Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
γεια σας παιδια μου εχουνε βγει τα ματια απο το διαβασμα αλλα αξιζει...

αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν συμεφεει να το παρω καινουργιο ι μεταχειρο εσεις τι λετε;

τι να προσεξω αν ειναι μεταχειρο;

thanks:)

προσωπικα αν σε παιρνει απο οικονομικης αποψης παρτο καινουργιο,αλλιως προσεχεις τα βασικα.εξωτερικη κατασταση,οθονη,να εχει κουτι με ολα τα συνοδευτικα και αποδειξη,επισης κανε μια κληση και δοκιμασε να κανεις να τσεκαρεις ηχειο ακουστικα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια μου εχουνε βγει τα ματια απο το διαβασμα αλλα αξιζει...

αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν συμεφεει να το παρω καινουργιο ι μεταχειρο εσεις τι λετε;

τι να προσεξω αν ειναι μεταχειρο;

thanks:)

 

εγώ προσωπικά το πήρα μεταχειρισμένο 2 ημερών χωρίς να εχει κάνει κλήσεις. Στο αγγλικό ebay Μπορείς να βρεις τέτοιες ευκαιρίες. κοίτα όμως τις φωτογραφίες προσεκτικά και το τι περιέχει όπως λέει και φίλος λαγουδάκης.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Eρώτηση.Μπορώ να βλέπω τις αποθηκευμένες φωτογραφίες μου σε μορφή thumbnails?Χρειάζεται να εγκαταστήσω κανέναν picture viewer για να το κάνω αυτό?
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια εχετε αντιμετωπισει προβλημα με την εγγυση; καπου εχω διαβασει πως δεν υποστηριζουν το κινητο αν χαλασει κτλ ισχυει;

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καπου εχω διαβασει πως δεν υποστηριζουν το κινητο αν χαλασει κτλ ισχυει;

 

Μόνο εάν έχεις περάσει unofficial ROM στη συσκευή σου ή εάν η φθορά προέρχεται από λάθος του χρήστη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

kκαλησπερα !!

 

μια ερωτηση

 

το garmin στο ομνια παιρνει χαρτες GMAPPROM.img η μονο GMAPSUPP.IMG ?

 

ευχαριστω

 

γιατι εχω ενα προβλημα, τους GMAPPROM.img δεν μου τους ξεκλειδωνει.

 

ενω τους αλλους με τα ιδια map id μου τα ξεκλειδωνει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία,μπορεί να είναι κουλή βέβαια.

Λοιπόν στο πρόγραμμα ghost(αντιγράφει δίσκους) το κινητό το βλέπει σαν σκληρό δίσκο 15Gb.

γίνεται να αντιγραφούν σε αρχείο image τα windows mobile και να περαστούν Linux στο κινητό ; και μετά να γινόντουσαν πάλι εγκατάσταση τα windows και να δούλευε το κινητό κανονικά.

Θα γινότανε κάτι τέτοιο ή μετά το κινητό θα αχρηστευόταν ;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία,μπορεί να είναι κουλή βέβαια.

Λοιπόν στο πρόγραμμα ghost(αντιγράφει δίσκους) το κινητό το βλέπει σαν σκληρό δίσκο 15Gb.

γίνεται να αντιγραφούν σε αρχείο image τα windows mobile και να περαστούν Linux στο κινητό ; και μετά να γινόντουσαν πάλι εγκατάσταση τα windows και να δούλευε το κινητό κανονικά.

Θα γινότανε κάτι τέτοιο ή μετά το κινητό θα αχρηστευόταν ;;

 

μας κουφανες φιλε ! για ποιο λόγο θα ήθελες να κάνεις κάτι τόσο ασυνήθιστο?? δε νομίζω πάντως να είναι εφικτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

kκαλησπερα !!

 

μια ερωτηση

 

το garmin στο ομνια παιρνει χαρτες GMAPPROM.img η μονο GMAPSUPP.IMG ?

 

ευχαριστω

 

γιατι εχω ενα προβλημα, τους GMAPPROM.img δεν μου τους ξεκλειδωνει.

 

ενω τους αλλους με τα ιδια map id μου τα ξεκλειδωνει.

λογικα και τους δυο τους βλεπει

βεβαια το προγραμμα αναγνωριζει μεχρι 3 χαρτες ειτε gmapsupp ειτε gmapprom

Έχω μια απορία,μπορεί να είναι κουλή βέβαια.

Λοιπόν στο πρόγραμμα ghost(αντιγράφει δίσκους) το κινητό το βλέπει σαν σκληρό δίσκο 15Gb.

γίνεται να αντιγραφούν σε αρχείο image τα windows mobile και να περαστούν Linux στο κινητό ; και μετά να γινόντουσαν πάλι εγκατάσταση τα windows και να δούλευε το κινητό κανονικά.

Θα γινότανε κάτι τέτοιο ή μετά το κινητό θα αχρηστευόταν ;;

υπαρχει εκδοση linux για ppc ?

απο οτι ξερω μονο σε iphone μπορεσαν και του βαλανε

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω μια απορία,μπορεί να είναι κουλή βέβαια.

Λοιπόν στο πρόγραμμα ghost(αντιγράφει δίσκους) το κινητό το βλέπει σαν σκληρό δίσκο 15Gb.

γίνεται να αντιγραφούν σε αρχείο image τα windows mobile και να περαστούν Linux στο κινητό ; και μετά να γινόντουσαν πάλι εγκατάσταση τα windows και να δούλευε το κινητό κανονικά.

Θα γινότανε κάτι τέτοιο ή μετά το κινητό θα αχρηστευόταν ;;

 

Τα πράγματα εδώ δεν είναι και τόσο όμοια με τα συμβατικά PC. Δεν χρειάζεται να πάρεις κάποια μορφής image μιας και ήδη κυκλοφορούν πολλές ROM που απλά τις ξαναπερνάς όποτε το αποφασίσεις.

 

Όσον αφορά την χρήση ανοιχτού λειτουργικού, έχουν ήδη αρχίσει οι προσπάθειες ενσωμάτωσης του Android. Τα πράγματα όμως δεν είναι απλά... είμαστε σε αρκετά πρώιμο στάδιο και υπάρχει δουλειά ακόμα να γίνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα σύνδεσης του κινητού με το activesync. Ενώ έκανε κανονικά σύνδεση την επόμενη ημέρα δεν μπορούσε. Κάνει αναζήτηση συσκευής για κανα 20 λεπτο και δεν την βρίσκει.

 

Δεν έκανα καμία αλλαγή ούτε στο pc ούτε στο κινητό.

 

Αυτό που έκανα μήπως και λυθεί το πρόβλημα ήταν τα παρακάτω: Έκανα επανεγκατάσταση το activesync και το μετά restart τον υπολογιστή. Αποτέλεσμα μηδέν. Ξετικάρισα το κουτάκι που γράφει usb to pc και πάλι δεν έγινε τίποτα. Επίσης το usb connections είναι ρυθμισμένο στο activesync.

 

Δεν ξέρω αν έχει να προτείνει κάποιος άλλος κάτι.

 

 

Υ.Γ. Έχω γράψει και στο omniacs.net αλλά είπα να ποστάρω και εδώ μήπως και βρω μια λύση.

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα σύνδεσης του κινητού με το activesync. Ενώ έκανε κανονικά σύνδεση την επόμενη ημέρα δεν μπορούσε. Κάνει αναζήτηση συσκευής για κανα 20 λεπτο και δεν την βρίσκει.

 

Μήπως εγκατέστησες κάποιο πρόγραμμα και δημιουργεί ασυμβατότητες; Σου το λέω, γιατί κάτι ανάλογο έπαθα όταν εγκατέστησα το Spb Wireless Monitor. Έκανε (το PC) να αναγνωρίσει το κινητό πάνω από 2 λεπτά, ίσως και περισσότερο. Έκανα μερικές δοκιμές και διαπίστωσα ότι έφταιγε το πρόγραμμα, γιατί όταν το πρόγραμμα δεν υπήρχε στο κινητό, δεν είχα και αυτή την καθυστέρηση.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν έβαλα τίποτα καινούργιο.

 

Το μόνο που έκανα ήταν να αλλάξω την ονομασία του bluetooth και να γράψω το όνομά μου.

 

Το επανέφερα πάλι όπως ήταν παλιά αλλά δεν κάνει κάτι.

 

Θα έκανα hard reset αλλά θα χάσω τις νέες επαφές που έχω προσθέσει.

 

Υ.Γ. Θυμάσαι ποιο πρόγραμμα είχες προσθέσει και σου έβγαλε πρόβλημα?

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Για να τις πάρω όμως πρέπει πρώτα να συγχρονιστεί.

 

 

Έχω κάνει backup παλιότερα αλλά επειδή έχω προσθέσει αρκετές νέες επαφές θέλω πρώτα να γίνει ο συγχρονισμός και να κάνω το νέο backup

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έχετε να προτείνετε κάτι που έχετε δοκιμάσει και δούλεψε? Τα windows που έχω είναι τα XP

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μια μικρη βοήθεια,οταν μου ερχεται sms δεν χτυπάει ουτε ο ήχος ούτε η δόνηση.Τι μπορει να συμβαίνει?

στους ηχους/ειδοποιήσεις ολα ειναι τσεκαρισμενα κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

ε οχι!Οταν ειναι σε flight mode δεν εχει σημα το κινητο,αρα δεν μπορεις να δεχεσαι η να κανεισ κλησεις!θα σου ερθουν με μηνυμα οταν το ανοιξεις!
Link to comment
Share on other sites

καλό και χρυσό το κινητό ,αλλά η οθόνη θα μπορούσε να έχει λιιιιγο καλύτερη ανάλυση .σαν κινητό δεν το συζητάω ...άψογο !!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μια μικρη βοήθεια,οταν μου ερχεται sms δεν χτυπάει ουτε ο ήχος ούτε η δόνηση.Τι μπορει να συμβαίνει?

στους ηχους/ειδοποιήσεις ολα ειναι τσεκαρισμενα κανονικα...

κοιταξε στις ρυθμισεις> συνδεσεις> usb σε Pc αν ειναι check η ρυθμιση προηγμένη λειτουργία και άλλαξε την και ξανα δοκίμασε .

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε στις ρυθμισεις> συνδεσεις> usb σε Pc αν ειναι check η ρυθμιση προηγμένη λειτουργία και άλλαξε την και ξανα δοκίμασε .

sorry η απαντηση αφορα τον φίλο με το προβλημα με το activesync....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...