Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ειναι τίποτα..απλά πάρε και άλλη κάρτα μνήμης γιατί αυτή που έχει το κινητό ειναι προβληματική και το κολλάει..έτσι έχουμε κάνει οι περισσότεροι εδώ.. Εγώ πήρα μια 8άρα και ειναι οκ

 

Βασικά το πρόβλημα μου δημιουργήθηκε με αυτήν εδώ και όχι με αυτήν που είχε το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το πρόβλημα μου δημιουργήθηκε με αυτήν εδώ και όχι με αυτήν που είχε το κινητό

Παράξενο, δεν έχει πέσει μέχρι τώρα στην αντίληψή μου πρόβλημα με κάρτα της Kingston. Πρώτη φορά το ακούω. :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παράξενο, δεν έχει πέσει μέχρι τώρα στην αντίληψή μου πρόβλημα με κάρτα της Kingston. Πρώτη φορά το ακούω. :what:

Ίσως η συγκρκριμένη να "βγήκε" ελλατωματική. Συμβαίνει καμία φορά σε κάποιες παρτίδες να βγουν μερικές ελλατωματικές και μάλλον ο jim_kal ήταν από τους άτυχους που του έπεσε η συγκεκριμένη. Απ' ό,τι είδα όμως έχει εγγύηση εφ' όρου ζωής (έτσι γράφει στην σελίδα που παραθέτει) οπότε μπορεί να την γυρίσει και να της κάνουν έναν έλεγχο.:rolleyes:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!

Πήγα στο γερμανό για να μου φτιάξουν το ηχείο και μου είπαν πως κάνει 40.00 ευρώ τόσο ακριβώ είναι ένα ηχείο και επείσης η πρόσψη μου είπαν πως κάνει 55.00 ενώ έχω διαβάσει εδω πως κάποιο την έχουν βάλει με 35.00 ευρώ αν πάω σε Nokia shop θα είναι ποιο φτηνά?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!

Πήγα στο γερμανό για να μου φτιάξουν το ηχείο και μου είπαν πως κάνει 40.00 ευρώ τόσο ακριβώ είναι ένα ηχείο και επείσης η πρόσψη μου είπαν πως κάνει 55.00 ενώ έχω διαβάσει εδω πως κάποιο την έχουν βάλει με 35.00 ευρώ αν πάω σε Nokia shop θα είναι ποιο φτηνά?

Για το ηχείο δεν ξέρω να σου πω. Δεν πας καλύτερα να ρωτήσεις και σε Nokia shop???

Όσο για την πρόσοψη, ζήτησες πλήρη αλλαγή??? Ασημί έχεις και θέλεις να του περάσεις μαύρα καλύμματα ή απλά κάποιο τμήμα θέλει αλλαγή??? Θα έλεγα και γι' αυτό να ρωτήσεις σε Nokia shop.

Εγώ το Γερμανό δεν τον εμπιστεύομαι με τίποτα πια.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!

Πήγα στο γερμανό για να μου φτιάξουν το ηχείο και μου είπαν πως κάνει 40.00 ευρώ τόσο ακριβώ είναι ένα ηχείο και επείσης η πρόσψη μου είπαν πως κάνει 55.00 ενώ έχω διαβάσει εδω πως κάποιο την έχουν βάλει με 35.00 ευρώ αν πάω σε Nokia shop θα είναι ποιο φτηνά?

Ο stamatis3133 σε αυτό το μηνυμά του αναφέρει πόσα του κόστισε η αλλαγή καλυμμάτων από ασημί σε μαύρα. Όντως είναι καλύτερα να ρωτήσεις σε Nokia shop παρά στον Γερμανό. Δεν είναι να τον εμπιστεύεσαι και πολύ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ο stamatis3133 σε αυτό το μηνυμά του αναφέρει πόσα του κόστισε η αλλαγή καλυμμάτων από ασημί σε μαύρα. Όντως είναι καλύτερα να ρωτήσεις σε Nokia shop παρά στον Γερμανό. Δεν είναι να τον εμπιστεύεσαι και πολύ.

 

Μόνο όμως τα μπρος πίσω και όχι και το γύρω.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι σοβαρα να το παρω.ειμαι αναμεσασε αυτο και στο ν95.πιστευετε οει αξιζει τα λεφτα του?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Το γυρω γυρω σε επισημο service δεν στο αλλαζουν γιατι εκει ειναι το ΙΜΕΙ.

Στο γύρω-γύρω πλαίσιο είναι το ΙΜΕΙ??? :blink:

Το ΙΜΕΙ αναγράφεται μέσα, κάτω από τη μπαταρία. :dash:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι σοβαρα να το παρω.ειμαι αναμεσασε αυτο και στο ν95.πιστευετε οει αξιζει τα λεφτα του?

Νικολα,ειχα Ν82 και πηρα Ν95 8G και εχω ενθουσιαστει,ειναι σαν πριν να μην ειχα τηλεφωνο.

Αν μπορεις παρε το Ν95 8G.

 

@Πανος,ετσι μου ειπαν στο Νοκια shop Αγιας Παρασκευης,οτι δεν αλλαζει γιατι εκει ειναι το ΙΜΕΙ,τωρα δεν ξερω αν αληθευει παντως ρωτησα και σε αλλο Νοκια shop και μου ειπαν το ιδιο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

@Πανος,ετσι μου ειπαν στο Νοκια shop Αγιας Παρασκευης,οτι δεν αλλαζει γιατι εκει ειναι το ΙΜΕΙ,τωρα δεν ξερω αν αληθευει παντως ρωτησα και σε αλλο Νοκια shop και μου ειπαν το ιδιο.

Άλλο πάλι και τούτο. Τι άλλο θα ακούσουμε από την Alpha Clopy... :X

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στο γύρω-γύρω πλαίσιο είναι το ΙΜΕΙ??? :blink:

Το ΙΜΕΙ αναγράφεται μέσα, κάτω από τη μπαταρία. :dash:

 

Ναι αλλά όλα αυτό είναι το γύρω γύρω. Βασικά είναι η βάση πάνω στην οποία 'πατάνε' τα πάντα και έχει μια λογική που δεν το αλλάζουν για το IMEI αλλά από την άλλη για μένα δεν έχει κανένα νόημα.

 

Προσωπικά στα καπάκια που άλλαξα μόνος μου και τα άλλαξα όλα - και το γύρω γύρω - έχω κρατήσει τα παλιά με το IMEI και φυσικα ξέρω ότι άμα το πάω έτσι στο service δεν θα έχω εγγύηση.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση και από εμένα...πως κάνουμε hard reset στην συσκευή μας?είναι κάτι σαν το format?το λειτουργικό μετά θα χρειάζεται επανεγκατασταση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση και από εμένα...πως κάνουμε hard reset στην συσκευή μας?είναι κάτι σαν το format?το λειτουργικό μετά θα χρειάζεται επανεγκατασταση?

Το hard format σβήνει τα πάντα από την μνήμη του κινητού και το επαναφέρει στην αρχική του κατάσταση. Όχι δεν χρειάζεται μετά από φορμάτ ξανά εγκατάσταση του λειτουργικού, γιατί το λειτουργικό βρίσκεται μέσα στην Rom του κινητού η οποία δεν σβήνεται. Για να κάνεις hard format πληκτρολογείς *#7370# στην οθόνη αναμονής.

Για το φορμάτ μπορείς να διαβάσεις στο Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ: Ερώτηση #9

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

stendor σε ευχαριστώ πολύ...τελικά έπρεπε όντως να διαβάσω πριν ρωτήσω...:O

 

το έκανα και μου ζητάει τον κωδικό κλειδώματος...καμία ιδέα που μπορώ να βρω αυτόν τον κωδικό?

Link to comment
Share on other sites

το έκανα και μου ζητάει τον κωδικό κλειδώματος...καμία ιδέα που μπορώ να βρω αυτόν τον κωδικό?

 

Βαλε 12345

Link to comment
Share on other sites

το έκανα και μου ζητάει τον κωδικό κλειδώματος...καμία ιδέα που μπορώ να βρω αυτόν τον κωδικό?

Αν δεν τον εχεις αλλαξει ειναι 12345

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

το έκανα και μου ζητάει τον κωδικό κλειδώματος...καμία ιδέα που μπορώ να βρω αυτόν τον κωδικό?

Αν δεν το έχεις αλλάξει είναι το 12345.

 

Υ.Γ. 1 Όταν θες να προσθέσεις κάτι να χρησιμοποίης την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif, ώστε να μην υπάροχυν πολλά συνεχόμενα μηνύματα.:)

 

Υ.Γ 2 Όλοι μάζι στην απάντηση.:)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ όλους...γρήγορες και πολλές οι απαντήσεις σας να είστε καλά :) αυτός είναι ο κωδικός το εκανα το hard reset.
Link to comment
Share on other sites

Νικολα,ειχα Ν82 και πηρα Ν95 8G και εχω ενθουσιαστει,ειναι σαν πριν να μην ειχα τηλεφωνο.

Αν μπορεις παρε το Ν95 8G.

 

 

Γιατί σα να μην είχες τηλέφωνο πριν; λόγο της οθόνης το λες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να κάνω ακόμη μια ερώτηση πως περνάτε τις φωτογραφίες σας από τον υπολογιστή στο κινητό σας?????

Εγώ προσπαθώ με το κινητό συνδεδεμένο με το καλώδιο το κλασσικό και αντιγραφή επικόλληση στον φάκελο, αλλά όταν τις περνάω μου εμφανίζει ένα μήνυμα ότι πρέπει να γίνει παράλειψη κάποιων αρχείων γιατί η συσκευή είναι απασχολημένη...και όταν κάνω παράλειψη και μπαίνω στο μενού της έκθεσης ορισμένες φωτογραφίες δεν μου τις διαβάζει καθόλου!!!!!

Εσείς τι κάνετε??

 

ααα και κάτι άλλο εφ' όσον περάσω ορισμένες φωτογραφίες στο κινητό γιατί δεν μου εμφανίζει πόσο μέγεθος έχει π.χ μια φωτογραφία που έχω περασμένη αλλά ενώ την δείχνει κανονικά ως μέγεθος γράφει 0 byte??

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται για το μαύρο:

Ρώτησα σε κατάστημα vodafone και μου είπανε πως σήμερα ήρθε για πρώτη φορά στα κεντρικά τους. Εκανα παραγγελία και στα τέλη εβδομάδας θα μου το φέρουνε.

 

απαντώ στον ευατό μου...

πήγα σήμερα στο κατάστημα να ρωτήσω τι γίνεται με το κινητό. ένας άλλος υπάλληλος μου λέει ότι το μαύρο δεν το έχει φέρει ποτέ η vodafone και δεν γνωρίζει αν στο μέλλον θα το φέρει. και ο υπάλληλος που έκανα την παραγγελία; ''Μάλλον θα έκανε λάθος!'' :wacko:

πάνω που ξενέρωσα, τη λύση μου την έδωσε το Πλαίσιο!

οσοι λοιπόν θέλουν το μαύρο έχουν την λύση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να κάνω ακόμη μια ερώτηση πως περνάτε τις φωτογραφίες σας από τον υπολογιστή στο κινητό σας?????

Εγώ προσπαθώ με το κινητό συνδεδεμένο με το καλώδιο το κλασσικό και αντιγραφή επικόλληση στον φάκελο, αλλά όταν τις περνάω μου εμφανίζει ένα μήνυμα ότι πρέπει να γίνει παράλειψη κάποιων αρχείων γιατί η συσκευή είναι απασχολημένη...και όταν κάνω παράλειψη και μπαίνω στο μενού της έκθεσης ορισμένες φωτογραφίες δεν μου τις διαβάζει καθόλου!!!!!

Εσείς τι κάνετε??

 

ααα και κάτι άλλο εφ' όσον περάσω ορισμένες φωτογραφίες στο κινητό γιατί δεν μου εμφανίζει πόσο μέγεθος έχει π.χ μια φωτογραφία που έχω περασμένη αλλά ενώ την δείχνει κανονικά ως μέγεθος γράφει 0 byte??

Δοκίμασε και σε σύνδεση Μεταφορά αρχείων και όχι PC Suite.

Επίσης αν έχεις την εργοστασιακή κάρτα μνήμης καλό θα ήταν να πάρεις μια καινούρια διότι έχει αναφερθεί σχεδόν απ όλους τους κατόχους πως είναι προβληματική.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...