Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια..δοκιμασα να δουλεψω ενα ακουστικο Bluetrek tatoo που εχω με το omnia. συνδεθηκε κανονικα αλλα οταν παω να κανω κληση εχω τρελο θορυβο μεσα, δεν ακουω το call tone του καλουμενου (η εστω το τυπικο κουδουνισμα κλησης), αν τον σηκωσει τον ακουω απο το υπερπεραν και παραμορφωνει σαν να ακουω κασσετοφωνο σε χαμηλες στροφες (το ιδιο με ακουει και εκεινος που εχω παρει). να πω οτι το bluetooth δουλευε αψογα με nokia n73 και lg ks20. τι μπορει να φταιει; εχω ηδη στειλει email και στην bluetrek και περιμενω απαντηση...αν ομως καποιος φιλος εχει κατι να προτεινει,,,πολυ ευχαριστως!
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι πολύ καλή για καινούργιο κινητό.

 

Αυτό που θέλω περισσότερο είναι για διαχείρηση email, αλλά και αναπαραγωγή βιντεου.

 

Το κινητό το έχω λειτουργήσει αρκετά αλλά αυτός που το είχε δεν είχε κανένα βίντεο μέσα, και μετά για τα email δεν κοίταξα για να δω.

 

Επειδή εχς χρησιμοποιησει αρκετα το video για την λειτουργια του video ακομα οσο ο windows media player οσο και ο touch player ειναι αρκετα καλοι αν θελεις απλα αρχεια .avi και δεν χρειαζετε κανενας αλλος player.Αποψή μου δοκιμασε αν σε βολευει ο media player κρατησε τον αλλιςσ ωαλε το core player.

Για το email δεν θα εχεις προβλημα αφου εχει εχει outlook mobile και συγχρονιζει με το desktop outlook οποτε εισαι καλυμενος και απο αυτη την αποψη.

Γενικα φιλε μου σου εκατσε κελεπουρι αντε με το καλο

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει καμ'ια πατέντα στην αγορά για εισαγωγή 2 sim στο ΟΜΝΙΑ....και πώς μπορώ να κάνω το destinator 7 να μην κλίνει η οθόνη την ώρα της πλοήγησης?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει καμ'ια πατέντα στην αγορά για εισαγωγή 2 sim στο ΟΜΝΙΑ....

 

Στο ebay παιζει πολυ Dual Sim τσιπακια στα οποια κοβεις τις καρτες σου και τις χορας σαν σε μια...

 

...αλλα εγω πηρα κανα 3 φορες απο διαφορους...και δεν δουλεψε καμια δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για το Omnia που μέσο bluetooth να μπορείς να κλείσεις τον υπολογιστή σου?
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να κανω βιντεο κληση.το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να πατησω την κληση βιντεο, δεν πατιετε.τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Θα βγω λίγο offtopic.

Έχω το εξής πρόβλημα. Προσπαθώ να γραφτώ στο omniacs.net.

Μου λέει ότι έχει έρθει στο mail μου ο κωδικός επιβεβαίωσης αλλά δεν έχω λάβει τίποτα. Μήπως μπορείς να βοηθήσεις SAXOVTS ?

Ευχαριστώ

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδια για το κινητο επειδη μπορει να το παρω απο ενα φιλο μου, δουλευιε κανονικα το Sbp shell και μπορω να το δουλεψω ανετα? Το εχω δοκιμασει με επιτυχια σε ένα htcdiamond και ειναι τελειο στην τελευταια του εκδοση. Επισης η πλοηγηση σελιδων ειναι ικανοποητικη για καλο σερφαρισμα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το Spb mobile Shell δουλεύει κανονικότατα.

 

Όσον αφορά το browsing, εξαρτάται από τις απαιτήσεις σου και με τι το συγκρίνεις. Με τον καινούργιο Opera 10 τα πράγματα είναι ακόμα καλύτερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Όσον αφορά το browsing, εξαρτάται από τις απαιτήσεις σου και με τι το συγκρίνεις. Με τον καινούργιο Opera 10 τα πράγματα είναι ακόμα καλύτερα.

 

το opera 10 ειναι beta και τρωει κατι κολληματακια η ειναι ιδεα μου?μπορει να φταιει και η rom που εχω.αν κανω λαθος διορθωστε με.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σαν beta έκδοση είναι αναμενόμενο να παρουσιάζει διάφορα θέματα σταθερότητας. Εντούτοις είναι πολλά υποσχόμενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Spb mobile Shell δουλεύει κανονικότατα.

 

Όσον αφορά το browsing, εξαρτάται από τις απαιτήσεις σου και με τι το συγκρίνεις. Με τον καινούργιο Opera 10 τα πράγματα είναι ακόμα καλύτερα.

 

Συγγνώμη, αλλά μονο trial το 'χετε εσείς? Μπορώ να έχω κάποιο pm?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

το gps του ειναι καλο? με το destinator 6 εχει προβληματα? Σε σχεση με το eten x800 ποιο ειναι καλυτερο?

To gps των e-ten είναι καλύτερο από του samsung.To πρόβλημα των παλιών πλέον e-ten είναι η 64αρα ραμ που δημιουργεί από μόνη της περιορισμούς.Σαν gps και μόνο του e-ten x600 που έχω είναι καλύτερο από του όμνια αλλά το όμνια είναι καλύτερο και πιο ολοκληρωμένο pda τηλέφωνο.Mε το e-ten όταν το ζόριζα έχανα κλήσεις,κάτι που δε συνέβη μέχρι τώρα με το όμνια.Πάντως και με το gps του όμνια θα κάνεις την δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@Xorxhs:

Σε γενικές γραμμές δεν θα αντιμετωπίσεις τα προβλήματα που είχες στο X800. Αποτελεί μια τίμια αγορά αλλά μόνο για μεταχειρισμένη συσκευή. Η τιμή της καινούργιας είναι υψηλή πλέον για τα σημερινά δεδομένα της αγοράς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα συμβατο bluetooth τετοιου στυλ γιατι δοκιμασα αυτο

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006168

και δεν ειχε ηχο στα mp3 (μονο στα τηλεφωνηματα)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα... λοιπον μου βγαζει οτι ειμαι εκτος δικτυου.Ομως μπορουν να με καλεσουν αλλα δε μου το εμφανιζει.μηνυματα μπορω να στειλω κ να δεχθω κανονικα.Α και δεν μπορω να μπω στις επαφες μου και ουτε μπορω να κανω κλησεις...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει κανενα συμβατο bluetooth τετοιου στυλ γιατι δοκιμασα αυτο

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006168

και δεν ειχε ηχο στα mp3 (μονο στα τηλεφωνηματα)

 

Πρέπει το bluetooth να υποστηρίζει το A2DP πρωτόκολλο.

 

παιδια εχω προβλημα... λοιπον μου βγαζει οτι ειμαι εκτος δικτυου.Ομως μπορουν να με καλεσουν αλλα δε μου το εμφανιζει.μηνυματα μπορω να στειλω κ να δεχθω κανονικα.Α και δεν μπορω να μπω στις επαφες μου και ουτε μπορω να κανω κλησεις...

 

Μήπως έχει έρθει η ώρα για hard reset;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το καινούριο ράδιο JIA1 είναι παρόμοιο σε όλα με το ΧΒΙC1 αλλά ελάχιστα κατώτερο σε αξιοπιστία!Πχ στο gps κλειδώνει πολύ γρήγορα δορυφόρους αλλά δεν είναι τόσο αποδοτικό!Με λίγα λόγια παιδιά......XBIC1 το ΚΑΛΥΤΕΡΟ μέχρι αυτή την στιγμή!!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

παιδια..δοκιμασα να δουλεψω ενα ακουστικο Bluetrek tatoo που εχω με το omnia. συνδεθηκε κανονικα αλλα οταν παω να κανω κληση εχω τρελο θορυβο μεσα, δεν ακουω το call tone του καλουμενου (η εστω το τυπικο κουδουνισμα κλησης), αν τον σηκωσει τον ακουω απο το υπερπεραν και παραμορφωνει σαν να ακουω κασσετοφωνο σε χαμηλες στροφες (το ιδιο με ακουει και εκεινος που εχω παρει). να πω οτι το bluetooth δουλευε αψογα με nokia n73 και lg ks20. τι μπορει να φταιει; εχω ηδη στειλει email και στην bluetrek και περιμενω απαντηση...αν ομως καποιος φιλος εχει κατι να προτεινει,,,πολυ ευχαριστως!

 

 

κλεισε το wifi

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

εχω τα windows 7 στο pc μου και το omnia i900 με windows for mobile 6.1...

οταν προσπαθησω να το συνχρονισω χρησιμοποιωντας το windows mobile device center 6.1 δεν γινεται με τιποτα εχω προσπαθησει τα παντα.... αλλα οταν το βαλω σαν δισκο μου το εμφανιζει μια χαρα και μπορω να μεταφερω εικονες, κ.λ.π....ποιος ξερει πως θα μποπρεσω να το συνχρονισω για να εχω ετσι και backup τις επαφες μου ...?????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...