Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει καλύτερη μπαταρία από αυτή που διαθέτει; Δεν με ικανοποιεί καθόλου η αυτονομία του; 1 με 1,5 μέρα...:mad:

 

Της έκανα το καλύτερο στρώσιμο που έχω κάνει σε μπαταρία. Με το ζόρι όμως αγγίζει την 1,5 μέρα και σε μένα. Η λύση είναι μια δεύτερη μπαταρία ή πάντα φορτιστής αυτοκινήτου όταν έχουμε το gps. Ειδικά αυτή η λειτουργία το ξεζουμίζει το κινητό. Τη δοκίμασα προχθές και το κινητό άντεξε περίπου 2 ώρες με gps εν κινήσει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Της έκανα το καλύτερο στρώσιμο που έχω κάνει σε μπαταρία. Με το ζόρι όμως αγγίζει την 1,5 μέρα και σε μένα. Η λύση είναι μια δεύτερη μπαταρία ή πάντα φορτιστής αυτοκινήτου όταν έχουμε το gps. Ειδικά αυτή η λειτουργία το ξεζουμίζει το κινητό. Τη δοκίμασα προχθές και το κινητό άντεξε περίπου 2 ώρες με gps εν κινήσει...

 

καλά με gps δεν το συζητάμε...:lol:

για αυτό του βάλανε μικρό φορτιστή...πιο μικρό δεν έχω δει...για να τον κουβαλάς μαζί σου συνέχεια.:lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

καλά με gps δεν το συζητάμε...:lol:

για αυτό του βάλανε μικρό φορτιστή...πιο μικρό δεν έχω δει...για να τον κουβαλάς μαζί σου συνέχεια.:lol:

 

Ευτυχώς φίλε μου!

Θυμάσαι τους πρώτους φορτιστές της Nokia? Που να τον κουβάλαγες συνέχεια μαζί σου? :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί κανείς να μου στείλει σε προσωπικό μνμ μερικές διευθύνσεις από τα λεγόμενα "μαγαζάκια" για εφαρμογές nokia;;; Θα σας ήμουν υπόχρεος! ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί κανείς να μου στείλει σε προσωπικό μνμ μερικές διευθύνσεις από τα λεγόμενα "μαγαζάκια" για εφαρμογές nokia;;; Θα σας ήμουν υπόχρεος! ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί κανείς να μου στείλει σε προσωπικό μνμ μερικές διευθύνσεις από τα λεγόμενα "μαγαζάκια" για εφαρμογές nokia;;; Θα σας ήμουν υπόχρεος! ;)

 

Μύνημα #5 από "Ρωτήστε πριν Διαβάσετε"

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

είμαι ένας νέος κάτοχος ενός Ν82 (το πρώτο μου Νοκια) και έχω τρεις ερωτήσεις. Η πρώτη είναι αν μπορείς να περνάς τις υπενθυμίσεις με κάποιον τρόπο έτσι ώστε να μην σου εμφανίζονται στην κατάσταση αναμονής. Η δεύτερη είναι σε περίπτωση που έχεις ανοίξει μια σημείωση και έχει κάνει κάποιο modification που τελικά δεν θέλεις να κρατήσεις(πχ έχεις σβήσει μια γραμμή), πως φεύγεις χωρίς να σώσεις την σημείωση. Και τέλος γίνεται όταν είμαι συνδεδεμένος με το modem μου με wi-fi να δω το κινήτο όπως το βλέπω όταν είναι συνδεδεμένο με το usb (και να ανταλλάξω αρχεία πχ)?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα συμφωνω με τον πανο για τισ φωτο και το garmin......

αλλα οφειλω παλι να γκρινιαξω......

ρε αγαπητε κατασκευαστη βαζεις που βαζεις χρονοδιακοπτη στην καμερα ειναι τοσο δυσκολο να κανεις τα πλαινα καθετα προς τις πλευρες του κινητου ωστε να μπορει να στηριζεται το ατιμο.......

δηλαδη.....ρε παιδια το πιο απλο πραγμα.....τι μου βαζεις ρε μ***κα τον χρονοδιακοπτη οταν το κινητο δεν μπορει να στηριχτει σε μια επιφανεια......

να ηταν λεπτο να πω ...οκ

αλλα το αναθεματισμενο ειναι κουμουτσα κι ειχε αυτη τη δυνατοτητα......

τι να πω ωρες ωρες σκεφτομαι πως ηταν λιγο αφηρημενοι οταν το σχεδιαζαν

:mad:

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

παιδιά και εμένα η μπαταρία όταν χρησιμοποιώ gps ή wi-fi πέφτει πολύ γρήγορα...(Και έλεγα οτι δεν γίνεται να συμβαίνει, μέχρι που διάβασα ότι συμβαίνει και σε άλλα άτομα εδώ)

Θα ήθελα να ρωτήσω όμως όταν ενεργοποιούμε το bluetooth για να πάρουμε κάποιον ήχο από κάποιο άλλο κινητό πως μπορούμε να το αποθηκεύσουμε στην κάρτα μνήμης και όχι να φαίνεται σαν attachments στην κάρτα κινητού????

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να το κάνω να μην φαίνονται τα βίντεο στο εικόνες-βίντεο (ξέρετε με εκείνο το όμορφο interface που πάνε κυκλικά) ; Επίσης μου εμφανίζει στο εικόνες-βιντεο τα εικονιδιάκια του Garmin....έλεος. Πως γίνεται να μην μου δείχνει άσχετα;
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να το κάνω να μην φαίνονται τα βίντεο στο εικόνες-βίντεο (ξέρετε με εκείνο το όμορφο interface που πάνε κυκλικά) ; Επίσης μου εμφανίζει στο εικόνες-βιντεο τα εικονιδιάκια του Garmin....έλεος. Πως γίνεται να μην μου δείχνει άσχετα;

 

Για τα βίντεο κάνε ένα φάκελο με το όνομα Temp στην κάρτα μνήμης και βάλε μέσα εκεί τα βιντεάκια που δεν θέλεις να εμφανίζονται..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

παιδιά και εμένα η μπαταρία όταν χρησιμοποιώ gps ή wi-fi πέφτει πολύ γρήγορα...(Και έλεγα οτι δεν γίνεται να συμβαίνει, μέχρι που διάβασα ότι συμβαίνει και σε άλλα άτομα εδώ)

Σε όλους συμβαίνει.

Το WiFi και το GPS είναι τα πιο ενεργοβόρα χαρακτηριστικά στης συσκευής.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω όμως όταν ενεργοποιούμε το bluetooth για να πάρουμε κάποιον ήχο από κάποιο άλλο κινητό πως μπορούμε να το αποθηκεύσουμε στην κάρτα μνήμης και όχι να φαίνεται σαν attachments στην κάρτα κινητού????

Δεν γίνεται.

Ό,τι και να κάνεις, τα αρχεία που λαμβάνεις μέσω Bluetooth αποθηκεύονται στα εισερχόμενα μηνύματα.

Από κει και πέρα, εξαρτάται σε ποια μνήμη (συσκευής ή κάρτα) έχεις ρυθμίσει να αποθηκεύονται τα μηνύματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω όμως όταν ενεργοποιούμε το bluetooth για να πάρουμε κάποιον ήχο από κάποιο άλλο κινητό πως μπορούμε να το αποθηκεύσουμε στην κάρτα μνήμης και όχι να φαίνεται σαν attachments στην κάρτα κινητού????

 

Εγκαθιστας το προγραμμα X-plore (στα γνωστα μαγαζακια) κι οταν το ανοιξεις πατας το 4.

Σε παει κατ'ευθειαν στα εισερχομενα και εκει μπορεις να κανεις οτι θελεις με τα attachments. Μπορεις να τα αποθηκευσεις σε οποιο φακελο θες.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα συμφωνω με τον πανο για τισ φωτο και το garmin......

αλλα οφειλω παλι να γκρινιαξω......

ρε αγαπητε κατασκευαστη βαζεις που βαζεις χρονοδιακοπτη στην καμερα ειναι τοσο δυσκολο να κανεις τα πλαινα καθετα προς τις πλευρες του κινητου ωστε να μπορει να στηριζεται το ατιμο.......

δηλαδη.....ρε παιδια το πιο απλο πραγμα.....τι μου βαζεις ρε μ***κα τον χρονοδιακοπτη οταν το κινητο δεν μπορει να στηριχτει σε μια επιφανεια......

να ηταν λεπτο να πω ...οκ

αλλα το αναθεματισμενο ειναι κουμουτσα κι ειχε αυτη τη δυνατοτητα......

τι να πω ωρες ωρες σκεφτομαι πως ηταν λιγο αφηρημενοι οταν το σχεδιαζαν

:mad:

 

φιλτατε κι ομως υπαρχει λυση για να καθεται το κινητο!!!!ανοιξε το καλυματακι της καρτας μνημης και γυρνα το απαλα προς τα πισω!θα δεις καθεται μια χαρα το κινητο!!!!!!!

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να κοπεί το πλαστικό που στηρίζει το καπάκι και να μην μπορείς να κλείσεις την κάρτα μνήμης μετά...

 

Άσε, το έκανα και εγώ αυτό το κόλπο φίλε notakos, μέχρι που κόπηκε και ησύχασα...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να κοπεί το πλαστικό που στηρίζει το καπάκι και να μην μπορείς να κλείσεις την κάρτα μνήμης μετά...

 

Άσε, το έκανα και εγώ αυτό το κόλπο φίλε notakos, μέχρι που κόπηκε και ησύχασα...

 

χαχαχαχα!!!λες???εγω παντος ειπα απαλα....!αλλα υπαρχει και λυση ebay για τριποδακι ειδικα για το κινητο μας!!!και υπαρχει και η καλυτερη λυση απο ολες...να λες σε αλλους να σε τραβηξουν,,,,:p

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Εχω ανοίξει τον όπερα μίνι...και τα πακέτα δεδομένων.. Κάνω ελαχιστοποίηση να κάνω μια κλήση και μόλις τελειώσω την κλήση με το κόκκινο κουμπί κάνει επανεκκίνηση..συνέχεια..το κάνει σε κάποιον από σας;; λέτε να το εμποδίζει κάποια εφαρμογή;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγα σημερα να αγορασω το ν82 απο μαγαζι της vodafone λογο επιδοτησης και δεν εχουν το μαυρο παρα μονο το γκρι. τι μπορω να κανω για να μην χασω την αναβαθμηση και να παρω το μαυρο? στο πλαισιο δεν μπορω γιατι μενω μυτιληνη αλλα δεν ξερω αν μπορουν να το στειλουν. αν το εχουν και αυτοι το μαυρο. τι μπορω να κανω????
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγα σημερα να αγορασω το ν82 απο μαγαζι της vodafone λογο επιδοτησης και δεν εχουν το μαυρο παρα μονο το γκρι. τι μπορω να κανω για να μην χασω την αναβαθμηση και να παρω το μαυρο? στο πλαισιο δεν μπορω γιατι μενω μυτιληνη αλλα δεν ξερω αν μπορουν να το στειλουν. αν το εχουν και αυτοι το μαυρο. τι μπορω να κανω????

 

στην vodafone δεν μπορουν να σου φερουν το μαυρο?? αν οχι ρωτα σε ποια μαγαζια μπορεις να μεταφερεις την επιδοτηση....αν γινεται και αυτο δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγα σημερα να αγορασω το ν82 απο μαγαζι της vodafone λογο επιδοτησης και δεν εχουν το μαυρο παρα μονο το γκρι. τι μπορω να κανω για να μην χασω την αναβαθμηση και να παρω το μαυρο? στο πλαισιο δεν μπορω γιατι μενω μυτιληνη αλλα δεν ξερω αν μπορουν να το στειλουν. αν το εχουν και αυτοι το μαυρο. τι μπορω να κανω????

 

να πάρεις το ασημί....:p

 

εγώ συνειδητά επέλεξα το ασημί μιας και το θεωρώ κλάσεις ομορφότερο από το κατράμι μαύρο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

να πάρεις το ασημί....:p

 

εγώ συνειδητά επέλεξα το ασημί μιας και το θεωρώ κλάσεις ομορφότερο από το κατράμι μαύρο.

 

και εγώ θα πρότεινα το ασημί, είναι όμορφο και αποπνέει έναν αέρα ποιότητας περισσότερο από το μαύρο.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.gr/files/39g2s7jvkpqw9fkqbs8i.jpg

 

Δύο τινά συμβαίνουν,ή ετοιμάζουν νέα έκδοση λογισμικού ή το δικό μου φοράει έκδοση τουρλουμπούκι:lol::lol::lol:,για να δούμε.......το τσεκάρισμα έγινε σήμερα πάντως......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...