Jump to content

Προτάσεις αγοράς: Ποιο PNA να επιλέξω;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 403
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε θέλω να στο υπογράψω (γιατί ελέω Κωτσόβολου δεν το έχω ακόμα στα χέρια μου και μπαίνω στην 3η βδομάδα αναμονής από την παραγγελία) αλλά από όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα είναι το ίδιο μηχάνημα με άλλη εμφάνιση.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να σου πω εγώ είναι ότι δεν έχω προσωπικά κανένα παράπονο από το Vector και ότι όσον αφορά στη σχέση απόδοσης τιμής στα 10 του βάζω 82,5!:p
Link to comment
Share on other sites

Εχω καταληξει κατα 97% στο Vector. Στροβιλιζεται σαν ιδεα στο μυαλο μου και το dreamax, αλλα μετα απο αυτα που εχω διαβασει για το Vector δεν νομιζω οτι θα αλλαξω γνωμη. Με την πρωτη ευκαιρια θα το αποκτησω και θα σας πρηξω με τις αποριες μου..:p
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Παιδια γραφω για πρωτη φορα στο forum αυτο και θα ηθελα εαν καποιοι απο εσας εχουν τα παραπανω μηχανηματα με τους ¨μαμα¨χαρτες τους (MIOMAP KAI DESTINATOR ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ) τι εντυπωσεις εχΕΤΕ ...με ενδιαφερει κυριως η περιοχη της αθηνας και 2-3 εκδρομες το χρονο στην υπολιοιπη ελλαδα...το οποιο σημαινει 95% του χρονου θα δουλευει λεκανοπεδιο.

Το μηχανημα το θελω ερασιτεχνικα ...γεροντοπαιχνιδι......:)

 

Οποιοδηποτε πληροφορια ειναι καλοδεχουμενη μιας και ειμαι τελειως απειρος στο συγκεκριμενο θεμα

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια μικρη βοηθεια παιδια

 

Εχω καταληξει σε καποια standard που θελω να εχει το PNA ολες οι γνωμες δεκτες

 

Καλο GPS (γρηγορο κλειδωμα δορυφορων σταθεροτητα)

ΕΙμαι πιο κοντα σε χαρτες NGI (Destinator 6 ή 7)

Δεν με νοιαζουν MP3 jpg κλπ

 

Στο πλαισιο ειδα My Guide 3100 & SatNav 400 τι παιζει καλύτερα?

Κατι αλλο με χαρτες NGI γυρω στα 300€?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά

θέλω να πάρω μια συσκευή για αμάξι και ενδιαφέρομαι περισσότερο για αυτή

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977967&product=1024493

 

Στη περιγραφή λέει ότι χρησιμοποιεί Windows Mobile 5.0, είναι ακριβώς τα ίδια με τα αντίστοιχα PDA συσκευών,ε? Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι μπορώ να βάλω ότιδήποτε Navigation πρόγραμμα θέλω? Δλδ μπορώ να πάρω την συσκευή κ να περάσω την τελευταία *****ed version του Destinator 7 χωρίς πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Οτι θέλουν λένε.Δεν έχει windows mobile 5.0 αλλά windows ce 5.0.Είναι ο πυρήνας των windows mobile 2005 αλλά χωρίς τις βιβλιοθήκες(dll).Είναι κλειδωμένη και κανονικά δεν παίρνει άλλο λογισμικό.Aλλά ξεκλειδώνει εύκολα.Το είχα για λίγες μέρες και δεν έμεινα ικανοποιημένος από τη λειτουργία του με το destinator.Eίναι εξαιρετικά αργό σε σχέση με άλλα pna.
Link to comment
Share on other sites

Axa.. γι αυτό το ρώτησα, γιατί είχα δει ένα παρόμοιο σε έναν ταρίφα κ ήταν κλειδωμένο λογισμικό. Φίλε, έχεις να προτήνεις κάτι μέχρι κ 400-500 ευρώ? Καλήτερα με 4 ίντσες οθόνη κ να έχει Windows Mobile κανονικά.. να μπορώ να βάλω ότι πρόγραμμα πλοήγησης θέλω εγώ ή ακόμα ότι άλλο θέλω να περάσω έξτρα στη συσκευή.

 

Θενξ!

Link to comment
Share on other sites

4αρα οθόνη με windows mobile δεν υπάρχει πλην του ακριβού αλλά και αρκετά μεγάλου σε σχέση με τις υπόλοιπες συσκευές htc x7500

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=146719

Link to comment
Share on other sites

Όχι εντάξη, δε θέλω κάτι τόσο ακριβό. Θέλω να έχει απλά μεγάλη οθόνη κ να είναι Σύστημα Πλοήγησης για αμάξι. Ας έχει κ μικρότερη από 4 ίντσες, αφού δεν έχει μεγαλύτερη. Απλά μόνο να μπορώ να βάλω Windows Mobile 6 (κ τα 5 είναι καλά) κ να είναι ξεκλείδωτο.

 

Αυτά.. :)

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό που φάνηκε καλό

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1035347

 

καθώς επίσης κ αυτό

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=100&product=973025

φαίνετε καλό. Λέει ότι υποστηρίζει χάρτες NGi δλδ μπορώ να βάλω κάποιο από τους χάρτες που κυκλοφωρούν στο "net" χωρίς πρόβλημα?..

 

πφ.. πολύ μπέρδεμα αυτές οι συσκευες.. :/

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν οι 2 συσκευές που αναφέρεσαι δεν έχουν windows mobile και δεν είναι ξεκλείδωτες.Για τον ελληνικό χάρτη δε χρειάζεται να ψάχνεις στο "νετ" αφού με την αγορά ενός από τις 2 αυτές συσκευές αποκτάς λογαριασμό στη σελίδα της ΝGi για δωρεάν αναβάθμιση χάρτη.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο... :/

Τελικά τι συσκευή αυτοκινήτου να πάρω που να μην έχει κλειδωμένα Windows ή κ να έχει να μπορώ να δουλέψω Destinator (κατά προτήμηση τον 7).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα

το satnav 400 το απεκτησα προσφατα με εγκατεστημενο το destinator 6 ειμαι ευχαριστημενος .

δεν εχω δοκιμασει κατι αλλο οποτε .............

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια το απεκτησα και γω σημερα και οντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τις πρωτες δοκιμες

 

Καλα Χριστούγεννα ...

Link to comment
Share on other sites

έχω πάρει το mio a 501 και δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος από τον πλοηγό του. μπορώ να αλλάξω χάρτες μόνο? μπορώ να βάλω κάποιο dewtinator? ποιό προτείνετε εσείς? υπάρχει και κάποιο link που να δουλέυει (με χάρτες καi destinator)?'εχω κατβάσει κάποια και μου λέει δεν βρεθηκε gps.γιατί? ελπίζω να μην υπάρχει αντίστοιχο post. έψαξα λίγο και δεν βρήκα..αν υπάρχει sorry παιδιά.ας μου δώσει κλαποιος μιας λύση γιατί έχω χαθεί με αυτό το θέμα. ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

geia se olous!

me lene eleana kai psaxno gia navigator

ti mou protinete? skeftomoun gia to mio a501 pou einai kai kinito mazi. mipos einai kalitera na einai momo navigator k oxi k kinito mazi?

poio einai to kalitero programma? exo akousei gia to destinator k to tomtom. me liga logia eimai asxeti k thelo ti gnomi sas!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά.

 

Γνωρίζει κανείς σας αν υπάρχουν συσκευές PNA ή/και PDA τόσο γιαπου να διαθέτουν έξοδο Video Out;

 

Θέλω να συνδέσω μια τέτοια συσκευή σε μονιτορ λεωφορείου για να υπάρχει η δυνατότητα να βλέπουν και οι επιβάτες σε μια ξενάγηση για παράδειγμα τον χάρτη.

 

Επίσης, αν αγοράσει κανείς PNA με Destinator μπορεί να έχει και το iGO μέσα και τουμπαλιν;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

βάλε destinator 6 δουλεύει μια χαρά αλλά πρέπει να πας στις ρυθμίσεις -> Σήμα gps -> να πατήσεις gps on μετά πατάς _Ρύθμιση και μετά αναζήτηση gps αναζήτηση gps και αφού το βρει πατάς Λήξη και πας πάλι στον χάρτη . Μπορεί

Να καθυστερήσει κανένα πεντάλεπτο να βγάλει σήμα την πρώτη φορά

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Καινούριος χρήστης & χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Λοιπόν θέλω να αγοράσω κάποιο PNA στο οποίο να έχω & το Navimate Extreme (κυρίως για χώμα!) & το Destinator? Υπάρχει αυτή η δυνατότητα? Από ότι έχω καταλάβει, μάλλον ναι. Ακόμα όμως δεν έχω συγκεντρώσει πολλές πληροφορίες. Αν αγοράσω πχ το Navimate 420 Extreme ή Navimate 330 Extreme, θα μπορώ να του βάλω το Destinator?

Μίλησα σήμερα με τη Compucon, εταιρία που φτιάχνει το Navimate & μου είπαν, όλα γίνονται, δε μπορούσαν όμως να μου δώσουν παραπάνω πληροφορίες. Συγκεκριμένα τους ρώτησα αν είναι κλειδωμένες τα PNA 420 & 330 & είπαν ότι αν μου πουν ναι είναι σα να με κοροϊδεύουν. Μου λένε γίνεται να βάλεις & το Destinator, απλά χρειάζεται "χακεριά".

Έχετε να προτείνεται κάποιο άλλο PNA με το οποίο να μπορώ να έχω & τα δύο προγράμματα πλοήγησης?

Ευχαριστώ!

Help :(:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...