Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά βρήκα αυτήν http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003940 την θήκη για το omnia πως την βλέπετε?

 

παρτη την εχω παρει. ειναι καλη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα,

 

θελω να πω ενα μεγαλο BRAVO σε ολους σας και ενα ακομα μεγαλυτερο σε αυτους που με το λιγο παραπανω ψαξιμο τους μας ανοιγουν τα ματια για το ομνια...

μολις τελειωσα το διαβασμα με τις 443 σελιδες και μπορω να πω οτι εχω παρει αρκετες πληροφοριες χαρη σε εσας ωστε μολις παρω το ομνια (ειναι θεμα ωρων να μου ερθει σπιτι) να μπορεσω να το λειτουργησω σαν να λειτουργω wm χρονια (ειναι το πρωτο μου wm).

 

Θελω να πω ομως με την σειρα μου ενα μεγαλο ΑΙΣΧΟΣ σε αυτους που ρωτανε και ξαναρωτανε τα ιδια και τα ιδια χωρις να ψαχνουν πρωτα και να το μονο που λενε ειναι: ''επειδη ειναι πολλα και δεν μπορω να ψαχνω παρακαλω πειτε μου πως...''

κατσε ρε φιλε μ.....ας ειμαι εγω που διαβαζω τοσες μερες ολες τις σελιδες κατσε διαβασε η εστω ψαξε λιγο με το search εδω ή στο google.

 

 

Ευχαριστω για την βοηθεια σας μεχρι τωρα συνεχιστε την πολυ καλη δουλεια σας...:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

θελω να πω ενα μεγαλο BRAVO σε ολους σας και ενα ακομα μεγαλυτερο σε αυτους που με το λιγο παραπανω ψαξιμο τους μας ανοιγουν τα ματια για το ομνια...

μολις τελειωσα το διαβασμα με τις 443 σελιδες και μπορω να πω οτι εχω παρει αρκετες πληροφοριες χαρη σε εσας ωστε μολις παρω το ομνια (ειναι θεμα ωρων να μου ερθει σπιτι) να μπορεσω να το λειτουργησω σαν να λειτουργω wm χρονια (ειναι το πρωτο μου wm).

 

Θελω να πω ομως με την σειρα μου ενα μεγαλο ΑΙΣΧΟΣ σε αυτους που ρωτανε και ξαναρωτανε τα ιδια και τα ιδια χωρις να ψαχνουν πρωτα και να το μονο που λενε ειναι: ''επειδη ειναι πολλα και δεν μπορω να ψαχνω παρακαλω πειτε μου πως...''

κατσε ρε φιλε μ.....ας ειμαι εγω που διαβαζω τοσες μερες ολες τις σελιδες κατσε διαβασε η εστω ψαξε λιγο με το search εδω ή στο google.

 

 

Ευχαριστω για την βοηθεια σας μεχρι τωρα συνεχιστε την πολυ καλη δουλεια σας...:D:D:D:D:D:D

 

εχω το ομνια 20 μερες και τοσο καιρο παρα τον ελαχιστο ελευθερο χρονο που εχω διαβασα ολες τισ σελιδες και πηρα παρα πολλα. σας ευχαριστω ολους για την μεγαλη προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

2η μερα με το ΟΜΝΙΑ και εχω προβληματα

 

1. Οταν χτυπαει το κουδουνι ξεκιναει στην ενταση που το εχω ρυθμηση

και στο 2ο 3ο χτυπο χαλαει τον κοσμο σε βαθμο παραμορφοσης.

οτι ρυθμηση και να του βαλω αυτο κανει τα δικα του.

2. Μεσα σε 2 μερες πριν λιγο τελειωσε η 3η φορτηση μετα κοπων και βασανων

Το ειχα αφηση να σβεισει μονο του και μετα το εβαλα στον φορτωτη του

και το ξανανοιξα και το αφησα .

μετα απο 3 ωρες παω και το βρησκω ακομα να φορτιζει και ηταν περιπου

η μπαρα λιγο πιο πανω απο την μεση περιπου στο 60% (σε μενα δεν λεει ποσοστο

τις % για το ποσο εχει φορτωση η ποσο εχει απομεινη) , αυτο με εβαλε σε σκεψεις

και ετσι χωρις να το βγαλω απο τον φορτωτη απλος το απενεργοποιησα και το

ξανα ενεργοποιησα και μεσα σε 10 λεπτα το φωτακι εγινε πρασινο (για πρωτη φορα).

 

Εχει κανεις καποια ιδεα του τι συμβαινει ?????

Link to comment
Share on other sites

Exw balei tou paul (modaco) tin rom DTHJ6 kai den mporw na labw arxeia apo allon. eno stelno kanonika den mporw na labw. exw kanei to bluetooth visible kai to beam einai anoikto...

 

an mporei kapoios na mou pei ti tha kanw

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

OMNIA FOR EVER:bow::respect::clap: :kill: HTC ΑΡΚΕΤΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΘΗΚΑΜΕ:whip:

 

 

 

δεν 3ερω αν η αναλυση παιζει ρολο.. τα ματια μου βλεπουνε μεγαλυτερη επιφανεια εργασειας στην μικρη αναλυση.. δεν 3ερω αμα ειναι απατη η αναλυση που δηλωνουνε.. αλλα .. η εικονες αλλα μου λενε..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

δεν 3ερω αν η αναλυση παιζει ρολο.. τα ματια μου βλεπουνε μεγαλυτερη επιφανεια εργασειας στην μικρη αναλυση.. δεν 3ερω αμα ειναι απατη η αναλυση που δηλωνουνε.. αλλα .. η εικονες αλλα μου λενε..

 

εχειs δικιο.επισηs εχω πει οτι το μεγεθοs οθονηs του omnia ειναι ιδανικο.ποιο πανω παs στην παντοφλα μερια.ποιο κατω θεs γυαλια για να βλεπειs.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

ειμαι και εγω ενας ακομη omniaκατοχος αλλα νεος σε windosmobile μπλιμπλικοκατασταση και οπως ειναι φυσικο εχω λαλησει:dizzy:

λοιπον προσκαλω οποιον ειναι απο Αθηνα και ειναι γνωστης του omnia για κερασμα καφε- φαι-μπυρες μεχρι και βολτα με καθαροαιμο εντουρο να ερθει και να φερει κανα προγραμματακι να μου δειξει 10 πραγματα :superman:::O

 

Δημητρης

 

ΥΓ το ονομα το εγραψα μπας και με λυπηθει καποιος επειδη αυριο ειναι η γιορτη μου:lol:

 

χρονια πολλα δημητρη οτι επιθυμειs,πολυχρονοs,καλοριζικο το omnia!

Link to comment
Share on other sites

Exw balei tou paul (modaco) tin rom DTHJ6 kai den mporw na labw arxeia apo allon. eno stelno kanonika den mporw na labw. exw kanei to bluetooth visible kai to beam einai anoikto...

 

an mporei kapoios na mou pei ti tha kanw

 

χχμμμ δεν εχω βαλει αυτη την rom...με dryar bt δεχεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνει κόπο σε κάποιον 2 ερωτήσεις:

Εχει μέσα google maps και πως είναι το GPS με αυτούς τους χάρτες?

Το A-GPS είναι προαιρετική επιλογή ή σε χρεώνει κατα βούληση?

Ευχαριστώ και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνει κόπο σε κάποιον 2 ερωτήσεις:

Εχει μέσα google maps και πως είναι το GPS με αυτούς τους χάρτες?

Το A-GPS είναι προαιρετική επιλογή ή σε χρεώνει κατα βούληση?

Ευχαριστώ και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες.

 

Το google maps θελει και ιντερνετ για να δουλεψει, καλυτερα destinator/igo για χαρτη.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλες και όλους τους φίλους που γιορτάζουν σήμερα. Μακάρι όλοι να έχουν (ή να βρίσκουν) λόγο για να γιορτάζουν καθημερινά.:):):)
Link to comment
Share on other sites

εχειs δικιο.επισηs εχω πει οτι το μεγεθοs οθονηs του omnia ειναι ιδανικο.ποιο πανω παs στην παντοφλα μερια.ποιο κατω θεs γυαλια για να βλεπειs.

 

Για καποιους και το omnia παντοφλα ειναι:p, γουστα ειναι αυτα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

αρα μαλλον στην ευρωπη θα ισχυει για 2 χρονια.θενκς!

 

You are welcome... Και αν κάποιος στην Ελλάδα ισχυριστεί κάτι διαφορετικό,υπάρχει και η Γενική Γραμματεία Καταναλωτή (υπουργείο ανάπτυξης/πρώην εμπορίου) και που λειτουργεί άψογα και τους αλλάζει τα φώτα και παρέχεται εντελώς δωρεάν!!! Την έχω χρησιμοποιήσει ουκ ολίγες φορές!!!

 

:):)

Link to comment
Share on other sites

Τα κλασικα τα δοκιμασες? 12345,1234,0000

 

Δοκίμασε το pin της κάρτας του συναδέλφου σου... Πιθανόν ο φιλαράκος το άναψε πριν πας εσύ και κατά το πρώτο άναμα (ή μετά από hard reset) το OMNIA μεταξύ άλλων ρωτά το χρήστη αν επιθυμεί να έχει κωδικό πρόσβασης στα windows/συσκευή.Άρα αν όντως δεν σκαμπάζει μάλλον θα πάτησε το pin του έστω και χωρίς την κάρτα του μέσα.Αλλιώς hard reset με τις διαδικασίες που έχουν περιγράψει οι γνώστες στο forum αυτό.

;););)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πολύ ποιο ασφαλής τρόπος για να "σωπαίνει" η κάμερα. Έφτιαξα ένα σετάκι με wav's αθόρυβα και μαζί τα αυθεντικά. Αντιγράφουμε όποτε θέλουμε και άλο ένα σημαντικό είναι ότι εκτός το "φίμωμα" της καμερας ΕΛΑΦΡΕΝΕΙ και η εφαρμογή γιατί τα wav's είναι 44bytes εκάστος..

 

Και δεν πειράζουμε και την registry ;)

 

Δείτε εδώ στο 13ο ποστ.

 

 

Καλέ μου φίλη/ε,

 

Το πρόβλημα ήταν ότι την πάτησα ήδη... Ευτυχώς ύστερα από πολύ ψάξιμο γλίτωσα το hard reset! Στη συσκευή μου,φάκελος Windows υπήρχαν 8 αρχεία ήχου που αφορούσαν τις λειτουργίες της κάμερας. Όταν έβαζα να τα ακούσω ήταν τελείως κενά (χωρίς ήχο,ή με διάρκεια 0:00). Τους άλλαξα αρχικά το όνομα και ξαναέτρεξα την κάμερα και ω του θαύματος,η συσκευή/windows "δημιούργησαν τα αυθεντικά και όλα είχαν καλώς! (shutter1,2,3-start,stop rec,focusok,κλπ).

Όσοι την "πάτησαν" και εγκατέστησαν το cameramute.cab και δεν μπορούν να το ξεφορτωθούν,ας δοκιμάσουν το ίδιο! Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση.

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα δημητρη οτι επιθυμειs,πολυχρονοs,καλοριζικο το omnia!

ευχαριστω πολυ

τωρα τι επιθυμω ..........:O

destinator - απο που το κατεβαζω ? :X please πμ:ninja:

Link to comment
Share on other sites

η γλωσσα δεν αλλαζει παρα μονο αν φορτωσεις αλλη ρομ (με αλλη γλωσσα)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση μαν. :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ

τωρα τι επιθυμω ..........:O

destinator - απο που το κατεβαζω ? :X please πμ:ninja:

 

σε λιγο εχειs pm:)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνει κόπο σε κάποιον 2 ερωτήσεις:

Εχει μέσα google maps και πως είναι το GPS με αυτούς τους χάρτες?

Το A-GPS είναι προαιρετική επιλογή ή σε χρεώνει κατα βούληση?

Ευχαριστώ και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες.

 

stathop βαλε destinator η ico μην ταλαιπωρησε:)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Βασικά κατέβασέ το από ΕΔΩ. Κάνε uninstall αυτό που έχεις και εγκατέστησε αυτό. Εάν έχεις Ελληνικό βάλτο στην microSD. Την οποία microSD να την έχεις ονομάσει Storage και ΟΧΙ αποθήκευση. Πολλά προγραμματάκια (έχει συζητηθεί και εδώ) δεν αναγνωρίζουν το ελληνικό σετ χαρακτήρων κωδικοσελίδας με αποτέλεσμα να "¨στουκάρουν". Αλλά και η έκδοση του προγράμματος παίζει ρόλο. Δοκίμασε και απάντησε τι παίχτηκε :)

 

προσπαθω να κανω αυτο που λες αλλα ψαχνω να βρω την microSD.:blink:

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

 

εχω ενα προβληματακι οσον αφορα τη χρηση ιντερνετ με τον explorer...

 

Οταν ανοιγω μια σελιδα δεν μου την εμφανιζει ολοκληρη...

 

Τι εννοω... Την αρχικη σελιδα μου τη βγαζει με αρκετες υποσελιδες...Στο προηγουμενο κινητο που ειχα(tytnII) μου εβγαζε ολοκληρη τη σελιδα και εγω εκανα απλα roll down και την εβλεπα ολη...Τωρα ομως πρεπει να αλλαζω συνεχεια υποσελιδες και να δω μια μονο σελιδα σε καμια 20ρια υποσελιδες.Εχετε υποψιν σας τι πρεπει να κανω?

 

Ευχαριστω.

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ομως πρεπει να αλλαζω συνεχεια υποσελιδες και να δω μια μονο σελιδα σε καμια 20ρια υποσελιδες.Εχετε υποψιν σας τι πρεπει να κανω?

 

Στο ομνια δεν εχω χρησιμοποιησει καθολου τον explorer. Χρησιμοποιω μονο τον opera και το ιδιο θα σε συμβουλευα να κανεις κι εσυ

Link to comment
Share on other sites

 

προσπαθω να κανω αυτο που λες αλλα ψαχνω να βρω την microSD.:blink:

 

microsd εννοείτε ότι είναι η εξτρα memory card μου βάζουμε ε!!

εσύ εχεις βάλει ?

Link to comment
Share on other sites

microsd εννοείτε ότι είναι η εξτρα memory card μου βάζουμε ε!!

εσύ εχεις βάλει ?

το ηξερα αυτο αλλα ετσι οπως το εγραψε ο φιλος φανηκε λες κ εννοειται οτι εχουμε microsd.εμενα παντως δεν παιζει το συγκεκριμενο προγραμμα....πως παιζει στους υπολοιπους?:blink:

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...