Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλα για πειτε μου, πρωτα κανω αναβαθμιση και μετα τα φορματ σε τηλεφωνο και καρτα ή το αντιστροφο..??

 

Πρωτα θα κανεις αναβαθμιση στο τηλεφωνο μετα hard format και στο τελος format στην καρτα μνημης μεσα απο την συσκευη.

 

Καλο θα ειναι να διαβασεις και το S60 Platform FAQ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρωτα θα κανεις αναβαθμιση στο τηλεφωνο μετα hard format και στο τελος format στην καρτα μνημης μεσα απο την συσκευη.

 

Καλο θα ειναι να διαβασεις και το S60 Platform FAQ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

 

Ευχαριστω..

 

Επισης τον οδηγο αναβαθμισης τον εχω, οσο για την υποστηριξη της Nokia, για να πω την αληθεια δεν βρηκα κατι πριν μερες που εκανα την αναβαθμιση και κοιταξα λιγο. Και σιγουρα εδω θα επαιρνα μια εγκυρη και γρηγορη απαντηση επι του θεματος, μιας και τωρα κανω παλι την αναβαθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:p LoL όντως....

 

Το Ξυπνητήρι ίσως δεν λειτουργεί σωστά... Με αναβάθμηση διορθώνεται σίγουρα...

Mετα την αναβαθμηση δεν δουλευει κανονικα:lol:

 

 

Οι μισοί είναι άσχετοι και κάνουνε λάθη,

ευχαριστωωωωωωω:D

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

...

Αλλά να σε διορθώσω

...

Επίσης... κάτι άλλο...

Φτηνό με Windows Mobile και καλή κάμερα δεν θα βρείς.. Θα πρέπει να σκάσεις ένα 550άρι για να βρείς ένα μέτριο...

 

Ακόμα και αυτό http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1159623&catalog=22&category=69978016 δεν έχει καν 5Mpixel...

Και κάνει 700ευρώ ρε συ....

Αλλά από RAM/CPU κ έτσι είμαι σίγουρος ότι τα σπάει..! :-)

 

Ευχαριστώ φίλε για τις πληροφορίες σου.

Γεγονός ότι φτηνά windows mobile σπανίζουν. Πιθανότατα γιατί και η microsoft παιρνει το τιμημά της από κάθε μία συσκευή που πωλείται...

Και δεν δίνουν όντως έμφαση στο imaging ή sound κομμάτι... κολλήσαν στην χρηστικότητα λόγω πληθώρας προγραμμάτων...

 

Anyway, sorry που έκανα τον δικηγόρο του διαβόλου και σταματώ εδώ καθώς είμαι off topic (τυχόν συνέχεια στους διαξιφισμούς).

 

Καλή συνέχεια στους κατέχοντες το N82 καθώς εγώ θα το εγκαταλείψω.

(προσωπική επιλογή, όχι πως δεν είναι καλό κινητό με super camera κλπ)

Link to comment
Share on other sites

kaλησπερα παιδια

πριν λιγο καιρο σας ειχα πει οτι για καποιο περιεργο λογο δε μπορς να κανω update το Ν82 μου.

τα δοκιμασα ολα τιποτα...

τωρα ειδα κατι πολυ περιεργο και θελω να μου πειτε τη γνωμη σας

ολα στο κινητο δουλεουν μια χαρα με εξαιρεση το εξης

πλεον ολα τα ngage παιχνιδια που ειχα στην καρτα μνημης, ολα ομως, δεν υπαρχουν. τα επαιζα κανονικα.

κατι λετε να εγινε με την αναβαθμιση που προσπαθει να αναβαθμισει το κινητο? μηπως η νοκια ειδς σπασμενο το ngage application και σταματα το update?

εχετε καμια ιδεα? μου φαινεται εντελως κουλο αυτο.

 

επισης ενα αλλο προβλημα ειναι οτι οποτε ανοιγω να παιξω το παιχνιδι chuck norris και μονο αυτο, μολισ το κλεισω, τοτε το κουμπι * δεν ανταποκρινεται και πρπει να κανω ρισταρτ.

αν εχετ καμια ιδεα τι να κανω θα ημουν ευγνωμον. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το καινουργιο firm είναι hackable?

 

αν είναι ποσταρετε καποιο λινκ με τα πραγραμματα που κανουν hack.

 

ευχαριστώ

 

Κανε τον κοπο και ψαξε μερικες σελιδες πισω.Θα βρεις την απαντηση σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

το καινουργιο firm είναι hackable?

 

αν είναι ποσταρετε καποιο λινκ με τα πραγραμματα που κανουν hack.

 

ευχαριστώ

Διάβασε το παρακάτω θέμα και θα βρεις τις απαντήσεις σου, S60 - Hacks & Patches.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω την V20 Hackαρισμένη ποιά είναι τα firmware changes σε σχέση με την V31? (Γιατί πλέον δεν τα βρίσκω μέσα στις σελίδες του θέματος!)

 

Αξίζει η μετάβαση στην τελευταία (hackαρισμένη) έκδοση ?

Link to comment
Share on other sites

Πριν δυο μερες ειμαι κατοχος ενος τετοιου τηλ!!!

 

Μπορω να πω οτι απλα το τηλ ειναι αλλου... πιστευω οτι η τιμη του σε σχεση με αυτα που προσφερει ειναι απιστευτη..

 

Θα ηθελα καποιος να μου πει απο που μπορω να κατεβασω προγραμματακια για το Τηλ αυτο.

 

Οπως explorer - να κλειδωνω φακελους -να ηχογραφω - υπαρχει ενα προγραμματακι που κανει τις Photo αλλαζουν με το που το κουνας το κινητο???? οπως το iphone δηλαδη.. εαν υπαρχει απο που μπορω να το βρω?:D:D

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Πριν δυο μερες ειμαι κατοχος ενος τετοιου τηλ!!!

 

Μπορω να πω οτι απλα το τηλ ειναι αλλου... πιστευω οτι η τιμη του σε σχεση με αυτα που προσφερει ειναι απιστευτη..

 

Θα ηθελα καποιος να μου πει απο που μπορω να κατεβασω προγραμματακια για το Τηλ αυτο.

 

Οπως explorer - να κλειδωνω φακελους -να ηχογραφω - υπαρχει ενα προγραμματακι που κανει τις Photo αλλαζουν με το που το κουνας το κινητο???? οπως το iphone δηλαδη.. εαν υπαρχει απο που μπορω να το βρω?:D:D

 

Πολυ καλη επιλογη: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη επιλογη: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

 

thanks ta exei ola mesa!!!

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει ο αντικαταστάτης του Ν82;

Όχι ακόμα. Μπορείς να κοιτάς και στο θέμα Rumours και μελλοντικά μοντέλα S60 3rd Edition και αν γίνει γνωστό κάτι τέτοιο θα υπάρξει σχετικό ποστ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα περιεργο προβλημα. οταν ανοιγω το Ngage η κανα αλο παιχνιδι, τοτε το πληκτρο με το αστερακι δεν δουλευει και πρπει να κανω ρισταρτ. εχει συμβει σε κανεναν?
Link to comment
Share on other sites

:p LoL όντως....

 

Το Ξυπνητήρι ίσως δεν λειτουργεί σωστά... Με αναβάθμηση διορθώνεται σίγουρα...

 

Αλλά τα άλλα δουλέυουνε άψογα... Και σε μένα λειτουργεί το ξυπνητήρι...

Δεν έχει προβλήματα, μην επηρεάζεσαι από εδώ μέσα...

Οι μισοί είναι άσχετοι και κάνουνε λάθη, κ επίσης περνάνε επιβλαβές εφαρμογές...

Δεν είναι κακό, κ εγώ έκανα πολλά λάθη στην χρήση του και για αυτό... Αλλά μετά το κατάλαβα και έμαθα να το χειρίζομαι ώστε να λειτουργεί απλά τέλεια :-)

 

Επίσης λένε πως είναι ένα από τα πιο σταθερά κινητά της Nokia...

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου. Ηρεμισα καπως τωρα. Μπορεις να μου πεις τι εννοεις με το επιβλαβες εφαρμογες? δλδ τα δυο φορουμ που υπαρχουν εδω με εφαρμογες δεν ειναι εμπιστοσυνης? Και τι λαθη θα μπορουσαν να κανουν δλδ?

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί πως υπάρχει περίπτωση με τις πολλές εγκαταστάσεις/απεγκαταστάσεις εφαρμογών και ειδικά όταν είναι χακαρισμένες να επιβαρύνεται ή να δημιουργούν πρόβλημα στο κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου. Ηρεμισα καπως τωρα. Μπορεις να μου πεις τι εννοεις με το επιβλαβες εφαρμογες? δλδ τα δυο φορουμ που υπαρχουν εδω με εφαρμογες δεν ειναι εμπιστοσυνης? Και τι λαθη θα μπορουσαν να κανουν δλδ?

 

Σωστά όπως είπε ο Itchrist86..

Επιβλαβείς εφαρμογές= Ιοί, προγράμματα που αλλάζουνε αρχεία στο σύστημα, η φόρτωση με υπερβολικά πολλά προγράμματα...

 

Eπίσης η κάρτα μνήμης του N82 η Default, είναι συνήθως κατά 90% ελλατωματική... Δεν συνεργάζεται και πολύ σωστά με το κινητό και για αυτό πολλοί έχουνε προβλήματα... Η Sandisk στις κάρτες μνήμης είναι η καλύτερη...

Εγώ την 2η μέρα πήρα μια με 8GB...

 

Πάντως και εδώ είναι εμπιστοσύνης αλλά πολλοί κάνουνε λάθη σε κάποια Tricks/ hacks... Οπότε λογικό ειναι ο καθένας που να αντιμετωπίζει πρόβλημα να το γράφει...

Link to comment
Share on other sites

Οποτε καλο ειναι πριν περασουμε μια εφαρμογη να βλεπουμε τα comments απο ατομα που την εχουν περασει ηδη ή να ποσταρουμε εδω και να ρωταμε? πωπω τι να πω? ακομα δεν πηρα την συσκευη στα χερια μου και εχω αποριες. Εχω και αλλες πολλες βεβαια αλλα θα τις κανω αφου παρω το κινητο κ προσπαθησω να τα βρω μονος μου.
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τα πραγματα τοσο τραγικα απλα εαν βαζεις - βγαζεις συνεχεια εφαρμογες καποτε θα αρχισουν να δημιουργουνται προβληματα που μπορουν να ξεπεραστουν ευκολα με hard format. Αυτο ειναι φυσιολογικο και δεν συμβαινει μονο στα s60

 

Για αρχη καλο θα ειναι να διαβασεις το FAQ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

 

Eαν εχεις καποια απορια για μια εφαρμογη μπορεις να ρωτησεις στο επισημο θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το τοπικ για το S60 το εχω διαβασει απειρες φορες πριν παραγγειλω το κινητο. Τα εχω μαθει απ εξω στην θεωρια. Στην πραξη εμεινε τωρα. Δεν αγχωνομαι γιατι ποτε δεν ειχα προβλημα με κινητα ή υπολογιστες. Απλα καποια πραγματα πιστευω τα ξερουν αλλοι καλυτερα
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν ειχες προβλημα δεν θα εχεις ουτε τωρα. Θα τα μαθεις ολα σχετικα ευκολα αρκη να εχεις λιγο ορεξη. Για οτι χρειαστεις εδω ειμαστε :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλα αποτι βλεπω δε προκειται να παρω απαντηση για τα προβληματα μου οποτε ας ρωτησω κατι τελευταιο

αν κανω φορματ και χασω λοιπον το χακαρισμα της συσκευης μου, κανω αναβαθμιση φερμγουεαρ, μετα εινα σιγουρο οτι δουλευει το χακαρισμα που βγηκε προσφατα? γιατι κατι ακουγα οτι δε το καταφεραν ολοι?

ή ακουγα μουφες και πλεον και το βερσιον 32 φερμγουεαρ χακαρεται 100% να ξερω αν ειναι να ξεκινησω το φορματ...

Link to comment
Share on other sites

Xακαρεται 100% εχουμε ετοιμασει οδηγο στο θεμα με τα hacks.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε gianpithio.oποτε καλυτερα να μη χασομεραω με αλλες αλχημειες για να μου δουλεψει σωστα

μια ερωτηση ομως που ειχα κανει και παλαιοτερα και δεν πηρα απαντηση

 

μπορω να κανω μπακ απ σαν γκοστ? οπως στα windows??δηάδη καπως να σωσω οτι εχω σε καρτα και μνημη κινητου και να επανερχεται το κινητο στην προτερη κατασταση του?

μη μου πειτε παλι για το μπακ απ του νοκια σουιτ αφου δεν κανει κατι τετοιο. απλα μπακ απ σε τηλεφωνικους καταλογους μηνυματα και λοιπα που ομως ουδεμια σχεση με τις εφαρμογες εχουν...

 

πιθανον να μη γινετραι αυτο που ρωταω, αλλα κανεις δεν επαθε τιποτα ρωτωντας. ευχαριστω

 

 

 

 

υγ. μολις ειδα τον οδηγο χακαρισματος για τα unhackable firmwares που βαλατε. ποαρα πολυ καλος ομως για το κινητακι μας οι εφαρμογες με το συγκεκριμενο χακ, πρεπει να τις; υπογραφουμε παλι με κινεζικα σαιτ και αηδιες, ή οπως στη μεθοδο του ντρακαριους που ειχα πριν , και unsigned να ειναι, στο κινητο μπαινουν με τη μια? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...