Jump to content

Προτάσεις αγοράς: Ποιο PNA να επιλέξω;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑΞΥ VECTOR MASTER 550 KAI VECTOR MASTER 380 ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΜΕ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΤΑ CHAMPION ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 403
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχετε δει την προσφορά του Κωτσόβολου; http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=23171

Ξέρετε αν αξίζει τα λεφτά του; Γενικά τι έχετε να σχολιάσετε πάνω στη συγκεκριμένη συσκευή... αξίζει; Μπορούμε να βάλουμε Destinator 7 (ή 6); Αυτές οι λίγες ερωτήσεις και περιμένω τους έμπειρους να βοηθήσουν!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ασχοληθεί με PNAs, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να γίνει και αυτό!:p

Θέλω να μάθω ποιές συσκευές της αγοράς μπορούμε να ξεκλειδώσουμε και να βάλουμε δικά μας προγράμματα, για PNAs πάντα.

Επίσης ποιά είναι η διαδικασία να αλλάξουμε πρόγραμμα. Είναι κοινή για όλα;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι κοινή για όλα.Μερικά είναι αρκετά εύκολα και άλλα πιο δύσκολα.

Nα γράψω λίστα?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για το 390 δεν ξέρω,αλλά το αδερφάκι του το 380 είναι το μόνο που κατάφερα να βάλω destinator 6 και 7 σε λιγότερο από 5 λεπτά:cool:
Link to comment
Share on other sites

Mio c310,c510,c710,c220,c250,c520

Acer d100,E310

Airis t920

Shinco 350

Altina a600

Gps winait 885

takara gp37

vector master 380

medion mdpna 300

Eίναι μερικές από τις συσκευές που είμαι σίγουρος ότι ξεκλειδώνουν

Αν θέλεις πλήρη λίστα και περισσότερες πληροφορίες

http://www.gpspassion.com/forumsen/default.asp?group=2

Το d6 είναι το πιο βολικό πρόγραμμα:pπαίζει εύκολα στις πιο πολλές συσκευές.Το igo θέλει κάποιο πείραγμα,το tom tom σύμφωνα με το πιο πάνω site μπαίνει επίσης εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Mio c310,c510,c710,c220,c250,c520

Acer d100,E310

Airis t920

Shinco 350

Altina a600

Gps winait 885

takara gp37

vector master 380

medion mdpna 300

Eίναι μερικές από τις συσκευές που είμαι σίγουρος ότι ξεκλειδώνουν

Αν θέλεις πλήρη λίστα και περισσότερες πληροφορίες

http://www.gpspassion.com/forumsen/default.asp?group=2

Το d6 είναι το πιο βολικό πρόγραμμα:pπαίζει εύκολα στις πιο πολλές συσκευές.Το igo θέλει κάποιο πείραγμα,το tom tom σύμφωνα με το πιο πάνω site μπαίνει επίσης εύκολα.

 

 

Η αλήθεια είναι ότι δε βρίσκω που ακριβώς είναι η λίστα στο σύνδεσμο που δίνεις (έχει και τόσα threads!). Μπορείς να δώσεις ακριβές link ή να κάνεις ένα copy-paste εδώ μέσα;

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει λίστα.Απλά αυτή η σελίδα ασχολείται ειδικά με το ξεκλείδωμα των pna.Oταν γράφει κάποιος χρήστης εδώ σε αυτό το forum πως να ξεκλειδώσει τη συσκευή του,καλό να είναι να κάνει ένα search στο gpspassion και κατά 90% θα βρει έτοιμη την λύση:cool:
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το topic του 380.Aπό ότι φαίνεται η διαδικασία είναι ίδια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=174595&page=2

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω μια ερωτηση: αν αγορασω ενα MIO C220 με τον χαρτη Ελλαδος μπορω να βρω καπου στο δικτυο τον χαρτη της Ευρωπης ή και μεμονομενων χωρων και να τους βαλω μεσα αφου το ξεκλειδωσω?

Ευχαριστω...

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω μια ερωτηση: αν αγορασω ενα MIO C220 με τον χαρτη Ελλαδος μπορω να βρω καπου στο δικτυο τον χαρτη της Ευρωπης ή και μεμονομενων χωρων και να τους βαλω μεσα αφου το ξεκλειδωσω?

Ευχαριστω...

Αυτό είναι το μόνο εύκολο!:p

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι κ εγώ να ξεκλειδώσω το C220 και να του περάσω destinator. Το έχει κανει κανεις απο εσάς? Αν ναι έπαιξε με επιτυχία?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά. Θέλω να αγοράσω PNA για να το τοποθετήσω στο αυτοκινητό μου. Μου άρεσε πολυ το μοντέλο MIO c520. Με τους καινούριους χάρτες MIO map θα έχω πρόβλημα? Μένω στη βόρεια ελλάδα. Αν πάρω PNA με destinator τότε το το satnav 400 ή το tibo φαντάζει μονόδρομος. Το tibo δεν μου πολυαρέσει εμφανισιακά. Το satnav 400 είναι καλό? Μπορώ εύκολα να το αναβαθμίσω σε destinator 6 ή 7 χωρίς να το καταστρέψω ή θα ξεμείνω με τους παλιούς χάρτες?
Link to comment
Share on other sites

πάρε ρε ένα vector master 380 με πολύ λίγα χρήματα 160 ευρώ! και πολύ εύκολα θα βάλεις το destinator .!
το κινητο ειναι μερος της ζωης μας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..Ενδιαφερομαι να αγορασω μια συσκευη πλοηγησης για το αμαξι μου και επειδη τωρα ψιλοψαχνομαι θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα..Ποια συσκευη pna μου προτεινετε που κυριως θελω χαρτες ελλαδος αλλα και ανατολικης ευρωπης με την ουκρανια μεσα??Τι ειναι προτιμοτερο να παρω συσκευη με χαρτες της mio η με χαρτες destinator??Δεν με ενδιαφερει η τιμη απλα θελω να καλυπτει τις αναγκες μου..??ελπιζω καποιος να με βοηθησει..ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..Ενδιαφερομαι να αγορασω μια συσκευη πλοηγησης για το αμαξι μου και επειδη τωρα ψιλοψαχνομαι θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα..Ποια συσκευη pna μου προτεινετε που κυριως θελω χαρτες ελλαδος αλλα και ανατολικης ευρωπης με την ουκρανια μεσα??Τι ειναι προτιμοτερο να παρω συσκευη με χαρτες της mio η με χαρτες destinator??Δεν με ενδιαφερει η τιμη απλα θελω να καλυπτει τις αναγκες μου..??ελπιζω καποιος να με βοηθησει..ευχαριστω..

 

http://www.carputercenter.com/Default.aspx?tabid=240

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Το vector φαίνεται καλό αν και έχει πρόγραμμα PaPago. Παρόλο αυτά θα προτιμούσα οθόνη 4 ιντσών. Μου αρέσει πολύ το mio c320/c520. Παρακαλώ κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει miomap να μου πει αν οι χάρτες είναι επαρκείς για βόρεια ελλάδα ή αν το destinator είναι μονόδρομος. Επίσης το satnav το χει χρησιμοποιήσει κανείς? Τέλος κάποιος μου πρότεινε και navimate αλλά παλι μικρη η οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Το d6 λόγω χαρτών NGi προς το παρόν είναι μονόδρομος.Εγώ μένω Κοζάνη και μόνο η NGi έχει αυτή τη στιγμή αξιοπρεπή χάρτη
Link to comment
Share on other sites

τα βρήσκω και τα 2 στα 185€ ποιο είναι καλύτερο απο δυνατότητες hardware,

αξιζει να δωσω 245€ να παω στο mio c320b με 4.3" wide?

σκεφτομαι να τους βαλω εξτρα destinator

Link to comment
Share on other sites

Με το vector 380 είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Το gps του είναι άνω του μετρίου,χωρίς να αγγίζει το τέλειο.Θεωρώ πως δε θα αντιμετωπίσεις πουθενά πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...