Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα - ένα μου έρχονται στο μυαλό: Ισχύει το ίδιο και για τα MMS; Δέχεσαι και λαμβάνεις και χωρίς 3G;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φυσικά, γιατί να μην στέλνει;

Μόνο τα 3G κινητά στέλνουν MMS...;:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για μένα προσωπικά είναι περιττό το 3G (για άλλους μπορεί να χρησιμεύει, όχι για μένα). Τo έχω μονίμως κλειστό και δεν έχω καμία έλλειψη από υπηρεσίες. Και το A-GPS δουλεύει κανονικά, και MMS στέλνεις και όλα μια χαρά. Το 3G χρησιμεύει κυρίως για βιντεοκλήσεις και για γρήγορο internet. Οι πρώτες δε μου χρειάζονται, για το δεύτερο χρησιμοποιώ WiFi. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για μένα προσωπικά είναι περιττό το 3G (για άλλους μπορεί να χρησιμεύει, όχι για μένα). Τo έχω μονίμως κλειστό και δεν έχω καμία έλλειψη από υπηρεσίες. Και το A-GPS δουλεύει κανονικά, και MMS στέλνεις και όλα μια χαρά. Το 3G χρησιμεύει κυρίως για βιντεοκλήσεις και για γρήγορο internet. Οι πρώτες δε μου χρειάζονται, για το δεύτερο χρησιμοποιώ WiFi. ;)

 

Συμφωνώ απόλυτα, αυξάνεται κ η αυτονομία κλείνοντας το

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα, αυξάνεται κ η αυτονομία κλείνοντας το

...και μειώνεται η ακτινοβολία που τρως στο κεφάλι. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω ακομα το κινητο να το δω κοιταξα στην 1η σελιδα και λεει 0551523:RM-313 GREECE υποθετω οτι αυτο ειναι της alpha αμα ηταν πειραγμενο απο βοντα η γουιντ τη κωδικο θα ειχε ξερουμε?

 

με το product code? ρε παιδια σκευτομαι την αγορα απο wind

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει μια διαφορά στα καινούρια Ν82 με τα πρώτα που είχαν βγει, στο ότι τα leds των καινούριων είναι λευκό κίτρινα, ενώ στα πρώτα είναι έντονα λεύκα leds. Εν τω μεταξύ ακόμα περιμένουμε αυτην την αναβάθμιση για το χαμηλό φωτισμό... Κάποιες φορές ανοίγω στο backround το sygic και νομίζω ότι κρατάω στα χέρια μου άλλο κινητό.τέτοιο brightness και τέτοιo contrast ούτε και στο Ν95. Απολαυστικό...

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

...και μειώνεται η ακτινοβολία που τρως στο κεφάλι. :)

 

Να τα πάλι.... Αν κάνεις data σύνδεση την στιγμή που έχεις το ακουστικό στο αυτί, ναι υπάρχει αυξημένη ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία, αλλά απλά και μόνο έχοντάς το σε 3G mode όχι.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

με το product code? ρε παιδια σκευτομαι την αγορα απο wind

Μπορείς να τους ρωτήσεις αν θα είναι branded η συσκευή και αν θα μπορείς να αναβαθμίζεις με τις συμβατικές αναβαθμίσεις ή θα χρειάζεται ξεχωριστές, όπως οι VL συσκευές.

Τα product codes για το Nokia N82-1 (RM-313) είναι 0551523 / 0560991 (Black).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε φαση αγοράς κινητού και διαβαζοντας τις πρώτες 50+ σελίδεσ αυτού του topic ειχα καταλήξει στο n82. Μετά διάβασα για το νέο, αυξημένο sar. Επειδή μου είναι αδύνατο να διαβάσω 300 σελίδες μπορεί κάποιος να μου πει τι έγινε με αυτό το ζήτημα, δηλαδή ποιο είναι εν τέλει το sar της συσκευης?
Link to comment
Share on other sites

ειστε ικανοποιημενοι απο την αναλυση και την ποιοτητα που εμφανιζονται τα βιντεο του n82 στον υπολογιστη σας;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση: με το flash lite 3 και εφαρμογές όπως mobitubia τα βιντεο του youtube παίζουν μια χαρά, αλλά σε άλλα site με flash video δεν τα παίζει.αρχιζει να φαίνεται το πλαίσιο του βίντεο σε κανονικό μέγεθος (εννοώ δεν προσαρμόζεται στην οθόνη του κινητού όπως στο youtube) και φορτώνει αλλά δεν παίζει εν τέλει ουτε σε αυτό το μέγεθος (που είναι τεράστιο αν καταλάβατε τι θέω να πω). υπάρχει τρόπος ή εφαρμογή για να δω αυτά τα βίντεο; επιπλέον είναι δυνατόν να μην μπορώ να αποθηκεύσω εικόνες που βρίσκω στο ιντερνετ όπως στο pc με το γνωστό δεξί κλικ-->αποθήκευση ως;;;
Link to comment
Share on other sites

οταν πηρα το κινητο πριν απο 2 βδομαδες περιπου ειχε την εκδοση λογισμικου 20.0.062

Νομιζω οτι αυτη ειναι η τελευταια...

Link to comment
Share on other sites

επιπλέον είναι δυνατόν να μην μπορώ να αποθηκεύσω εικόνες που βρίσκω στο ιντερνετ όπως στο pc με το γνωστό δεξί κλικ-->αποθήκευση ως;;;

 

πατάς επιλογές-εργαλεία-προβολή εικόνων - και μετά επιλεγείς τις εικόνες που θες να αποθηκεύσεις

ειστε ικανοποιημενοι απο την αναλυση και την ποιοτητα που εμφανιζονται τα βιντεο του n82 στον υπολογιστη σας;

 

Αρκετά καλή ποιότητα,να φανταστείς ότι αυτή τη στιγμή ειναι από τα καλύτερα κινητά σε βίντεο

Ειμαι σε φαση αγοράς κινητού και διαβαζοντας τις πρώτες 50+ σελίδεσ αυτού του topic ειχα καταλήξει στο n82. Μετά διάβασα για το νέο, αυξημένο sar. Επειδή μου είναι αδύνατο να διαβάσω 300 σελίδες μπορεί κάποιος να μου πει τι έγινε με αυτό το ζήτημα, δηλαδή ποιο είναι εν τέλει το sar της συσκευης?

 

1.32 ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

πατάς επιλογές-εργαλεία-προβολή εικόνων - και

 

 

Αρκετά καλή ποιότητα,να φανταστείς ότι αυτή τη στιγμή ειναι από τα καλύτερα κινητά σε βίντεο

 

 

ι

 

και γιατι αναλυση μιλαμε περιπου φιλε;640*320 οπως σχεδον σε πολλα τα νοκια εαν δεν κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

και γιατι αναλυση μιλαμε περιπου φιλε;640*320 οπως σχεδον σε πολλα τα νοκια εαν δεν κανω λαθος;

 

Δεν ξέρω αν κατάλαβες σωστά.

Του είπα πως να αποθηκεύσει εικόνες από μια σελίδα..(όπως κάνεις στο πισί με το δεξί κλικ..μπλα μπλα..) η ανάλυση που της αποθηκεύει εξαρτάται από την ανάλυση της εικόνας..μπορεί να ειναι 2mp,5mp, ή οποιαδήποτε ανάλυση..

Τώρα αν αναφέρεσαι στην ανάλυση της οθόνης του κινητού ειναι 240χ320 πίξελ..

Σόρρυ λάθος μου..αναφέρεσαι στην ανάλυση του βίντεο που τραβάει..αυτή ειναι 480χ640 (vga) και με 30fps (frames per second ή καρέ ανά δευτερόλεπτο)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

χμμ vga?αν δεν κανω λαθος 5mp δεν ειναι η κυρια καμερα; η στο βιντεο δεν παιζει ρολο αυτο;ειναι μονο για τις φωτογραφιες και ετσι.
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα Update το software στην εκδοση 20.0.062, γρηγορα και πανευκολα. Γιουπι!!!!!!

 

Συγχαρητήρια""""###

χμμ vga?αν δεν κανω λαθος 5mp δεν ειναι η κυρια καμερα; η στο βιντεο δεν παιζει ρολο αυτο;ειναι μονο για τις φωτογραφιες και ετσι.

 

5 ειναι η κύρια αλλά δεν παίζει ρόλο στο βίντεο αυτό..γενικά για την ιστορία της υπόθεσης να ξέρεις ότι όταν τραβάσ βίντεο απαιτείται μεγάλη επεξεργαστικη ισχύ..έτσι για να τραβήξεις βίντεο μεγαλύτερης ανάλυσης και ίδια fps ειναι πρακτικά αδύνατο με τον επεξεργαστή που έχει το κινητό αυτό..στο μέλλον πιστεύω θα δούμε πολλά

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

οσα βιντεο εχω δει απο κινητα νοκια ηταν ικανοποιητικα παντως.

 

τα βιντεο(που περνας απο pc) με καταληξη .avi τα αναγνωριζει τουλαχιστον η πρεπει να ειναι 3gp η mp4?

Link to comment
Share on other sites

οσα βιντεο εχω δει απο κινητα νοκια ηταν ικανοποιητικα παντως.

 

τα βιντεο(που περνας απο pc) με καταληξη .avi τα αναγνωριζει τουλαχιστον η πρεπει να ειναι 3gp η mp4?

 

Ν95,ν82,ν93 τραβούν σχεδόν το ίδιο βίντεο που ειναι αν όχι το καλύτερο από τα καλύτερα..δε θα σε απογοητεύσει,αν σε απογοητεύσει τοτε θα ξέρεις ότι δεν υπάρχει κάποιο καλύτερο

Με κάποιο πρόγραμμα τα παίζει χωρίς προβλήματα...υπάρχουν αρκετά στα γνωστα "μαγαζάκια"

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

χμμ vga?αν δεν κανω λαθος 5mp δεν ειναι η κυρια καμερα; η στο βιντεο δεν παιζει ρολο αυτο;ειναι μονο για τις φωτογραφιες και ετσι.

Η φωτογραφική του μηχανή τραβάει στατικές εικόνες (φωτογραφίες) μεγέθους 5mp. Όταν βιντεοσκοπεί, τραβάει κινούμενη εικόνα μεγέθους 0,3mp (640x480 pixels) με ρυθμό 30 καρέ το δευτερόλεπτο. Η ανάλυση του βίντεο είναι στάνταρ και είναι η μεγαλύτερη που μπορεί να επιτευχθεί με κινητό τηλέφωνο. Για κάτι ανώτερο δε νομίζω να μπορούμε να περιμένουμε από μια συσκευή που ο πρωταρχικός της ρόλος είναι άλλος και όχι η βιντεοσκόπηση. Αν δούμε στο μέλλον πιο ισχυρούς επεξεργαστές, μπορεί κάποια στιγμή να βιντεοσκοπούμε σε ποιότητα high definition. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις.δεν νομιζω να μην μεινω ικανοποιημενος απο την ποιοτητα και την αναλυση βιντεο του ν82 καθως εχω συνιθησει σε χειροτερα(κ810i)

 

THEO_LEGEND

μια και ειπες για προγραμματα εχω δει το f-secure οπου ειναι για κινητα κυριως για αυτα που υποστηριζουν wifi.πιστευεις οτι αξιζει η απλα τρωει μνημη;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις.δεν νομιζω να μην μεινω ικανοποιημενος απο την ποιοτητα και την αναλυση βιντεο του ν82 καθως εχω συνιθησει σε χειροτερα(κ810i)

 

THEO_LEGEND

μια και ειπες για προγραμματα εχω δει το f-secure οπου ειναι για κινητα κυριως για αυτα που υποστηριζουν wifi.πιστευεις οτι αξιζει η απλα τρωει μνημη;

 

Απλά τρώει μνήμη..δεν υπάρχουν ιοί στα 3rd edition..δεν χρειάζεται να σε απασχολεί τέτοιο θέμα.

 

Όσο για την κάμερα δεν θα σε απογοητεύσει..ειδικά στο βίντεο θα δεις ΤΕΡΆΣΤΙΑ διαφορά σε σχέση με το κ810..μπορείς να δεις και δείγματα βίντεο από ν82 στο νετ για να πάρεις μια γεύση..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...