Jump to content

Προτάσεις αγοράς: Ποιο PNA να επιλέξω;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

se 6 meres tha se exo etimo ypomoni

 

ΔΕΝ ΕΧΩ αλλη υπομονη...δεν εχω που να ταξιδεψω....χειμωνιασε και μ΄αφησεσ απ'εξω...!!!

 

λοιπον φιλε μου αυτα συμβαινουν....οταν εχεις νεα μου λες..!!!

 

εχω το τιβο 4150....με το destinator 6.1 ola kala....δεν ειχα κανενα προβλημα επαιζε μια χαρα...σημερα πηρα και το destinator 7.0 apo το ngi.gr αλλα δεν μπορει να διαβασει την καρτα με το 7 το μηχανημα....ενω με το 6 παιζει μια χαρα....εχει κανεις καμια ιδεα..???

μπορω να το κανω αναβαθμιση και αν ναι απο που μπορω αν τις κατεβασω...??

κανω κατι λαθος ..??μπορει να με βοηθησει καποιος..???

 

το destinator 6 εχεο 2 φακελους τον MobileNavigator και τον X-road...ενω η 7 εκδοση μονο εναν DestinatorApps..ποια παλια αρχεια να αλλαξω και πως να κρατησω την δομη της καρτας...??ειναι δυνατον να παιζει το 6 και να μην παιζει το 7 που ειναι και νομιμο...???καμια ιδεα κανεις..???

 

μην με ξεχασεις ετοιμος ειμαι να το στειλω στην elasyn αλλα αυτοι θα με γδαρουν...!!!και δεν το ρισκαρω...λοιπον περιμενω νεα σου οσο πιο συντομα γινεται..!!!:(

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 403
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκανα σημερα μια βολτα στο mediamarkt ειχε αυτην την συσκευη 99€ ενω ολοι την εχουν 40 ως και 70 ευρω επιπλεον.

http://www.electroniki.gr/product.asp?id=19531

τι γνωμη εχετε? αξιζει? δεν βρηκα πουθενα τα τεχνικα χαρακτηριστικα της.

 

το mio 220 εχει mp3 :blink: ???????????? ή μονο αυτα που πουλανε στον .... κωτσοβολο εχουν ??:D (στο ταμπελακι το ελεγε με κατι γραμματα να!!)

 

το vector 300 τι λεει??

 

εν ολιγοις ποιο απο τα παραπανω προτεινετε??? ειναι μονοδρομος το mio???

Link to comment
Share on other sites

katarxin,xaireto toys pantes.an mporeite na boithisete stin epilogi enos ftinoy gps,(100 -180 eyro)me dynatotites ksekleidomatos kai kalon xarton.diabazo gia mio,vector,garmin,rye..alla oi apopseis diistantai...

akoma ontos neos sto xvro..roto an oi dektes aytoi mporoun na dextoyn kati san ofice..gia dibasma world..kai an nai poioi einai aytoi

 

(Y.G..endiaferomai poio ksekleidonei eykola kai dixos problimata..)

kalo tha tan opoios exei dokimasei kapoio na pei pleonektimata kai meionektimata na boithisei toys epomenoys..)

thanks prokatabolika..)

 

eyxaristo poli file moy gia ti apantisi,alla roto poio apo ayta poy anafero jskeleidonwei sigoyra dixos problimata,kai poio mporei na treksei kai alla programata opos multimedia..thanks pantos..

ante na doume...

 

Λοιπόν άκου φίλε τα vector 380 \ 390 \ 290 \ 590 \ 300 \ έχουν είδη ξεκλειδωθεί μπορείς να δεις και στα σχετικά post

το ίδιο και τα mio kai τα rye traveler

δεν συμβαίνει το ίδιο με τα garmin γιατί από όσο γνωρίζω δεν χρησιμοποιουν windows αλλά ένα δικο τους λειτουργικό σύστημα και ακόμα κανένας δεν κατάφερε να ξεκλειδώσει κανένα.

 

Στην ερώτηση σου αν τρέχει άλλα προγράμματα

Οταν περάσεις σε περιβάλλον windows μπορείς να περάσεις οτιδήποτε είναι συμβατό για συσκευή pna και να το τρέξεις (παιχνίδια εφαρμογές προγράμματα πλοήγησης κτλ)

Ελπίζω να σε κατατόπισα.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα στο fortuna 430 και στο mio 220.

για την οθονη δεν το συζηταμε. σαν συσκευη, σαν ξεκλειδωμα ειναι καλυτερη?? καποιος φιλος μας ειπε οτι το πηγε πισω επειδη δεν εβρισκε δορυφορο.

δηλαδη ποση ωρα κανει να βρει δορυφορο?? και πρεπει να εισαι και ακινητος για να τα καταφερει?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα στο fortuna 430 και στο mio 220.

για την οθονη δεν το συζηταμε. σαν συσκευη, σαν ξεκλειδωμα ειναι καλυτερη?? καποιος φιλος μας ειπε οτι το πηγε πισω επειδη δεν εβρισκε δορυφορο.

δηλαδη ποση ωρα κανει να βρει δορυφορο?? και πρεπει να εισαι και ακινητος για να τα καταφερει?

 

Αν μπορέσεις να βρεις το Fortuna 430 από το Mediamarkt στα 139 ευρώ, είναι super και πολύ καλύτερο σε όλα από το Mio C220 που το συγκρίνεις. Επίσης , το ΜΙΟ έχει μια διαδικασία ξεκλειδώματος αρκετά πολύπλοκη, ενώ στο Fortuna δεν μιλάμε για ξεκλείδωμα αλλά για απλή μετονομασία ενός φακέλου και ενός αρχείου.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. θα κανω μια ερωτηση στην οποια δεν μπορεσε κανεις υπαλληλος σχετικου καταστηματος να απαντησει. ειναι κατι που με ενδιαφερει μιας και θελω εκτος απο ενα gps να έχω και ένα συστημα media στο αυτοκινητο. Λοιπον........τα gps pna όσα βεβαια εχουν εξοδο για ακουστικα παραγουν στερεοφωνικο ηχο απο εκει?????????

θΑ ηθελα με μια συνδεση σε aux in sto radiocd απο την εξοδο ακουστικων να εχω mp3 mp4 σε ποιοτητα καλη.

 

γεια σε όλους............

ξεκινάω με τις προτάσεις σας για ένα gps με 4.3'' οθόνη , με δυνατότητα υποστήρηξης mp3 mp4 καθώς και με έξοδο για ακουστικά. Η απορία μου είναι εάν ο ήχος από την έξοδο ακουστικών είναι στερεοφωνικός.

 

ξερει κανείς σας τι γίνετε με τον Δέκτη Gps Nemerix που εχει το Navigon

PNA 2100 . πλεονεκτημα η μειονεκτημα????

Link to comment
Share on other sites

επισης ειδα και αυτο http://www.multirama.gr/multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=PDAs&cp_id=139677 το οποιο το ειχε 99€!!!

αυτο παλι τι λεει σαν συσκευη??

 

Fortuna 430 και μόνο !!!

 

:X

Link to comment
Share on other sites

θέλω να πάρω ένα GPS το οποίονα μπορώνα το έχω και στη θάλασα (σε βάρκα) αλλά να μπορώ να βάλω και χάρτες για το αυτοκίνητο. Έχει κανεις υπ'όψιν κανενα μοντελό που να κανει και τα δυο?
Link to comment
Share on other sites

θέλω να πάρω ένα GPS το οποίονα μπορώνα το έχω και στη θάλασα (σε βάρκα) αλλά να μπορώ να βάλω και χάρτες για το αυτοκίνητο. Έχει κανεις υπ'όψιν κανενα μοντελό που να κανει και τα δυο?

 

Αν παρεις ενα gps της garmin θα κανεις την δουλεια σου γιατι η garmin βγαζει και ναυτικους χαρτες.βαλε μια μεγαλη καρτα μνημης και βαλε και χαρτες οδικους και ναυτικους.Παρε ενα gps με ικανοποιητικη οθονη...Βεβαια μονο ναυτικους χαρτες θα χεις...οχι chartplotter και βυθομετρο στο σκαφος..αν ειναι μικρο το σκαφος..τοτε αχρειαστο θα ναι μαλλον...

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.926161

http://www.meimaris.com/product.asp?intProdID=2353

Βεβαια με δεδομενο οτι θα ναι στο σκαφος το gps που ειναι υποθετικα αυτοκινητου..και επειδη θα ναι στην υγρασια(ολο και κατι θα σταξει πανω)και στην αλμυρα και λοιπα ολο και κατι θα χαλασει....Πρεπει να το σκεφτεις λιγο...Γιατι ειναι λιγο επικινδυνο αυτο να ξερεις....;)

Link to comment
Share on other sites

se 6 meres tha se exo etimo ypomoni

 

POY EISAI RE FILE....???

 

7 MERES PERASANE...EKANES TIPOTA..???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ETIMOS STILE PM ME ENA TROPO EPIKINONIAS

 

 

FILE EXEIS PM...PERIMENV AKOMA

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

mipos kserete apo poy mporo na katebaso ofifice gia pna?edika gia arxeia word..?thanks

 

http://rapidshare.com/files/125934470/FileViewers.rar

 

είναι word \ excel \pdf κτλ

εύχομαι να σου χρειαστούν..:cool:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Εχω μια απορια σχετικα με το Navigon 2100 ειναι ξεκλειδωτο οπως και το Rye? προκειται να το αγορασει ενας φιλος και αν ειναι οκ τοτε θα μπορω να του περασω το dest 7 ..αν γνωριζει κανεις ας μου κανει reply η pm

Ευχαριστω

όλα καλά και το μέλι...γλυκό.!.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω βαρεθεί να χάνομαι οπότε είπα να πάρω κάτι να με βοηθάει...

 

Χάθηκα όμως στην αναζήτηση συσκευών και χαρτών καθότι άσχετη με το αντικείμενο.:O

 

Με μια τυπική αναζήτηση βρήκα αυτά:

 

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=13181

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=28381

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977967&product=970859

 

Είναι προφανές ότι δε θέλω να δώσω πολλά λεφτά...εκεί γύρω στο 100ρικο...

 

Για πείτε μου λίγο τη γνώμη σας για το ποιό να πάρω...

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!:D

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.8333~r.91954399 free shipping

Αφού ξεπεράσουμε το δελεαστικό πακέτο ανυπαρξίας μεταφορικών και μικρής τιμής από αυτά που διαβάζω δεν πρέπει να είναι και πολλή κακ΄αυτή η συκευή και με αρκετά μεγάλη οθόνη. Νομίζωότι όποιος έχει μέτριες γνώσεις μπορεί να την παραμετροποήσει και να εγκαταστήσει τα προγράμματα της αρεσκείας του...

 

Γνώμες? Το έχει πάρει κανείς?

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, με αυτό θα έχεις τους καλύτερους χάρτες για Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

θα ηθελα να ρωτησω ποια η γνωμη σας για αυτο hχχp://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20080717.p.siskeviploigisis

εδω στα ελληνικα και στην κανονικη σελιδα

hxxp://www.targa.co.uk/index.jsp?SID=0&NAV=236&DOC=&PAGE=&PCAT=5&PROD=439&PTUBE=35&PARAMS=&PARAMS2=&SPCAREA=

μπορει να περαστει στο destinator επανω του?σαν τιμη ειναι καλη?

 

ευχαριστω

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...