Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω για το δικό σου αν τρίζει..μπορεί να έτυχε σε σένα..αλλά να διευκρινίσω ότι ποιοτικό πλαστικό δεν το λες αυτό που έχουν βάλει..πχ αν το συγκρίνεις με το πλαστικό του p1(αναφέρω το μοντέλο αυτό γιατί το είχα πριν το ν82) ειναι ξεκάθαρα κατώτερης ποιότητας..επίσης το πλαστικό του ν82 γρατσουνιέται πολύ εύκολα.. Για τα λεφτά του ειναι μάπα η ποιότητα των υλικών του (σε σύγκριση με αλλά κινητά στα ίδια πάνω κάτω γιούρα)

 

@theo_ να σε ρωτησω κατι ασχετο το gif στην υπογραφησου με τι το εκανες στo π1 με το animator?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμένα δεν τρίζει τίποτα. Εχω το ασημί το οποίο μου αρέσει περισσότερο από το ψυχοπλακωτικό μαύρο. Στιβαρή κατασκευή.

 

να ρωτήσω : 1) μπορώ να μην εμφανίζω καν την ώρα στο screensaver στην αναμονή όπως στο 6120c; και 2) πόσο σας κρατάει η μπαταρία με συγκρατημένη χρήση εσάς;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

@theo_ να σε ρωτησω κατι ασχετο το gif στην υπογραφησου με τι το εκανες στo π1 με το animator?

 

Ναι με το ανιμέιτορ έκανα την υπογραφή μου..εχω κάνει και άλλες πολλές..πραγματικά τρομερό πρόγραμμα αν το ψάξεις ειδικά γίνεται ακόμα καλύτερο.μου έχει λείψει..ελπίζω να έχουν τα wm κάτι αντίστοιχο

εμένα δεν τρίζει τίποτα. Εχω το ασημί το οποίο μου αρέσει περισσότερο από το ψυχοπλακωτικό μαύρο. Στιβαρή κατασκευή.

 

να ρωτήσω : 1) μπορώ να μην εμφανίζω καν την ώρα στο screensaver στην αναμονή όπως στο 6120c; και 2) πόσο σας κρατάει η μπαταρία με συγκρατημένη χρήση εσάς;

 

1) Μενού-Εργαλεία-Ρυθμίσεις-Προσωπικές ρυθμίσεις-Θέματα-Εξοικονόμηση ενέργειας 2) 1.5 μέρα με συγκρατημένη χρήση..και το βράδυ σε flight mode

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

 

 

1) Μενού-Εργαλεία-Ρυθμίσεις-Προσωπικές ρυθμίσεις-Θέματα-Εξοικονόμηση ενέργειας 2) 1.5 μέρα με συγκρατημένη χρήση

 

δεν κατάλαβες...δεν θέλω να αλλάξω screensaver αλλά να μην φαίνεται τίποτα στην οθόνη blank τελείως στην αναμονή...να κλείνει όπως στο 6120c.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβες...δεν θέλω να αλλάξω screensaver αλλά να μην φαίνεται τίποτα στην οθόνη blank τελείως στην αναμονή...να κλείνει όπως στο 6120c.

 

Εχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιείται η οθόνη στην αναμονή... Αλλά καλύτερα περίμενε να στο επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος εδώ μέσα που το έχει ψάξει καλύτερα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

το λέω γιατί είχα διαπιστώσει ότι τρώει αρκετή μπαταρία έτσι στο 6120.

 

Για να γλυτώσεις ενέργεια μπορείς να κάνεις και αλλά πράγματα που λίγο πολύ θα τα ξέρεις..όπως να μειώσεις τη φωτεινότητα(σημαντικό)..να μειώσεις το χρόνο εξοικονόμησης ενέργειας...να μειώσεις το χρόνο του οπίσθιου φωτισμού..να προσέχεις να μην έχεις εφαρμογές να τρέχουν χωρίς λόγο στο μπακράουνντ..και άλλα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβες...δεν θέλω να αλλάξω screensaver αλλά να μην φαίνεται τίποτα στην οθόνη blank τελείως στην αναμονή...να κλείνει όπως στο 6120c.

Όχι, δεν μπορείς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

δεν τριζουν τα κουμπια απο οτι καταλαβα αλλα το περιβλημα των κουμπιων. το πλαστικο γυρω απο αυτα. πιστευω απλα δεν εχει τοποθετηθει σωστα. σαν να μπηκε λιγο στραβα η προσοψη που λενε!

 

εμενα παντως μου φαινεται καλο στα πλαστικα η αληθεια ειναι:)

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος που ακούγεται είναι από τη πλαστική μεμβράνη που παρεμβάλλεται μεταξύ της πλακέτας και των πλήκτρων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

δεν τριζουν τα κουμπια απο οτι καταλαβα αλλα το περιβλημα των κουμπιων. το πλαστικο γυρω απο αυτα. πιστευω απλα δεν εχει τοποθετηθει σωστα. σαν να μπηκε λιγο στραβα η προσοψη που λενε!

 

εμενα παντως μου φαινεται καλο στα πλαστικα η αληθεια ειναι:)

 

Όχι δεν ειναι τα κουμπιά αλλά το πλαστικό..εμένα με ενοχλεί παρά πολύ ο θόρυβος των πληκτρων..αυτό το εκνευριστικό τουκ τουκ... Όσο για την ποιότητα των πλαστικών όπως είπα ειναι σχετικό..αν δεις κάποια αλλά κινητά στα ίδια γιούρα θα δεις ότι έχουν καλύτερης ποιότητας υλικό..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάποιος να μου επιβεβαιώσει το εξής:

Όταν το κινητό είναι καινούργιο για να στρώσει η μπαταρία πρέπει

τις πρώτες 3 φορές να το αφήσουμε να εξαντληθεί τελείως η μπαταρία και

να κλείσει μόνο του και να το φορτίζουμε μόνο μέχρι να γεμίσει και όχι πχ όλο

το βράδυ. Μετά μπορούμε να το φορτίζουμε ακόμα και αν δν βγάλει το προειδοποιητικό

μνμ. Σωστά? Έχω ακούσει πολλές απόψεις για το στρώσιμο τις μπαταρίας και ήθελα να σιγουρευτώ ότι θα το κάνω σωστά.

eeeepppffffff... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για να στρώσει η μπαταρία πρέπει τις πρώτες τρεις φορές να το αφήσουμε να εξαντληθεί τελείως η μπαταρία ώστε να κλείσει μόνο του και το φορτίζουμε έως ότου γεμίσει και όχι όλο το βράδυ!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε πόση ώρα περίπου γεμίζει?? Μετά τις 3 φορές μπορώ να το αφήσω και όλο το βράδυ

χωρίς πρόβλημα. Έτσι??

eeeepppffffff... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σε πόση ώρα περίπου γεμίζει?? Μετά τις 3 φορές μπορώ να το αφήσω και όλο το βράδυ

χωρίς πρόβλημα. Έτσι??

 

1 ώρα και κάτι περίπου έχει φορτίσει..

Όχι δεν θα έχεις πρόβλημα να το αφήνεις όλο βράδυ... Απλά για να καταλάβεις όταν το φορτίζεις αυτό σταματάει..απλά στην αρχή όταν φορτίσει το βράδυ πλήρως μέχρι το πρωί μπορεί να έχει πέσει η μπαταρία και να αρχίσει να ξαναφορτιζει..και αυτό στις πρώτες φορτίσεις δεν ειναι καλό..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω format στην καρτα μνημης αλλα δεν με αφηνει γιατι λεει πως την χρησιμοποιουν προγραμματα. Πως θα τα κλεισω αυτα να προχωρισω στο format???

 

ξεχασα να αναφερω οτι στο task manager δε δειχνει κανενα προγραμμα να τρεχει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις format στην καρτα με ενα card reader και μετα ξανα μεσα απο το κινητο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ειναι τα κουμπιά αλλά το πλαστικό..εμένα με ενοχλεί παρά πολύ ο θόρυβος των πληκτρων..αυτό το εκνευριστικό τουκ τουκ... Όσο για την ποιότητα των πλαστικών όπως είπα ειναι σχετικό..αν δεις κάποια αλλά κινητά στα ίδια γιούρα θα δεις ότι έχουν καλύτερης ποιότητας υλικό..

 

theo_εκτος απο την ποιοτητα κατασκευης θα μπορουσες να αναφερεις εν συντομια τα θετικα η αρνητικα σε σχεση με το p1 thanks

Link to comment
Share on other sites

theo_εκτος απο την ποιοτητα κατασκευης θα μπορουσες να αναφερεις εν συντομια τα θετικα η αρνητικα σε σχεση με το p1 thanks

 

Χμ..έχουμε και λέμε..καταρχάς η αυτονομία..το φορτίζω κάθε βράδυ..γιατί αν το αφήσω και για δεύτερη μέρα δεν θα με βγάλει ως απόγευμα.(και αυτό γιατί χρησιμοποιώ wifi..αλλιώς για κλήσεις κτλ κρατάει 2 μερες σχεδόν). Επίσης..μου λείπει πολύ το πληκτρολόγιο του p1..πολύ πιο εύχρηστο και γρήγορο..επίσης το ν82 δεν βολεύει στην πλοήγηση στο νετ..(εδώ υστερεί απ όλα όσα έχουν οθόνη αφής)..αλλά αρνητικά δεν του βρίσκω σε σύγκριση με το p1...τώρα τα θετικά του ν82 τα γνωρίζεις ..ταχύτατο σε μενού κάμερα κτλ.. Γρήγορο στο gps..επίσης βλέπω ότι παίζει καλύτερα τα βίντεο, πιο ομαλά (μάλλον λόγο επεξεργαστή)..εγώ πήρα το ν82 για έναν και μόνο λόγο.την φωτό και το βίντεο που τραβάει..ειδικά το βίντεο μου αρέσει πολύ και νομίζω ότι ειναι καλύτερο από το ν95 που είχα..ποιότητα κτλ εμένα δεν με ενδιαφέρουν στα κινητά..αλλά με ενοχλεί που κάνει θόρυβο όταν πατάς τα πλήκτρα..τουκτουκ..ότι άλλη απορία έχεις πες μου..

 

Δοκιμασε να κανεις format στην καρτα με ενα card reader και μετα ξανα μεσα απο το κινητο.

 

Επίσης ένας άλλος τρόπος,πιο μπακαλιστικος, ειναι να ανοίξεις την εφαρμογή "μνήμη" και να την αφήσεις να τρέχει στο μπακράουνντ...έπειτα πατάς το κουμπί ον οφ και επιλεγείς αφαίρεση κάρτα μνήμης..όταν σου πει να πατήσεις οκ τοτε το πατάς και μετά αμέσως ανοίγεις την "μνήμη" και πατάς μορφοποίηση..(αυτό δοκίμασε το σε περίπτωση που δεν έχεις καρντ ρίντερ...το είχα δοκιμάσει στο ν95)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

εκανα format στη μνημη...νομιζα οτι ετσι θα λυθει το προβλημα του κινητου να κολλαει σα τρελο οταν ανοιγω την καμερα....δεν εγινε ομως....τι συμβαινει...απο τις 5 φορες που θα ανοιξω την καμερα η την εκθεση το κινητο κολλαει ανεπανωρθωτα..η καμερα δεν ανοιγει ποτε και οι αντιστοιχες εφαρμογες στο task manager ειναι αδυνατον να κλεισουν... τι στο καλο συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

εκανα format στη μνημη...νομιζα οτι ετσι θα λυθει το προβλημα του κινητου να κολλαει σα τρελο οταν ανοιγω την καμερα....δεν εγινε ομως....τι συμβαινει...απο τις 5 φορες που θα ανοιξω την καμερα η την εκθεση το κινητο κολλαει ανεπανωρθωτα..η καμερα δεν ανοιγει ποτε και οι αντιστοιχες εφαρμογες στο task manager ειναι αδυνατον να κλεισουν... τι στο καλο συμβαινει?

 

Θέλεις φορματ και στη μνήμη του τηλεφώνου τοτε...αλλά δοκίμασε να το δοκιμάσεις και χωρίς την κάρτα μνήμης να δεις αν λειτουργεί..το λέω γιατί η μαματη κάρτα έχει αναφερθεί σχεδόν απ όλους ότι ειναι προβληματική

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και καμια διαφορα..καρτα μνημης εχω αλλαξει εδω και καιρο....θα κανω hard reset...
Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι οταν κανουμε format στην καρτα μνημης να κανουμε και hard format στην συσκευη γιατι αλλιως μενουν σκουπιδια και μπορει να μην ξεπεραστει το προβλημα. Επισης εαν δεν εχεις την τελευταια αναβαθμιση στο κινητο σου καλο θα ειναι να την περασεις.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...