Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθώς ήρθε το 2008 πλέον και αφού το προηγούμενο θέμα έφθασε αισίως τις 355 σελίδες με αποτέλεσμα η αναζήτηση μιας πληροφορίας σε αυτό να είναι δύσκολη έως αδύνατη, δημιουργείται νέο θέμα για τη φιλοξενία των μουσικών προτάσεων και αναζητήσεων. Σε αυτό το θέμα, όπως και στα προηγούμενα αυτής της μορφής, μπορείτε κυρίως να αναζητήσετε τραγούδια, τα οποία για παράδειγμα ακούσατε στο ραδιόφωνο, σε κάποιο νυχτερινό κέντρο διασκέδασης κ.ο.κ. και δεν γνωρίζετε τον τίτλο τους ή τον ερμηνευτή τους . Επίσης μπορείτε να υποβάλλετε τις προτάσεις σας για κάποια τραγούδια, που πιθανόν να ενδιαφέρουν και τα υπόλοιπα μέλη του forum.

 

Αφού ευχαριστήσουμε όλους όσοι έχουν συμβάλλει με τις απαντήσεις τους στα προηγούμενα θέματα, τα αναφέρουμε αυτά σε περίπτωση που θέλετε να τα συμβουλευθείτε:

 

Προηγούμενες... αναζητήσεις

 

http://www.myphone.gr/forum/images/statusicon3/thread_hot.gif [thread=208]Μουσικές Προτάσεις & Αναζητήσεις (Ι) [/thread] (Χρονική περίοδος: 2003-2004)

http://www.myphone.gr/forum/images/statusicon3/thread_hot.gif [thread=36648]Μουσικές Προτάσεις & Αναζητήσεις (ΙΙ) [/thread] (Χρονική περίοδος: 2004)

http://www.myphone.gr/forum/images/statusicon3/thread_hot.gif [thread=60194]Μουσικές Προτάσεις & Αναζητήσεις (III) [/thread] (Χρονική περίοδος: 2004-2005)

http://www.myphone.gr/forum/images/statusicon3/thread_hot.gif [thread=80145]Μουσικές Προτάσεις & Αναζητήσεις (IV) [/thread] (Χρονική περίοδος: 2005-2006)

http://www.myphone.gr/forum/images/statusicon3/thread_hot.gif [thread=108835]Μουσικές Προτάσεις & Αναζητήσεις (V) [/thread] (Χρονική περίοδος: 2006-2007)

 

Μην ξεχνάτε ότι πάντα μπορείτε να κάνετε αναζητήσεις στα παλιά ή στο νέο θέμα κάνοντας κλικ στην επιλογή Αναζήτηση σε αυτό το θέμα http://www.myphone.gr/forum/images/misc3/menu_open.gif που εμφανίζεται πάνω από κάθε σελίδα.

 

Αν θέλετε να αναγνωρίσετε κάποιο τραγούδι κάποιας διαφήμισης ή τηλεοπτικής εκπομπής, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε το [thread=195390]σχετικό θέμα[/thread], που είναι αφιερωμένο στο Soundtracks των διαφημίσεων και των τηλεοπτικών εκπομπών.

 

Μια απαραίτητη διευκρίνηση:

 

Σημειώνεται ότι το συγκεκριμένο θέμα δημιουργήθηκε, ώστε να σας βοηθήσει να εντοπίσετε τραγούδια, που ακούσατε στο ραδιόφωνο, σε κάποιο μαγαζί (κέντρο διασκέδασης, club, καφετέρια) ή οπουδήποτε αλλού και δεν γνωρίζετε τον τίτλο ή τους συντελεστές τους. Παράλληλα, σας δίνει τη δυνατότητα να προτείνετε στα υπόλοιπα μέλη αγαπημένα σας τραγούδια.

 

Ωστόσο, σε καμία περίπτωση δε δημιουργήθηκε για να αποτελέσει μέσο ανταλλαγής με χρήση e-mail, προσωπικών μηνυμάτων ή/και άλλων μεθόδων. Μηνύματα τα οποία περιέχουν requests για τραγούδια (π.χ. «στείλτε μου αυτό με PM»), links για download (π.χ. «κατεβάστε το αυτό από εκεί») και όχι προτάσεις ή αναζητήσεις, θα διαγράφονται άμεσα και χωρίς καμία προειδοποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημείωση: Αν στο προηγούμενο θέμα επιχειρήσατε να αναζητήσετε κάποιο τραγούδι, χωρίς ωστόσο να δοθεί απάντηση ικανή να σας βοηθήσει να το αναγνωρίσετε, μπορείτε να δημοσιεύσετε και πάλι το μήνυμά σας εδώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ηχογραφησε τον ρυθμο με το στομα σου, βαλε κοντινες λεξεις που να νομιζεις οτι ταιριαζουν και ανεβασε το!!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Καλησπερα παιδια!! καποτε χρησιμοποιουσα το limewire για την ληψη τραγουδιων!! ηξερα βεβαια οτι το 98% ειναι σε ενα αρχειο να πετυχεις ιο!!

τωρα σοβαρεψα κι εκανα format!

ειπα να μην το ξαναβαλω!! ξερετε καποιο site στο οποιο να μπορω να ακουσω και να κατεβασω μουσικη? (ασχετα αν χρειαζεται εγγραφη)

 

ευχαριστω!!

 

ΥΣ στο google εχω ψαξει, αλλα δεν βρηκα κατι καλο, αν ξερει καποιος να μου προτεινει?Γενικα, απο που λαμβανει μουσικη..(?)

 

edit: παιδια, ψαχνω και ενα τραγουδι, το : trust > eric james

 

1-1 τραγουδι, οχι δισκογραφιες κλπ...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

μπορει καποιος να μου απαντησει αμεσα?

στωω..

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Geia! Psaxnw ena sxetika palio tragoudi ligo gnwsto me piasariko(psss..) ry8mo pou sto refren elege kati san: Charliiiin is...parakatw den 8ymamai..Idees?

 

Ίσως J-Five Feat. Charlie Chaplin - Modern Times ?

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα...

Ψαχνω ενα τραγουδι που λεει I feel like a criminal και παιζει πολυ συχνα στο radio Dj...

Ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Από το 30 και μετά

ποιο είναι το τραγούδι που παίζει;

 

Ευχαριστώ

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Από το 30 και μετά

ποιο είναι το τραγούδι που παίζει;

 

Ευχαριστώ

 

Είναι από το Soundtrack του 12 Monkeys και συγκεκριμένα το "Introduccion" / Giraffes & Flamingos

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tη καλημέρα μου στο κόσμο.Βρήκα στο youtube ένα κομματάκι που μαμάει πραγματικά.Πολύ ξεσηκωτικό και έχω γυρίσει το ιnternet ολόκληρο αναάποδα να εντοπίσω το τίτλο.Σε όποιον το βρει του το......χαρίζω αρκεί να το μοιραστεί και με εμάς όλους.Επίσης για τον αντρικό πληθυσμό λέει τρελά και το βιντεάκι όπου παίζει η μουσική.Η χορεύτρια είναι όλα τα λεφτά.Σας κίνησα το ενδιαφέρον;Για ρίξτε του μια ματιά:
Link to comment
Share on other sites

Είναι από το Soundtrack του 12 Monkeys και συγκεκριμένα το "Introduccion" / Giraffes & Flamingos

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα ελληνικο τραγουδι (ροκακι) που παει καπως ετσι:

 

"Γιατι δεν φανηκες ακομη... γιατι φοβασαι... μεσα στις φλογες της βροχης..."

 

Εχω γκουγκλαρει αλλα δε βρισκω τιποτα... ... Ξερει κανεις πως λεγεται το κομματι και ποιος το λεει?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα ελληνικο τραγουδι (ροκακι) που παει καπως ετσι:

 

"Γιατι δεν φανηκες ακομη... γιατι φοβασαι... μεσα στις φλογες της βροχης..."

 

Εχω γκουγκλαρει αλλα δε βρισκω τιποτα... ... Ξερει κανεις πως λεγεται το κομματι και ποιος το λεει?

 

"Γιατί δε φάνηκες ακόμη,

κι εγώ περίμενα να 'ρθεις,

όνειρο ξένο που κρυώνει,

τι σε φοβίζει να μου πεις.

 

Γιατί δε φάνηκες ακόμα,

κι έχεις ντυθεί με τη σιωπή,

έχω το βλέμμα σκυμμένο στο χώμα,

μέσα στους δρόμους της βροχής."

 

Κίτρινα Ποδήλατα - Δρόμοι της βροχής

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις το: trust απο τον eric james!! (& the new century)

ευχαριστω!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Tη καλημέρα μου στο κόσμο.Βρήκα στο youtube ένα κομματάκι που μαμάει πραγματικά.Πολύ ξεσηκωτικό και έχω γυρίσει το ιnternet ολόκληρο αναάποδα να εντοπίσω το τίτλο.Σε όποιον το βρει του το......χαρίζω αρκεί να το μοιραστεί και με εμάς όλους.Επίσης για τον αντρικό πληθυσμό λέει τρελά και το βιντεάκι όπου παίζει η μουσική.Η χορεύτρια είναι όλα τα λεφτά.Σας κίνησα το ενδιαφέρον;Για ρίξτε του μια ματιά:

 

Το τραγούδι που παίζει στο βίντεο είναι το:

 

Master At Work - Work

 

Είναι ρεμιξ αλλά δεν ξέρω ποιο ακριβώς ρεμίξ είναι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες άκουσα ενα τραγούδι σε ένα κλάμπ, ελληνικό ρέγκε που τραγουδούσε άντρας και έλεγε:

 

Έχω νεύρα, δεν θα είχα γίνει έτσι αν πηδούσα που και πού.."δεν θυμάμαι ακριβώς τι λέει το τραγούδι,αυτά μπόρεσα να συγκρατίσω μόνο.όποιος μπορεί να βοηθήσει ευπρόσδεκτος....:):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

<< η αγάπη πιάνεται απ' τα μάτια σ'αγαπώ και γίνομαι κομμάτια >> μηπως το γνωρίζει κανεις?? το άκουσα και κόλλησα!!
Δεν τη βάζω όπου να'ναι:elephant:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες άκουσα ενα τραγούδι σε ένα κλάμπ, ελληνικό ρέγκε που τραγουδούσε άντρας και έλεγε:

 

Έχω νεύρα, δεν θα είχα γίνει έτσι αν πηδούσα που και πού.."δεν θυμάμαι ακριβώς τι λέει το τραγούδι,αυτά μπόρεσα να συγκρατίσω μόνο.όποιος μπορεί να βοηθήσει ευπρόσδεκτος....:):)

Μιχάλης Εμιρλής - Η αιτία του κακού

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

εχω κολλησει με ενα τραγουδι, lounge πρεπει να ειναι ........

ξενο βεβαια.... το μονο που μπορω να πω ειναι οτι ακουγεται στη διαφημιση του ΣΚΑΙ για το AMERICAN IDOL.

εχει ενα χαρακτηριστικο rif με πληκτρα ...........

αν μπορειτε πεστε μου τιτλο.....

Link to comment
Share on other sites

"Γιατί δε φάνηκες ακόμη,

κι εγώ περίμενα να 'ρθεις,

όνειρο ξένο που κρυώνει,

τι σε φοβίζει να μου πεις.

 

Γιατί δε φάνηκες ακόμα,

κι έχεις ντυθεί με τη σιωπή,

έχω το βλέμμα σκυμμένο στο χώμα,

μέσα στους δρόμους της βροχής."

 

Κίτρινα Ποδήλατα - Δρόμοι της βροχής

 

ευχαριστω πολυ αναρχακι! :)

Link to comment
Share on other sites

loipon kalispera (mallon kalimera). Akousa tis proalles sto 10o epeisodio apo ta "uperoxa plasmata" -dld to proteleutaio- mia diaskeui tou "total eclipse of the heart". An kapoios exei to epeisodio auto pou mporw na pw me sigouria einai oti akougetai gurw sto 30o lepto tou epeisodiou. euxaristw ek twn proterwn. i diaskeui einai apo gunaika -nomizw ;P- kai d moiazei k polu stin arxiki ekdosi tou tragoudiou ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...