Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ ρε παιδιά δεν εγκατάστησα κανένα cd στο laptop μου (vista) και το omnia συνδέεται μια χαρά και με bluetooth και με usb. γιατί εσείς έχετε πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά τι ρυθμίσεις βάζουμε στο GPS Gate 2.5;Eπίσης τι ρυθμίσεις χρειάζονται για την σύνδεση με τον υπολογιστή.Εχω Vista και έχω εγκαταστήσει το cd της συσκευασίας,αλλά δεν συνδέεται με τον υπολογιστή το Omnia.Εχω διαβάσει πολλές σελίδες αλλά δεν βρίσκω κάποια σχετική πληροφορία.Είναι και 425 σελίδες με posts

 

Για Vista δεν ξέρω αν έχει το CD το Windows Mobile Device Center που χρειάζεσαι, αλλά αν έχεις ενεργοποιήσει τις αυτόματες ενημερώσεις θα το κατεβάσει μόνο του μετά από κάποια ώρα σαν Windows Update.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

να σας πω.οποιανου κραταει η μπαταρια 4 μερες οπως

ισχυριζονται μερικοι ας

ερθει πειραια να κανονισουμε καφεδακι να μου το

δωσει λιγο το omnia του να του πω μετα ποσο θα

κρατησε η μπαταρια του...πολλοι φαντασιοπληκτοι υπαρχουνε

εδω μεσα....

 

δεν κατεβαινω εκει κατω... :lol::lol:

κανω 1 τηλ καθε 3 μερες και χωρις GPS, λιγο εμαιλ 5 λεπτα μεσα απο wifi και κανα file transfer apo sambe shares παλι πανω απο wifi την ημερα και κανα 2 τοολς install ημερησίως..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει ενα mp3 στο my documents. παω στο ηχοι και ειδοποιησεις και στο ειδοποιησεις εχω βαλει στο δημιουργια sms το mp3 . οτν μου στελνουν μηνημα αρχιζει και παιζει κανονικα αλλα οταν ανοιγω το μηνημα συνεχιζει να παιζει μεχρι να τελειωσει το τραγουδι. τι πρεπει να κανω ωστε οταν ανοιγω το μηνημα να σταματαει και ο ηχος;

 

ειναι bug.... το εχω διαβασει καπου... για σμσ βαζεις κατι μικρο..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι ρυθμίσεις βάζουμε στο GPS Gate 2.5;Eπίσης τι ρυθμίσεις χρειάζονται για την σύνδεση με τον υπολογιστή.Εχω Vista και έχω εγκαταστήσει το cd της συσκευασίας,αλλά δεν συνδέεται με τον υπολογιστή το Omnia.Εχω διαβάσει πολλές σελίδες αλλά δεν βρίσκω κάποια σχετική πληροφορία.Είναι και 425 σελίδες με posts

 

GPSgate απλα πετα το..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες, γιατί εγώ σήμερα το πρωί πήρα τηλέφωνο την αντιπροσωπία και μου είπαν ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση ακόμη. Όταν λέμε κάτι να είναι διασταυρωμένο γιατί αλλιώς θα μας πάρει η μπάλα...:rtfm:

Λες να το ειδα ονειρο?? Αν δεν βγαλεις ακρη,ελα να σου το κανω εγω δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το προγραμμα s2u2 k εχω επιλεξει οταν με καλουν να φαινεται η φωτο στην οθονη αλλα μου τις βγαζει θολες .ξερετε κατι γι αυτο?
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε όλουσ ενδιαφερομαι να παρω το συγκεκρομενο κιν. θα μπορουσατε να μου πειτε με λιγα λογια αν ειναι καλο πλεονεκτηματα μειονεκτηματα!!!

εχω το lg ks20 καλο ειναι αλλα θελει πολλεσ εφαρμογεσ για να ειναι χρησιμοποιησιμο !!

 

ευχαριστω εκ των προτερον

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε όλουσ ενδιαφερομαι να παρω το συγκεκρομενο κιν. θα μπορουσατε να μου πειτε με λιγα λογια αν ειναι καλο πλεονεκτηματα μειονεκτηματα!!!

εχω το lg ks20 καλο ειναι αλλα θελει πολλεσ εφαρμογεσ για να ειναι χρησιμοποιησιμο !!

 

ευχαριστω εκ των προτερον

 

εχεις φυγει για πλακα να το τσιμπησεις .το μονο μειονεκτημα για μενα ειναι η αρχη στην χρηση του μετα απο 2 μερες θα εισαι οκ!!!

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

δλδ??? ?????????????

 

δεν το λεω για κακο απλως εγω πρωτη φορα ειχα πιασει στα χερια μου τατς οθονη κ wb συσκευη

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το προγραμμα s2u2 k εχω επιλεξει οταν με καλουν να φαινεται η φωτο στην οθονη αλλα μου τις βγαζει θολες .ξερετε κατι γι αυτο?

 

ναι ειναι bug το αναφερει νομιζω στο σιτε που το κατεβασες το προγραμμα.. xdadevelopers => FAQ

 

πρεπει να φορτωσεις το S2V και με αυτο να ανοιξεις τις εικονες και να κανεις Assign το contacts.. αμα κανεις το assign της εικονας με αλλο προγραμμα, τοτε στο full screen kai sto small θα ειναι θολες..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

να σας πω.οποιανου κραταει η μπαταρια 4 μερες οπως

ισχυριζονται μερικοι ας

ερθει πειραια να κανονισουμε καφεδακι να μου το

δωσει λιγο το omnia του να του πω μετα ποσο θα

κρατησε η μπαταρια του...πολλοι φαντασιοπληκτοι υπαρχουνε

εδω μεσα....

 

για πες μου τι ακριβώς θα κάνεις στο ομνια για να συναντηθούμε ,γιατί να μας λες και φαντασιόπληκτους δεν νομίζεις ότι πάει πολύ?

έτσι για μικρή ενημέρωση προς εσένα άσχετα που το έχω αναφέρει πάλι σε προηγούμενα ποστ,το δικό μου τρώει περίπου 1 ώρα εισερχομένων-εξερχομένων,όλη μέρα bluetooth ,ασύρματο δίκτυο καμιά ωρίτσα και κρατάει 2 μέρες έτσι για πλάκα.τι παραπάνω θα του κάνεις εσύ για πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω 2 αποριες.

1) Το μαυρο το κουμπακι, εκτος του οτι το χρειαζομαστε για τις κλησεις ωστε να "ξεκλειδωνει" την οθονη, σε τι αλλο χρησιμευει;

2) Ακουω αρκετο ραδιοφωνο καθημερινα. Ομως, επειδη το εχω βαλει να κλεινει η οθονη στο 1 λεπτο, οταν παταω να ανοιξει η οθονη, με εχει βγαλει στην επιφανεια εργασιας. Υπαρχει καποια ρυθμιση, οτι μενου ή εφαρμογη εχουμε ανοιχτο, οταν ανοιγει η οθονη να εχει παραμεινει στο ιδιο μενου και οχι να επιστρεφει στην επιφανεια εργασιας;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Afou to briskeis xrisimo omws... prepei na to stirizeis, na dineis... gia na pairneis. ;)

 

Μωρέ κάτσε να το πάρω πρώτα! :D

 

Μπορεί να παρακολουθώ το θέμα στενά αλλά το τηλέφωνο δεν το έχω ακόμα για λόγους που έχω αναφέρει και στο Omniacs.

 

Όσο για στήριξη, όταν μαθαίνω κάτι, πάντα θέλω να το μοιράζομαι και με τους άλλους. Μπορεί να έχω ένα παρελθόν εδώ μέσα (π.χ.) αλλά αυτό δε σημαίνει ότι υπάρχει και αποκλειστικότητα, ;) το καλό να λέγεται.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

η Μπαταρια στο δικο μου ελληνικο ειναι σουπερ κ το πηρα απο το πλαισιο.

2 φορες ανοιχτο η πλοηγηση 30 λεπτα η καθεμια κανενα 20λεπτο ομιλια κ μιση ωριτσα σερφαρισμα.απο σημερα 8 το πρωι εχω τωρα 90%:blink:

 

 

Μήπως το έχεις παραχ…:X λίγο ρε συ? Είπαμε έχει καλή μπαταρία αλλά όχι και έτσι..

20 λεπτά Wi-Fi (μεταφορά αρχείων δηλαδή) μου έφαγε 30% μην πω για το GPS που τρώει 10% , 10% μην λέμε ότι θέλουμε.. :p

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις παραχ…:X λίγο ρε συ? Είπαμε έχει καλή μπαταρία αλλά όχι και έτσι..

20 λεπτά Wi-Fi (μεταφορά αρχείων δηλαδή) μου έφαγε 30% μην πω για το GPS που τρώει 10% , 10% μην λέμε ότι θέλουμε.. :p

 

θα τον απαγαγουμε....λυτρα το ΑΛΙΕΝ ΟΜΝΙΑ:lol::lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις παραχ…:X λίγο ρε συ? Είπαμε έχει καλή μπαταρία αλλά όχι και έτσι..

20 λεπτά Wi-Fi (μεταφορά αρχείων δηλαδή) μου έφαγε 30% μην πω για το GPS που τρώει 10% , 10% μην λέμε ότι θέλουμε.. :p

 

ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΤΗς ΣΑΜΣΟΥΝΓΚ Κ ΠΕΡΝΩ ΠΟΣΟΣΤΑ ΡΕ ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ....ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΩ ΨΕΜΑΤΑ?ΟΠΟΙΟΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ.....

NO PROBLEMAAA

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αρχεια exe δεν τρεχουν για το ομνια? το συγχρονιζω οπως λετε αλλα εγκατασταση γινετε στο λαπτοπ και οχι στο κινητο
Link to comment
Share on other sites

για πες μου τι ακριβώς θα κάνεις στο ομνια για να συναντηθούμε ,γιατί να μας λες και φαντασιόπληκτους δεν νομίζεις ότι πάει πολύ?

έτσι για μικρή ενημέρωση προς εσένα άσχετα που το έχω αναφέρει πάλι σε προηγούμενα ποστ,το δικό μου τρώει περίπου 1 ώρα εισερχομένων-εξερχομένων,όλη μέρα bluetooth ,ασύρματο δίκτυο καμιά ωρίτσα και κρατάει 2 μέρες έτσι για πλάκα.τι παραπάνω θα του κάνεις εσύ για πες μας.

 

αλλο 2 μερες και αλλο 4 αρχοντα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω 2 αποριες.

1) Το μαυρο το κουμπακι, εκτος του οτι το χρειαζομαστε για τις κλησεις ωστε να "ξεκλειδωνει" την οθονη, σε τι αλλο χρησιμευει;

 

:shock::shock:δεν αναφερεσε στο οπτικο ποντικι ?:chair::chair:

που μπορεις να το σεταρεις και σαν 4 way navigation (πολυ δυναμη)

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

:respect:ΦΟΡΤΙΣΜΑ καθε Τεταρτη μερα !!:respect:

 

ουτε duracel να ηταν.

 

 

 

Σούπερ φουλ φόρτιση,μια μέρα χωρίς κλήσεις, όλα τα ασύρματα κλειστά και όλες οι λειτουργίες στις πιο οικονομικές επιλογές! Μόνο παιχνίδι με τα μενού κάνω και ξανά στο φορτιστή καθότι τη δεύτερη δεν την παλεύει με τίποτα! Να το πετάξω τώρα,ή να περιμένω μπας και συνέλθει;;; :wacko::wacko:

Για το θέμα με την ώρα και το Destinator7 είπα πιο πάνω ότι απλά όρισα την ώρα συστήματος 1 ώρα μπροστά και σώθηκα...καθότι μόνο του την πήγε στη σωστή και δεν άλλαξε ξανά! Απλό και εύκολο και δουλεύει!!! :):)

Link to comment
Share on other sites

αλλο 2 μερες και αλλο 4 αρχοντα

 

1. δεν εχω μπλε δοντι

2. μιλαω 5 λεπτα το μεγιστο το 4ημερο

μονο wifi, email και κανα προγραμματακι αμα φορτωσω να παιξω κανα 20λεπτο ημερησιως.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...