Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.εχω το εξης προβλημα.τραβαω μια φωτο αλλα δεν μου την δειχνει στην εκθεση.τι στο καλο εχει;

οκ εκανα φορματ και ειναι ενταξει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το τηλεφωνο σου εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο του;

Στο φορουμ υπαρχει η διαδικασια να περασεις το ελληνικο product code .

αν εννοείς αν έχει τυπωμένους ελληνικούς χαρακτήρες η απάντηση είναι όχι, άρα την πάτησα ε; ξέρω ότι υπάρχει μέθοδος εισαγωγής ελληνικών αλλά το θέμα είναι να μην καταργήσω την εγγύηση. Ούτε ένα χρόνο δεν το έχω.

Καμιά βοήθεια κανείς για τηλέφωνο στα κεντρικά της Νοκια?

Link to comment
Share on other sites

Με Alpha Copy κλπ δεν θα βγάλεις εύκολα άκρη και θα σπαταλήσεις τσάμπα 16€.

Κάνε τη διαδικασία που αναφέρεται το FAQ και μην αγχώνεσαι για την εγγύηση. Δεν θα ασχοληθεί ποτέ κάνεις με το αν έχεις αλλάξει εσύ το product code ή όχι.

Διάβασε εδώ τι ισχύει για τις συσκευές παρα-εισαγωγής και εδώ για το πώς θα αλλάξεις το product code

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Με Alpha Copy κλπ δεν θα βγάλεις εύκολα άκρη και θα σπαταλήσεις τσάμπα 16€.

Κάνε τη διαδικασία που αναφέρεται το FAQ και μην αγχώνεσαι για την εγγύηση. Δεν θα ασχοληθεί ποτέ κάνεις με το αν έχεις αλλάξει εσύ το product code ή όχι.

Διάβασε εδώ τι ισχύει για τις συσκευές παρα-εισαγωγής και εδώ για το πώς θα αλλάξεις το product code

 

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με τα λεγόμενα του Itcrhrist.

Η δική μου συσκευή, που είναι επίσης προϊόν παραεισαγωγής, της είχα αλλάξει το product code έτσι ώστε να επαναφέρω τα Ελληνικά και ενώ μου παρουσίασε κατασκευαστικό πρόβλημα, μου το επισκεύασαν από την Alpha Copy κανονικότατα χωρίς ποτέ κανείς να μου την πει γι' αυτή την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Εχω ενα ΝΟΚΙΑ Ν 82 και κατεβασα κατι θεματα τα οποια τα χω αποθηκευσει στη μνημη του κινητου!!παταω ''c'' αλλα δε σβηνουν!!!Μπαινω στ pc suite και οταν παω στις εφαρμογες μου λεει πως δε αναγνωριζει το κινητο..ενω το εχει βρει σαν συσκευη...Μπορει να βοηθισει καποιος..?
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση βρίσκεται στο faq της πρώτης σελίδας

Διαγραφή εγκαταστημένων εφαρμογών, θεμάτων και παιχνιδιών

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με τα λεγόμενα του Itcrhrist.

Η δική μου συσκευή, που είναι επίσης προϊόν παραεισαγωγής, της είχα αλλάξει το product code έτσι ώστε να επαναφέρω τα Ελληνικά και ενώ μου παρουσίασε κατασκευαστικό πρόβλημα, μου το επισκεύασαν από την Alpha Copy κανονικότατα χωρίς ποτέ κανείς να μου την πει γι' αυτή την αλλαγή.

 

Σε ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω. Την αναβάθμιση την έκανα γιατι το Ν82 μου βγάζει στο άσχετο μήνυμα να αφαιρέσω την κάρτα μνήμης και να πατήσω οκ. Δυστυχώς με την αναβάθμιση στην έκδοση 35 το μόνο που άλλαξε είναι να μου βγάζει το μήνυμα στα αγγλικα. Τί φταίει και κάνει από μόνο του eject την κάρτα μνήμης; Με ταλαιπωρεί πολύ αυτό γιατί πρέπει να τη βγάζω και να την ξαναβάζω πολλές φορές τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω. Την αναβάθμιση την έκανα γιατι το Ν82 μου βγάζει στο άσχετο μήνυμα να αφαιρέσω την κάρτα μνήμης και να πατήσω οκ. Δυστυχώς με την αναβάθμιση στην έκδοση 35 το μόνο που άλλαξε είναι να μου βγάζει το μήνυμα στα αγγλικα. Τί φταίει και κάνει από μόνο του eject την κάρτα μνήμης; Με ταλαιπωρεί πολύ αυτό γιατί πρέπει να τη βγάζω και να την ξαναβάζω πολλές φορές τη μέρα.

Υπάρχει περίπτωση η κάρτα μνήμης να μην εφάπτεται κανονικά στην υποδοχή;

Επίσης έχω ακούσει από διάφορα παιδιά πως οι εργοστασιακές βγάζουν ένα κάρο προβλήματα.

Δοκίμασε με κάποια άλλη κάρτα για να δεις αν συνεχίζει να στο κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ την ερεγοστασιακή κάρτα μνήμης. Πάντως όταν βγάζει το μήνυμα η κάρτα δεν έχει βγει από το slot της και γι αυτό δεν πιστεύω να έχει πρόβλημα επαφής. Δεν ξέρω τι να κάνω. Μήπως να πάρω καμιά καινούρια και να δοκιμάσω; Το θέμα είναι αν το πάω στην alpha copy θα μου το καλύψουν στην εγγύηση ή θα μου αρχίσουν τα δεν μπορούν επειδή είναι παραεισαγωγή; Καλά αν γίνει κάτι τέτοιο θα έχουμε show στο Πλαίσιο Κρήτης.
Link to comment
Share on other sites

Τοποθέτησε τη κάρτα σε κάποιο card reader, κράτησε ό,τι δεδομένα θέλεις και μορφοποίησε τη μέσω του υπολογιστή.

Έπειτα τοποθέτησέ τη στο κινητό, κάνε και από αυτό μια μορφοποίηση και ύστερα πέρνα τα δεδομένα σου και πάλι στη κάρτα.

Ελπίζω έπειτα απ όλα αυτά να μην βγάλει ξανά το μήνυμα που αναφέρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα. Ενώ βρίσκει ασύρματα δίκτυα, όπως του σπιτιού μου, αλλά δεν κατεβάζει δεδομένα.. Ούτε το Opera, ούτε το Gmail, ούτε το mail που έχω στα μηνύματα. Τελευταία φορά δούλεψε την Κυριακή και στο κινητό εδώ και 2 βδομάδες δεν έχει γίνει κάποια εγκατάσταση κοκ. Τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα. Ενώ βρίσκει ασύρματα δίκτυα, όπως του σπιτιού μου, αλλά δεν κατεβάζει δεδομένα.. Ούτε το Opera, ούτε το Gmail, ούτε το mail που έχω στα μηνύματα. Τελευταία φορά δούλεψε την Κυριακή και στο κινητό εδώ και 2 βδομάδες δεν έχει γίνει κάποια εγκατάσταση κοκ. Τι παίζει;

Αν θέλεις, γίνε λίγο πιο κατατοπειστικός.

Λες βρίσκει δίκτυα, συνδέεται;

Κι αν συνδέεται, το δίκτυο έχει πρόσβαση στο ίντερνετ;

Εφόσον δεν έχεις πειράξει κάτι στο κινητό, δε το βρίσκω λογικό έτσι απλά να φλάσαρε και να κάνει ότι του κατέβει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συνδέεται 100% γιατί αν πάω να μπω από τον Ιστό κάνει σύνδεση στο δίκτυο αλλά δεν μπορεί να κατεβάσει δεδομένα. Απλά αναφέρω πως βρίσκει δίκτυα, γιατί σε αντίθετη περίπτωση θα ήταν ξεκάθαρα η κάρτα δικτύου το πρόβλημα. Το δίκτυο προφανώς κι έχει σύνδεση στο ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους..

Υπαρχει κατι νεοτερο οσον αφορα την αλλαγη προσοψης και το κοστος για αυτη τη διαδικασια?

Γιατι απο παλιοτερα, εχω μεινει στο οτι απλα πας σε ενα Nokia καταστημα τα σκας και σε φτιαχνουν..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα παράξενο πρόβλημα με το Ν82 μου. Έχω παρατηρήσει ότι το ρόλοι του χάνει... Όσο περιέργο κι αν ακούγεται. Ρυθμίζω την ώρα με τη σωστή και μετά από κάποιες ώρες παρατηρώ να πηγαίνει κανένα τέταρτο πίσω από την κανονική ώρα. Έχει συμβεί σε κανέναν τέτοιο πρόβλημα; Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ

Hello !
Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση...εχω ενεργοποιησμενο το ενσωματομενο gps και το υποβοηθουμενο gps το υποβοηθουμενο σε χρεωνει καπου?τραβαει καποια δεδομενα μεσω gprs?να το απενεργοποιησω?
Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση...εχω ενεργοποιησμενο το ενσωματομενο gps και το υποβοηθουμενο gps το υποβοηθουμενο σε χρεωνει καπου?τραβαει καποια δεδομενα μεσω gprs?να το απενεργοποιησω?

Κατεβάζει μερικά kb για να βρει πιο γρήγορα την θέση σου. Η χρέωση εξαρτάται από τον πάροχο που διαθέτεις. Ρίξε μια ματιά και εδώ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα παράξενο πρόβλημα με το Ν82 μου. Έχω παρατηρήσει ότι το ρόλοι του χάνει... Όσο περιέργο κι αν ακούγεται. Ρυθμίζω την ώρα με τη σωστή και μετά από κάποιες ώρες παρατηρώ να πηγαίνει κανένα τέταρτο πίσω από την κανονική ώρα. Έχει συμβεί σε κανέναν τέτοιο πρόβλημα; Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ

 

Καμία ιδέα για το πρόβλημά μου βρε παιδιά...?

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα παράξενο πρόβλημα με το Ν82 μου. Έχω παρατηρήσει ότι το ρόλοι του χάνει... Όσο περιέργο κι αν ακούγεται. Ρυθμίζω την ώρα με τη σωστή και μετά από κάποιες ώρες παρατηρώ να πηγαίνει κανένα τέταρτο πίσω από την κανονική ώρα. Έχει συμβεί σε κανέναν τέτοιο πρόβλημα; Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ

Καμία ιδέα για το πρόβλημά μου βρε παιδιά...?

Δοκίμασες να κάνεις hard format στην συσκευή και να δεις αν συνεχίζεται το συγκεκριμένο πρόβλημα? Αν όχι κάνε ένα hard format ή αν δεν έχεις την τελευταία διαθέσιμη έκδοση firmware, προχώρησε σε αναβάθμιση και δες αν συνεχίζεται το πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου έχω βάλει την τελευταία έκδοση firmware. πάντως δεν είναι λίγο κουφό το πρόβλημά μου? πρώτη φορά το βλέπω αυτό σε ηλεκτρονικό ρολόι. το έχει αντιμετωπίσει κανένας αυτό το πρόβλημα ποτέ ?
Hello !
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου έχω βάλει την τελευταία έκδοση firmware. πάντως δεν είναι λίγο κουφό το πρόβλημά μου? πρώτη φορά το βλέπω αυτό σε ηλεκτρονικό ρολόι. το έχει αντιμετωπίσει κανένας αυτό το πρόβλημα ποτέ ?

 

Μηπως το εχεις ρυθμισει να συνχρονιζει με το δικτυο κινητης τηλεφωνιας την ωρα;

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου έχω βάλει την τελευταία έκδοση firmware. πάντως δεν είναι λίγο κουφό το πρόβλημά μου? πρώτη φορά το βλέπω αυτό σε ηλεκτρονικό ρολόι. το έχει αντιμετωπίσει κανένας αυτό το πρόβλημα ποτέ ?

Αφού έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού τότε κοίταξε πρώτα την ρύθμιση που σου είπε ο bill33 και αν συνεχίζεται το πρόβλημα τότε προχώρησε σε hard format για να δεις αν θα διορθωθεί το πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κοιτώντας σήμερα την μπαταρία, διαπίστωσα οτι έχει φουσκώσει ελαφρώς η μια πλευρά της, η λευκή, που κοιτάει προς τα πίσω... Οπότε μάλλον πρέπει να βρώ καινούργια ( ;; ). Υπάρχει στην αγορά γνήσια μπαταρία, και αν ναι, πού τη βρίσκω;

 

 

EDIT: ΟΚ, υπάρχει και στο eshop και σε άλλα καταστήματα, ξέχασα όμως να ρωτήσω το εξής: η εγγύησή μου δεν έχει λήξει ακόμα, καλύπτει την αλλαγή μπαταρίας;;;

Edited by Surveyor
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κοιτώντας σήμερα την μπαταρία, διαπίστωσα οτι έχει φουσκώσει ελαφρώς η μια πλευρά της, η λευκή, που κοιτάει προς τα πίσω... Οπότε μάλλον πρέπει να βρώ καινούργια ( ;; ). Υπάρχει στην αγορά γνήσια μπαταρία, και αν ναι, πού τη βρίσκω;

 

Πρεπει να υπαρχει σε καταστηματα Νokia και γενικα σε καταστηματα που πουλανε κινητα.

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα όμως να ρωτήσω το εξής: η εγγύησή μου δεν έχει λήξει ακόμα, καλύπτει την αλλαγή μπαταρίας;;;

Φυσικά και όχι.

Η μπαταρία καλύπτεται από 6μηνη εγγύηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...