Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks αλλά που το βρίσκω αυτό?

Ποιό να βρείς; Το feature pack 2; Δεν γίνεται να αναβαθμίσεις την έκδοση λειτουργικού συστήματος που φοράει η συσκευή σου με μια νεότερη. Θα πρέπει να αγοράσεις κάποια συσκευή που το φοράει ήδη.

 

Μόνο αναβάθμιση firmware επιτρέπεται να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή δεν μπορώ να αποφύγω αυτό το ενοχλητικό μήνυμα?

Aμα βάλω υπογραφή στο θέμα λύνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν μπορώ να αποφύγω αυτό το ενοχλητικό μήνυμα?

Aμα βάλω υπογραφή στο θέμα λύνεται αυτό?

 

Τι εννοείς να βάλεις υπογραφή στο θέμα;

 

Όσο καιρό έχεις το κινητό το αναβάθμισες; Αν ναι, σου εφανίστηκαν όλα τα εικονίδια των εφαρμογών που είχες εγκατεστημένα;

 

Μπορείς φυσικά να αποφύγεις αυτό το μήνυμα. Απλά υπάρχουν καταλοιπα εφαρμογής ή θέματος και προπαθεί να κάνει εγκατάσταση κάθε φορά που το ανοίγεις.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δυο μέρες το έχω και το μόνο που έχω βάλει είναι 3 θέματα στην κάρτα μνήμης.

Εχει την τελευταία έκδοση firmware το τσέκαρα.

Για πες πως το αποφεύγω?

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Δεν θα έπρεπε να στο κάνει. Για δοκίμασε να απεγκαταστήσεις τα 3 αυτά θέματα και να τα βάλεις στην μνήμη τηλεφώνου μήπως και σταματήσει να στο κάνει.

 

Ποιά η διαφορά του να κάνεις συγχρονισμό από το να κάνεις back up?

 

Στο συγχρονισμό μεταφέρεις δεδομένα στο άλλο απλά τα αποθηκεύεις για μελλοντική χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Στη μνήμη τηλεφώνου δεν κάνει τίποτα αλλά τα ήθελα στη κάρτα.

Τελικά πως γίνετε να μη το λέει το μήνυμα, θα μου πεις γιατί αν δεν μου πεις δεν πάω για ύπνο απόψε...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα έχεις κοιμηθεί μέχρι τώρα. :lol:

Βάλτα στην μνήμη τηλεφώνου. Δεν υπάρχει λόγος να τα έχεις στην 8άρα. Άλλωστε το μέγεθός τους είναι μικρό.

Link to comment
Share on other sites

mirrorofsorrow ευχαριστώ για την απάντησή σου. Και κάτι ακόμα, με το back up δεν μπορώ να βάλω τον τηλεφωνικό κατάλογο σε ένα καινούριο τηλ? Εγώ έτσι το έκανα στο Ν82. Μόνο με συγχρονισμό γίνεται? Επίσης όταν κάνω edit σε μία επαφή(για να προσθέσω κάποιο νούμερο π.χ..... )αμέσως μετά μου βγάζει κάτω από τα τηλ που έχω στην επαφή το εξής: συγχρονισμός=>private

Τι είναι αυτό? Ξέρει κανείς? Γιατί μου το βγάζει μόνο στις επαφές που πάω να τις επεξεργαστώ?

Link to comment
Share on other sites

mirrorofsorrow ευχαριστώ για την απάντησή σου. Και κάτι ακόμα, με το back up δεν μπορώ να βάλω τον τηλεφωνικό κατάλογο σε ένα καινούριο τηλ? Εγώ έτσι το έκανα στο Ν82. Μόνο με συγχρονισμό γίνεται? Επίσης όταν κάνω edit σε μία επαφή(για να προσθέσω κάποιο νούμερο π.χ..... )αμέσως μετά μου βγάζει κάτω από τα τηλ που έχω στην επαφή το εξής: συγχρονισμός=>private

Τι είναι αυτό? Ξέρει κανείς? Γιατί μου το βγάζει μόνο στις επαφές που πάω να τις επεξεργαστώ?

 

Για back up του τηλεφωνικού καταλόγου χρησιμοποίησε το contacts transfer.

Link to comment
Share on other sites

mirrorofsorrow ευχαριστώ για την απάντησή σου. Και κάτι ακόμα, με το back up δεν μπορώ να βάλω τον τηλεφωνικό κατάλογο σε ένα καινούριο τηλ? Εγώ έτσι το έκανα στο Ν82. Μόνο με συγχρονισμό γίνεται? Επίσης όταν κάνω edit σε μία επαφή(για να προσθέσω κάποιο νούμερο π.χ..... )αμέσως μετά μου βγάζει κάτω από τα τηλ που έχω στην επαφή το εξής: συγχρονισμός=>private

Τι είναι αυτό? Ξέρει κανείς? Γιατί μου το βγάζει μόνο στις επαφές που πάω να τις επεξεργαστώ?

Καλησπέρα. Μπορείς μέσω Nokia PC Suite να αντιγράψεις επαφές από ένα τηλέφωνο σε άλλο. Επίσης μπορείς από το τηλέφωνο, από την εφαρμογή των επαφών να τις επιλέξεις όλες και να τις αντιγράψεις στην κάρτα μνήμης. Έπειτα με έναν file explorer να τις αντιγράψεις (θα έχουν δημιουργηθεί αρχεία .vcf στο φάκελο E:\Others\Contacts, όσες οι επαφές σου, τόσα και τα αρχεία) και να αντιγράψεις σε αντίστοιχο φάκελο από το κινητό στο οποίο θέλεις να τις μεταφέρεις, αν τα δύο τηλέφωνα είναι Symbian.

 

Όσο για το πεδίο "συγχρονισμός" που εμφανίζεται κατά την επεξεργασία των επαφών, αυτό αφορά αν η κάθε επαφή θα μεταφέρεται από και προς το PC Suite κατά τον συχρονισμό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εδω καιρο εχω εγκαταστησει το map loader στο pc αλλα δεν μπορω να το τρεξω γιατι λεει πως το pc suite δεν ειναι συμβατο...εχω κανει ολα τα update...σημερα φευγω ταξιδι και ηθελα να περασω τους ελληνικους χαρτες....
Link to comment
Share on other sites

εδω καιρο εχω εγκαταστησει το map loader στο pc αλλα δεν μπορω να το τρεξω γιατι λεει πως το pc suite δεν ειναι συμβατο...εχω κανει ολα τα update...σημερα φευγω ταξιδι και ηθελα να περασω τους ελληνικους χαρτες....

Πανε στο Smart2go Navigator - Nokia Maps.Εκει δυο σελιδες πισω υπαρχει link απο τον aristotelhs2060 για χαρτη Ελλαδας και πως περνιεται στο τηλεφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

εδω καιρο εχω εγκαταστησει το map loader στο pc αλλα δεν μπορω να το τρεξω γιατι λεει πως το pc suite δεν ειναι συμβατο...εχω κανει ολα τα update...σημερα φευγω ταξιδι και ηθελα να περασω τους ελληνικους χαρτες....

Μπορείς να τους περάσεις τους χάρτες και χωρίς το Map Loader.

Πέρνα την πιο καινούργια έκδοση του Nokia Maps στο τηλέφωνό σου (υπάρχει ραγισμένη στο xxxxxxx) και μετά ακλολούθησε τις οδηγίες που δίνονται εδώ.

 

Για περισσότερα όσον αφορά το Nokia Maps, απευθύνσου εδώ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα έχεις κοιμηθεί μέχρι τώρα. :lol:

Βάλτα στην μνήμη τηλεφώνου. Δεν υπάρχει λόγος να τα έχεις στην 8άρα. Άλλωστε το μέγεθός τους είναι μικρό.

 

Εντάξει κοιμήθηκα .....:)

Θα τα βάλω στη μνήμη του τηλ απλά θέλω να ξέρω αν είναι πρόβλημα της συσκευής γιατί το έχω λίγες μέρες, αν είναι να το πάω πίσω.

Σε εσένα η κανέναν άλλο από εδώ το κάνει δηλαδή αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κοιμήθηκα .....:)

Θα τα βάλω στη μνήμη του τηλ απλά θέλω να ξέρω αν είναι πρόβλημα της συσκευής γιατί το έχω λίγες μέρες, αν είναι να το πάω πίσω.

Σε εσένα η κανέναν άλλο από εδώ το κάνει δηλαδή αυτό?

 

Λιγο κουφο αυτο που λες.Ετσι οπως το περιγραφεις ειναι σαν να εχεις κανει κατι αλλο.Για να εχει προβλημα η συσκευη πολυ δυσκολο αν οχι αδυνατο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω πως έχω και το kaspersky στη μνήμη του τηλ αν παίζει ρόλο αυτό δηλαδή.

Να κάνω hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω πως έχω και το kaspersky στη μνήμη του τηλ αν παίζει ρόλο αυτό δηλαδή.

Να κάνω hard reset?

 

Αν παιζει ρολο δεν ξερω,ετσι και αλλιως αχρηστο ειναι.Μια και εισαι ακομα στην αρχη δοκιμασε,αλλα και στην καρτα και στο τηλεφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε έτσι λύθηκε, ανέβασε μου ένα θέμα από τα δικά σου σε παρακαλώ να δοκιμάσω....

 

Αυτη τη στιγμη δεν γινεται.Οταν λες οτι ουτε ετσι λυθηκε τι εννοεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βάλω ένα θέμα στην κάρτα πετάει το σχετικό μήνυμα.

Με ένα πρόγραμμα στην κάρτα δεν έχει πρόβλημα μόνο με θέματα.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το πεδίο "συγχρονισμός" που εμφανίζεται κατά την επεξεργασία των επαφών, αυτό αφορά αν η κάθε επαφή θα μεταφέρεται από και προς το PC Suite κατά τον συχρονισμό.

 

Δηλαδή αν είναι στο private δεν θα περάσει η επαφή από το κινητό μου στο PC Suite? Το πεδίο "συγχρονισμός" δεν το βγάζει σε όλες τις επαφές. Το βγάζει μόνο σε αυτές που έχω κάνει ή κάνω edit.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

 

με βαρια και ελαφρια χρηση αντιστοιχα ποσο κραταει η μπαταρία?

 

και

 

μεχρι ποσα gb παίρνει memory card?

 

ευχαριστω για απαντηση σας.

Link to comment
Share on other sites

πηγα την παρασκευη σε ενα πλαισιο και ειδα τις συσκευες που με ενδιεφεραν. το Ν95, το Ν82 και το Ν78.

το Ν95 πολυ πλαστικουρα. νομιζα οτι θα μου εσπαγε στο χερι.

το Ν78 δεν ηταν καθολου βολικο. χαλια τα κουμπια του. ουτε μυνημα δεν μπορεσα να γραψω.

το Ν82 μου αρεσε. οποτε πηρα αυτο. θα το εχω λογικα στο τελος της εβδομαδας.

 

ερωτησεις.

1. τους χαρτες τους εχει ετοιμους στη μνημη? θα εχει ολης της ελλαδας?

2. ποση ωρα να το φορτισω την 1η, 2η και 3η φορα? θελει καποιο στρωσιμο προφανως?

3. ειδα μια επιλογη στο μενου του, που ελεγα n-gaged. παιζει παιχνιδια αυτου του κονσολοκινητου? απο που τα κατεβαζω?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

 

με βαρια και ελαφρια χρηση αντιστοιχα ποσο κραταει η μπαταρία?

 

και

 

μεχρι ποσα gb παίρνει memory card?

 

ευχαριστω για απαντηση σας.

 

μπακαλίστικα: με βαριά χρήση 1-1,5 μέρα με ελαφριά 3-3,5 μέρες.

 

μέχρι 8 gb παίρνει.

συμβουλή να αλλάξεις την μνήμη που σου δίνει η Νοκια ...είναι ΓΤΠ και δημιουργεί πολλά προβλήματα στο τηλέφωνο.

 

 

ερωτησεις.

1. τους χαρτες τους εχει ετοιμους στη μνημη? θα εχει ολης της ελλαδας?

2. ποση ωρα να το φορτισω την 1η, 2η και 3η φορα? θελει καποιο στρωσιμο προφανως?

3. ειδα μια επιλογη στο μενου του, που ελεγα n-gaged. παιζει παιχνιδια αυτου του κονσολοκινητου? απο που τα κατεβαζω?

 

1. ναι αλλά δεν αξίζει το Nokia Maps. Βάλε το Garmin.

2. τα χουμε πει χιλιάδες φορές....διαβάζετε κ λίγο το θέμα....όλοι αυτό ρωτούν. Λοιπόν με το που το παίρνεις είναι φουλ. Το δουλεύεις. Το αφήνεις να ξεφορτίσει τελείως. Το φορτίζεις. Με το που φορτίσει το βγάζεις αμέσως. 1 ωρα κ 15 λεπτά κάνει.

Κάνεις το ίδιο 3-4 φορές και είσαι ready.

 

το 3 δεν το ξέρω δεν παίζω παιχνίδια.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...