Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως ξέρεις κανείς ποιο είναι το τραγούδι που παίζει στους τίτλους αρχής της σειράς "Μίλα μου βρώμικα"; Για όσους δεν το έχουν δει, μπορούν να δουν το πρώτο επεισόδιο εδώ και να μου πουν τον τίτλο του τραγουδιού. Επίσης, το τραγούδι ξαναπαίζει (με μεγαλύτερη διάρκεια) στο 30:38. Τέλος, το μόνο που έχω ακούσει από τους στίχους είναι το "You are always on my mind..". Έψαξα στο YouTube και το μόνο που βρήκα ήταν ένα τραγούδι του Έλβις που δεν μοιάζει καθόλου και με αυτό που ψάχνω, εκτός και αν το έχουν κάνει ρεμίξ. :happy:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις κανείς ποιο είναι το τραγούδι που παίζει στους τίτλους αρχής της σειράς "Μίλα μου βρώμικα"; Για όσους δεν το έχουν δει, μπορούν να δουν το πρώτο επεισόδιο εδώ και να μου πουν τον τίτλο του τραγουδιού. Επίσης, το τραγούδι ξαναπαίζει (με μεγαλύτερη διάρκεια) στο 30:38. Τέλος, το μόνο που έχω ακούσει από τους στίχους είναι το "You are always on my mind..". Έψαξα στο YouTube και το μόνο που βρήκα ήταν ένα τραγούδι του Έλβις που δεν μοιάζει καθόλου και με αυτό που ψάχνω, εκτός και αν το έχουν κάνει ρεμίξ. :happy:

Matisse Feat. Johnette Napolitano - Today

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ. Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Το τραγούδι που τραγουδούσε ο Τριαντάφυλλος που έλεγε:"Ναι, η αγάπη είναι μεγάλο πακέτο στα σπίτια βάζει λουκέτο στις λεωφόρους φωτιά..." υπάρχει ή φτιάχτηκε ειδικά για τη σειρά; :worry:

 

Ευχαριστώ.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω:

1)ενα παμπαλαιο ελληνικο παρακμιακοτατο τραγουδι που ελεγε "ειμαστε θεες,ζητω οι ξανθιες",το ελεγε μια ξανθια αλλα στο βιντεοκλιπ φορουσε μαυρη περουκα την οποια εβγαζε στο τελος,νομιζω ημουν κατατοπιστικοτατη!

2)ενα ξενο τραγουδακι,ετσι ψιλοροκ,ψιλοποππανκ,που λεει στο ρεφραιν καπου "νταμπαντουνταμπαντα" κ χαρουμενο γενικα!δυστυχως δεν εχω αλλα στοιχεια!

ευχαριστω. :)

anazhtas to "ειμαστε θεες ζητω οι ξανθες" απο ΑΔΑΜ & ΜΑΡΙΑ

 

αλλα δε νομιζω πως υπαρχει-δωρεαν τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Το κομμάτι στο βίντεο...

http://www.youtube.com/watch?v=4QzGIJaxqSw

 

...λέγεται "Wild is the wind" (λογικά). Το έχω βρει σε πολλές εκτέλεσεις, όχι όμως στην εκτέλεση που παίζει στο βίντεο... Αν κάποιος το βρει, παρακαλώ να μου στείλει το λινκ

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=adLcIsT6w5Y

 

 

Ξερει κανεις ποιο remix einai ?

Τo τραγουδι ειναι το Νo doubt - Dont speak ακομη πιστευω πως ακουγεται σαν cover τo Εurythmics - Ηere comes the rain again ,μετα μπαινει ενα αλλo track που ακουγεται σαν remix του tell me whυ , εχει κανεις καμια ιδεα για ποια remix einai ?

Link to comment
Share on other sites

για δες αυτο http://www.youtube.com/watch?v=JK2lEnKm-E4, εγω παντως αυτο το someday εψαχνα και ειναι αυτο :)
Προσκυνω!!!!!!!! Ευχαριστω παρα μα παρα πολυ
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα κομμάτι που ακούγεται τελευταία στο Nitro. Δε θυμάμαι στίχους, αλλά η φωνή μοιάζει με Amy Winehouse. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

 

HELP! :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

 

HELP! :O

 

το πρωτο ειναι : Lexie Lee-Pull it up (το γραφει και στα σχολια....:p:p )

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα κομμάτι που ακούγεται τελευταία στο Nitro. Δε θυμάμαι στίχους, αλλά η φωνή μοιάζει με Amy Winehouse. Καμιά ιδέα;

Ίσως

;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως
;

Το 'ξερα οτι θα το πει κάποιος :p Όχι, είναι πιο αργό αυτό που ψάχνω... Παίζει να είναι και Duffy ή Gabriella Cilmi

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!!

 

Ξέρει κανείς ένα τραγούδι καινούριο (νομίζω) που λέει " θα σε αρπάξω στη μέση του δρόμου.... έλα αγάπη μου μπορείς... στο ρυθμό της μουσικής...."

 

Άντρας το λέει... μπορεί και συγκρότημα

 

Μόνο αυτούς τους στίχους θυμάμαι.... :worry:

:ninja: SiL
Link to comment
Share on other sites

Το 'ξερα οτι θα το πει κάποιος :p Όχι, είναι πιο αργό αυτό που ψάχνω... Παίζει να είναι και Duffy ή Gabriella Cilmi

Το στυλ και ο ρυθμός του τραγουδιού είναι παρόμοια με των τραγουδιστριών που αναφέρεις;

Link to comment
Share on other sites

Ενα παλιο ροκ κομματι : με λογια καπως ετσι.. " new york city, .... look so pretty , ..... turn me ooooon!"

 

Και ένα τω linkin park νομιζω : " .... it doesn't need a matter! "

 

 

tnx

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Και ένα τω linkin park νομιζω : " .... it doesn't need a matter! "

 

http://www.youtube.com/watch?v=jpYD6cjx5M0

 

Το 'χω;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Άρρωστα παιδί μου! :D

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !! Ψάχνω ενα κομματι που ακούγεται αρκετά στο nitro τελευταία,ειναι house και έχει γυναικεία vocals,φέρνει αρκετά στο στυλ inna και deepside deejays αλλα δεν το εχω βρει πουθενά.

Έχω ηχογραφήσει ενα κομμάτι του,αν το ξερει κανείς ασ το γράψει,ευχαριστώ!

 

http://rapidshare.com/files/300950905/_______________house.amr.html

Link to comment
Share on other sites

Το στυλ και ο ρυθμός του τραγουδιού είναι παρόμοια με των τραγουδιστριών που αναφέρεις;

Οχι ακριβώς. Απλά είναι αργό κομμάτι, με φωνή παρόμοια των παραπάνω τραγουδιστριών.

Αν θυμάμαι καλά κάπου λέει "go to sleep" και "in the morning", αλλά πολύ πιθανόν να λέω βλακείες :p

 

EDIT

Το βρήκα:

 

Βλακείες έλεγα τελικα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!!

 

Ξέρει κανείς ένα τραγούδι καινούριο (νομίζω) που λέει " θα σε αρπάξω στη μέση του δρόμου.... έλα αγάπη μου μπορείς... στο ρυθμό της μουσικής...."

 

Άντρας το λέει... μπορεί και συγκρότημα

 

Μόνο αυτούς τους στίχους θυμάμαι.... :worry:

Μύρωνας Στρατής - Πριν μας δει κανείς:)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...