Jump to content

Νέα κινητά της Sony Ericsson και φήμες...


RAVER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειναι επισημο-σχεδον-επισημο καθως κυκλοφορησαν νεες φωτος και spec list!!

 

το κινητο ειναι smartphone και τρεχει s60v5 και εχει επεξεργαστη στα 720Mhz!

 

εχει διαστασεις 107x51.7x12.5 και ζυγιζει μολις 97γρ

 

εχει 8 megapixel camera,τραβαει βιντεο ΗD,ΚΑΙ τα συνιθισμενα wi-fi,agps,tv-out,αλλα και η μεγαλη εκλπηξη no more fastport!!! με λιγα λογια εχει πλεον microusb και 3.5mm audio jack!

 

θα ειναι διαθεσιμο μεχρι το τελος ΜΑΡΤΙΟΥ!! σε 4 διαφορετικα χρωματα!

http://pic.gsmarena.com/vv/reviewsimg/sony-ericsson-vivaz/gal/gsmarena_003.jpg

http://img.gsmarena.com/vv/pics/sonyericsson/se-vivaz-1.jpghttp://pic.gsmarena.com/vv/reviewsimg/sony-ericsson-vivaz/gal/gsmarena_004.jpg

Edited by maryjay18
Link to comment
Share on other sites

Όμορφο και με μεγάλο επεξεργαστή!

Την σχεδίαση του την ζηλεύω , θα ήθελα να την είχε το Satiακι μου...

Όπως και το ωραίο animation που έχει στην οθόνη σε αυτό το βίντεο..

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πανέμορφο και με πολυ καλά specs! Ίσως πιο όμορφο απο το Satio.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Yeap , απ'ότι φαίνεται! :D
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Aυτό ρε παιδιά του kurara δεν είναι ή κάνω λάθος?:confused:

Αυτή είναι η τελική του ονομασία?

Έτσι ακριβώς είναι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Aυτό ρε παιδιά του kurara δεν είναι ή κάνω λάθος?:confused:

Αυτή είναι η τελική του ονομασία?

 

Vivaz νομίζω θα ονομαστεί ( ή U8i, αν δεν κάνω λαθος).

 

Απορία: αυτό το εξάμβλωμα πώς αποφάσισαν να το κυκλοφορήσουν; :X Πού πήγε η κομψή και στιβαρή εμφάνιση του Χ2??

 

Πέραν της ελαφρώς χαμηλότερης τιμής λανσαρίσματος σε σχέση με το Satio και του ελαφρώς βελτιωμένου user interface ( άντε, προσθέστε και το HD video) είναι ένα πλαστικό κινέζικο παιχνίδι.

Και η απορία μου είναι γιατί τα high-end τηλέφωνα της EU σειράς νιώθεις ότι είναι ( και είναι) πλαστικούρες και πολύ φθηνιάρικα; :mad:

Link to comment
Share on other sites

με μια τιμη κατω απο 400 ευρο θα ειναι μεγαλο deal για την sony ericsson..ειδωμεν !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα διαφωνισω με σενα kotsianis7 και θα πω πως το κινητο ειναι πανεμορφο,compact και με αριστα χαρακτηριστικα.........και δεν μου θυμιζει καθολου κινεζικο παιχνιδι το αντιθετο μαλιστα..ειδικα στα αλλα χρωματα του ειναι φοβερο
Link to comment
Share on other sites

Το ένα "αν" είναι αυτό που λεει ο RAVER. Το άλλο "αν" είναι το αν θα έρθει όντως τέλος Μαρτίου. Αν κατορθώσει αυτά τα δυο "αν" τότε όπως τα λεει ο RAVER: μεγάλο deal!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το ένα "αν" είναι αυτό που λεει ο RAVER. Το άλλο "αν" είναι το αν θα έρθει όντως τέλος Μαρτίου. Αν κατορθώσει αυτά τα δυο "αν" τότε όπως τα λεει ο RAVER: μεγάλο deal!

...μεγαλο deal σε λογικη τιμη.

γιατι ο ανταγωνισμος καραδωκει :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φοβερο design πραγματι....

 

Ενταξει εγω παντως δεν το κοβω να εχει πανω απο 350€.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο design πραγματι....

 

Ενταξει εγω παντως δεν το κοβω να εχει πανω απο 350€.

..μακαρι,για να μας κανει να γυρισουμε πισω :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tα στοιχήματα για την SE ειναι τα εξής:

1) Η τιμή του. Πάντως το βλέπω λίγο δύσκολο να είναι η τιμή στα 400 ευρώ. Μου φαίνονται πολύ λίγα.

2)Όπως ήδη προαναφέρθηκε το αν θα φτάσει το Μάρτιο

3) Η ποιότητα κατασκευής. Ελπίζω να μην είναι όλο πλαστικούρα. Όσο για την εμφάνιση είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό.

Link to comment
Share on other sites

θα διαφωνισω με σενα kotsianis7 και θα πω πως το κινητο ειναι πανεμορφο,compact και με αριστα χαρακτηριστικα.........και δεν μου θυμιζει καθολου κινεζικο παιχνιδι το αντιθετο μαλιστα..ειδικα στα αλλα χρωματα του ειναι φοβερο

 

Καλά, πιάστο πρώτα στα χέρια και μετά τα λέμε :p Πέρα από την πλάκα, δε χρειάζεται καν να το πιάσεις, αποπνέει κινέζικη αίσθηση από χιλιόμετρα μακριά :p Και είναι παράλογο αυτό και δυστυχώς ισχύει το ίδιο και για το Σάτιο. Δίνεις 550 ευρώ και τρέμεις να μην πάθει τίποτα αν σου πέσει ενώ ο ανταγωνισμός στην ίδια τιμή παρέχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής με εξαιρετικής ποιότητας υλικά και συναρμογή. Δε θα αναφερθώ σε συγκεκριμένα μοντέλα για να μη γίνει vs, αλλά ας προσέξουν λίγο τον τομέα των υλικών. Γιατί δεν παίρνουν παράδειγμα απ'τους Vaio που συνδυάζουν πολύ καλής ποιότητας υλικά;

Link to comment
Share on other sites

εσυ να υποθεσω το εχεις πιασει στα χερια σου και ξερεις οτι εχει ποιοτητα κινεζικου παιχνιδιου????αν ειναι ετσι,οκ πασο!!!!παντως το design του και απο αλλα forum που διαβαζω το βρισκουν πολυ ομορφο!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Όμορφο και με μεγάλο επεξεργαστή!

Την σχεδίαση του την ζηλεύω , θα ήθελα να την είχε το Satiακι μου...

Όπως και το ωραίο animation που έχει στην οθόνη σε αυτό το βίντεο..

 

οτι πιο ομορφο εχω δει σε κινητο symbian νεας γενιας,με οθονη αφης δηλαδη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο και μοντέρνο, έχει αρχίσει και βελτιώνεται σημαντικά η SE στον τομέα της σχεδίασης πλέον αλλά και στα τεχνικά χαρακτηριστικά.:) Παρόλο που αν δεν το πιάσουμε στα χέρια μας δεν μπορούμε να εκφέρουμε γνώμη για την ποιότητά του ελπίζω να είναι καλύτερη από του Satio το οποίο όντως δείχνει σαν φθηνό Κινέζικο προϊόν. Είναι απαράδεκτο η ναυαρχίδα της εταιρείας ή τέλος πάντων ένα μοντέλο της ανώτερης κατηγορίας με αντιστοιχη τιμή να έχει τέτοια φθηνά πλαστικά, βαφή κλπ. Το κινητό ακόμα και αν δεν είναι δείχνει αρκετά ψεύτικο και τώρα που η SE αρχίζει και κάνει στροφή βγάζοντας κινητά με καλύτερα και πιο σύγχρονα χαρακτηριστικά και σχεδίαση πρέπει να κάνει στροφή και στην ποιότητα κατασκευής των προϊόντων της. Για να δούμε!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι ο παράλογος της υπόθεσης μιας και το θεωρώ πανάσχημο :p Πολύ αυγουλοειδές ρε παιδί μου, σα παραμορφωμένη παντόφλα είναι :lol:
Link to comment
Share on other sites

Περί ορέξεως......(ό'τι θέλετε). Κι εγώ το βρίσκω όμορφο και κάπως ξεχωριστό σε σχέση με την πλειοψηφία των touchscreen κινητών που μοιάζουν σαν μικρά παραλληλεπίπεδα κουτάκια με μια οθόνη σε μια τους πλευρά (φωτεινή εξαίρεση τα LG crystal και samsung corby). Δε νομίζω όμως πως θα κοστίζει <400 euro. Μάλλον για 500κάτι το κόβω. Γνωστό hostel η Sony Ericsson όσον αφορά τις τιμές.
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Σαν χαρακτηριστικά δεν αντιλέγει κανείς ότι δεν είναι ενδιαφέρουσα πρόταση, κάθε άλλο! Έχει επεξεργαστή στα 720 MHz, καταγράφει πολύ καλής ποιότητας HD βίντεο ( καλύτερο του Omnia HD σε εικόνα και ήχο), έχει μια αξιοπρεπή οθόνη και την πολύ χρήσιμη συνεχή αυτόματη εστίαση όταν γράφει βίντεο που προσαρμόζει την εστίαση του φακού ανάλογα την απόσταση απ'τα αντικείμενα. Η μόνη μου ένσταση προσωπικά είναι στο σχεδιασμό ( που, ok, είναι αυτό που λέμε περί ορέξεως, σε άλλους αρέσει σε άλλους όχι) αλλά, κυρίως στα υλικά που είναι σκέτη πλαστικούρα, όπως το Satio. Σ'αυτήν την κατηγορία τιμής έπρεπε να παρουσιάσουν κάτι πολυτελές ή έστω, καλοφτιαγμένο. Ας πάρουν κανένα μάθημα από την Samsung.. :p Κατά τα άλλα, ενδιαφέρον τηλέφωνο, αν και λίγο μεγαλύτερη οθόνη θα την ήθελα για να είμαι ειλικρινής
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο κινητο αν εχει και καλη τιμη θα ειναι σουπερ, μαλλον θα ειναι το επομενο μου!:)

http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/vivaz?cc=gr&lc=el

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέα κινητά της Sony Ericsson και φήμες...
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...