Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταλαβαίνω τον "πόνο" σου αφού ταλαιπώρησαι αρκετά, αλλά αυτό το συμπέρασμα δεν είναι λίγο όψιμο έχοντας αγοράσει ένα μεταχειρισμένο κινητό? Δυστυχώς μια τέτοια κίνηση εγκυμονεί κινδύνους, και νομίζω ότι το γνώριζες εκ των προτέρων.

 

Προσωπικά έχω το ίδιο κινητό και του έχω βγάλει το λάδι. Είναι το επαγγελματικό μου κινητό και χρησιμοποιείται συνέχεια. Για να καταλάβεις υπάρχουν μήνες που μετράω τον χρόνο ομιλίας και συμπληρώνω 4-5 24ωρα ομιλίας!!! Πειραματόζωο είμαι κανονικά :worry:

 

Στόμα να είχε να μιλήσει. Μου κάνει πραγματικά εντύπωση πως μετά από τόσα πεσίματα/χτυπήματα λειτουργεί άψογα, τόσο σαν τηλέφωνο όσο και ως φωτoγραφική και GPS. Εκεί που άλλαζα ετησίως σίγουρα συσκευή (πάντα Nokia) αυτή με έχει βγάλει ήδη 2 σαιζόν και συνεχίζει (keep walking)... Και χωρίς να του αλλάξω ακόμα μπαταρία, που συμπεριφέρεται περίπου όπως στην αρχή.

 

Σου εύχομαι να βρεις γρήγορα άκρη στα προβλήματά σου, αν και για κακομεταχειρισμένη συσκευή μου κάνει... Πάντως όντως δοκίμασε ένα hard reset χωρίς SD μέσα για να δεις αν είναι hardware το πρόβλημά σου

 

 

 

στην ίδια κατηγορία είμαστε..και γω το έχω δύο χρόνια με άπειρη (κακο)μεταχείρηση..

το έχω πχ στη κουζίνα που δουλεύω για ραδιόφωνο η μουσίκη..μέσα σε ατμούς κτλ με αμέτρητα πεσίματα και λειτουργικά στέκει ακμαίο! μόνο πρόσοψη του έχω αλλάξει γιατί δεν με βόλευαν οι πολλές γρατζουνιές στην οθόνη..

η μπαταρία του κράταει τρεις μέρες με μέτρια εως αρκετή χρήση σε μεσαίο φωτισμό στα 20 δεύτερα..καλά είναι..

 

χτες μόνο παρατήρησα ένα φούσκωμα στη μπαταρία και με έβαλε σε σκέψεις αντικατάστασης..

 

Ηρωικό κινητό πάντως!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

410 ευρώ το είχα αγοράσει κ δεν μετανιώνω ούτε cent...

Βέβαια τώρα έχει παλαιώσει λιγάκι, κ εφρόντισα να του βάλω 'χρυσό' περιτύλιγμα.

Το ξεβίδωσα κ το συναρμολόγησα κ λειτουργεί όπως κ πριν. Αφού το καθάρισα κιόλας εσωτερικά.

Όπως προείπε κ ένας συμφουρίτης... δεν θέλω να το πουλήσω... προτιμώ να το δώσω στην κοπέλα μου.

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ακόμη τέτοια τιμή έχει..?μωρε μπράβο..

Δεν είναι τυχαία 1 από τα 10 καλύτερα κινητά που κυκλοφόρησαν ποτέ...(κατά τη γνώμη μου βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

μάγκες το γρουσούζεψα το κακόμοιρο..έφαγε τέτοια τούμπα το πρωί που τώρα κάνει παράσιτα το ακουστικό..μικρό το κακό όμως καθώς πάντα είμαι με το handsfree..

Για τη μπαταρία που έχει ένα φούσκωμα τι μπορεί να φταίει?το χρησιμοποιώ ακόμη,λέτε να κάνει κανένα μπουμ??

Link to comment
Share on other sites

μάγκες το γρουσούζεψα το κακόμοιρο..έφαγε τέτοια τούμπα το πρωί που τώρα κάνει παράσιτα το ακουστικό..μικρό το κακό όμως καθώς πάντα είμαι με το handsfree..

Για τη μπαταρία που έχει ένα φούσκωμα τι μπορεί να φταίει?το χρησιμοποιώ ακόμη,λέτε να κάνει κανένα μπουμ??

Καλό θα ήταν να την αλλάξεις άμεσα.

Δε νομίζω να είσαι τόσο περίεργος να μάθεις...

Link to comment
Share on other sites

μάγκες το γρουσούζεψα το κακόμοιρο..έφαγε τέτοια τούμπα το πρωί που τώρα κάνει παράσιτα το ακουστικό..μικρό το κακό όμως καθώς πάντα είμαι με το handsfree..

Για τη μπαταρία που έχει ένα φούσκωμα τι μπορεί να φταίει?το χρησιμοποιώ ακόμη,λέτε να κάνει κανένα μπουμ??

 

Καλό θα ήταν να την αλλάξεις άμεσα.

Δε νομίζω να είσαι τόσο περίεργος να μάθεις...

 

Φούσκωμα σε μπαταρία= αντικατάσταση με συνοπτικές διαδικασίες.

Καλό θα ήταν να την δώσεις για ανακύκλωση το συντομότερο δυνατό και να πάρεις κάποια άλλη.

 

Έχω σουτάρει 2 φουσκωμένες μπαταρίες του Ν82 εδώ και δύο χρόνια που το έχω.

Μάλλον κακή και άτσαλη φόρτιση μπορεί να μαρτυρά κάτι τέτοιο, και ίσως να ήταν ελατωματτικές οι συγκεκριμένες μπαταρίες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

 

Έχω σουτάρει 2 φουσκωμένες μπαταρίες του Ν82 εδώ και δύο χρόνια που το έχω.

Μάλλον κακή και άτσαλη φόρτιση μπορεί να μαρτυρά κάτι τέτοιο, και ίσως να ήταν ελατωματτικές οι συγκεκριμένες μπαταρίες.

 

Καλά ναι η κακή φόρτιση πάει σύννεφο.όσο ήμουν σχολείο είχε ενα ρυθμό,πλέον είναι όπως όπως και με διακοπές..οπότε πάω για αλλαγή σύντομα..αααχ 30-40 ευρώ να φανταστώ..

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι η κακή φόρτιση πάει σύννεφο.όσο ήμουν σχολείο είχε ενα ρυθμό,πλέον είναι όπως όπως και με διακοπές..οπότε πάω για αλλαγή σύντομα..αααχ 30-40 ευρώ να φανταστώ..

Από nokia shop Βόλου που τις έχω πάρει όλες, γύρω στα 39 ευρώ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

κοντά στον 1ο κιόλας χρόνο αγόρασα εγώ..

κ απότι φαίνεται, αν δεν βρω άξιο αντικαταστάτη, πάω κ για τρίτη...

την έχω κ ρεζερβέ, αν θέλω επειγόντως να βγω από το σπίτι κ δεν είμαι φορτισμένος...

κάπου σε αυτήν την τιμή την είχα πάρει κ εγώ. 35 με 40 ευρώ..

Link to comment
Share on other sites

[...]κ απότι φαίνεται, αν δεν βρω άξιο αντικαταστάτη,[...]

 

Αν βρεις τόσο πλήρες κινητό όσο το Ν82 όταν βγήκε, σφύρα μου κι εμένα.

Πραγματικά σκυλί το άτιμο, και τόσα πλεονεκτήματα για την εποχή του.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

έχει αλλάξει κανείς σας από το ασημί στο μαύρο κάλυμμα?

κάποτε, στην Άλφα Κόπυ, μου είχαν πεί πως δεν ταιριάζουν απόλυτα...

Link to comment
Share on other sites

Απο εκεί και πέρα μπορεί ο αγοραστής να με κοροιδεψε με την εγγύηση αλλα το κινητό είναι σε ΑΡΙΣΤΗ κατάσταση (κυριολεκτικά σαν καινούριο) και δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να έχει κάνει που να προκαλεί όλα αυτά τα προβλήματα.

 

Θα περάσω μια βόλτα απο την Nokia να δω τι θα μου πούνε και θα επανέλθω.

Για εμένα απο εκεί θα φανεί αν θα ξαναπάρω και Nokia ποτέ ή θα τους διαγράψω (αφού σίγουρα δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα απο ένα τυχαίο γεγονος)... ;)

 

Τελικα απατεωνάκος ο πωλητής...

Απο οτι μου είπαν στην Nokia το κινητό εχει πάει στο service αρκετές φορές για πρόβλημα στο πληκτρολόγιο!

Τους ανέφερα και το πρόβλημα στην κάμερα και μου είπαν οτι ειναι ενσωματομένη στην συσκευή και αν έχει πρόβλημα ενας μαγνήτης που έχει απομέσα δεν αξιζει αντικατάσταση...

 

Το αφησα να το δουν και θα μου πουν αν φτιάχνετε και κόστος.

Εκείνο βεβαια που σκέφτομαι τωρα ειναι εφόσον ισχύει ακόμη η εγγύηση του δεν θα έπρεπε να το φτιάξουν δωρεάν ή αν δεν φτιάχνετε να το αντικαταστήσουν?

Περαστικά μου... :(

Link to comment
Share on other sites

αλλαζει ολο το b cover της συσκευης για το προβλημα της καμερας.κοστος γυρω στα 60 ευρω.και δεν το καλυπτει η εγγυηση γιατι ειναι απο κακη μεταχειριση της συσκευης.απο τα κεντρικα στη βουλα μου το ειπαν
Link to comment
Share on other sites

αλλαζει ολο το b cover της συσκευης για το προβλημα της καμερας.κοστος γυρω στα 60 ευρω.και δεν το καλυπτει η εγγυηση γιατι ειναι απο κακη μεταχειριση της συσκευης.απο τα κεντρικα στη βουλα μου το ειπαν

 

ωραια... :wacko:

 

βεβαια δεν μπoρώ να καταλάβω πως μπορεί να αποδείξει κακομεταχείρηση σε μια συσκευή 4 μηνών που δεν έχει ουτε την παραμικρή γρατσουνια... :mad: (απο την αλλη αφου εκανα βλακεια και το πηρα απο απατεώνα καλα να πάθω)

Edited by simeon_001
Link to comment
Share on other sites

Εαν θελεις πατησε τον παρακατω κωδικο για να δεις το χρονο που εχει μιλησει συνολικα η συσκευη:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2286017#post2286017

*#92702689#: Εμφανίζει το life timer
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μου κανει περιεργα πραγματα το πληκτρολογιο.ξαφνικα κολαει δηλαδη αλλα παταω και αλλα γραφει.δεν περνει της εντολες.αλλα το κανει μια στο τοσο.εχω κανει φορματ και παλι.ξαναπερασα το λογισμικο και παλι.το κανει μονο μια φορα αν το κανει τη βδομαδα.θα μπορεσει να το καλυψη η εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

410 ευρώ το είχα αγοράσει κ δεν μετανιώνω ούτε cent...

Βέβαια τώρα έχει παλαιώσει λιγάκι, κ εφρόντισα να του βάλω 'χρυσό' περιτύλιγμα.

Το ξεβίδωσα κ το συναρμολόγησα κ λειτουργεί όπως κ πριν. Αφού το καθάρισα κιόλας εσωτερικά.

Όπως προείπε κ ένας συμφουρίτης... δεν θέλω να το πουλήσω... προτιμώ να το δώσω στην κοπέλα μου.

 

Φανταστικο καλυμα! Μπορεις να μου πεις απο που το προμηθευτηκες (και τιμη) και ποσο δυσκολη ειναι η αντικατασταση?

Samsung Galaxy S9 Plus Duos
Link to comment
Share on other sites

Φανταστικο καλυμα! Μπορεις να μου πεις απο που το προμηθευτηκες (και τιμη) και ποσο δυσκολη ειναι η αντικατασταση?

φανταστικό ήτανε.

αλλά μετά από κάτι μέρες, το b cover, άρχισε να ξεβάφει...

12 ευρώ, μου κόστισε, από ebay..

καλύτερα να πάρεις κάτε αυθεντικό.

ασημί ή μαύρο, δλδ...

υπάρχουν οδηγοί αρκετοί για το πως να γίνει η αντικατάσταση..

λίγο προσοχή θέλει, τα κατάλληλα εργαλεία, κ σταθερό χέρι..

 

στην ουσία άξιζε μόνο το κάλυμμα της μπαταρίας κ το άλλο από πάνω.

το πίσω μέρος.

Link to comment
Share on other sites

Εαν θελεις πατησε τον παρακατω κωδικο για να δεις το χρονο που εχει μιλησει συνολικα η συσκευη:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2286017#post2286017

 

καλο, αυτος ο μετρητης μηδενιζεται στο format ή οχι?

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

καλο, αυτος ο μετρητης μηδενιζεται στο format ή οχι?

 

αυτος ο μετρητης δεν μηδενιζεται ποτε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...