Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσωπική άποψη είναι να μην το αλλάξεις.

Ο τεχνικός στο service θα πρέπει να βγάλει τα ΠΑΝΤΑ από τη συσκευή και να τα βάλει σε άλλο πλαίσιο.

Εγώ δεν θα το ρίσκαρα. Κάτι να πάει στραβά θα τραβιέσαι στο service μετά για μήνες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

η σελίδα είναι naruto-tv.com και γενικά και σε άλλες σελίδες με anime δεν παίζουν τα βίντεο...

 

Ναι..όντως..το δοκίμασα και μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται..προφανώς θα ειναι κάποια μορφή που δεν την αναγνωρίζει ο φλας πλέιερ του κινητού..

Φαντάζομαι το ξέρεις ότι για να δεις βίντεο (γιου τιουμπ..κτλ) πρέπει να μπαίνεις στο νετ ή με wifi ή με προφίλ ρυθμίσεων για ίντερνετ και όχι wαp..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

γνωριζετε μηπως αν και πως γινεται να στειλω τις φωτο απο το κινητο μεσω wifi στο λαπτοπ?
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να βγαινει μεγαλη φωτογραφια αυτου που καλει κ οχι μικρογραφια?

 

Με το προγραμμα full screen caller το οποιο θα το βρεις στα ''αναλογα'' μερη.

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να βγαινει μεγαλη φωτογραφια αυτου που καλει κ οχι μικρογραφια?

Γίνεται με επιπλέον εφαρμογή, όπως π.χ. το Full Screen Caller.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

.....ρε σεις παιδια τι κολληματα ειναι αυτα που τραβαει ωρες ωρες......

με καλει ενας αριθμος τον οποιον εχω αποθηκευσει παλαιοτερα αλλα δεν μου εμφανιζει την αναγνωριση κλησης .τον ξανακανω αποθηκευση και παλι τα ιδια .(σημειωτεον ειναι προς το παρον ο μονος αριθμος που το κανει αυτο......

 

αν ψαξεις προσεκτικα θα δεις οτι τον αριθμο αυτο τον εχεις δυο φορες αποθηκευμενο με λιγο διαφορετικο ονομα και αρα δεν μπορει να βγαλει αναγνωρισει , καθως δεν ξερει ποιον απο τους δυο (ή τρεις πλεον ) να εμφανισει

Link to comment
Share on other sites

1.

πως μπορω να αποθηκευσω επιπλεον φωνητικες εντολες,π.χ. εχει sms,camera

 

2.

γνωριζετε τιποτα ρυθμισεις για να μεγαλωσω την αυτονομια της μπαταριας?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1) Μπορείς να προσθέσεις μέσω της εφαρμογής Φων. εντολές που βρίσκεται στο φάκελο Εργαλεία του Μενού.

Πατάς Επιλογές > Νέα εφαρμογή.

 

2) Μπορείς να απενεργοποιήσεις το 3G, αν δεν το χρειάζεσαι. Επίσης μπορείς να μειώσεις τη χρονική περίοδο που μένει αναμμένο το φως της οθόνης. Πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσ. ρυθμίσεις > Χρόνος φωτισμού και βάζεις ό,τι χρόνο θέλεις.

Τέλος μπορείς να μειώσεις και τη φωτεινότητα της οθόνης, αλλά δεν νομίζω πως υπάρχει άνθρωπός που να το κάνει αυτό.

Δεν νομίζω πως μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τέλος μπορείς να μειώσεις και τη φωτεινότητα της οθόνης, αλλά δεν νομίζω πως υπάρχει άνθρωπός που να το κάνει αυτό.

 

Εγώ το έχω ρυθμισμένο στο ελάχιστο και με βολεύει μια χαρά!! :X:X:X

 

Το 3G πως το απενεργοποιείς??? Χρειάζεται κάπου??

eeeepppffffff... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ρυθμισμένο στο ελάχιστο και με βολεύει μια χαρά!! :X:X:X

 

Το 3G πως το απενεργοποιείς??? Χρειάζεται κάπου??

 

Εργαλεία>ρυθμίσεις>τηλέφωνο>δίκτυο>λειτουργία δικτύου>GSM

 

To 3G σε τι χρειάζεται? Για κλήσεις βίντεο και για γρήγορη σύνδεση με το ίντερνετ όπου υπάρχει δίκτυο βέβαια.

Καταναλώνει πιο πολύ ενέργεια από το GSM για αυτό είπε o itchrist να το απ ενεργοποιείς αν θες οικονομία μπαταρίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ρυθμισμένο στο ελάχιστο και με βολεύει μια χαρά!! :X:X:X

 

Το 3G πως το απενεργοποιείς??? Χρειάζεται κάπου??

Θα πας Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Δίκτυο > Λειτουργία δικτύου και θα επιλέξεις GSM.

Το 3G χρησιμεύει για τις βιντεοκλήσεις και για να μπαίνεις στο ίντερνετ με πιο υψηλές ταχύτητες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

ειμαι νεος και στο φορουμ και νεος κατοχος του n82.

θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με καποια θεματα που αφορουν το συγκεκριμενο τηλεφωνο και κυριως την πλοηγηση. προσπαθησα να βγαλω ακρη μεσα απο το φορουμ, αλλα ειναι τοσο μεγαλος ο ογκος που δεν την παλεψα.

λοιπον, οπως με ενημερωσαν, με την αγορα του τηλεφωνου παρεχεται 3μηνη δωρεαν χρηση πλοηγησης. αυτο που ψαχνω ειναι να βαλω μια μονιμη εφαρμογη απο τωρα. εαν θα μπορουσε καποιος να με ενημερωσει για το ποιες απο τις εφαρμογες κανουν για το συγκεκριμενο τηλεφωνο και ποιες θεωρουνται η καλυτερες.

επισης θα ηθελα να μαθω εαν η χρηση της πλοηγησης χρεωνεται απο την εταιρεια (wind) με καποιο τροπο ή ειναι εντελως δωρεαν. τελος εαν εχουν καποιοι να προτεινουν καποια ενδιαφερον εφαρμογη καλοδεχουμενη...

σορυ παιδια εαν επαναλαμβανω θεματα που εχουν συζητηθει, αλλα εχω παθει κριση υπερπληροφορισης.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

ειμαι νεος και στο φορουμ και νεος κατοχος του n82.

θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με καποια θεματα που αφορουν το συγκεκριμενο τηλεφωνο και κυριως την πλοηγηση. προσπαθησα να βγαλω ακρη μεσα απο το φορουμ, αλλα ειναι τοσο μεγαλος ο ογκος που δεν την παλεψα.

λοιπον, οπως με ενημερωσαν, με την αγορα του τηλεφωνου παρεχεται 3μηνη δωρεαν χρηση πλοηγησης. αυτο που ψαχνω ειναι να βαλω μια μονιμη εφαρμογη απο τωρα. εαν θα μπορουσε καποιος να με ενημερωσει για το ποιες απο τις εφαρμογες κανουν για το συγκεκριμενο τηλεφωνο και ποιες θεωρουνται η καλυτερες.

επισης θα ηθελα να μαθω εαν η χρηση της πλοηγησης χρεωνεται απο την εταιρεια (wind) με καποιο τροπο ή ειναι εντελως δωρεαν. τελος εαν εχουν καποιοι να προτεινουν καποια ενδιαφερον εφαρμογη καλοδεχουμενη...

σορυ παιδια εαν επαναλαμβανω θεματα που εχουν συζητηθει, αλλα εχω παθει κριση υπερπληροφορισης.

ευχαριστω

 

καλησπερα και καλοριζικο!οσον αφορα τισ εφαρμογες υπαρχει αναλογο θεμα μεσα στο forum που λεει ποιες εφαρμογες θεωρουμε χρησιμες.για προγραμμα πλοηγησης ξεχνα της νοκια και δες για garmin-sygic-route66 (πολλοι θα με κραξουν αλλα εμενα με βολευει το route66). οσον αφορα το αν χρεωνεσαι οχι εαν πας στις ρυθμισεις->γενικες->εντοπ. θεσης->μεθοδοι εντοπ.-> και σβησεις την επιλογη υποβοηθουμενο gps(αν και η χρεωση ειναι απειροελαχιστη ) ελπιζω να σε βοηθησα

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη διάρκεια εγκατάστασης μιας εφαρμογής το κινητό κόλλησε. Εβγαλα τη μπαταρια, το ανοιξα και στις ''Εφαρμογες'' υπαρχει το εικονιδιο της εφαρμογής που ήθελα να περάσω. Δεν ανοίγει όμως, αλλά ούτε και αφαιρείται!

Την εκανα πάλι εγκατάσταση με επιτυχία. Στις εφαρμογές όμως βρέθηκαν δύο ίδια εικονόδια αυτής της εφαρμογής. Το ένα λειτουργεί κανονικά, το άλλο παραμένει ''νεκρό''.

Ούτε ανοίγει, ούτε αφαιρείται!

Υπάρχει κάποιος τρόπος να διαγράψω αυτό το εικονίδο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ...

Θελω να κανω μια ερωτηση ...

 

Πως μπορω να αυξησω την ενταση του ηχου στο ραδιοφωνο ????

 

Οταν χτυπαει χαλαει τον κοσμο αλλα οταν παω να βαλω το ραδιοφωνο να παιζει απο το ηχειο ειναι πολυ χαμηλο....

 

Μηπως υπαρχει καποιος τροπος να αυξησουμε την ενταση ???

 

ΑΑΑΑΑΑ ειναι στο τερμα η ενταση..............

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!! μολις γυρισα απο διακοπες!!! το κινητο οσο χαρα μου εδωσε στην αρχη με τις φοβερες φωτο και το gps αλλο τοσο μου την πηρε πισω (ξανα)εξαφανιζοντας αρχεια απο την καρτα μνημης και συγκεκριμενα φωτογραφιες και mp3....εχω αλλαξει εδω και καιρο καρτα μνημης....επικοινωνισα με φιλο τεχνικο της nokia και κατα 95% εχει προβλημα η πλακετα...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εαν η καρτα σου ειταν san disk δεν θα ειχες κανενα προβλημα!

Το λεω απο αυτα που εχω διαβασει δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια :O

 

Δες τα παρακατω link περιμενω νεα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2433143#post2433143

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2433174#post2433174

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια που πρεπει να κανω copy τα mp3 μου μεσα στην καρτα μνημης του Ν82 έτσι ωστε το προγραμμα μουσικη να τα βλεπει? Εχω σε εναν φακελο που εφτιαξα 10 mp3 και το προγραμμα μουσικη μου λεει 0 κομματια.
TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδια που πρεπει να κανω copy τα mp3 μου μεσα στην καρτα μνημης του Ν82 έτσι ωστε το προγραμμα μουσικη να τα βλεπει? Εχω σε εναν φακελο που εφτιαξα 10 mp3 και το προγραμμα μουσικη μου λεει 0 κομματια.

 

1.Εκανες ανανεωση μουσικης βιβλιοθηκης ?

2. Μηπως περασες και καποιον αλλο player ?"

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω. Μολις εκανα ανανεωση τα βρηκε ολα μου τα mp3. Το χαζος να ειμαι, αν ειναι δυνατον. Δε με πιστευω.
TCe
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω. Μολις εκανα ανανεωση τα βρηκε ολα μου τα mp3. Το χαζος να ειμαι, αν ειναι δυνατον. Δε με πιστευω.

 

το εχετε παρατηρησει οτι το GPS δειχνει παραπανω υψομετρο απο το κανονικο εγω ημουν στη παραλια και μου εδειχνε 35μετρα ...............?

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...