Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που χρειάστηκε να τον ξαναγοράσω μού κόστισε κοντά στα 17€.

 

Μια χαρά αλλά πιστεύω ότι θα μπορώ να κάνω την δουλειά μου και με αντάπτορα αν και δεν ξέρω πως θα τον ψάξω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάποια ποστ πριν διάβασα κάποιον να ρωτά αν έχει προβλήματα το κινητό, εγώ σήμερα πήρα το 3ο από πλαίσιο λόγο προβλημάτων και έχει 6 καμένα πίξελ :blink::blink::blink:η οθόνη έλεος δηλαδή τι θα γίνει.

Αύριο θα πάρω τηλ στην Alpha copy μήπως και πάω από εκεί να μου δώσουν άλλο.

Link to comment
Share on other sites

παιδεια επιδη εχω πηξει στο θεμα φωτογραφικης, παρακαλω πολυ ας μου στειλει καποιος κατοχος 2 ημερησιες και 2 βραδινεσ, μια κοντινη κ μια μακρινη, να δω την ποιοτητα της φωτο. Παρακαλω πολυ σε pm θα εξηπυρετουσε αμεσα στην αποφαση μου για επιλογη κινητου, ευχαριστω πολυ ρε παιδεια προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

παιδεια επιδη εχω πηξει στο θεμα φωτογραφικης, παρακαλω πολυ ας μου στειλει καποιος κατοχος 2 ημερησιες και 2 βραδινεσ, μια κοντινη κ μια μακρινη, να δω την ποιοτητα της φωτο. Παρακαλω πολυ σε pm θα εξηπυρετουσε αμεσα στην αποφαση μου για επιλογη κινητου, ευχαριστω πολυ ρε παιδεια προκαταβολικα

 

Εδώ θα βρεις πάρα πολλές φωτό τραβηγμένες με το Ν82,

όρεξη να έχεις..

 

Nokia N82 User Group

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

παιδεια επιδη εχω πηξει στο θεμα φωτογραφικης, παρακαλω πολυ ας μου στειλει καποιος κατοχος 2 ημερησιες και 2 βραδινεσ, μια κοντινη κ μια μακρινη, να δω την ποιοτητα της φωτο. Παρακαλω πολυ σε pm θα εξηπυρετουσε αμεσα στην αποφαση μου για επιλογη κινητου, ευχαριστω πολυ ρε παιδεια προκαταβολικα

Επίσης δες εδώ, υπάρχουν ορισμένες και από Ν82.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει τρόπος να μην φαίνονται χύμα τα βίντεο ανακατεμένα με φωτό στο Εικόνες/Βίντεο αλλά να μπορώ να τα βλέπω κατηγοριοποιημένα;

 

Δεν θέλω να φτιάξω φάκελο Τemp γιατί μέσα από κει η αναπαραγωγή δεν είναι ίδια μέσω του video player...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Της φωτογραφιες μπορεις να της οργανωσεις με το Resco Photo Viewer για τα Video το μονο που μπορεις να κανεις ειναι vα τα χωρισεις σε κατηγοριες και να τα βλεπεις απο καποιο fileman η απο το εικονιδιο του κινητο σου κεντρο βιντεο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει τρόπος να μην φαίνονται χύμα τα βίντεο ανακατεμένα με φωτό στο Εικόνες/Βίντεο αλλά να μπορώ να τα βλέπω κατηγοριοποιημένα;

 

Δεν θέλω να φτιάξω φάκελο Τemp γιατί μέσα από κει η αναπαραγωγή δεν είναι ίδια μέσω του video player...

Η διαχείριση και οργάνωση των βίντεο μπορεί να γίνει και μέσω του Κέντρου Βίντεο (Video Center).

Μέσω αυτού μπορείς να τα κατηγοριοποιείς και σε φακέλους.

Έχει και ωραίο εφέ κίνησης...:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια μήπως γνωρίζεται πόσο κοστίζει ο φορτιστής του; Πρέπει να δω μήπως υπάρχει αντάπτορας..

Εννοείται θα είμαι πολύ προσεκτικός με τους seller και θα πληρώσω μόνο μέσω paypal το οποίο με έχει σώσει 3 φορές.

Η αγορά θα γίνει μέσω Αγγλίας για να μην μπαίνουν στη μέση τελωνεία.

Κάτι τελευταίο..Αν το κινητό είναι κλειδωμένο μόνο για συγκεκριμένη εταιρία μπορεί να ξεκλειδωθεί εύκολα;

 

Εγώ έχω πάρει μερικά ανταπτοράκια της ΝΟΚΙΑ (περίπου 3€ έκαστο) που μετατρέπουν τους παλιούς φορτιστές (με το μεγάλο βύσμα) να λειτουργούν όπως του Ν82 (μικρό βύσμα). Έτσι αξιοποίησα όλους τους παλιούς φορτιστές (δουλειά, σπίτι, αυτοκίνητο-GPS κ.α)

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει μερικά ανταπτοράκια της ΝΟΚΙΑ (περίπου 3€ έκαστο) που μετατρέπουν τους παλιούς φορτιστές (με το μεγάλο βύσμα) να λειτουργούν όπως του Ν82 (μικρό βύσμα). Έτσι αξιοποίησα όλους τους παλιούς φορτιστές (δουλειά, σπίτι, αυτοκίνητο-GPS κ.α)

Σωστός, έτσι έκανα κι εγώ με έναν παλιό ACP-12E που έχω από εποχής 3230. Με το ανταπτοράκι τον χρησιμοποιώ για να φορτίζω το Ν82 όταν υπάρχει ανάγκη. Και είναι επάξιος του AC-5E (βγάζουν και οι δύο 800mA).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει τρόπος να μην φαίνονται χύμα τα βίντεο ανακατεμένα με φωτό στο Εικόνες/Βίντεο αλλά να μπορώ να τα βλέπω κατηγοριοποιημένα;

 

Δεν θέλω να φτιάξω φάκελο Τemp γιατί μέσα από κει η αναπαραγωγή δεν είναι ίδια μέσω του video player...

 

Για τις φωτογραφίες πάντα πολύ καλή λύση είναι και η δημιουργία των Albums. Μια φορά κατηγοριοποιείς τις φωτογραφίες σου και μετά σου λύνονται τα χέρια.

 

Σωστός, έτσι έκανα κι εγώ με έναν παλιό ACP-12E που έχω από εποχής 3230. Με το ανταπτοράκι τον χρησιμοποιώ για να φορτίζω το Ν82 όταν υπάρχει ανάγκη. Και είναι επάξιος του AC-5E (βγάζουν και οι δύο 800mA).

 

Τίποτα δεν πάει χαμένο :lol::lol::lol:, αυτή είναι ανακύκλωση!!!

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS. Έσβησα το τραγούδι "In My Heart" πώς μπορώ να το βρώ? Μπορεί κάποιος να μου το στείλει? plz help me!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω σβήσει αλλά δεν κάνω έτσι!Αν μπορεί κάποιος να σου το στείλει με pm ας το κάνει...Έχεις ψάξει και δεν το έχεις βρεί?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν πάει χαμένο :lol::lol::lol:, αυτή είναι ανακύκλωση!!!

Μην ξεχνάμε όμως πως οι ταχύτεροι φορτιστές της Nokia αυτή τη στιγμή, είναι ο AC-4E, και ο AC-8, οι οποιοι βγάζουν 890mAh έκαστος, αλλα ο AC-8 είναι μακράν ο οικονομικότερος φορτιστής, μιας και σε Standby καταναλώνει μονο < 30 mW :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια μήπως γνωρίζεται πόσο κοστίζει ο φορτιστής του; Πρέπει να δω μήπως υπάρχει αντάπτορας..

Εννοείται θα είμαι πολύ προσεκτικός με τους seller και θα πληρώσω μόνο μέσω paypal το οποίο με έχει σώσει 3 φορές.

Η αγορά θα γίνει μέσω Αγγλίας για να μην μπαίνουν στη μέση τελωνεία.

Κάτι τελευταίο..Αν το κινητό είναι κλειδωμένο μόνο για συγκεκριμένη εταιρία μπορεί να ξεκλειδωθεί εύκολα;

Και γω το Ν95 το πήρα από Ebay από Αγγλία και με 1 απλό ανταπτοράκι που είχε λίγα € έκανε 1 χαρά ο φορτιστής στις μπρίζες μας.

Όλα τα άλλα είναι ίδια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω σβήσει αλλά δεν κάνω έτσι!Αν μπορεί κάποιος να σου το στείλει με pm ας το κάνει...Έχεις ψάξει και δεν το έχεις βρεί?

 

Το βρήκα! Πώς μπορώ να το βάλω πάλι στο τηλ και όχι στη κάρτα μνήμης?

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα! Πώς μπορώ να το βάλω πάλι στο τηλ και όχι στη κάρτα μνήμης?

Επιλέγεις μνήμη τηλεφώνου.

 

Αν θες, πήγαινε με έναν file manager και πάρτο απο κει που είναι και βάλτο στον φάκελο της επιλογής σου.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα! Πώς μπορώ να το βάλω πάλι στο τηλ και όχι στη κάρτα μνήμης?

Περασέ το στην κάρτα μνήμης με το usb και μετά το κάνεις μετακίνηση στην μνήμη τηλεφώνου ή με κάποιο file manager ή με την Διαχειρ. αρχείων.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα! Πώς μπορώ να το βάλω πάλι στο τηλ και όχι στη κάρτα μνήμης?

Υποθέτω πως το έχεις στον υπολογιστή σου...

Πέρασέ το μέσω του καλωδίου σε κατάσταση Μεταφοράς δεδομένων στη κάρτα μνήμης και μετά μέσα από τη Διαχείριση αρχείων του κινητού μετακίνησέ το στην εσωτερική μνήμη.

Αλλιώς μέσω του PC Suite, αν και εφόσον το έχεις εγκαταστημένο στον υπολογιστή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είχα αναφερθεί και παλιότερα… Για να ακούσω μουσική χρειάζομαι τα ακουστικά (στην έξοδο 3.5mm) που εκτελούν και χρέη κεραίας. Ωραία μέχρι εδώ. Για να ακούσω όμως μουσική από μικρό και φορητό ηχειάκι χρειάζομαι καλωδιάκι (στην έξοδο 3.5mm) που συνδέει το τηλέφωνο με το ηχειάκι. Ωραί και πάλι. Για να ακούσω όμως ταυτόχρονα ραδιόφωνο από το ηχειάκι τότε χρειάζομαι 2 εξόδους 3.5mm. Μήπως υπάρχει αντάπτορας με είσοδο 3.5mm και να βγάζει 2 εξόδους 3.5mm; και αν ναι θα δουλέψει αυτό;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει. Το κόστος είναι ελάχιστο (~1ευρώ). Δεν έχεις παρά να το δοκιμάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει. Το κόστος είναι ελάχιστο (~1ευρώ). Δεν έχεις παρά να το δοκιμάσεις.

 

Ευχαριστώ mirrorofsorrow.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...