Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν ανοιγετε το καπακι της καμερας αργει κ σε σας ν λειτουργησει??

μερικες φορεσ χρειαζεται να το πιεσω μολις το συρω για να λειτουργησει..

ισχυει γενικα αυτο??

 

μηπως σου επεσε κατω καμια φορα?γιατι αλλιως για προβλημεα με τη γειωση του φλας ακουγεται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως σου επεσε κατω καμια φορα?γιατι αλλιως για προβλημεα με τη γειωση του φλας ακουγεται

 

χαχα, που το θυμηθικες αυτο το ποστ?? ειχε χαλασει το πισω καλυμα με τον μαγνητη για την καμερα.. το ειχα παρει μεταχειρισμενο το κινητο.. η νοκια μ ζητουσε 50ε για επισκευη, οποτε το πηρα πισω και το πηγα στο μαγαζι που το ειχα ανταλλαξει.. εκει ανελαβαν αυτοι την ευθυνη και μ εδωσαν καινουριο :D:D:D

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

σου ειχε χαλασει το κλειστρο στην αρχη?

 

ναι, γενικα απο την πρωτη στιγμη που το πηρα δεν ειχε και την τελεια αποκριση, αλλα μεσα στο 3ημερο που το ειχα ολο και χειροτερευε.. παλι καλα που φερθηκαν πολυ επαγγελματικα.. αποτι φαινεται ο προηγουμενος ιδιοκτητης θα επαιζε ποδοβολλευ με το κινητο... :P

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

καλησπρα παιδια.. εχω το nkia n82 απλως το ειχα κλειστο για 5-6 μηνες.. τωρα που το ανοιξα παω να μπω στην memorycard και μου βγαζει το μηνυμα memory card corrupted..

εκανα update to software format την καρταα αλλα τιποτα..καποια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι λιγο πιο πολυπλοκο το προβλημα..εχω βαλει 3 διαφορετικες καρτες και ολες μου λενε το ιδιο..δεν μπορει ολες να ειναι χαλασμενες.. θα το παω δευτερα στην νοκια να του ριξουν μια ματια ή θα μου πιασουν τον κ@λο?
Link to comment
Share on other sites

Να πας να το κοιτάξουν.

Αν είναι μέσα στην εγγύηση και χρειαστεί επισκευή δεν θα πληρώσεις τίποτα. Φυσικά αν δεν ευθύνεσαι εσύ για τυχών ζημιά του.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

είχε κανείς σας, ποτέ πρόβλημα με το bluetooth??

κ αν ναι, πως το αντιμετώπισε?

εννοώ να μην ανοίγει καν το bluetooth

 

Και εγώ το ίδιο εχω... :( το έλυσες το πρόβλημα;

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

είχε κανείς σας, ποτέ πρόβλημα με το bluetooth??

κ αν ναι, πως το αντιμετώπισε?

εννοώ να μην ανοίγει καν το bluetooth

 

Και εγώ το ίδιο εχω... :( το έλυσες το πρόβλημα;

 

Μπορει να στρωσει με hard format!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253385#post2253385

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

έχω δοκιμάσει κ το Hard Format. Πάμπολλες φορές. Δεν πιάνει...

Είναι λάθος της Bluetooth κεραίας. Χαλασμένο Hardware. Είμαι Πάτρα κ η Αλφα Κοπυ δεν αναλαμβάνει άλλο να κάνει σέρβις. Αλλά κάτι μου είπε για Service Level 5. Το ανώτερο που μπορεί να γίνει δλδ. Κ δεν ξέρω πόσο καιρό θα μου το κρατήσουν. Ούτε κόστος γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δώστε μου τα φώτα σας. Ήμουν σε κάποιο χώρο και έψαχνα και ασύρματα δίκτυα, ανοίγοντας την εφαρμογή "Οδηγός WLAN". Αποθηκεύσα ένα από τα δίκτυα που βρήκα, ώστε να το χρησιμοποιήσω αργότερα. Κάποια στιγμή πήγα στις ρυθμίσεις να μετονομάσω τη σύνδεση αυτή και βρήκα άλλο ένα αποθηκευμένο δίκτυο με όνομα "Easy WLAN". Χωρίς να το σκεφτώ ιδιαίτερα, το διέγραψα. Από τότε όμως, όταν χρησιμοποιώ μια εφαρμογή που χρειάζεται δίκτυο, το τηλέφωνο δεν μου εμφανίζει την επιλογή "Αναζήτηση WLAN". Οι μόνες επιλογές που μου εμφανίζει είναι να συνδεθώ μέσω GPRS (η σύνδεση της Cosmote που έχω) ή μόνο όσα δίκτυα WLAN έχω αποθηκευμένα.

 

Το καλοκαίρι που είχε συμβεί πάλι το ίδιο, το είχα λύσει με hard format. Μήπως να το αποφύγω; Μπορώ να κάνω κάτι άλλο για να επαναφέρω την επιλογή αυτή;

 

Θενξ προκαταβολικά. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δώστε μου τα φώτα σας. Ήμουν σε κάποιο χώρο και έψαχνα και ασύρματα δίκτυα, ανοίγοντας την εφαρμογή "Οδηγός WLAN". Αποθηκεύσα ένα από τα δίκτυα που βρήκα, ώστε να το χρησιμοποιήσω αργότερα. Κάποια στιγμή πήγα στις ρυθμίσεις να μετονομάσω τη σύνδεση αυτή και βρήκα άλλο ένα αποθηκευμένο δίκτυο με όνομα "Easy WLAN". Χωρίς να το σκεφτώ ιδιαίτερα, το διέγραψα. Από τότε όμως, όταν χρησιμοποιώ μια εφαρμογή που χρειάζεται δίκτυο, το τηλέφωνο δεν μου εμφανίζει την επιλογή "Αναζήτηση WLAN". Οι μόνες επιλογές που μου εμφανίζει είναι να συνδεθώ μέσω GPRS (η σύνδεση της Cosmote που έχω) ή μόνο όσα δίκτυα WLAN έχω αποθηκευμένα.

 

Το καλοκαίρι που είχε συμβεί πάλι το ίδιο, το είχα λύσει με hard format. Μήπως να το αποφύγω; Μπορώ να κάνω κάτι άλλο για να επαναφέρω την επιλογή αυτή;

 

Θενξ προκαταβολικά. :)

 

κανε εγκατασταση το wefi μεχρι τωρα ειναι το καλυτερο (απο οσα εχω βρει...)

 

_________________

 

εχω κανει και διορθωθηκε αλλα μολις φορτωσα παλι τις εφαρμογες που ειχα χαλασε...

καποια εφαρμογη μαλλον ειναι υπευθυνη...:(

Edited by sam66
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες καλησπέρα.

 

Αποφάσισα έστω και καθυστερημένα να αγοράσω το Ν82.

Με ενδιαφέρει το κινητό 1. να είναι αξιόπιστο (που είναι), 2. να έχει καλή κάμερα και φλας (που έχει) και 3. να έχω πρόσβαση στο ιντερνετ μέσω WiFi.

 

Αν έχετε την καλοσύνη θα ήθελα να ρωτήσω

 

Α) Αν το κινητό προσφέρεται για σερφάρισμα στο ίντερνετ (κυρίως λήψη, σύνταξη και αποστολή e-mails και δευτερευόντως σε σελίδες)

 

Β) Αν το λειτουργικό του επιτρέπει την ανάγνωση αρχείων WORD

 

Εν όψει των ως άνω προτεραιοτήτων μου δέχομαι με ευχαρίστηση κάποια εναλλακτική πρόταση ή παρατήρηση (μειονέκτημα ή έλλειψη) του Ν82 που μπορεί να μην συμβαδίζει με αυτές...

 

Ευχαριστώ

:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Α) Για διαχείριση e-mail καλό είναι.

Β) Με εγκατάσταση της απαραίτητης εφαρμογής, ναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ναι και στα δυο ερωτηματα. με σερφαρισμα μεσω opera/skyfire γιατι ο δικος του ειναι.... οσο για την αποστολη και ληψη μην φοβασε...

 

 

σε εμενα τουλαχσιστον οι περισσοτερες φωτογρ. ειναι με κοκκινα ματια... κατα τα αλλα μια χαρα κινητο ειναι...

 

 

αααα! και παντα με χανσ φρι !!! γιατι εχει μεγαλο srp (δεν ξερω αν το εγραψα σωστα)...

Edited by sam66
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει τρόπος να βγάλω τα κόκκινα μάτια από τις φωτογραφίες; :(

Το αναβάθμισα στην 3.1 ,βάζω την επιλογή "Όχι κόκκινα μάτια" αλλά εξακολουθεί... :/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει τρόπος να βγάλω τα κόκκινα μάτια από τις φωτογραφίες; :(

Το αναβάθμισα στην 3.1 ,βάζω την επιλογή "Όχι κόκκινα μάτια" αλλά εξακολουθεί... :/

Αν και θεωρώ πως το κινητό θα έπρεπε από μόνο του να το διορθώνει,

δοκίμασε κάποια εφαρμογή που να υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία.

Το Picasa ας πούμε, είναι ένα δωρεάν πρόγραμμα που κάνει αξιόλογη δουλειά σ' αυτόν τον τομέα και σε πολλούς άλλους βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Αν και θεωρώ πως το κινητό θα έπρεπε από μόνο του να το διορθώνει,

δοκίμασε κάποια εφαρμογή που να υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία.

Το Picasa ας πούμε, είναι ένα δωρεάν πρόγραμμα που κάνει αξιόλογη δουλειά σ' αυτόν τον τομέα και σε πολλούς άλλους βέβαια.

 

Ευχαριστώ, πάω να το δοκιμάσω, το είχα ακουστά όπως όλοι μας πιστεύω αλλά για να το δω και στην πράξη..

 

Την κάνει τη δουλειά του, αν και σε μερικές φώτο είναι έντονο το κόκκινο, αφαιρεί το περισσότερο.. :)

Edited by pakitis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους (και ευχαριστω για τις πληροφοριες που δινετε σε εμας τους οχι σχετικους ;) )

 

Έχοντας διαβασει αρκετο καιρο για το Ν82 αποφασισα και εγω (δυστυχως) να γινω κατοχος του καθώς είδα οτι ειναι απο τα κινήτά με τα λιγότερα προβλήματα. Τα τελευταια 4-5 χρονια χρησιμοποιουσα καθημερινά και αρκετα ενα Sony Ericsson Κ750 χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Το Ν82 το πηρα μεταχειρισμένο σε πολύ καλή κατάσταση (αλλα δυστυχως ο φίλος που μου το έδωσε έλεγε τα ψεματάκια του) και ενώ υποτίθετε οτι θα μου έδινε και απόδειξη δεν υπήρχε και μετά οταν επικοινώνισα δεν την έβρισκε (βλακεία μου που δεν κοίταξα τα χαρτιά που μου έδωσε αλλα με κάτι τέτοιους δεν αξίζει ουτε να τσακωθείς).

 

Τέλος πάντων άψογο κινητό πολύ ευχαριστημένος κτλ. τις πρώτες μέρες.

 

Αρχισα να παίζω μαζι του συνιδητοποιώ οτι η κάμερα δεν εστίαζε σωστά σε ολες τις φωτογραφίες. Ψαχνω forum και βρίσκω οτι με αναβάθμιση ίσως διορθώνετε. Κάνω αναβάθμιση, ολα καλα για 2-3 μέρες και μετά πάλι τα ίδια. Μόνο που τώρα είχα και άλλο πρόβλημα.

Το μέσα προστατευτικό της οθόνης δεν άνοιγε πάντα γιατι κολούσε. Λέω δεν πειράζει θα το παω κάποια στιγμή για service (έτσι κι αλλιώς δεν βγάζω πολλές φωτογραφίες).

Φεύγω τριήμερο για διακοπές και το Σάββατο το πρωι ανοιχτή η οθόνη κλειδομένο πληκτρολόγιο και πατώντας οποιοδίποτε πλήκτρο ητάν σαν να μην λειτουργούσε το πληκτρολόγιο (το παράξενο ειναι οτι δεχόμουν κλήσεις και μίλαγα μέσο bluetooth). Μετά απο καμιά 15ρια reset βάζοντας βγάζοντας μπαταρία και κάρτα κάποια στιγμή λειτουργησε (το πληκτρολόγιο) και άρχισε να βγάζει στην οθόνη εντολές κωδικά. Reset κτλ. και παλι κολλημένο πληκτρολόγιο.

Το βραδυ πάω να το ανοίξω και όλα καλά για καμια ώρα μέχρι να ξανακολήσει.

Εχθές το πρωι και όλη μέρα λειτουργούσε μια χαρα μέχρι το βράδυ που ξανακόλλησε. Αυτά τα ωραία και σκέφτομαι να μην ξαναπλησιάσω nokia κινητό.

 

Αρχικά ήθελα να ρωτήσω αν μπορούν να δουν στην Nokia ποτε κατασκευάστηκε ώστε να ισχύσει η εγγύηση και να μην πληρώσω.

Και επειτα, απο την εμπειρία σας νομίζετε οτι μπορεί κάτι τέτοιο να φτιαχτεί ώστε να είμαι σίγουρος μετά οτι δεν θα μείνω χωρίς κινητό στα καλά καθούμενα (λόγο δουλείας το έχω 24ώρες ανοιχτό) ή νομίζετε οτι κάλύτερα να το αφήσω στην άκρη και να μην ασχοληθώ...

 

Συγνώμη αν κούρασα και ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις θεωρείτε οτι μπορεί να βοηθήσουν!! :)

 

__________________________________________________________

Ψάχνω ένα κινητό με GPS, καλη φωτογραφική σε normal μεγεθός που να μην χρειάζετε να το φορτίζω κάθε μέρα και να μην χρειάζετε να ασχολούμε μαζί του για service βλάβες κτλ. σαν να ειναι αυτοκίνητο, ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ??? :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους (και ευχαριστω για τις πληροφοριες που δινετε σε εμας τους οχι σχετικους ;) )..........

 

 

 

Τα προβληματα που αναφερεις δεν ειναι καθολου συνηθισμενα για το Ν82,μαλλον ο προηγουμενος ιδιοκτητης του ειχε βγαλει τα ματια.

Link to comment
Share on other sites

simeon_001 πριν πας την συσκευή για service, δοκίμασε να κάνεις hard format στο τηλέφωνο και στην κάρτα.Αν συνεχίζουν τα προβλήματα δοκίμασε χωρίς κάρτα μνήμης και χωρίς κάρτα sim να δεις πως συμπεριφέρεται.Αν έχει την κάρτα μνήμης που είχε στην συσκευασία τότε μπορεί να οφείλεται εκεί μιας και οι <<μαμά>> κάρτες δεν φημίζονται για την αξιοπιστία τους και δημιουργούν πολλά προβλήματα.Αν τα προβλήματα συνεχίζουν και έχεις παλιά κάρτα sim τότε δοκίμασε με μια καινούργια.Αν και πάλι δεν γίνει τίποτα,τότε όπως αναφέρθηκε στο προηγούμενο ποστ,θα πρέπει να είχε πολύ κακή μεταχείριση για να φτάσει σε αυτό το σημείο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

... Αυτά τα ωραία και σκέφτομαι να μην ξαναπλησιάσω nokia κινητό.

 

Καταλαβαίνω τον "πόνο" σου αφού ταλαιπώρησαι αρκετά, αλλά αυτό το συμπέρασμα δεν είναι λίγο όψιμο έχοντας αγοράσει ένα μεταχειρισμένο κινητό? Δυστυχώς μια τέτοια κίνηση εγκυμονεί κινδύνους, και νομίζω ότι το γνώριζες εκ των προτέρων.

 

Προσωπικά έχω το ίδιο κινητό και του έχω βγάλει το λάδι. Είναι το επαγγελματικό μου κινητό και χρησιμοποιείται συνέχεια. Για να καταλάβεις υπάρχουν μήνες που μετράω τον χρόνο ομιλίας και συμπληρώνω 4-5 24ωρα ομιλίας!!! Πειραματόζωο είμαι κανονικά :worry:

 

Στόμα να είχε να μιλήσει. Μου κάνει πραγματικά εντύπωση πως μετά από τόσα πεσίματα/χτυπήματα λειτουργεί άψογα, τόσο σαν τηλέφωνο όσο και ως φωτoγραφική και GPS. Εκεί που άλλαζα ετησίως σίγουρα συσκευή (πάντα Nokia) αυτή με έχει βγάλει ήδη 2 σαιζόν και συνεχίζει (keep walking)... Και χωρίς να του αλλάξω ακόμα μπαταρία, που συμπεριφέρεται περίπου όπως στην αρχή.

 

Σου εύχομαι να βρεις γρήγορα άκρη στα προβλήματά σου, αν και για κακομεταχειρισμένη συσκευή μου κάνει... Πάντως όντως δοκίμασε ένα hard reset χωρίς SD μέσα για να δεις αν είναι hardware το πρόβλημά σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους (και ευχαριστω για τις πληροφοριες που δινετε σε εμας τους οχι σχετικους ;) )

 

Έχοντας διαβασει αρκετο καιρο για το Ν82 αποφασισα και εγω (δυστυχως) να γινω κατοχος του καθώς είδα οτι ειναι απο τα κινήτά με τα λιγότερα προβλήματα. Τα τελευταια 4-5 χρονια χρησιμοποιουσα καθημερινά και αρκετα ενα Sony Ericsson Κ750 χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Το Ν82 το πηρα μεταχειρισμένο σε πολύ καλή κατάσταση (αλλα δυστυχως ο φίλος που μου το έδωσε έλεγε τα ψεματάκια του) και ενώ υποτίθετε οτι θα μου έδινε και απόδειξη δεν υπήρχε και μετά οταν επικοινώνισα δεν την έβρισκε (βλακεία μου που δεν κοίταξα τα χαρτιά που μου έδωσε αλλα με κάτι τέτοιους δεν αξίζει ουτε να τσακωθείς).

 

Τέλος πάντων άψογο κινητό πολύ ευχαριστημένος κτλ. τις πρώτες μέρες.

 

Αρχισα να παίζω μαζι του συνιδητοποιώ οτι η κάμερα δεν εστίαζε σωστά σε ολες τις φωτογραφίες. Ψαχνω forum και βρίσκω οτι με αναβάθμιση ίσως διορθώνετε. Κάνω αναβάθμιση, ολα καλα για 2-3 μέρες και μετά πάλι τα ίδια. Μόνο που τώρα είχα και άλλο πρόβλημα.

Το μέσα προστατευτικό της οθόνης δεν άνοιγε πάντα γιατι κολούσε. Λέω δεν πειράζει θα το παω κάποια στιγμή για service (έτσι κι αλλιώς δεν βγάζω πολλές φωτογραφίες).

Φεύγω τριήμερο για διακοπές και το Σάββατο το πρωι ανοιχτή η οθόνη κλειδομένο πληκτρολόγιο και πατώντας οποιοδίποτε πλήκτρο ητάν σαν να μην λειτουργούσε το πληκτρολόγιο (το παράξενο ειναι οτι δεχόμουν κλήσεις και μίλαγα μέσο bluetooth). Μετά απο καμιά 15ρια reset βάζοντας βγάζοντας μπαταρία και κάρτα κάποια στιγμή λειτουργησε (το πληκτρολόγιο) και άρχισε να βγάζει στην οθόνη εντολές κωδικά. Reset κτλ. και παλι κολλημένο πληκτρολόγιο.

Το βραδυ πάω να το ανοίξω και όλα καλά για καμια ώρα μέχρι να ξανακολήσει.

Εχθές το πρωι και όλη μέρα λειτουργούσε μια χαρα μέχρι το βράδυ που ξανακόλλησε. Αυτά τα ωραία και σκέφτομαι να μην ξαναπλησιάσω nokia κινητό.

 

Αρχικά ήθελα να ρωτήσω αν μπορούν να δουν στην Nokia ποτε κατασκευάστηκε ώστε να ισχύσει η εγγύηση και να μην πληρώσω.

Και επειτα, απο την εμπειρία σας νομίζετε οτι μπορεί κάτι τέτοιο να φτιαχτεί ώστε να είμαι σίγουρος μετά οτι δεν θα μείνω χωρίς κινητό στα καλά καθούμενα (λόγο δουλείας το έχω 24ώρες ανοιχτό) ή νομίζετε οτι κάλύτερα να το αφήσω στην άκρη και να μην ασχοληθώ...

 

Συγνώμη αν κούρασα και ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις θεωρείτε οτι μπορεί να βοηθήσουν!! :)

 

__________________________________________________________

Ψάχνω ένα κινητό με GPS, καλη φωτογραφική σε normal μεγεθός που να μην χρειάζετε να το φορτίζω κάθε μέρα και να μην χρειάζετε να ασχολούμε μαζί του για service βλάβες κτλ. σαν να ειναι αυτοκίνητο, ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ??? :p

 

αλλαξα 2 ν82.....

και τα 2 ηταν το κινητο μου για πανω απο 1.5 χρονο...

ποτε δεν ειχα τα προβληματα....που λες...

για μενα το ν82 ειναι απο τα πιο σταθερα κινητα που εχει βγαλει η νοκια...ποτε...]

βασικα ειναι απο αυτα τα κινητα που τα αγοραζεις και οταν ρθει η ωρα να αλλαξεις κινητο λυπασαι να τα πουλησεις...

κινηταρα με αλλα λογια....

99,9% δεν φταιει το κινητο για τα προβληματα που εχεις........

να εισαι σιγουρος για αυτο.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

Σχετικα με την μνήμη την έχω αλλάξει και οι δοκιμές που έκανα όταν κόλησε ήταν χωρίς αυτήν.

 

Σχετικά με την αξιοπιστία του δεν αμφιβάλλω αφού οι περισσότεροι αυτό λένε και γι αυτό το διάλεξα (άλλωστε οπως καταλαβαίνετε αν δεν κλείσει 5ετία δεν αλλάζω κινητό)

 

Για να πάω πάλι στα προβλήματα απο την Κυριακή το βράδυ δεν έχει ξανακολλήσει το software.

(η κάμερα εξακολουθεί να κολλάει).

Απο εκεί και πέρα μπορεί ο αγοραστής να με κοροιδεψε με την εγγύηση αλλα το κινητό είναι σε ΑΡΙΣΤΗ κατάσταση (κυριολεκτικά σαν καινούριο) και δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να έχει κάνει που να προκαλεί όλα αυτά τα προβλήματα.

 

Θα περάσω μια βόλτα απο την Nokia να δω τι θα μου πούνε και θα επανέλθω.

Για εμένα απο εκεί θα φανεί αν θα ξαναπάρω και Nokia ποτέ ή θα τους διαγράψω (αφού σίγουρα δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα απο ένα τυχαίο γεγονος)... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...