Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια ειμαι πολυ απογοητευμενος...αν και αλλαξα καρτα μνημης και πηρα μια kingston 4gb το κινητο δε λεω βελτιωθηκε καπως αλλα και παλι μου φαινετε αρκετα αργο και τρωει παρα πολλα κολληματα.Μιλαμε κατανταει εκνευριστικο...

 

 

 

επισης η εφαρμογη που κανει το backup στο υπολογιστη μου πεταει σφαλμα και δεν μπορει να χρησιμοποιηθει...τι και αν τα εβγαλα ολα και τα ξαναβαλα τιποτα αυτη....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λαθος για το Ν98 ελεγα----------------------------------------------------------------------------- The Nokia N98 mobile phone was released into the markets the world over very soon .The new Nokia N98 which really looks like Apple iPhone, but when you look at specifications you easily found a lot of advantage over iPhone. So after the release of Nokia N98 we might look at new mobile phone war in which only consumer can benefit by better products and new technologies. This Nokia phone is built with a 7.2 mega pixel camera with Carl Zeiss lens with optical 5X zoom and digital zoom 20X. It has a 3.5 inch VGA 16 million color touch screen & the phone runs on Symbian S70 3rd edition operating System.
[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει N98, είναι απλά φαντασίωση ενός Γάλλου!

Έχει υποθεί ..00.. φορές

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. μολις αγορασα το n82.αψογο τηλεφωνο και απιστευτα γρηγορο!

εχω ομως καποιες αποριες...για καποιο λογο τα κουμπια 1,4,7,* δηλαδη ολη η καθετη πρωτη στηλη, τριζουν ελαφρως...το εχετε παρατηρησει και εσεις αυτο?οταν παω να πληκτρολογησω ακουω το τρικσιμο των πλαστικων!επισης το κουμπι πανω απο το c,που σε βαζει στα multimedia,αν το δεις απο πλαγια, απο την δεξια μερια του τηλεφωνου, κανει μια μικρη κλιση προς τα εξω?το κανανε λετε για να μην πατιετε ευκολα οταν πατας το πολυ σηματικο πληκτρο που εχει απο πανω του?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα με το Ν82: Οταν πάω στις επαφές και πληκτρολογήσω ένα γράμμα, μου παραθέτει μια λίστα με όλα τα μικρά ονόματα των επαφών που αρχίζουν από το γράμμα αυτό, και οχι τα επώνυμα όπως συνέβαινε με όλα τα Nokia που είχα μέχρι τώρα. Αυτό μου δημιουργεί μεγάλη καθυστέρηση όταν ψάχνω να βρώ ένα συγκεκριμένο επώνυμο. Υπάρχει σχετική ρύθμιση να διορθώνει το πρόβλημα αυτό; Σημειωτέον ότι στις ρυθμίσεις των επαφών έχω ρυθμίσει να εμφανίζεται πρώτα το επώνυμο και μετά το όνομα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου εμφανίζει στην αναζήτηση καθόλου τα επώνυμα ή στα εμφανίζει μετά τα μικρά; Μπορείς πολύ απλά να κάνεις αναζήτηση με παραπάνω γράμματα.
Link to comment
Share on other sites

Μου τα εμφανίζει μετά τα μικρά. Συμφωνώ οτι μπορώ να κάνω αναζήτηση με παραπάνω γράμματα. Ομως δεν υπάρεχει τρόπος να εμφανίζει πρώτα τα επώνυμα;
Link to comment
Share on other sites

Μου τα εμφανίζει μετά τα μικρά. Συμφωνώ οτι μπορώ να κάνω αναζήτηση με παραπάνω γράμματα. Ομως δεν υπάρεχει τρόπος να εμφανίζει πρώτα τα επώνυμα;

Για να εμφανίζει το επώνυμο πρώτα πρέπει να γράφεις το επώνυμο στο πεδίο "Επώνυμο" της επαφής και στο πεδίο "Όνομα" θα γράφεις το όνομα της επαφής. Αν τα έχεις όλα μαζί στο πεδίο επώνυμο τότε στα εμφανίζει όλα στην αναζήτηση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για να εμφανίζει το επώνυμο πρώτα πρέπει να γράφεις το επώνυμο στο πεδίο "Επώνυμο" της επαφής και στο πεδίο "Όνομα" θα γράφεις το όνομα της επαφής. Αν τα έχεις όλα μαζί στο πεδίο επώνυμο τότε στα εμφανίζει όλα στην αναζήτηση.

Το επώνυμο και το όνομα τα συμπληρώνω στα σωστά πεδία. Ομως στην αναζήτηση εμφανίζει πρώτα το όνομα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. μολις αγορασα το n82.αψογο τηλεφωνο και απιστευτα γρηγορο!

εχω ομως καποιες αποριες...για καποιο λογο τα κουμπια 1,4,7,* δηλαδη ολη η καθετη πρωτη στηλη, τριζουν ελαφρως...το εχετε παρατηρησει και εσεις αυτο?οταν παω να πληκτρολογησω ακουω το τρικσιμο των πλαστικων!επισης το κουμπι πανω απο το c,που σε βαζει στα multimedia,αν το δεις απο πλαγια, απο την δεξια μερια του τηλεφωνου, κανει μια μικρη κλιση προς τα εξω?το κανανε λετε για να μην πατιετε ευκολα οταν πατας το πολυ σηματικο πληκτρο που εχει απο πανω του?

Όντως, και στο Ν82 που έχω μπροστά μου, τα 1,4,7 είναι πιο χαλαρά απο τα υπόλοιπα και το multimedia πλήκτρο έχει μια κλίση, προφανώς για να μην ιέζεται κατά λάθος κατά την χρήση του δεξί ειδικού.

Link to comment
Share on other sites

Το επώνυμο και το όνομα τα συμπληρώνω στα σωστά πεδία. Ομως στην αναζήτηση εμφανίζει πρώτα το όνομα.

Εγώ τώρα το δοκίμασα στο κινητό μου και είναι οκ. Έβαλα την επιλογή να εμφανίζει πρώτα το επώνυμο, πάτησα το γράμμα Λ που ήθελα και μου έβγαλε πρώτα τις επαφές που αρχίζουν με Λ στο επίθετο και μετά μου έβγαλε τις επαφές που έχουν όνομα που αρχίζει με Λ. Ύστερα δοκίμασα να εμφανίζει πρώτα το όνομα και όταν έγραψα το γράμμα Κ μου εμφάνισε πρώτα τις επαφές που αρχίζουν με το Κ στo όνομα και μετά τις επαφές που αρχίζουν με Κ στο επίθετο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

οποτε να μην ανησυχω για το τριξιματακι.. παντως η αληθεια ειναι με ψιλο ενοχλει καπως:) τι να πω.. αν δεν ειχε αυτο το τριξημο θα ελεγα οτι ειναι το καλυτερο κινητο αυτη την στιγμη:)
Link to comment
Share on other sites

Όντως, και στο Ν82 που έχω μπροστά μου, τα 1,4,7 είναι πιο χαλαρά απο τα υπόλοιπα και το multimedia πλήκτρο έχει μια κλίση, προφανώς για να μην ιέζεται κατά λάθος κατά την χρήση του δεξί ειδικού.

Αλήθεια έχεις το Ν82??? Νόμιζα ότι είναι πολυ πλαστικούρα για τα γούστα σου. :tease:

 

p.s.: πάντως κι εμένα πού και πού κάνει κανένα τριξιματάκι όταν πληκτρολογώ από τα δεξιά (3, 6, 9, #).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό έχω ένα πρόβλημα με το Ν82. Όποτε πάω να εγκαταστήσω εφαρμογή symbian μέσω pc suite και μου λέει ότι το αρχείο είναι κατεστραμμένο. Ακόμα και το Quickoffice που έχω βάλει να πάω να το ξαναβάλω το βγάζει corrupt. Δεν είναι δυνατόν να είναι όλα corrupt αρχεία. Του ξαναπέρασα την τελευταία έκδοση λογισμικού μήπως και συνεφέρει, πάλι τίποτα. Τελικά τί να κάνω; Να το πάω Νόκια;

Δεν μπορώ με τίποτα να εγκαταστήσω εφαρμογή Symbian.

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό έχω ένα πρόβλημα με το Ν82. Όποτε πάω να εγκαταστήσω εφαρμογή symbian μέσω pc suite και μου λέει ότι το αρχείο είναι κατεστραμμένο. Ακόμα και το Quickoffice που έχω βάλει να πάω να το ξαναβάλω το βγάζει corrupt. Δεν είναι δυνατόν να είναι όλα corrupt αρχεία. Του ξαναπέρασα την τελευταία έκδοση λογισμικού μήπως και συνεφέρει, πάλι τίποτα. Τελικά τί να κάνω; Να το πάω Νόκια;

Δεν μπορώ με τίποτα να εγκαταστήσω εφαρμογή Symbian.

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις εφαρμογές έχοντας βγάλει την κάρτα μνήμης. Αν εγκαθίστανται κανονικά, τότε κάποια εφαρμογή έχει αφήσει υπολείμματα στους φακέλους συστήματος της κάρτας και μπλοκάρει την εφαρμογή "Εγκατάσταση".

Αν και πάλι δεν καταφέρεις τίποτα, τότε ισχύει το ίδιο με τη μνήμη του τηλεφώνου.

Σε κάθε περίπτωση, η δική μου γνώμη είναι να μορφοποιήσεις τη μνήμη που φέρει την ευθύνη (μνήμη τηλεφώνου ή κάρτα μνήμης), αφού πάρεις φυσικά το απαραίτητο backup των σημαντικών δεδομένων σου.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα το δοκίμασα στο κινητό μου και είναι οκ. Έβαλα την επιλογή να εμφανίζει πρώτα το επώνυμο, πάτησα το γράμμα Λ που ήθελα και μου έβγαλε πρώτα τις επαφές που αρχίζουν με Λ στο επίθετο και μετά μου έβγαλε τις επαφές που έχουν όνομα που αρχίζει με Λ. Ύστερα δοκίμασα να εμφανίζει πρώτα το όνομα και όταν έγραψα το γράμμα Κ μου εμφάνισε πρώτα τις επαφές που αρχίζουν με το Κ στ' όνομα και μετά τις επαφές που αρχίζουν στο επίθετο με Κ.

Εμένα το πρόβλημα επιμένει. Καμιά ιδέα; Μήπως να κάνω ρεσετ στη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το πρόβλημα επιμένει. Καμιά ιδέα; Μήπως να κάνω ρεσετ στη συσκευή;

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, ούτε έχω καμία άλλη διαφορετική ιδέα. Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για αρχή.

 

@panosz75 Αφού είσαι κάτοχος Ν82 μπορείς να δοκιμάσεις αυτό με τις επαφές μήπως και μας δώσεις καμία άλλη ιδέα? Το λέω επειδή εγώ το δοκίμασα σε Ν95 και όχι σε Ν82.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@panosz75 Αφού είσαι κάτοχος Ν82 μπορείς να δοκιμάσεις αυτό με τις επαφές μήπως και μας δώσεις καμία άλλη ιδέα? Το λέω επειδή εγώ το δοκίμασα σε Ν95 και όχι σε Ν82.

Σε μένα γίνεται όπως το περιγράφεις σε προηγούμενο ποστ. Τα βρίσκει όλα με τη σειρά και κατά προτεραιότητα. Απ' ό,τι παρατήρησα, βρίσκει ονόματα και επώνυμα, είτε τα έχεις ξεχωριστά καταχωρημένα ως ονόματα και επώνυμα, είτε όλα μαζί, σε όνομα ή σε επώνυμο. Στη δεύτερη περίπτωση ψάχνει όλες τις λέξεις που είναι καταχωρημένες σε κάθε πεδίο. Δηλαδή αν έχεις μια καταχώρηση : "Δημητρίου Κωνσταντίνος" όλα στο όνομα ή στο επώνυμο, και ψάξεις για Κ, το "Κωνσταντίνος" το βρίσκει κανονικά, σαν να είχες το Κωνσταντίνος στο όνομα και το Δημητρίου στο επώνυμο.

 

Ελπίζω να σας διαφώτισα. :O

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πάνο.:bow:

Απλά ήθελα και μια 2η γνώμη για να δω αν τα είπα σωστά στον φίλο spypapgr, να μην πω κάτι λάθος και τον πάρω στον λαιμό μου.:)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει N98, είναι απλά φαντασίωση ενός Γάλλου!

Έχει υποθεί ..00.. φορές

 

ok the end cool ...

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. μολις αγορασα το n82.αψογο τηλεφωνο και απιστευτα γρηγορο!

εχω ομως καποιες αποριες...για καποιο λογο τα κουμπια 1,4,7,* δηλαδη ολη η καθετη πρωτη στηλη, τριζουν ελαφρως...το εχετε παρατηρησει και εσεις αυτο?οταν παω να πληκτρολογησω ακουω το τρικσιμο των πλαστικων!επισης το κουμπι πανω απο το c,που σε βαζει στα multimedia,αν το δεις απο πλαγια, απο την δεξια μερια του τηλεφωνου, κανει μια μικρη κλιση προς τα εξω?το κανανε λετε για να μην πατιετε ευκολα οταν πατας το πολυ σηματικο πληκτρο που εχει απο πανω του?

 

Ναι τρίζουν..γενικά έχει χάλια ποιότητα οπότε μη ζητάς και πολλά.. Όσο για το κουμπί πάνω από το c λογικό ειναι να εξέχει για να μπορείς να τα πατάς...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

δεν τριζουν πουθενα. ποιοτικο πλαστικο και γενικα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο την ποιοτητα. προσωπικη γνωμη παντα με βαση το δικο μου
Link to comment
Share on other sites

δεν τριζουν πουθενα. ποιοτικο πλαστικο και γενικα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο την ποιοτητα. προσωπικη γνωμη παντα με βαση το δικο μου

 

Δεν ξέρω για το δικό σου αν τρίζει..μπορεί να έτυχε σε σένα..αλλά να διευκρινίσω ότι ποιοτικό πλαστικό δεν το λες αυτό που έχουν βάλει..πχ αν το συγκρίνεις με το πλαστικό του p1(αναφέρω το μοντέλο αυτό γιατί το είχα πριν το ν82) ειναι ξεκάθαρα κατώτερης ποιότητας..επίσης το πλαστικό του ν82 γρατσουνιέται πολύ εύκολα.. Για τα λεφτά του ειναι μάπα η ποιότητα των υλικών του (σε σύγκριση με αλλά κινητά στα ίδια πάνω κάτω γιούρα)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

THEO_LEGEND να σε δω πωλητή σε apla copy να πουλάς nokia και τίποτα άλλο..

 

Η αλήθεια πονάει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...