Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά (το έχω ξαναρωτήσει παλιότερα) υπάρχει κάποιο skin για το destinator 6 για το omnia με δουλεύει κανονικά απλά το μενού δεν είναι στο κάτω μέρος της οθόνης

στέκεται περίπου 2 εκατοστά πιο πάνω υπάρχει καμιά λύση και μη μου πει κανείς να βάλω το destinator7 γιατί απλά δεν το ΘΕΛΩ. παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά (το έχω ξαναρωτήσει παλιότερα) υπάρχει κάποιο skin για το destinator 6 για το omnia με δουλεύει κανονικά απλά το μενού δεν είναι στο κάτω μέρος της οθόνης

στέκεται περίπου 2 εκατοστά πιο πάνω υπάρχει καμιά λύση και μη μου πει κανείς να βάλω το destinator7 γιατί απλά δεν το ΘΕΛΩ. παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει ευχαριστώ.

 

αυτό που σου είπα το δοκίμασες?

να βάλεις το σκιν του 7 στο 6 να δεις αν δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

Καλός εχόντων αύριο θα σας παρουσιάσω την ρομ που σας έλεγα,υπολογίζω ότι θα είναι 75mb από τα 102mb Ελευθερα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Για οσους αναζητουν screen protector και θηκη επειγοντως εχει το media market στην κηφισιας καταπληκτικα screen protector πακετα με διαβαθμιση στη ζελατινα για να το προβαρετε και να το κοβετε ακριβως...επισης το πακετο εχει και σπατουλα για την τοποθετηση και βουρτσακι για το καθαρισμο της οθονης...επισης καταπληκτικες θηκες pda universal της case logig με κλιπ για ζωνη που ερχονται κουτι για το omnia...μονο βιαστειτε γιατι ξεμενουν απο κομματια...

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις "δεν γεμιζει την οθονη οταν γυριζω την οθόνη σε οριζόντια θεση"

εμφανιζει μαυρο φοντο πανω κατω?

(γιατι αν ειναι αυτο παιζει ρολο η αναλυση του video και η αναλυση της οθονης αν ειναι ιδιες)

 

 

 

Oxi, μολις γυριζω την οθόνη οριζόντια το βιντεο ειναι μια στήλη και παιζει κάθετα.

Link to comment
Share on other sites

o hxos klistrou stin kamera apenerg apo kapou xoris na alazw profil

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

θέλεις 30 λεπτά να κάνεις update+ρυθμίσεις+καμιά 15 αρια προγράμματα.

 

30 λεπτα για εσενα που το ξερεις απ'εξω.:lol:

για ρωτα και εμας.:(

σημερα εκανα πρωτη φορα Hard reset μετα απο 11 μερες που το εχω, γιατι ειχα βαλει πολλα σκουπιδια για να δοκιμασω...δεν εκανα τιποτα backup. μονο απο το τηλ περασα επαφες στην sim. τιποτε αλλο.με πηρε κανενα 2ωρο και ειμαι σιγουρος οτι ολο και κατι θα εχω ξεχασει.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

thelei pola gia na ginei tilefono...

na dw ti tha kanw otan einai na kanw update

 

thanks

 

Μάλλον εσύ θέλεις πολύ διάβασμα ακόμα.

Το τηλέφωνο μια χαρά είναι.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

o hxos klistrou stin kamera apenerg apo kapou xoris na alazw profil

 

υπαρχει καπου εδω μεσα προγραμμα για απενεργοπιοησει ηχων για βιντεο κ φωτογρ.

camera mute

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οι ρυμθισεις ειναι :απεν/ση φωτισμου εαν η συσκευη χρησιμοποιειται για ειναι τσεκαρισμενη στα 10δευτ κ ειναι κ το κουτακι τσεκαρισμενο

 

ενεργοποιηση φωτισμου με το πατημα ενος κουμπιου η το αγγιγμα της οθηνης κ αυτο ειναι τσεκαρισμενο κ απεν/ση συσκευη κ εαν η συσκευη δεν χρησιμοποιειται για 1λεπτο.

 

αυτες ειναι οι επιλογες κ το αφηνο το κινητο κ δεν σβηνει το φως!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οι ρυμθισεις ειναι :απεν/ση φωτισμου εαν η συσκευη χρησιμοποιειται για ειναι τσεκαρισμενη στα 10δευτ κ ειναι κ το κουτακι τσεκαρισμενο

 

ενεργοποιηση φωτισμου με το πατημα ενος κουμπιου η το αγγιγμα της οθηνης κ αυτο ειναι τσεκαρισμενο κ απεν/ση συσκευη κ εαν η συσκευη δεν χρησιμοποιειται για 1λεπτο.

 

αυτες ειναι οι επιλογες κ το αφηνο το κινητο κ δεν σβηνει το φως!

 

Δοκίμασες να κάνεις ενα soft reset?μπορεί απλά να την έχει δει κάπως το κινητό. Οι ρυθμίσεις σωστές ειναι αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εσύ θέλεις πολύ διάβασμα ακόμα.

Το τηλέφωνο μια χαρά είναι.....

 

den eipa oti den einai mia xara

apla me tosa tou tou exw perasei an kanw update thelw mia mera gia na ta xanaperasw!

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ

 

ΑΦΟΥ ΕΓΙΝΕ ,ΑΠ'ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ,ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ FORUM (OMNIACSNET) ΜΕ ΤΑΞΙΝΟΜΗΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ , ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΣΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΕ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ?

 

ΕΛΕΟΣ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ela kai 400arisazoume!

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Gps Στο λεπτό.

 

http://omniacs.net/showthread.php?t=44

 

δοκιμάστε το και πείτε μου αν είδατε διαφορά.

μεγαλη διαφορα.βρισκει δορυφορους 3 φορες πιο γρηγορα!ευχαριστουμε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οι ρυμθισεις ειναι :απεν/ση φωτισμου εαν η συσκευη χρησιμοποιειται για ειναι τσεκαρισμενη στα 10δευτ κ ειναι κ το κουτακι τσεκαρισμενο

 

ενεργοποιηση φωτισμου με το πατημα ενος κουμπιου η το αγγιγμα της οθηνης κ αυτο ειναι τσεκαρισμενο κ απεν/ση συσκευη κ εαν η συσκευη δεν χρησιμοποιειται για 1λεπτο.

 

αυτες ειναι οι επιλογες κ το αφηνο το κινητο κ δεν σβηνει το φως!

 

Φίλε σήμερα και μένα δεν έλεγε με τίποτα να σβήσει! Το έβλεπα και γελούσα, δεν ήξερα τι άλλο να κάνω... Έχω πάρει και με στραβό μάτι την μπαταρία, λέω θ'ανοίξω το gps να τη μαμήσω, να ξεφορτίσει τελείως. Μάντεψε: κλείνοντας το destinator, η οθόνη άρχισε και πάλι να σβήνει κανονικά! Δε λέω ότι είναι η λύση αλλά τι έχεις να χάσεις αν το δοκιμάσεις? :D

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανα προγραμμα για να βλεπουμε καλυτερα τα gifakia στο ομνια?

και μηπως υπαρχει τπτ σε προγραμμα που να δουλευει οπως τα προφιλ των nokia η εχουμε μονο την συγανση οταν γυρναμε αναποδα το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ

 

ΑΦΟΥ ΕΓΙΝΕ ,ΑΠ'ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ,ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ FORUM (OMNIACSNET) ΜΕ ΤΑΞΙΝΟΜΗΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ , ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΣΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΕ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ?

 

ΕΛΕΟΣ!!!!!!

 

:wacko::blink::wacko::(

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

ειναι λογικο ομως ρε φιλε να μην σβηνει?μ εχει σπασει τα νευρα...κ για να σβησει πατω το κουμπακι απο πανω μια φορα απαλα ....κ σβηνει το φως.αλλιως ειναι φακος... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Καλη εβδομάδα. Εχω ρυθμίσει το s2u2 να σβήνει το φως σε 5'. Αυτο έχει σαν αποτέλεσμα, οταν χτυπάει το ξυπνητήρι μετα απο 5' να κλείνει και αυτό. Υπάρχει καμία ρύθμιση για αυτό? Εκτος απο το να αυξήσω τον χρόνο που σβήνει η οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

Gps Στο λεπτό.

 

http://omniacs.net/showthread.php?t=44

 

δοκιμάστε το και πείτε μου αν είδατε διαφορά.

 

εδω μαλλον αναφερεσαι:

http://www.modaco.com/content/i900-omnia-http-i900-modaco-com/274303/quick-gps-fix-without-xtra-enabled/

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΙΟΣ ξερει να μας πει ρε παιδια αν το αστερακι μας το ομνια ειναι συμβατο με handsfree sony ericsson??? στην samsung εχουν ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...