Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μονο που με ενοχλει στο Ομνια 1 παντως ειναι ηπ αρατεταμενη πιεση στην οθονη για να παιξει σωστα, με τα 6.5 παντως τα μεγαλυτερα εικονιδια δινουν αλλο αερα οπως και η εγκατασταση του resco keyboard που μοιαζει με εκεινο του iphone και μπορω να πω οτι πλεον δουλευω με τα δακτυλα. Απο εκει και περα θα περιμενα καλυτερο σερφαρισμα με τον Οπερα που δειχνει να κολλαει μαλλον λογω μικρου επεξεργαστη στο κινητο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το εχω ηδη εγκαταστησει και αυτό παρατηρουνται κολληματα, μια ερωτηση που θα βρω wallpapers για το Ομνια στις διαστασεις του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται παιδες...προσπαθω να βρω καμμια σελιδουλα για να κατεβασω εφαρμογες(καταλαβαινετε τι εφαρμογες) για το ομνια 1(βεβαιως)...μηπως μπορειτε να βοηθησετε μεσω pm???ευχαριστω εκ των προτερων...:D
Link to comment
Share on other sites

Το εχω ηδη εγκαταστησει και αυτό παρατηρουνται κολληματα, μια ερωτηση που θα βρω wallpapers για το Ομνια στις διαστασεις του κινητου?

http://gallery.mobile9.com/c/samsung-i900-omnia-wallpapers_1805/1/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εχω ηδη εγκαταστησει και αυτό παρατηρουνται κολληματα, μια ερωτηση που θα βρω wallpapers για το Ομνια στις διαστασεις του κινητου?

 

Με μια απλή αναζήτηση στο google.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia...tha ithela mia voitheia..mipws mporei kapoios na mou exigisei pws tha anavathmnisw to omnia apo windows 6.1 se 6.5...i genika pws tha tou kanw kapoia anaavathmish?...euxaristw

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.. Κανε τώρα μια τροποποίηση και ξανα-γράψε την ερώτηση στα ελληνικά (δλδ με ελληνικούς χαρακτήρες).

 

Μαλλον δεν έχει ξαναγράψει ποτε σε ελληνικό forum, αλλιώς θα ήξερες πως ο ΝΟ 1 κανόνας είναι " Απαγορεύονται τα Greeklish":geek: (γιατί δεν διαβάζονται αλλά και για άλλους λογους :O).

 

Μετά κάτι θα σου απαντήσουμε σε αυτό που ρωτάς :innocent: :)

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη παιδια..δεν το ηξερα..λοιπον..το προβλημα μου ειναι οτι μια μερα καθως ακουγα μουσικουλα απο το ΟΜΝΙΑ,το ηχειο σταματησε να λειτουργει ξαφνικα..απο κει και περα δεν μπορω να ακουσω τιποτα..παραξενευτηκα γιατι ουτε βραχηκε ουτε επεσε να πω πως εσπασε κατι..και λεω να του κανω καποια αναβαθμιση μπας και φτιαξει..τι λετε??σας εχει συμβει κατι παρομοιο?
Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο??? Χτυπάει όμως οταν σε καλούν?? αν ναι software, αν όχι ίσως hardware.

δοκίμασε πρώτα ένα hard reset (καπου από τις ρυθμίσεις θα το βρεις να δεις πως το λέει..). Θα τα χάσεις ολα θα γινει σαν καινούριο (όπως και με την αναβάθμιση που όμως εχει και άλλα ρίσκα).

 

Η 6.5 δεν ειναι επίσημη, το νου σου.:ninja: Εχει κάποια ρίσκα, δες εδώ πως τι γιατί..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ουτε οταν με καλουν χτυπαει..σε τιποτα δεν χτυπαει..σαν να μην υπαρχει ηχειο..τι να κανω?

 

δοκιμασα και hard reset..τιποτα

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα, κάνε χρήση της «Τροποποίησης».
Link to comment
Share on other sites

ειναι hardware λογικά.. Μάλλον ειναι στην εγγυηση. Κανεις τον "κινεζο" και το πας service.. :whistle: (χωρις να αλλάξεις firware ε..)

 

Αλλιώς: Ανοιξε το αν πιανουν τα χερια σου. το ανοίγεις πας στο ηχείο, και ή το κουνάς να ξανα-ακουμπίσει καλυτερα, αν πάλι δεν δουλέψει το μετράς με πολύμτερο μηπως το εκαψες (ανταλακτικό μετά από ebay)

 

βασικά: Κανεις τον "κινεζο" και το πας service.. :whistle: (όπως είναι χωρις να αλλάξεις firware)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα το εχω μια εβομαδουλα αλλα δεν εχω κανει τπτ. διαβασα μερικες απο τισ σελιδες αλλα ειναι πολλες χαθικα, εχω καποιες ερωτησουλες.

1 το 3g πως το βγαζω

2 θεματα εχει?

3 κατεβασα κατι προγραματα απο το gamato αλλα δεν ξερω πως να τα βαλω.. το ρομ τι ειναι?ευχαριστω... ericssonakias ειμαι... apo w995 σε windows δυσκολα τα πραγματα..

alla το πηρα 300 απο vodafon με επιδοτηση και δωρο το garmin το οποιο το δουλεψα μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλορίζικη η συσκευή σου. Εάν διαβάσεις εδώ μέσα θα λύσεις τις περισσότερες απορίες σου και για ότι χρειαστείς... εδώ είμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας, μια ερώτηση έχω παιδιά οταν κάνωμε delete (διαγραφή) ενός αρχείου (φωτ.προγραμματος κλπ) διαγράφονται απευθείας ή υπάρχει κάδος ανακύκλωσης (όπως στο pc) και αν υπάρχει κάδος ανακλυκλωσης που είναι αυτός (νομίζω πως υπάρχει κάδος αλλά δεν μπορώ να τον βρώ διέγραψα κάτι φωτ.κατά λάθος και τις ψάχνω μάταια) ή κάνω λάθος και δεν υπάρχει κάδος ανακυκλ. σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντησή σας.

Φιλικά Τάσος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάδο ανακύκλωσης δεν έχει ο file explorer της συσκευής εκτός και εάν έχεις εγκαταστήσει το resco explorer το οποίο έχει τον δικό του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 το 3g πως το βγαζω

 

Πατας πανω στην κεραια(πανω μπαρα) και επιλεγεις εναρξη/ρυθμισεις/τηλεφωνο/περισσοτερα(τελευταιο στο κατω μερος )και πατας επιλογη ζωνης μετα ληψη ρυθμισεων και στη ζωνη συχνοτητας επιλεγεις gsm 900/1800 :rolleyes:

 

 

Για να ρωτηΞω κι εγω:

Κατοχος Omnia I GR μενου χωρις αλλαγες στην ROM...και θελω να μαθω:

 

1)Πώς μπορω να βλεπω μονο τις Επαφες τηλεφωνου και ΟΧΙ μαζι και τής SIM δηλαδη διπλή φορα τις ιδιες;

 

2)Εγκατεστησα το SPB 3.0 παιζει μαι χαρα αλλά...μου ζητησε να φτιαξω ενα email λογαριασμο.Δηλωσα λοιπον το κανονικο email που εχω στο yahoo και ειδα σημερα το απογευμα μου ηρθε ενα email(το οποιο σημειωτεον τσεκαρα μετα και στο Πισι ισχυει κανονικα...)...Πώς ελαβα αυτο το email στο Κινητο;ΧΡΕΩΘΗΚΑ κατι γιαυτο;Να σημειωσω οτι δεν ειχα συνδεθει σε WiFi εκεινη την ωρα καθολου...Αρα πώς μου ηρθε email; ΧΡΕΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ γενικοτερα απο εμαιλ internet και λοιπα ;;;;;;ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΩ ΑΥΤΟ...

Σημειωτεον οτι εχω το nodata στο Omnia...

Πως δι@λο ελαβα αυτο το email;;;Μου εξηγειτε;;;; :(:wacko:

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:)

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1) http://www.myphone.gr/forum/images/attach/zip.gif ING HideSIM V 2.1.zip

 

2) Εάν έχεις το nodata και έχεις κάνει disable το internet του provider σου, τότε δεν έχεις φόβο ανεπιθύμητης χρέωσης. Μήπως είχες ανοιχτό το wifi ή είχες τη συσκευή συνδεδεμένη στον υπολογιστή;

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1) http://www.myphone.gr/forum/images/attach/zip.gif ING HideSIM V 2.1.zip

 

2) Εάν έχεις το nodata και έχεις κάνει disable το internet του provider σου, τότε δεν έχεις φόβο ανεπιθύμητης χρέωσης. Μήπως είχες ανοιχτό το wifi ή είχες τη συσκευή συνδεδεμένη στον υπολογιστή;

 

Eυχαριστω για το (1)...:) Για το (2) τωρα που το σκεφτομαι...ηταν συνδεδεμενο στο ΠιΣι και απλα δεν προσεξα τα email την ωρα εκεινη...Γιατι με το nodata δυσκολο το κοβω για "χρεωσεις"... :rolleyes:

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Κάδο ανακύκλωσης δεν έχει ο file explorer της συσκευής εκτός και εάν έχεις εγκαταστήσει το resco explorer το οποίο έχει τον δικό του.

 

ο.κ ευχαριστώ πολύ athanaso77, (δεν έχω εγκαταστήσει το resco explorer) .

Link to comment
Share on other sites

Στο συστήνω ανεπιφύλακτα να το κάνεις.

 

Ποιες οι διαφορές File Explorer και Resco Explorer;

 

 

Για το Omnia I ποια ειναι η καλυτερη εκδοση SPB;Μιλαω για Omnia εντελως εργοστασιακο απο ROM και με Ελληνικα...

 

 

:rolleyes:

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιες οι διαφορές File Explorer και Resco Explorer;

 

Ο Resco έχει πολύ περισσότερες δυνατότητες και σίγουρα πιο finger friendly. To συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

Για το Omnia I ποια ειναι η καλυτερη εκδοση SPB;

 

Η τελευταία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία.

 

3.5 εννοεις;

 

 

Πες μου κατι ακομη.Πώς εγκαθιστω παιχνιδια java στο Omnia και πώς παιζουν;Μπορεις να με διαφωτισεις;

Εχω βρει καποια σε .jar τα μετετρεψα σε .jad και περασα στην αποθηκη(my storage) του Omnia και τους δυο τυπους σε καθε παιχνιδι.ΣΩΣΤΑ;Μετα;Πώς ανοιγουν;Πως παιζω;...Για δωσε μαι βοηθεια πλιζ!

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...