το παρον χαζευω το ολα του θεμου... εχει ωραια ομνιαααααουα :rolleyes::D:rolleyes:

το πηρα απο γερμανο τελικα ... μου ειπαν πως δεν εχουν 16αρι και πηρα το 8αρι

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους....

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι....

το omnia παίρνει την ίδια έκδοση Garmin που παίρνουν και τα Nokia?

την έκδοση 5.00.20 δηλαδή??

 

 

έψαξα αλλά δεν βρήκα απάντηση...και οι σελίδεσ ήταν πολλές...έκανα και search!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους....

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι....

το omnia παίρνει την ίδια έκδοση Garmin που παίρνουν και τα Nokia?

την έκδοση 5.00.20 δηλαδή??

 

 

έψαξα αλλά δεν βρήκα απάντηση...και οι σελίδεσ ήταν πολλές...έκανα και search!

 

Οχι φιλε μου του νοκια ειναι για symbian εσυ θα βρευς για windows mobile (Garmin Mobile XT for WindowsMobile V4.20.50w and Greek Map)δεν ξερωεαν διατιθεται ποιο καινουρια εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου του νοκια ειναι για symbian εσυ θα βρευς για windows mobile (Garmin Mobile XT for WindowsMobile V4.20.50w and Greek Map)δεν ξερωεαν διατιθεται ποιο καινουρια εκδοση

 

Υπάρχει έκδοση 5.00.20 για windows mobile...

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ όλους....για την αμεσότητα και την βοήθεια!

βρήκε ο φίλος μου την έκδοση GarminXT_5.00.20w

πιστεύω αυτή είναι...

 

 

οι χάρτες 3 σε 1 κτλ, μπαίνουν οι ίδιοι που μπαίνουν και στα νοκια???

ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ όλους....για την αμεσότητα και την βοήθεια!

βρήκε ο φίλος μου την έκδοση GarminXT_5.00.20w

πιστεύω αυτή είναι...

 

 

οι χάρτες 3 σε 1 κτλ, μπαίνουν οι ίδιοι που μπαίνουν και στα νοκια???

ευχαριστώ και πάλι!

 

Ναι οι ιδιοι ειναι...Ειναι σε .img....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα!

 

θελω να κανω δωρο σε μια κοπελα μια θηκουλα για το OMNIA της και ψαχνω ψαχνω αλλα δεν βρισκω τιποτα τοσο εντυπωσιακο οπως αυτες που κυκλοφορουν πχ για iphone... στο iphone μου εγω εχω μια noel + mirror protect film εμπρος..

 

υπαρχει κατι τετοιο σε OMNIA? η εστω μια καλη θηκουλα? δεν με απασχολει απο ελλαδα η εξωτερικο...

 

ευχαριστω πολυ !:)

Link to comment
Share on other sites

SORRY ΠΟΥ ΓΡΑΦΟ ΜΕ ΚΕΦΑΛΕΑ.

**************************:):):):)

ΑΓΑΠΙΤΙ ΦΙΛΙ,ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΙΜΑ ΠΛΕΣΙΟ ΕΝΑ ΚΙΝ.SAMSUNG OMNIA i900.

ME ΤΗΝ ΣΙΣΚΕΒΙ ΔΕΝ ΙΠΙΡΚΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΓΑΡΜΙΤ ΓΙΑ GPS.ΔΕΝ ΤΟ ΙΚΣΕΡΑ ΠΟΣ ΤΟ ΔΙΝΑΝ ΧΟΡΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΑ.ΤΟΡΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΟΣ ΣΤΙΚΙΖΙ 140 ΕΥΡΟ.(ΤΙΝ ΣΙΣΚΕΥΙ ΤΟ ΠΙΡΑ ΜΕ ΚΑΠΙΑ ΕΠΙΔΟΤΙΣΙ ΑΠΟ ΤΙ VODAFON.ΔΕΝ ΕΧΟ ΤΙΣ ΔΙΝΑΤΟΤΙΤΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΟ.....ΜΙΠΟΣ Ι ΠΑΡΚΙ ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΝΤΟΝ ΒΡΟ FREE.

KAI ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΦΚΑΡΙΣΤΟ.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΙΓΙΑ ΠΑΝ ΑΠΟΛΑ......(ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΠΙΡΟΣ):(

 

ΚΑΛΙ ΠΡΟΤΟΧΡΟΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα κι εγώ το εν λόγω κινητό και πραγματικά δεν μπορώ με τίποτα να το λειτουργήσς καθώς έχει ΑΠΕΙΡΕΣ λειτουργίες και δεν είμαι και πολύ της τεχνολογίας... Φαντάζομαι θα το συνηθίσω με τον καιρό...

 

Ερωτήσεις :

 

1) Όταν το πρωτοάνοιξα βγήκε ένας σταυρός που πήγαινε σε 5 σημεία της οθόνης και ζητούσε να τον πατήσω, προφανώς για λόγους calibration. Τον πάταγα λοιπόν συνέχεια αλλά αυτός συνέχιζε να κινείται στα ίδια 5 σημεία κυκλικά. Στην ουσία το calibration δεν τελείωνε ποτέ... Υπάρχει λόγος ανησυχίας ? Όταν το έκανα με την ακίδα, μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα ήταν εντάξει... Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω την παραπάνω οθόνη για να ξανακάνω το calibration ?

 

2) Έχω ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα με τις οθόνες που έχουν ράβδους κύλισης πάνω-κάτω και δεξιά αριστερά... Πώς στην ευχή γίνεται το scrolling ? Μόνο με το trackpad καταφέρνω να κάνω scrolling με το να πάω το βελάκι του Mouse πάνω στο βελάκι της ράβδου κύλισης.

 

3) Πώς στην ευχή σβήνονται οι φωτογραφίες που έχω τραβήξει ? Τις βλέπω από το βελάκι κάτω δεξιά στη φωτογραφική μηχανή αλλά όταν πατάω τον κάδο ανακύκλωσης, βγαίνει ένα popup "Επιβεβαίωση Διαγραφής" με επιλογές ΟΚ και Ακύρωση, οι οποίες όμως είναι greyed out και δεν μπορώ να τις πατήσω !

 

4) Από που επιλέγω/αφαιρώ τα εικονίδια που εμφανίζονται αριστερά στο κινητό στην κύρια οθόνη ? (ημ/νια, σημειώσεις, ώρα κ.τ.λ.) ?

 

Έχω απελπιστεί !!! Μάλλον η τεχνολογία προχώρησε πολύ πιο μπροστά από εμένα...

 

Thanks in advance for any help.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και να το χαρείς τη νέα χρονιά! Χρόνια πολλά! ;)

καλη χρονια επισης περιμενω την μπεμπα και το ......ομνια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...