Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.ρε παιδια πως γινεται η εναλλαγη απο 3g σε gsm? εψαξα αρκετα αλλα δεν βρηκα τιποτα...

 

καλησπερα. settings-personal-phone και πας κατω στην

τελευταια καρτελα more. εκει κλικαρεις στο band selection

και πατας get settings. αλλαζεις απο αυτοματο που λογικα ειναι

σε gsm 900/1800 :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. settings-personal-phone και πας κατω στην

τελευταια καρτελα more. εκει κλικαρεις στο band selection

και πατας get settings. αλλαζεις απο αυτοματο που λογικα ειναι

σε gsm 900/1800 :)

 

σ ευχαριστω πολυ nektaria:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα αντάπτορα αυτοκινήτου που έχει εξόδο usb με σκοπό να συνδέσω το omnia με το usb καλώδιο που είχε στη συσκευασία για να το φορτίζω στο αυτοκίνητο. Όμως δε φορτίζει. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Σε άλλο κινητό εκτός omnia; Δηλαδή φταίει ο αντάπτορας ή το omnia; Υπόψη ότι δοκίμασα με 2 διαφορετικούς (έναν από multirama κι έναν από Πλαίσιο) αλλά τίποτα. Μήπως πρέπει να πάω να πάρω το αυθεντικό φορτιστή αυτοκινήτου της samsung;

 

Ευχαριστώ,

 

Αλέξης

Information & Communication Systems Security
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πρεπει να παρεις τον φορτιστη της Samsung γιατι και σε μενα δεν επαιξε , τον δοκιμασα στο HTC HD και φορτιζει κανονικα , αρα μαλλον το omnia δεν φορτιζει με απλο usb .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα αντάπτορα αυτοκινήτου που έχει εξόδο usb με σκοπό να συνδέσω το omnia με το usb καλώδιο που είχε στη συσκευασία για να το φορτίζω στο αυτοκίνητο. Όμως δε φορτίζει. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Σε άλλο κινητό εκτός omnia; Δηλαδή φταίει ο αντάπτορας ή το omnia; Υπόψη ότι δοκίμασα με 2 διαφορετικούς (έναν από multirama κι έναν από Πλαίσιο) αλλά τίποτα. Μήπως πρέπει να πάω να πάρω το αυθεντικό φορτιστή αυτοκινήτου της samsung;

 

Ευχαριστώ,

 

Αλέξης

Πάρε απο μαύρο στα φανάρια ενα φορτιστη αυτοκινητου με 5 ευρώ.

Προσεξε μονο ΄να ειναι για Omnia (δοκιμασε το).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αρα μαλλον το omnia δεν φορτιζει με απλο usb .

 

Αυτό ισχύει.

 

Πάρε απο μαύρο στα φανάρια ενα φορτιστη αυτοκινητου με 5 ευρώ.

Προσεξε μονο ΄να ειναι για Omnia (δοκιμασε το).

 

Εγώ πάλι θα πρότεινα καλύτερα από το ebay.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα αντάπτορα αυτοκινήτου που έχει εξόδο usb με σκοπό να συνδέσω το omnia με το usb καλώδιο που είχε στη συσκευασία για να το φορτίζω στο αυτοκίνητο. Όμως δε φορτίζει. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Σε άλλο κινητό εκτός omnia; Δηλαδή φταίει ο αντάπτορας ή το omnia; Υπόψη ότι δοκίμασα με 2 διαφορετικούς (έναν από multirama κι έναν από Πλαίσιο) αλλά τίποτα. Μήπως πρέπει να πάω να πάρω το αυθεντικό φορτιστή αυτοκινήτου της samsung;

 

Ευχαριστώ,

 

Αλέξης

 

δε φταιει ο ανταπτορας αλλα το καλωδιο usb της συσκευασιας,γι΄αυτο και δεν μπορεις να φορτισεις το ομνια κλειστο με αυτο το καλωδιο

(αν παρεις απο ebay αλλο καλωδιο usb και θα φορτιζει με τον ανταπτορα και θα φορτιζει κλειστο)

Link to comment
Share on other sites

δε φταιει ο ανταπτορας αλλα το καλωδιο usb της συσκευασιας,γι΄αυτο και δεν μπορεις να φορτισεις το ομνια κλειστο με αυτο το καλωδιο

(αν παρεις απο ebay αλλο καλωδιο usb και θα φορτιζει με τον ανταπτορα και θα φορτιζει κλειστο)

Το εχεις δοκιμασει ; γιατι εγω αγορασα απο e-shop και αλλο καλωδιο αλλα δεν επαιξε , τωρα δεν ξερω γιατι αναφερεις αν ειναι κλειστο ή ανοικτο τι ρολο παιζει ; αν ειναι να φορτισει θα το κανει ειτε ειναι κλειστο , ειτε ειναι ανοικτο ετσι πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την Usb είναι το ίδιο το καλώδιο που παρέχεται... Στο ebay υπάρχει καλώδιο που φορτίζει την συσκευή.
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

sorry αν δεν καταλαβαινω το ζητημα..αλλα αντι να τρεχεις σε παρραγελιες μεσω ebay κτλ..γιατι δεν παιρνεις φορτιστη αυτοκινητου samsung να τελειωνεις... :p
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα netbook το οποιο δεν εχει drive.γνωριζετε αν υπαρχει τροπος να περασω τα περιεχομενα του συνοδευτικου cd που εχει το ομνια στο netbook? μεχρι στιγμης δεν εχω βρει κατι...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα netbook το οποιο δεν εχει drive.γνωριζετε αν υπαρχει τροπος να περασω τα περιεχομενα του συνοδευτικου cd που εχει το ομνια στο netbook? μεχρι στιγμης δεν εχω βρει κατι...ευχαριστω

με usb stick αντεγραψε τα αρχεία και τρέξτα απο το usb

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το εχεις δοκιμασει ; γιατι εγω αγορασα απο e-shop και αλλο καλωδιο αλλα δεν επαιξε , τωρα δεν ξερω γιατι αναφερεις αν ειναι κλειστο ή ανοικτο τι ρολο παιζει ; αν ειναι να φορτισει θα το κανει ειτε ειναι κλειστο , ειτε ειναι ανοικτο ετσι πιστευω.

 

εαν συνδεσεις το ομνια κλειστο με το pc μεσω usb δε φορτιζει (πρεπει να ειναι σε λειτουργια το ομνια για να φορτισει με αυτο το καλωδιο usb)

αν αγορασεις αλλο καλωδιο τοτε φορτιζει και κλειστο και με ανταπτορα usb

αυτα τα γραφω γιατι εχω ομνια και τα εχω δοκιμασει (εχω αγορασει απο ebay καλωδιο)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα netbook το οποιο δεν εχει drive.γνωριζετε αν υπαρχει τροπος να περασω τα περιεχομενα του συνοδευτικου cd που εχει το ομνια στο netbook? μεχρι στιγμης δεν εχω βρει κατι...ευχαριστω

 

εκτος απο το

Microsoft ActiveSync 4.5

που υπαρχει εδω για να το κατεβασεις

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=el&FamilyID=9E641C34-6F7F-404D-A04B-DC09F8141141

δεν θυμαμαι να εχει κατι αλλο χρησιμο

(ή τουλαχιστον χρησιμο για μενα)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα netbook το οποιο δεν εχει drive.γνωριζετε αν υπαρχει τροπος να περασω τα περιεχομενα του συνοδευτικου cd που εχει το ομνια στο netbook? μεχρι στιγμης δεν εχω βρει κατι...ευχαριστω

 

εκτος απο το

Microsoft ActiveSync 4.5

που υπαρχει εδω για να το κατεβασεις

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=el&FamilyID=9E641C34-6F7F-404D-A04B-DC09F8141141

δεν θυμαμαι να εχει κατι αλλο χρησιμο

(ή τουλαχιστον χρησιμο για μενα)

 

Εγω φιλε μου εκανα το εξης:

Αντεγραψα το CD του ομνια σε ενα usb stik μεσω υπολογιστη και μετα εβαλα το stik στο neetbook και εκανα κανονικα εγκατασταση.......τοσο απλο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εχω ενα ΟΜΝΙΑ αγορασμενο απο Vodafone απο την Αγγλια (δευτερο χέρι). Οταν το πήρα ήταν ξεκλείδωτο και έπαιζε κανονικα τη Sim Cosmote που του εβαλα. Από χθές όμως έχει κανει από μόνο του ένα περίεργο κλείδωμα. Ενώ δέχετε το ΡΙΝ για cosmote, πολλες φορές δεν εχει καθόλου σήμα και βγάζει το εικονίδιο της κεραίας με το ερωτηματικό ενώ ακόμα και όταν έχει σήμα επιτρέπeι να καλέσεις αλλά δεν ακούγετε τίποτα από το τηλέφωνο και ούτε κάνει κλήση. Αν βάλω sim vodafone κανενα πρόβλημα.

Με καρτα vodafone μου επιτρεπει να έχω πρόσβαση σε όλα τα network settings (εκτροπη, φραγη κτλ) ενώ με sim cosmote μου λέει ότι δε μπορει να πάρει ρυθμίσεις από το δίκτυο.

Καμία ιδέα? Για να σας προλάβω έχω κανει ελεγχο και το τηλέφωνο δεν ειναι απενεργοποιημένο, εχω κανει και hard reset οπότε HELP!!

 

TNX

baxy

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι η συγκεκριμένη SIM δουλεύει κανονικά σε άλλες συσκευές;[/quote

 

Φίλε μου απόλυτα σίγουρος η sim που δε δουλευει στο ΟΜΝΙΑ δουλευει σε άλλα τηλεφωνα. Στο ΟΜΝΙΑ πάλι δουλεύει κάρτα sim τόσο από VODA οσο και από TIM ενώ δε δουλευει από COSMO συμβόλαιο ή καρτοκινητό. Τι να πεις!. Το χεί παρει προσωπικά το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

το κανα και hard reset. μονο update δε το εκανα ακομα αλλα δε θα μου τη γλυτωσει.

Βάλε στις Ρυθμίσεις τηλεφωνου-περισσότερα-επιλογη ζωνης - ληψη ρυθμισεων-ζωνη συχνοτητας, αυτόματα και δοκίμασε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι η συγκεκριμένη SIM δουλεύει κανονικά σε άλλες συσκευές;[/quote

 

Φίλε μου απόλυτα σίγουρος η sim που δε δουλευει στο ΟΜΝΙΑ δουλευει σε άλλα τηλεφωνα. Στο ΟΜΝΙΑ πάλι δουλεύει κάρτα sim τόσο από VODA οσο και από TIM ενώ δε δουλευει από COSMO συμβόλαιο ή καρτοκινητό. Τι να πεις!. Το χεί παρει προσωπικά το θέμα.

 

Χμμμ... μου μυρίζει μπαρουτοκαπνισμένος πομποδέκτης των 1800Mhz... (Βασική συχνότητα cosmote)... :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το

Microsoft ActiveSync 4.5

που υπαρχει εδω για να το κατεβασεις

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=el&FamilyID=9E641C34-6F7F-404D-A04B-DC09F8141141

δεν θυμαμαι να εχει κατι αλλο χρησιμο

(ή τουλαχιστον χρησιμο για μενα)

 

αυτο ειναι ακομα καλυτερο! ευχαριστω hellas200:):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...