Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο http://www.pspmyspace.com/omnia/2008/09/how-to-hard-res.html το δοκιμασες? με κλειστο το ΟΜΝΙΑ πατα τα δυο πληκτρα κλησης (πρασινο και κοκκινο :lol:) και χωρις να τα αφησεις κανε reset. θα πρεπει να σου εμφανισει την εικονα που θα δεις παραπανω :)

 

Εσυ το εχεις δοκιμαση?

Δεν θελω να κανω καμια πατατα και μετα μου πουν διαφορες μ@λ@...

Θα ηθελα να μαθω εαν του εμφανιστικε κανενως το ιδιο προβλημα.......φαινεται οτι κολλαει ο επεξεργαστης.......ζεστενεται πολυ....παρολο που ειναι κολλημενο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτος ειναι ο τροπος που λεει και η Νεκταρια. Αν και κατα την αποψη μου, ειναι μαλλον προβλημα με rom.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι ο τροπος που λεει και η Νεκταρια. Αν και κατα την αποψη μου, ειναι μαλλον προβλημα με rom.

 

Θα το αφησω ετσι ωστε να το δουνε εκει.......και να επιδιωξω αντικατασταση......δικαιουμαι αντικατασταση με προβληματικη ρομ?

Στο κατω κατω εαν ειναι ρομ ας το κανουν και να το κρατησουν αυτοι...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δικαιουσαι, αρκει να μην εχεις βαλει το χερακι σου.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δικαιουσαι, αρκει να μην εχεις βαλει το χερακι σου.

 

Θα σας πω αυριο....:D:p

Το θεμα ειναι οτι περιμενα να ξεκινησω με καποιες εντυπωσης πανω στο τηλεφωνο και δεν προλαβα καν......παντως σε γενικες γραμμες για αυτο το λιγο διαστημα που μπορεσα και το επαιξα λιγο μου αφησε της καλυτερες.......ερχομαι αλλωστε και απο ενα εξησου πολυ καλο τηλεφωνο το i780 που εχει αρκετα κοινα στοιχεια....αλλα το συγκεκριμενο σ'αυτο το μικρο διαστημα εκανε τη διαφορα......:)

Ελπιζω να το χαρω και εγω και να μην καταληξουμε αυριο στο Γερμανο να χορευουμαι τσαμικο και καλαματιανο.......ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΟΡΕΨΟΥΜΕ...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο;

 

Καινουργιο radio κι οι μεχρι στιγμης εντυπωσεις: phone και Gps καμπανα !!!

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο radio κι οι μεχρι στιγμης εντυπωσεις: phone και Gps καμπανα !!!

 

+1 κι απο 'μενα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ισως ακουστει χαζο, αλλα το εχω καιρο απορια. Οταν λετε "ραδιο", εννοειτε το ραδιοφωνο ή κατι αλλο;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ισως ακουστει χαζο, αλλα το εχω καιρο απορια. Οταν λετε "ραδιο", εννοειτε το ραδιοφωνο ή κατι αλλο;

 

Ειναι το κομματι του λειτουργικου που εχει να κανει με οτι λειτουργει με κεραια.

π.χ. phone, gps, wi-fi κλπ (α, και ραδιοφωνο :D:D:D )

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα. Και απ οτι καταλαβα, το περναμε στο κινητο και απο εκει το εγκαθιστουμε ή το κανουμε κατι αλλο;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι απλη επανεκκινηση. Υπαρχει και το hard reset που μπορεις να βαλεις καποια αλλη rom με σκοπο να μην κολλαει, γιατι ισως να εχει προβλημα αυτη. Για δωσε μας κανενα στοιχειο του κινητου, ωστε να σε βοηθησουμε.

 

Καλα ουτε ρομ δεν ξερω πως να βαλω...το πηρα σημερα και εχει πανω κατο Ι.0 ελεγε...παιδια βοηθειαααααα δεν μπορω να μπω να τη διαβασω πως κανω hard reset οταν κολλαει και δεν μπορω να μπω μεσα?

 

Πρωι πρωι στο γερμανο αυριο να το δουν. Καλο ειναι να μην του κανεις τιποτα απο εδω μεσα, ωστε αν εχει κατι εργοστασιακο, να μην δουν καποια αλλη αλλαγη και δεν το δεχτουν.

 

Υστερα τι να πω για πρωτη εντυπωση?

Με το που το πηρα.......το πρωτο μου μηνυμα ρε γμτο......:mad::X

 

Σε μια παρτιδα, ειναι αδυνατο ολα τα κομματια να ειναι τελεια. Καποιο θα ειναι προβληματικο. Δεν εχει να κανει ομως με ολη την παρτιδα, ή το κινητο γενικα. Απλα ετυχε. Αν στο αλλαξουν και το χρησιμοποιησεις, θα δεις γιατι το λατρεψαμε τοσα ατομα...

 

αυτο http://www.pspmyspace.com/omnia/2008/09/how-to-hard-res.html το δοκιμασες? με κλειστο το ΟΜΝΙΑ πατα τα δυο πληκτρα κλησης (πρασινο και κοκκινο :lol:) και χωρις να τα αφησεις κανε reset. θα πρεπει να σου εμφανισει την εικονα που θα δεις παραπανω :)

 

Εσυ το εχεις δοκιμαση?

Δεν θελω να κανω καμια πατατα και μετα μου πουν διαφορες μ@λ@...

Θα ηθελα να μαθω εαν του εμφανιστικε κανενως το ιδιο προβλημα.......φαινεται οτι κολλαει ο επεξεργαστης.......ζεστενεται πολυ....παρολο που ειναι κολλημενο

 

Αυτος ειναι ο τροπος που λεει και η Νεκταρια. Αν και κατα την αποψη μου, ειναι μαλλον προβλημα με rom.

 

Ισως ακουστει χαζο, αλλα το εχω καιρο απορια. Οταν λετε "ραδιο", εννοειτε το ραδιοφωνο ή κατι αλλο;

 

Α μαλιστα. Και απ οτι καταλαβα, το περναμε στο κινητο και απο εκει το εγκαθιστουμε ή το κανουμε κατι αλλο;

 

εδω χαθηκε η μπαλλα....

 

φιλε αρειανε θελεις να βοηθησεις αλλα μονο αυτο δεν κανεις..

 

ενω καλα καλα δεν ξερεις τι κανει το hard reset το προτεινεις στον macοuin...αμεσως ποιο κατω λες οτι ετσι γινεται το hard reset....γιατι δεν το εξηγεις απο αρχης στο παληκαρι που παιδευεται αφου ...το ηξερες οτι ειναι η μονη λυση?

και κανουμε hard resetγια να επαναφερουμε το τηλ στις εργοστασιακες ρυθμισεις ...οχι για να βαλουμε αλλη ..ρομ...

 

φιλε macouin παρακαλεις για βοηθεια και λυση στο προβλημα σου,

εχεις ανοιξει μια ανουσια συζητηση με τον areiano και λυση δεν εχεις βρει....

 

και μολις ερχεται η nectaria και σου δινει την λυση ωστε να σε βοηθησει,απλα την αμφισβητεις....επειδη ειναι κοπελα?

 

αν δεν εισαστε σιγουροι παιδια για το τι προτεινετε το τι ζητατε...μην το κανετε απλα..

 

φιλικα παντα αλλα ετσι δεν εξυπηρετειται κανεις ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ξερω πολυ καλα τα ειδη των reset, πως γινονται και τι παθαινει κανεις οταν κανει τι. Μια χαρα κατατοπιστικος ημουν. Αν δεν εβγαλες νοημα εσυ, ειναι αλλο προβλημα. Και μην το παιζεται παντογνωστες μερικοι επειδη εχετε απαντησει μερικες χιλιαδες ερωτησεις, γιατι κατι ξερουν και οι αλλοι. Διαβαζετε λιγο πιο προσεκτικα.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ξερω πολυ καλα τα ειδη των reset, πως γινονται και τι παθαινει κανεις οταν κανει τι. Μια χαρα κατατοπιστικος ημουν. Αν δεν εβγαλες νοημα εσυ, ειναι αλλο προβλημα. Και μην το παιζεται παντογνωστες μερικοι επειδη εχετε απαντησει μερικες χιλιαδες ερωτησεις, γιατι κατι ξερουν και οι αλλοι. Διαβαζετε λιγο πιο προσεκτικα.

 

φιλε μου δεν το παιζει κανεις παντογνωστης.

 

θελεις να βοηθησεις?καντο σωστα. αλλιως μην το κανεις καθολου...

 

αυτο ειπα και τπτ παραπανω.

 

τωρα κατα ποσο ησουν η οχι κατατοπιστικος... αυτο ειναι αλλη ιστορια :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Στην καθε απορια που ειχε, απαντησα με ακριβεια. Προφανως δεν του ειπα πως γινεται το hard για να μην γινει καμια στραβη και το κλαιει. Αλλα απο τη στιγμη που αναφερθηκε, και ρωτησε αν ειναι ετσι, συμφωνησα εμμενοντας στην αρχικη αποψη μου. Αν δεν ειναι κατατοπιστικο αυτο, τοτε κατι δεν βλεπεις καλα. Οσο για τα 2 ποστ με τις ερωτησεις μου, ηταν κατι το τελειως ασχετο με το προβλημα του παιδιου, και απορω τι δουλεια ειχαν να τις συμπεριλαβεις. Αρα, μαλλον δεν διαβασες και δεν κατανοησες καλα πως πηγαινε, και που, η μπαλα, γι αυτο και εχασες τη συνοχη.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε zaxaraki....πρωτα απο ολα θα ηθελα να πω οτι δεν αμφησβητω κανεναν ανεξαρτητου φιλου....

Ζητησα γνωμη να δω εαν ξερει κανεις να μου πει εαν το εχει συναντηση το προβλημα αυτο........και το hard reset δεν το κανω(οχι λογο αμφισβητησης αλλα για να μην δωσω λυση σε ενα προβλημα που ισως δεν ειναι προσωρινο)

Απο εκει και περα ομως θα χαρακτηριζα αδικη την επιθεση αυτη διοτι θεωρω οτι τα παιδια δεν το κανανε εσκεμενα αλλα προσπαθησαν οσο μπορει ο καθενας να βοηθησουν....

Τελειως φιλικα εαν και καινουριος στο post αυτο :)

Link to comment
Share on other sites

τι καθομαι και μιλαω?:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

τι καθομαι και μιλαω?:O

 

Πες μου λοιπον και βοηθησε με εαν θες(δωσε μου τη γνωμη σου και εσυ)

Εγω το τηλεφωνο το συσκευασα και αυριο θα το επιστρεψω....(προσωπικη προτοβουλια)αλλα δεν μου ειπες και εσυ τι προτεινεις?το γνωριζεις το προβλημα αυτο?:)

Δυστυχως δεν μπορω να κατσω να διαβασω 600 σελιδες απο την αρχη.και γιαυτο ζηταω τη βοηθεια σας.........πιστευω παντως οτι οσοι εχουν τετοια συσκευη δεν ειναι τελειως ασχετοι......:p

Link to comment
Share on other sites

Και επανερχομαι κατοπιν της, ατυχεστατης, παρεμβασης.

Το αρχειο με το ραδιο, πως το αξιοποιει καποιος;

Πασα βοηθεια, απο ατομα με θεληση, δεκτη.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Και επανερχομαι κατοπιν της, ατυχεστατης, παρεμβασης.

Το αρχειο με το ραδιο, πως το αξιοποιει καποιος;

Πασα βοηθεια, απο ατομα με θεληση, δεκτη.

 

 

http://omniacs.net/showthread.php?t=540

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Πες μου λοιπον και βοηθησε με εαν θες(δωσε μου τη γνωμη σου και εσυ)

Εγω το τηλεφωνο το συσκευασα και αυριο θα το επιστρεψω....(προσωπικη προτοβουλια)αλλα δεν μου ειπες και εσυ τι προτεινεις?το γνωριζεις το προβλημα αυτο?:)

Δυστυχως δεν μπορω να κατσω να διαβασω 600 σελιδες απο την αρχη.και γιαυτο ζηταω τη βοηθεια σας.........πιστευω παντως οτι οσοι εχουν τετοια συσκευη δεν ειναι τελειως ασχετοι......:p

 

φιλε μου κανε ακριβως αυτο που σου ειπε η νεκταρια.

 

αφου πρωτα εχεις φορτισει το κινητο σου καλα!!

 

επαναφερεις το κινητο σου σε εργοστασιακες ρυθμισεις και ΔΕΝ διακινδυνευεις καμια εγγυηση!!

 

το ζεσταμα που αναφερεις δεν ειναι ανυσηχητικο...

 

φιλικα Δημητρης

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

Οπως ειδα στο ποστ που με παρεπεμψες, λεει οτι εκεινο το ραδιο ειναι με συγκεκριμενη ρομ. Αυτο το ραδιο που αναφερθηκε παραπανω, για ποια ρομ ειναι; Για ολες;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειδα στο ποστ που με παρεπεμψες, λεει οτι εκεινο το ραδιο ειναι με συγκεκριμενη ρομ. Αυτο το ραδιο που αναφερθηκε παραπανω, για ποια ρομ ειναι; Για ολες;

 

τα ραδιος δεν ειναι για συγκεκριμενη ρομ,απλα την χρονικη στιγμη που εγινε το ποστ εκεινη η ρομ ηταν η πιο σταθερη.

ο φιλος sakislife σε παρεπεμψε εκει για τις οδηγιες που ζηταγες και οχι για το καθεαυτο ραδιο και ρομ που αναφερει το ποστ.

λιγες παραπανω πληροφοριες εκει...

http://omniacs.net/showpost.php?p=7550&postcount=130

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Και μια τελευταια απορια. Με αυτη τη διαδικασια της αλλαγης, δεν εχουμε τιποτα παραπλευρες απωλειες, ετσι;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...