Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια απο τα ακουστικα ο ηχος οταν ακουω ειναι τοσο χαμηλος που πρακτικα δεν μπορω να ακουσω μουσικη. Καμμια συμβουλη?? Επαιζα ενα κομματι απο toucplayer o ηχος ηταν Στο 5 και παλι δεν ακουγα σχεδον τπτ...

το ρυθμιστικό ροδάκι που έχει στο μικρόφωνο το έχεις πάει στο τέρμα? γιατί και εγώ στην αρχή την είχα πατήσει έτσι και είχα απογοητευτεί με την απόδοση... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να περάσω το spb mobile shell στο κινητό μου, μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να το περάσω μέσα από το κινητό και όχι μέσα από τον υπολογιστή?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν ζητάω πολλές, απλώς να έχω κι ένα μαγαζί όπως το marketplace που να έχει συγκεντρωμένες κάποιες εφαρμογές.

 

Πίστεψέ με... οι εφαρμογές είναι συγκεντρωμένες αλλού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απλώς ήθελα ένα τέτοιο μαγαζί για να μην ψάχνω από εδώ και εκεί τις εφαρμογές για να τις περάσω. μετά δεν ξέρω κι αν υπάρχει καμία ιστοσελίδα η οποία να έχει εφαρμογές για το ομνια μαζεμενες, γιατί αυτό που κάνω τώρα είναι ψάχνω και μετά κατεβαζω μια μια από διαφορετικές ιστοσελίδες κάτι το οποίο θέλει υπερβολικό χρόνο, σε αντίθεση με το ovi store, και AppStore που δεν με δυσκολεύουν καθόλου.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά μήπως ξέρει κανένας αν υπάρχει κανένα προγραμματάκι με Πυξίδα για το Ελληνικό omnia i900 της vofafone και να στείλει το link ευχαριστώ πολύ .

Τάσος .

Edited by tasosfirefighter
Link to comment
Share on other sites

Προγράμματα υπάρχουν, η συσκευή σου όμως δεν τα υποστηρίζει.

ο.κ Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

το ρυθμιστικό ροδάκι που έχει στο μικρόφωνο το έχεις πάει στο τέρμα? γιατί και εγώ στην αρχή την είχα πατήσει έτσι και είχα απογοητευτεί με την απόδοση... :)

Δεν το πιστευω οτι ηταν κατι τοσο απλο και δεν το σκεφτηκα...

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!

 

Υπαρχει καποιος που να μπορει να με κατευθυνει περι destinator και χρηση gps με googlemaps? το gps φαινεται να μην κλειδωνει στο gmaps. Destinator δεν ξερω να εγκαταστησω. Θα εκτιμουσα καποιο πμ. (μεγαλος noob ειμαι :cry: )

...::: Salta Salta Jimmy Jump :::...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει καποιος που να μπορει να με κατευθυνει περι destinator και χρηση gps με googlemaps? το gps φαινεται να μην κλειδωνει στο gmaps. Destinator δεν ξερω να εγκαταστησω. Θα εκτιμουσα καποιο πμ. (μεγαλος noob ειμαι :cry: )

 

Το google maps απαιτεί σύνδεση στο internet, συνεπώς δεν στο συστήνω για πλοήγηση.

 

Για το Destinator δες εδώ για το στήσιμο του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά μήπως ξέρει κανένας αν υπάρχει κανένα προγραμματάκι με Πυξίδα για το Ελληνικό omnia i900 της vofafone και να στείλει το link ευχαριστώ πολύ .

Τάσος .

 

τι να κανεις την πυξίδα? Τες πα, υπάρχει ενα "κρυφό" μενου *#0*# που σου βγαζει καποιες επιλογές (όπως touch check τκλ). Μια από αυτες να θυμάμαι ειναι μια πυξίδα

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Και δουλεύει;

 

σορρυ φιλε πρεπει να το εχω δει σε ομνια 2, το ομνια 1 δεν εχει..:(

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια!

 

Προκειται να γινω κατοχος ενος omnia i900 και θα ηθελα να μου δωσει καποιος μια κατευθυνση με οδηγους για αναβαθμιση της τελευταιας rom που υπαρχει,για να βαλω gps,για ελληνικο πληκτρολογιο με 160 χαρακτηρες στα μηνυματα και τετοια!

 

Αυτοι που βρηκα μαλλον ειναι πολυ παλιοι:(

 

like this:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2507693#post2507693

 

ευχαριστω εκ των προτερων

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι moderators

εχω ενα ομνια 1 απο την vodafone και σαν καινουργιοσ χρηστης εκανα αρκετα λαθη βαζοντας οτι προγραμμα εβρισκα.Με τον καιρο η μνημη γεμισε κ 8ελς να κανω ολικη επαναφορα επειδη εχς πολλα αχρηστα πραγματα

8α σασ παρακαλουσα να μ λεγατε πια ROM ειναι πιο καινουργια κ πιο καλη

επισησ εχς εκδοση bdhh4/nvhh2

ευχαριστω για το χρονο σασ

Edited by RAUL5
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι moderators

 

8α σασ παρακαλουσα να μ λεγατε πια ROM ειναι πιο καινουργια κ πιο καλη

επισησ εχς εκδοση bdhh4/nvhh2

ευχαριστω για το χρονο σασ

Δεν σου κανει ενα απλό hard reset *(επαναφορά)

Δυο ποστ παραπάνω μιλάμε για ROM

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο ομνια μου εχω προβλημα με το calibration της οθονης. Το "a" και "o" στο samsung keyboard ειναι προβληματικα, πρεπει να πατησω εκτος οθονης για να τα "πετυχω"

 

αυτό είναι πρόβλημα του digitizer. Μπορείς είτε να το πας για service (αν έχεις εγγύηση) είτε να βάλεις νέο (αγορά από ebay πχ). Επίσης στο Omniacs έχουν υπηρεσία που στο αντικαθιστούν με κόστος γύρω στα 35-40 ευρώ με μεταφορικά.

 

Γενικά η λύση της αλλαγής του digitizer επιφέρει αρκετές βελτιώσεις στην απόκριση της συσκευής στο άγγιγμα της οθόνης

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ρε παιδιά digitazer με την μια :cry:

Μπορεί απλά θες μια ευθυγράμμιση (καλιμπραρισμα) από τις ρυθμίσεις-> σύστημα->οθόνη-> στοίχιση

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κανει ενα απλό hard reset *(επαναφορά)

Δυο ποστ παραπάνω μιλάμε για ROM

 

το σκεφτηκα το hard reset απλα ειπα αφου κανω την επαναφορα να αλλαξω κα ROM

τι λετε????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το σκεφτηκα το hard reset απλα ειπα αφου κανω την επαναφορα να αλλαξω κα ROM

τι λετε????

 

Αυτό εξαρτάται μόνο από εσένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εξαρτάται μόνο από εσένα.

 

επειδη ειμαι καινουργιοσ στα κολπα θελω να μαθω πωσ να το κανω πιο γρηγορο και τετοια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...