Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

31.0.016 έχει τότε...

 

απλά εγώ νόμιζα ότι έχω την τελευταία αλλά βλέπω ότι έχω την 30.0.019....

Να την βάλω την τελευταία έκδοση?

 

Είναι Hackable η έκδοση που έχω?

Γιατί δοκίμασα πολλούς τρόπους αλλά δεν λειτουργούν...

 

Επίσης με την αναβάθμιση θα χάσω τα προγράμματα / αρχεία?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι δεν χάνεις δεδομένα.

Κοίτα, δεν έχεις λόγο να μην αναβαθμίσεις... ούτως ή άλλως και η 30 που είσαι είναι unhackable.

Αλλά πλέον υπάρχει τρόπος και για τα unhackable firmwares.

Δες στο πρώτο ποστ τον 3ο τρόπο στο αντίστοιχο θέμα S60 - Hacks & Patches.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο που μου έκανε τρομερή εντύπωση...!!

 

->

 

Overclock στα S60 3rd???

 

Γίνεται κάτι τέτοιο?? Πολύ περίεργα πράγματα...

Κάποιοι λένε πώς το πήγαν από 300MHz -> 500MHz...

Σοβαρά γίνεται και τέτοιο O/c???

 

Εντάξει στους υπολογιστές γίνεται αλλά και στα κινητά τώρα??

Με ψύκτρες θα είμαστε στο τέλος...

 

Αλήθεια αμα γίνεται το Ν82 μέχρι πόσο πάει με ασφάλεια??

 

Το δοκίμασε κανείς??

Link to comment
Share on other sites

Πολύ τρελό μου ακούγεται!!!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bullshit...:X

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο που μου έκανε τρομερή εντύπωση...!!

 

->

 

Overclock στα S60 3rd???

 

Γίνεται κάτι τέτοιο?? Πολύ περίεργα πράγματα...

Κάποιοι λένε πώς το πήγαν από 300MHz -> 500MHz...

Σοβαρά γίνεται και τέτοιο O/c???

 

Εντάξει στους υπολογιστές γίνεται αλλά και στα κινητά τώρα??

Με ψύκτρες θα είμαστε στο τέλος...

 

Αλήθεια αμα γίνεται το Ν82 μέχρι πόσο πάει με ασφάλεια??

 

Το δοκίμασε κανείς??

το εκανα στο n82, αλλα δε βλεπω διαφορα, στα 500mhz αλαξα, αλλα δε βλεπω τιποτα γρηγοροτερο .δε νομιζω, με μια αλλαγη, σε αρχειο κειμενου, να αλλαξει, ο επεξεργαστης μου φαινετε δυσκολο....

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

το εκανα στο n82, αλλα δε βλεπω διαφορα, στα 500mhz αλαξα, αλλα δε βλεπω τιποτα γρηγοροτερο .δε νομιζω, με μια αλλαγη, σε αρχειο κειμενου, να αλλαξει, ο επεξεργαστης μου φαινετε δυσκολο....

 

Να δείς με το που θα πας στα 650MHz θα κολλήσει και ίσως να μην ανάβει... :P

Link to comment
Share on other sites

Λες και δεν πάει σφαίρα το κινητό και στα 332MHz, το overclocking μας μάρανε. :rolleyes:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

 

μια γρηγορη ερωτηση >

Ποιο προγραμμα πλοηγησης να βαλω?

 

Δεν χρειαζομαι λεπτομερειες, θα τις βρω απο δω κ απο κει αλλα επειδη ειναι πολλες οι σελιδες εδω, οποιος μπορει ας μου πει με μια λεξη με ποιο προγραμμα ειναι ευχαριστημενος κ το δουλευει ικανοποιητικά.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι να βαλεις το garmin

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327

 

Mπορεις να δεις και το παρακατω θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=194305

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι με πηρε τηλ καποιος και δεν μου εμφανιζε το ονομα... αλλα μονο το νουμερο...

 

 

ασχετο emotions στα μηνυματα δεν υπαρχουν ? ψαχνω αλλα τιποτα :(:(:(

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μπορει σαν συσκευη να ειναι αρκετα καλη... αλλα τελικα απο πλευρας λογισμικου ειναι για τα "μπαζα" ... και τοσο καιρο αναροτιομουν γιατι οι περισσοτεροι δεν ειχαν νοκια... τεσπα

 

 

ξερεις αν υπαρχει κανενας τροπος να προσθεσω καποια επιλογη για να εχω emotions στα sms ή καποιο αλλο τροπο ; 5 χρονια εχω συνηθισει να στελνω ανθρωπακια :) και τωρα μου ειναι τρομερα εκνευριστικο να μην εχω :(

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η εφαρμογή Animated SMS μέσω της οποίας μπορείς να στείλεις emoticons.

 

Ως προς το σχόλιο για το λογισμικό, ουδέν σχόλιο.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

σε προηγουμενο ποστ φιλος μου ανεφερε οτι η εγγυηση της συσκευης ανανεωνεται μετα την τελευταια επισκευη...δηλαδη εγω εχω ενα χρονο το τηλεφωνο πες οτι του κανω επισκευη σημερα η εγγυηση ανανεωνεται απο σημερα και για 2 χρονια? καταλαβα σωστα?

 

οσο για το σχολιο του φιλου παραπανω...το Ν82 σε χαρακτηριστικα και λογισμικο μαλλον γενικοτερα τα νοκια ειναι ετοι φωτος μπροστα...αλλα τουλαχιστον το Ν82 σε ποιοτητα κατασκευης περνει ενα στρογγυλο ΜΗΔΕΝ...

τιμη-αποδοση 10/10

ποιοτητα κατασκευης 0/10 τοσο απλα...

και μην πεσετε να με φατε μερικοι μερικοι που το εχετε μερικες βδομαδες το εχω πανω απο χρονο!*

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει αφυπνιση καθε πρωι στις 7,30 για τις εργασιμες μερες.Απο τοτε που περασα την αναβαθμιση ομως σαν να κολλαει το snooze ,δλδ με το κινητο κλειστο στις 7,30 χτυπαει παταω το αναβολη και κλεινει.Ομως μετα δεν ξαναχτυπαει στις 7,35 αλλα πχ στις 7,40 .Ενω πριν χτυπαγε ανα 5 λεπτα και για πεντε συνολικα φορες τωρα χτυπαει τελευταια φορα μετα απο 35 λεπτα παραλειποντας μια ή δυο φορες.Με ανοικτο το τηλεφωνο δεν καταλαβαινω να το παρουσιαζει.

Εχει συμβει σε καποιον αλλο;Εκτος αν φταιει κατι απο το γκαρμιν γιατι το περασα και αυτο την ιδια μερα με την αναβαθμιση.

+1 :mad:

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

σε προηγουμενο ποστ φιλος μου ανεφερε οτι η εγγυηση της συσκευης ανανεωνεται μετα την τελευταια επισκευη...δηλαδη εγω εχω ενα χρονο το τηλεφωνο πες οτι του κανω επισκευη σημερα η εγγυηση ανανεωνεται απο σημερα και για 2 χρονια? καταλαβα σωστα?

Η εγγύηση ανανεώνεται εκ νέου μόνο για το ανταλλακτικό και όχι για ολόκληρο το κινητό.

Αν πχ άλλαξες οθόνη, η εγγύηση αρχίζει από το 0 μόνο για την οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

+1 :mad:

 

Το κανει και σε εσενα;Εγω προσπαθω να το αναπαραγω το προβλημα και δεν μπορω:mad: Λες και πρεπει να ειναι αρκετες ωρες κλειστο για να το παρουσιασει:wacko:

 

εμενα παλι με πηρε τηλ καποιος και δεν μου εμφανιζε το ονομα... αλλα μονο το νουμερο...

 

 

ασχετο emotions στα μηνυματα δεν υπαρχουν ? ψαχνω αλλα τιποτα :(:(:(

 

Μηπως ειναι καταχωρημενο σε δυο επαφες το ιδιο νουμερο;

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση ανανεώνεται εκ νέου μόνο για το ανταλλακτικό και όχι για ολόκληρο το κινητό.

Αν πχ άλλαξες οθόνη, η εγγύηση αρχίζει από το 0 μόνο για την οθόνη.

 

Έτσι είναι συγγνώμη που δεν το διευκρίνισα.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

μπορει σαν συσκευη να ειναι αρκετα καλη... αλλα τελικα απο πλευρας λογισμικου ειναι για τα "μπαζα" ... και τοσο καιρο αναροτιομουν γιατι οι περισσοτεροι δεν ειχαν νοκια... τεσπα

 

 

δεν ειχαν νοκια γιατι οταν του λες symbian σε κοιτάνε με τα μάτια καπως ετσι :blink:

 

πηγαινε σε sony erricsoon με το uiq εκει να δεις λειψυνδρια.

 

emoticons αν θες πέρνεις ενα sony erricsson με 100 ευρώ και με απο κλησεις και μυνηματα εισαι καλυμενος.

 

αλλα τα google earth σου ,τα fring , τις πανοραμικές φωτο , το internet radio , το opera mini ,κλπ κλπ δεν τα εχεις

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

μπορει σαν συσκευη να ειναι αρκετα καλη... αλλα τελικα απο πλευρας λογισμικου ειναι για τα "μπαζα" ... και τοσο καιρο αναροτιομουν γιατι οι περισσοτεροι δεν ειχαν νοκια... τεσπα

 

Τι έχουν δηλ οι περισσότεροι;:rolleyes: Windows Mobile...;:shifty:

Ανθρωπε το symbian 9 απλά πετάει. Ουτε κολλήματα, όλα βρίσκονται εκεί που τα θες και από εφαρμογές-εργαλεία άλλο τίποτα. Ψιλοάκυρο το σχόλιο σου.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τι έχουν δηλ οι περισσότεροι;:rolleyes: Windows Mobile...;:shifty:

Ανθρωπε το symbian 9 απλά πετάει. Ουτε κολλήματα, όλα βρίσκονται εκεί που τα θες και από εφαρμογές-εργαλεία άλλο τίποτα. Ψιλοάκυρο το σχόλιο σου.

κανενα windows mobile δεν φτανει τα s60 symbian/os.v9 οσο και να χτυπιετε,, και γενικα κανενας δε φτανει την νοκια στο θεμα mobile,, μιλαμε για μικρες συσκευες οχι notebook κλπ..

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Το κανει και σε εσενα;Εγω προσπαθω να το αναπαραγω το προβλημα και δεν μπορω:mad: Λες και πρεπει να ειναι αρκετες ωρες κλειστο για να το παρουσιασει:wacko:

και σήμερα το πρωι μου το έκανε

μολις βαλω το πιν αρχίζει και βαράει

αν με πάρει ο υπνος καμια μερα θα το σπάσω:mad:

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...